Пости 2013

  • 80 615
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 060
А този пастет къде да го търся в Кауфланд  Rolling Eyes

# 631
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
И аз се пробвах да направя фалафели,но реших да си правя експерименти и добавих и 1 варен картоф Mr. GreenРезултата-ужас  hahahaПръснаха се при пърженето JoyМислих,мислих  newsm78 и реших,че виновникът е картофа,вие какво мислите?Иначе спазих точно всичко останало от рецептата,но уви...Накрая намачках останалите,неопържени кюфтенца,нарязах зелен лук,сложих малко оцет и стана нещо като салата с вкус на фалафели  ooooh!
blackisback,бързо да се оправяш  Praynig

# 632
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
А този пастет къде да го търся в Кауфланд  Rolling Eyes

На пастетите.

milmich,благодаря за снимката на пастета.А този соев кашкавала,тофу ли е или има соев кашкавал?Аз не съм го виждала и затова питам

# 633
  • Мнения: 5 060
вие какво мислите?
....
blackisback,бързо да се оправяш  Praynig

Благодаря   bouquet

Иначе, не, че съм голям капацитет, но вероятно е заради течността на тестото.  Rolling Eyes Знам ли. Аз на моите хич не им слагах вода или мазнина, но пък и тестото беше доста едро. После като го домесвахме( майка ми), сложи мазнина, брашно и бакпулвер. И ги пекохме в тава, а не ги пържихме.

За следващо правене мисля да сложа повече магданоз и лук. И да посваря повече нахута.

# 634
  • Мнения: 9 991
Чефи-to от картофа не се е получило , няма да е станало лепкава каша , можеше да сложиш яйце и галета малко евентуално да се оправи пак .

Зеленчуков пастет си правихме сами , много е вкусен но не е сезон сега . Иначе слагате във фурна летни зеленчуци по избор, моркови, домат ,тиквичка , патладжан, чушка  , чесън  лук с корите докато поомекнат. След като изстинат се пасират , ако сте пекли чесън и лук сложете тях ако не чесън скилитка две. Ако е печен чесъна по-малко ще мирише и пак е вкусно много. Иначе от сгъстителна съставка няма нужда, гъстотата зависи от това колко са воднисти зеленчуците които слагате, като се отцедят от водата ,която отделят като се изпекат, си става гъстичък пастет.

Няма соев кашкавал ,тофуто го ползват като  соев заместител на сиренето .  Има такъв  с мазнини изцяло на растителна основа , но предполагам е с много палмова мазнина , не е лош на вкус , яла съм го .

# 635
  • София
  • Мнения: 7 876
И аз се пробвах да направя фалафели,но реших да си правя експерименти и добавих и 1 варен картоф ... Резултата-ужас ... Пръснаха се при пърженето ... Мислих,мислих ... и реших,че виновникът е картофа,вие какво мислите? ...

Постните фалафели нямат яйце, което да ги спойва, затова:

- добавете ако имате една лъжица нахутено брашно или много фино смлян нахут;
- пържете с много мазнина и така, че да не залепнат за тигана;
- [препоръчвам] печете в тава на фурна.

Аз от известно време фалафели, без картофи не правя. В оригиналния им вид ми стоят сухи и на трески.

По принцип във фалафелите се слагат много зелени подправки.

Няма соев кашкавал ,тофуто го ползват като  соев заместител на сиренето .  Има такъв  с мазнини изцяло на растителна основа , но предполагам е с много палмова мазнина , не е лош на вкус , яла съм го .

Има всякакви вариации на тофуто. Аз дори съм правил и крема сирене.

# 636
  • Мнения: 2 545
А аз си мисля, че на фалафелите повече ще им подхожда да са със зелен чесън.
Някой правил ли е фалафели с чесън?

