Пости 2013

  • 80 589
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 864
Дайте интересни идейки за тиквички , че се оказа че съм насъбрала доста от тях:)

# 721
  • Мнения: 137
крем - супа
печени в брашно на фурна, заляти със зеленчуков сос  или с доматен сос с чесън
пъъъъържени тиквички   chef

# 722
  • Мнения: 5 060
Дайте интересни идейки за тиквички , че се оказа че съм насъбрала доста от тях:)

Правиш на лентички с белачката за картофи, слагаш зехтин, оцет, сол и копър и стават един път  Heart Eyes Може и царевица да добавиш. А може без тези неща, само да объркаш с маслинова паста  Heart Eyes

# 723
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003






Момичета, споделям ви няколко постни изкушения. Опитах се да намаля снимките, но явно неуспешно, та... Първите две снимки са на пица с постен кашкавал преди и след печене за тези, които не знаеха как се получава. Другите са на сладки със сусамов тахан и ме с овесени ядки, фалафели /най - после Grinning/ и зелник с праз, лапад и спанак.

# 724
  • Мнения: 5 060
Като казахте постен кашкавал, ми аз не го намерих в Кауфланд. Намерих кашкавал при имитиращите продукти за 3,80лв./кг., но имаше млечен протеин в него  Rolling Eyes

# 725
  • София
  • Мнения: 10 866
Дайте интересни идейки за тиквички , че се оказа че съм насъбрала доста от тях:)

Аз приготвям тази вкусотийка с тиквички: http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%83%D1%86%D0%B8

# 726
  • Мнения: 9 991
Тиквички на скара : Режеш по дължина , топиш в олио или друга мазнина и слагаш на оребрен тиган или на скара. Идеална комбинация и като пекнеш и 1-2 патладжана те не се осоляват да си пуснат черната вода , ами само се топкат в мазнина преди печене , домат за малко и зелена чушка, те директно на тигана . За гарнитура ако се сервират се слага тъмен оцет Балсамико , ако не сложи малко риган и сервирай топло, страхотна вкусотия е .

milmich страхотна ти е баницата , със сигурност ще я сготвя някой път . Както се приготвя зелник ли е рецептата, тази която знам е с кисело зеле. Ако не е , би ли писала подробности , че и зелник не мога да правя много хубав.

Този кашкавал за който говорите ми е много интересен , соев ли , защото аз соев кашкавал не съм виждала. Виждала съм кашкавал с изцяло растителни мазнини пише, но ми се струва , че съдържанието ще е менделеевата таблица . Дайте наистина име марка или нещо да се ориентирам и аз да го търся.

# 727
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Кашкавала, който съм купила се намира на витрината, където са другите кашкавали /не при пакетираните, а при тези, които режат в момента/. В края на витрината е и цената му в момента е 4.90 лв. Изцяло на растителна основа е и не може да бъде без химии в него. Както писах в някои от предните си постове, не го ям всеки ден, а го ползвам само за пици и паста, които също не ям всеки ден Mr. Green
В моя край на баницата със зелено в нея също се казва зелник, ане само на баницата със зеле.
За тази съм задушила праз, лапад и спанак. Прегъвам кората от две, наръсвам с плънката, завивам на руло и после на охлювче и редя в тавата. Отгоре съм разтопила маргарин и на всяко охлювче съм сложила по една лъжица /става и с олио/. Пече се и готово Simple Smile

# 728
  • Мнения: 5 060
Вече никакви примерни менюта не слагате значи  Crossing Arms

Аз днес ще съм на кисело зеле с ориз, за вечеря боб на фурна вероятно.

milmich, в люлинския Кауфланд има забележка за него, че съдържа следи от мляко. Така че аз ще го пропусна  Rolling Eyes

# 729
  • Мнения: 9 991
Следи от мляко значи ,че го приготвят в същите машини ,както и другите кашкавали и за това го пишат . Маргарини и тем подобни не ям от години , това е отрова. Както и заместителите на захар аспартама  по конкретно , предполагам знаете  . Благодаря за рецептата , тези дни ще я пробвам.

# 730
  • София
  • Мнения: 7 876
.... Както и заместителите на захар аспартама  по конкретно , предполагам знаете. ...“

А ... да си дойдем на думатаааа. Я да обсъдим ние подсладители, ама за термична обработка. Значи в една група във фейса ми казаха да търся стевия на прах. Обачееее ... значи всяка стевия е някаква си там химически обработена и е с фибри (от цикория).

Намерих аз една индийска,натурална, смляна на прах (самата билка необработена и смляна на прах). Обаче тая последната си е като демек на вид нещо като ронена чубрица и не знам как ще върви на сладкишите.

Чудя се дали да не я заливам с вряла вода и после да ползвам само водата в сладкиша.

# 731
  • София
  • Мнения: 565
Тези дни имахме гости и правих доста неща, та попрекалих с яденето  Embarassed
Правих Баба гануш, салата Табуле, салата с айсберг, разни семки и медено- горчичен дресинг,  овесени кюфтенца, сладкиш с ябълки и грис и пресни картофки с чесън и копър. Отделно в Лидл има марципан, който също е постен... Ох, много взех да се поддавам на изкушенията, а не е това целта на поста.
 Споделям една рецепта, която смятам да приготвя тези дни:
АРОМАТНА КАРТОФЕНА САЛАТА
Необходими продукти:

500 г картофи
1/3 ч.ч. горчица
1/3 ч.ч. балсамов оцет
1 глава червен лук
1/3 ч.ч. зехтин
по 1-2 ч.л. къри, кимион и куркума

Начин на приготвяне:
Предварително обелете, нарежете и бланширайте картофите във вряща вода за около 10-15 минути. Изцедете водата и добавете нарязания лук. Добавете оцета, захтина, горчицата, кърито, кимиона и куркумата. Объркайте добре, за да се смесят подправките и да овкусят всяко късче. Оставете да престои около 1 час, за да се смесят ароматите. Изсипете сместа в алуминиево фолио и запечете на скара за около 20 минути. Сервирайте топло.

Източника е тук

# 732
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Вече никакви примерни менюта не слагате значи

Вчера
Закуска-филия със сладко от вишни,чай
Обяд-печени гъби на фурна /измивам гъбите,слагам ги в намазнена тава,поръсвам със сол и пека/,маслини,лютеница,хляб
Вечеря-зелена салата с репички,пресен лук и картофена салата

Днес
закуска-варени овесени ядки със захар и сол,чай.Могат да се добавят пресни плодове и ядки
обяд-грах яхния,печени гъби,хляб
вечеря-грах яхния,зелена салата

Маргарина знам,че е пълен боклук.Гледам да го избягвам,но понякога си мажа.Изкуствен подсладил съзнателно не ползвам.Но те си ги слагат в купешките неща без да пишат на съдържанието

# 733
  • Мнения: 9 991
За подсладител  си ям захар , за предпочитане кафява но нямам вяра дали не я боядисват и много обичам мед . Аз съм от хората които не пазят диета, за какво ти е заместител на захарта.

# 734
  • София
  • Мнения: 7 876
За подсладител  си ям захар , за предпочитане кафява но нямам вяра дали не я боядисват и много обичам мед . Аз съм от хората които не пазят диета, за какво ти е заместител на захарта.

Да приемем, че на този свят има и диабетици например (има и други причини, но само тази е самодостатъчна).

Общи условия

Активация на акаунт