Париж 6

  • 60 197
  • 734
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 031
Здравейте и от мен.На нас ни предстои пътуване до Париж края на май за една седмица. Ще бъдем със седемгодишния ни син и искам престоя да е максимално приятен и за него,предполагам че един стандартен тур през забележителностите ще го отегчи.
За Айфеловата кула,за съжаление, вече са изчерпани билетите. Някакви съвети дали може да се купят от други сайтове,или на място,ако се продават?...
А за Дисниленд от къде мога да си купя билети за вход онлайн и един ден ще бъде ли достатъчен за там?Нужно ли е предварително да имам план и за обиколката из Диснилен и много ли е голям като площ?
Ще бъда много благодарна на всички,които ми помогнат със съвети.

За целият месец май(без 16-ти и 29-ти) има билети до второ ниво, към днешна дата. Това е напълно достатъчно да избегнете голямата опашка долу. На второ ниво ще си купите билети до върха, ако работ.
За Дисниленд предварителен план не е необходим. Можете да разгледата в сайта атракциите, за да прецените кои са подходящи за детето. Може и после на входа на Дисни да си вземете карта, на която са обозначени всички атракции с нивото на адреналин в тях. За билетите не мога да дам съвети. На първа страница има линкове.

# 256
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен.На нас ни предстои пътуване до Париж края на май за една седмица. Ще бъдем със седемгодишния ни син и искам престоя да е максимално приятен и за него,предполагам че един стандартен тур през забележителностите ще го отегчи.
За Айфеловата кула,за съжаление, вече са изчерпани билетите. Някакви съвети дали може да се купят от други сайтове,или на място,ако се продават?...
А за Дисниленд от къде мога да си купя билети за вход онлайн и един ден ще бъде ли достатъчен за там?Нужно ли е предварително да имам план и за обиколката из Диснилен и много ли е голям като площ?
Ще бъда много благодарна на всички,които ми помогнат със съвети.
за съжаление, билети за Айфеловата кула има останали само за вечерните часове след 22:00 ч.,но все  е нещо. На мен ми се искаше да видим Париж по светло.

За целият месец май(без 16-ти и 29-ти) има билети до второ ниво, към днешна дата. Това е напълно достатъчно да избегнете голямата опашка долу. На второ ниво ще си купите билети до върха, ако работ.
За Дисниленд предварителен план не е необходим. Можете да разгледата в сайта атракциите, за да прецените кои са подходящи за детето. Може и после на входа на Дисни да си вземете карта, на която са обозначени всички атракции с нивото на адреналин в тях. За билетите не мога да дам съвети. На първа страница има линкове.

# 257
  • Мнения: 9 258
От личен опит :
Пълни глупости са сайта за Айфеловата кула
Исках да купя близо месец предварително и все няма и няма билети всичко продадено!
Като заминахме за париж бях леко разочарована от факта че не можах да купя билети.
Както и да е вече на място в ден Неделя по обед отиваме да видим АК , виждаме опашка долу на касите нареждаме се и си викаме абе поне до долното ниво да се доберем !
Стигаме на гишето и искаме билети за до върха и ни продават 4 броя без проблем  ей такава усмивка ми цъфна на лицето newsm47
а и за децата билетите с намаления като им показахме документите че сме от ЕС и са под 26г.

Съвета ми към всички отивайте и на касите направо се редете винаги има билети просто чакане е - билетите онлайн са без опашка!

# 258
  • Мнения: 637
И на мене нещо ми е притеснено с тези билети - точно на 16 май искахме да се качим, но... Sad
А вие какъв документ показахте, че сме в ЕС ?

И друго се сетих да питам: има ли определено време, за което трябва да слизаш вече от кулата, примерно да дават само 20-30мин, и си длъжен да напуснеш или може да си седиш и гледаш колко искаш ?!

# 259
  • Мнения: 6 031
И на мене нещо ми е притеснено с тези билети - точно на 16 май искахме да се качим, но... Sad
А вие какъв документ показахте, че сме в ЕС ?

И друго се сетих да питам: има ли определено време, за което трябва да слизаш вече от кулата, примерно да дават само 20-30мин, и си длъжен да напуснеш или може да си седиш и гледаш колко искаш ?!



Няма определено време за престой.
Какво ви притеснява с билетите? Ако има в удобен час - купувате. Децата и при он-лайн резервация получават отстъпка в зависимост от възрастта на детето.