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 22:17 от simpatikonia

# 637
  • София
  • Мнения: 7 876
А аз съм изненадана, че във фалафелите се слага лук. Повече върви да са с чесън сякаш newsm78

Ти на кюфтетата лук не слагаш ли ?  Laughing

# 638
  • Мнения: 9 991
дядо хаджия би ли споделил моля те от тофу как правиш крема сирене. Не съм много наясно с тофуто , то е едно и го приготвяш по различни начини ли или казваш че има различни видове по магазините. А да питам също правиш ли домашно тофу , ако да искам да се пробвам.

Фелафели аз правя, като накисвам нахута , блендирам да стане като кайма соева , на размер. Слагам брашно и сода и меся. Мисля и малко трябваше да постои да стегне. Подправки сол , кимион , магданоз , без лук без чесън , след като са готови може да се яде с чеснов сос. Иначе накиснатия нахут може да се обели за по-добра текстура , може да се повари малко , но аз лично като пробвах го преварих и стана каша.

# 639
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Благодаря на всички  HugДругия път във фурната ще ги пека за по-сигурно.И аз като дядо хаджия реших да правя експерименти,ама още хляб има да изям... hahaha
simpatikonia, и лук се слага,и чесън,кимион,кориандър(аз имах само пресен),черен пипер,бакпулвер,брашно.Моя нахут беше суров,киснах го почти 24 часа,а после варих докато омекне.Тук нямам блендер и такива подобни,а мачках със уреда за намачкване на картофи,ръчно.Сместа стана чудесна и кюфтенцата се оформиха,но при пърженето се изложих,хем бях на две дали да не ги изпека,ама на...здраве да е,пак ще пробвам,няма да се отказвам  Mr. Green

PS:Аз не съм белила нахута,а при варене си остана цял,но като пробвах си беше добре сварен.
adelinda,с лук,а особено и с чесън вкуса им е още по уникален,но всичко е въпрос на вкус,ти може би не обичаш.

# 640
  • Мнения: 9 991
Лук и чесън обичам много но си мисля ,че на текстурата няма да се отрази добре, при самото пържене от лука специално ще се разпадат за това не слагам. Но щом става по-вкусно ще пробвам настъргани да ги сложа . Рецептата по която съм ги правила не пише да се слага лук и чесън  и в готовите фелафели които продават мисля няма , но там и магданоз не слагат.

# 641
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Зеленчуковия пастет е при пастета. Не мога да разбера кое е сгъстителя, от изброените му съставки. Признавам, че не всички ми изглеждат полезни, но и аз не изяждам килограми, я..А и по някое време постната храна доста почва да се повтаря и една препечена филийка с това хич не ми идва зле Mr. Green
Между тофуто и постния кашкавал има разлика. Аз го ползвам естествено само по овреме на постите и то само за макарони /спагети/ или за пици, сандвичи. Понякога поръсвам с него ориза със зелунчуци. Не е лош на вкус, но когато не е постно, нищо не може да ме накара да го опитам Joy Този последния, които купих пак беше от Кауфланд и беше на кашкавалената витрина, но цената му беше 3.80 кг. По това ще го познаете Mr. Green Mr. Green

# 642
  • Мнения: 5 060
Този последния, които купих пак беше от Кауфланд и беше на кашкавалената витрина, но цената му беше 3.80 кг. По това ще го познаете Mr. Green Mr. Green

 Rolling Eyes И се води "постен кашкавал", а не "имитиращ продукт"? Тоест няма нищо животинско в него?

# 643
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Води се соев кашкавал и е постен!
Т. е. ако трябва съм точна, е при т.н. имитиращи продукти, но аз винаги му чета съдържанието на питата. Постен е!

# 644
  • Мнения: 2 545
А аз съм изненадана, че във фалафелите се слага лук. Повече върви да са с чесън сякаш newsm78

Ти на кюфтетата лук не слагаш ли ?  Laughing

Ох, не ми се смейте, но като студентка за пръв път съм яла фалафел и той беше с пресен чесън...
Не знам дали защото бях мноооооооого гладна, но този фалафел ми се видя невероятно вкусен. И все съм си мислела, че оригиналните нахутени кюфтенца са именно с чесън.

Общи условия

Активация на акаунт