# 260
  • Мнения: 109
здравейте,а Галери Лафайет къде се намира ,ако може да ме упътите,че не го намирам.И да попитам за Версай нужна ли е предварителна резервация за посещението .
Благодаря ви

# 261
  • Мнения: 6 031
здравейте,а Галери Лафайет къде се намира ,ако може да ме упътите,че не го намирам.И да попитам за Версай нужна ли е предварителна резервация за посещението .
Благодаря ви

Ето Галерито http://maps.google.bg/maps?saddr=48.873586,2.332073&hl=bg&am … &t=m&z=16

За Версай не е необходима предварителна резервация.

# 262
  • Мнения: 66
pinko, що така реши че сайта с билетите е глупост. Помисли малко - тези билети ти дават право да се качиш без да висиш на опашката. Ако продават неограничено количество билети как според теб ще стане качването без опашка?!?! Това, че няма билети на сайта за мен означава че са свършили отпуснатите бройки за определения ден и час, а не че по това време няма възможност и други хора да се качат на кулата. Естествено на място с определени часове чакане ще се качиш. Въпросът е, че като си спестиш 2 часа чакане на опашка можеш да се разходиш с корабче по Сена, да разгледаш нещо друго - все пак всеки турист е с ограничено време на пребиваване в града и иска да види доста неща.

За който не го мързи за изкачване пеша до второ ниво опашката е значително по-малка и на мен лично грам не ми натежа качването на стълбите.

# 263
  • Мнения: 109
"За който не го мързи за изкачване пеша до второ ниво опашката е значително по-малка и на мен лично грам не ми натежа качването на стълбите."-да разбирам ли тогава ,че ако искам да се кача до второ ниво по стълбите  се чака на отделна опашка newsm78

# 264
  • Мнения: 6 031
"За който не го мързи за изкачване пеша до второ ниво опашката е значително по-малка и на мен лично грам не ми натежа качването на стълбите."-да разбирам ли тогава ,че ако искам да се кача до второ ниво по стълбите  се чака на отделна опашка newsm78

Да!
Значително по-малка е от другата опашка.

# 265
  • Мнения: 109
"За който не го мързи за изкачване пеша до второ ниво опашката е значително по-малка и на мен лично грам не ми натежа качването на стълбите."-да разбирам ли тогава ,че ако искам да се кача до второ ниво по стълбите  се чака на отделна опашка newsm78

Да!
Значително по-малка е от другата опашка.
  bouquetМерси Мимии

# 266
  • Мнения: 109
Билетът Т+ е за зона 1-2 и важи за следното:
- метро (всички линии, без излизане от системата не метрото)
- РЕР - в рамките на Париж (зона 1)
- автобусите в целия регион (без нощните, обслужващите летищата и номера 299, 350 и 351)
- трамваите
- въздушната връзка на Монмартр до Сакре кьор
Може да се използват:
- при прекачване от метро на метро
- при прекачване от метро на РЕР и от РЕР на РЕР в рамките на Париж
- при прекачване автобус/автобус, трамвай/трамвай и автобус/трамвай в рамките на 1ч30 от първото таксуване

Извинявам се за многото въпроси ,но чета и  постоянно нещо не ми е ясно .Та какъв е сега този билет Т+.С метро съм пътувала само в Италия и там транспорта ми се стори много лесен и удобен ,а сега незнам защо но с тези РЕР С,В и т.н ,метро ми стана пълна каша.
Та направо да попитам:искам да стигна от точка А до точка Б /1-2 зона предимно центъра /отивам и какъв билет иска да си купя Embarassed newsm78[/b]

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 21:54 от katy_vall

# 267
  • Мнения: 637
Сега гледам нито на 16, нито на 17.....чак за 19 май има билети Sad
Много късно ни е, ще рискуваме и ще чакаме. Графика ни е така планиран, че Айфеловата кула ще е първия ден, т.е. на 16-ти. 
 Peace

# 268
  • Мнения: 66
"За който не го мързи за изкачване пеша до второ ниво опашката е значително по-малка и на мен лично грам не ми натежа качването на стълбите."-да разбирам ли тогава ,че ако искам да се кача до второ ниво по стълбите  се чака на отделна опашка newsm78

Да!
Значително по-малка е от другата опашка.
Скрит текст:
Кати, дясната опашка е за качване пеша до второ ниво. Чакането на тази опашка беше около 40 минути. Лявата (завитата) е за асансьора и според мен там чакането отиваше към 2 часа. На второ ниво си купихме билети за догоре като преди нас имаше 5-6 човека на опашка. На първо ниво спираш разглеждаш, обикаляш един път снимаш, вземаш въздух и продължаваш нагоре. Хората горе се разпръскват и  не са така накуп така че нямаше грижа с билетите от второ до последно ниво. Тези снимки са края на март миналата година. Май месец предполагам е по-натоварено с туристи, но големината на опашката според мен зависи и метеорологичните условия. Времето края на март миналата година беше страхотно. Моя близка беше юни месец в дъжд и вятър и не е имало никакви опашки, но и удоволствието в такова време не е същото.
Бих препоръчала за който мисли да стои повече време на върха връхна дреха. Горе си духаше въпреки че долу времето беше приятно.

# 269
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 797
Билетът Т+ е за зона 1-2 и важи за следното:
- метро (всички линии, без излизане от системата не метрото)
- РЕР - в рамките на Париж (зона 1)
- автобусите в целия регион (без нощните, обслужващите летищата и номера 299, 350 и 351)
- трамваите
- въздушната връзка на Монмартр до Сакре кьор
Може да се използват:
- при прекачване от метро на метро
- при прекачване от метро на РЕР и от РЕР на РЕР в рамките на Париж
- при прекачване автобус/автобус, трамвай/трамвай и автобус/трамвай в рамките на 1ч30 от първото таксуване
Извинявам се за многото въпроси ,но чета и  постоянно нещо не ми е ясно .Та какъв е сега този билет Т+.С метро съм пътувала само в Италия и там транспорта ми се стори много лесен и удобен ,а сега незнам защо но с тези РЕР С,В и т.н ,метро ми стана пълна каша.
Та направо да попитам:искам да стигна от точка А до точка Б /1-2 зона предимно центъра /отивам и какъв билет иска да си купя Embarassed newsm78[/b]

Позволих си да оправя цитатите, понеже в предния ти пост не се разбираше много какво питаш  Peace
Билетът Т+ е именно билетът, който ще ти трябва за придвижване от точка А до точка Б. Това е стандартният транспортен билет за зона 1-2 и важи за това, което съм писала по-горе. Изглежда така.
Може да се закупи единична бройка - струва в момента 1,70 евро. Може да са закупят направо 10 броя билети (казва се "карнé") - цената е в момента 13,30 евро (или 1,33 евро/билет).
Купуват се от станциите на метрото или от магазините за вестници или за цигари (там ги продават обикновено по 10). Магазините за цигари имат червена ромбовидна табелка и на тях пишe "Tabac" или "Bar-Tabac". Билети може да се закупят и от автоматите на станциите на метрото или на трамвайните спирки.
В автобуса може да се закупят и от шофьора, но тогава цената е 2 евро и не важи при прекачване.

В рамките на Париж може да ползваш автобус, трамвай, метро и РЕР (линковете съм към картите). Линиите на метрото са с цифри (от 1 до 14), а линиите на РЕРа - с букви (от А до Е). Трамваите обикалят по края на Париж и в близките прадградия (линии Т1, Т2 и Т3). Автобусите кръстосват целия град, обикновено имат обособени коридори, макар и не навсякъде. За бързо придвижване - най-добре с метро или РЕР.
Спирките на метрото са начесто, както и влаковете. Ограничават се в рамките на Париж и съвсем малко от близките предградия. РЕР (съкращението означава "експресна регионална мрежа") са по-скоро като електрички, които свързват Париж с предградията. Влаковете са по-големи, по-нарядко са и спирките са на по-големи разстояния. Метрото е удобно за призвижване в самия Париж, РЕРът- за летищата или предградията (напр. до Версай или Дисни).
Когато искаш да ползваш метро, провери къде се намира спирката, където отиваш, спрамо спирката, откъдето се качваш. Това е от значение при избиране на посоката, която да следваш след като си в коридорите на метрото. Например, ако си на спирка Louvre-Rivoli на линия 1 на метрото и искаш да отидеш до Триумфалната арка, която се намира на спирка Charles de Gaulle/Etoile, тогава в метрото следваш указанията за посока "La Défense (Grande Arche)". Обратно, ако искаш да видиш колоната на площада на Бастилията (спирка Bastille), тогава от спирката Louvre-Rivoli, следваш указанията за линия 1 в посока Château de Vincennes (другия край).
Всичко е добре указано, само трябва да се придвижваш в правилната посока.

Общи условия

Активация на акаунт