ББ Кремове 3

  • 72 363
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
ББ Кремове 3






Какво е ББ крем?

ББ е съкращение от  Blemish Balm, Blemish Base, Beblesh Balm. Твърди се, че произхождат от Германия, където дерматолога д-р Кристин Шрамек разработва крем, който да предпазва и стимулира регенерирането на кожа след лазерни и други инвазивни процедури, като същевременно изравнява тена и прикрива недостатъците докато трае възстановителния процес. Идеята става изключително популярна в Азия, и особено Южна Корея и Япония, и се усъвършенства формулата, съдържаща стандартно следните 5 компонента:

- Овлажнител
- Крем със специализирано действие (анти акне, анти ейдж, избистрящ тена)
- Фактор
- База за грим
- ФДТ

Това прави ББ кремовете мултифункционален продукт, покриващ пълния спектър от дневни грижи за кожата и даващ много естествен и красив завършек на лицето.

Няколко западни марки предлагат вече ББ кремове, като Гарние, Мейбълин, Лореал, Виши, ЕЛ и др, но техните продукти все още са далеч от усъвършеннстваните с години формули от Азиатския пазар и не притежават същите качества. Често липсва фактора или допълнителните качества на крема и се получава обикновен тониран крем.


Недостатъци на азиатските ББ кремове:

- Не се продават свободно в магазинната мрежа, трябва да се поръчва или от Ибей, или от сайтове, които специализират в продажбата на азиатска козметика
- Повечето кремове идват само в 1 цвят
- Цветовете са често с розов и/или сивеещ подтон, сравнително по-малко са жълтеещите
- Цветовете често са доста светли
- Голяма част от кремовете имат висок фактор и не са подходящи за снимки със светкавица заради белия цвят, който дават на лицето

Важно:

-Повечето корейски марки предлагат мострени сашета и минита, които правят тествването на различни кремове много лесно. Почти винаги с поръчка на продукт в стандартен размер се добавят и мостри.
- Забелязани са фалшиви варианти на някои по-популярни ББ кремове, като например Skin79 Hot Pink. Пазарувайте само от продавачи с висок рейтинг в ибей!
- SPF номера указва защитата от UVB  спектъра на слънчеви лъчи (отговорни за изгарянето на кожата). PA + указва защитатат от UVA  спектъра на слънчевите лъчи (отговорни за състаряването на клетките). Степените са +, ++, и +++, от най-ниска към най-силна. Повечето азиатски продукти с фактор ще имат и SPF и РА обозначение.

Някои от по-популярните марки, предлагащи ББ кремове:
Skin79, Missha, SkinFood, Hanskin, Dr. Jart, Etude House, Tony Moly, Inisfree, Lioele, Holika Holika, The Face shop

Полезни Връзки:

Таблица кой ББ крем на Skin79 да избера?
Таблица кой ББ крем на Missha да избера?

sasa.com
cosmetic-love.com

Актуална тема за помощ при пазаруване от Ибей
Актуална тема  за помощ с Пейпал

Предишни теми:

ВВ кремове - опит и впечатления
ВВ кремове 2

# 1
  • София
  • Мнения: 4 751
Мерси за новата тема  bouquet

За да не е спам, прехвърлям снимката на цветовете на Миша ББ тук.



И да попитам, някой да нанася ББ с четка или само с пръсти? Аз го използвам вместо ФДТ, крем винаги слагам и мисля утре да го нанеса с четка.

# 2
  • Мнения: 906
Аз го нанасям с пръсти,няма особена разлика с пръсти или с четка,както на теб ти е удобно.Този Миша много ми хареса,чудя се дали да не поръчам цяла опаковка newsm78

# 3
  • Мнения: 451
и аз нанасям с пръсти  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз го нанасям с пръсти,няма особена разлика с пръсти или с четка,както на теб ти е удобно.Този Миша много ми хареса,чудя се дали да не поръчам цяла опаковка newsm78

Ами, аз не се удържах  Laughing Доволна съм и от тази пяна на Миша, която препоръча и реших, че явно ми пасват на кожата   bouquet

# 5
  • Мнения: 906
Илли  Hug,аз реших да разнообразя и си поръчах този път шоколада.И тя е много хубава,от първото измиване разликата е огромна,единствен минус ми е миризмата,дразни ме нещо newsm78Иначе за бб кремовете,аз наблягах на скин 79,но този за Миша много ми хареса,ще му се почудя още,че имам няколко големи разфасовки от скин newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 580
Мис Нели, благодаря за темата!  bouquet
И аз тествам няколко корейски ББ кремчета от около две седмици. Като събера достатъчно впечатления ще пиша.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 751
Илли  Hug,аз реших да разнообразя и си поръчах този път шоколада.И тя е много хубава,от първото измиване разликата е огромна,единствен минус ми е миризмата,дразни ме нещо newsm78Иначе за бб кремовете,аз наблягах на скин 79,но този за Миша много ми хареса,ще му се почудя още,че имам няколко големи разфасовки от скин newsm78

Пиши някой път за шоколада  Hug Интересни са ми много!

# 8
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
И аз нанасям с пръсти. Не съм опитвала с четка досега.

# 9
  • Мнения: 88
Нанасям с пръсти.
Ще ги пробвам аз тези Missha Real Complete. В предната тема бях получила отзиви, че не са нищо особено, но интуицията ми подсказваше още тогава, че на мен може би ще ми харесат. Смятам да се спра на No 21, тъй като кожата ми е бяла с розов оттенък. 

# 10
  • Мнения: 154
Понеже много го обсъждаме в последните страници, да си кажа, за Misha Signature ... , цвят 21 наистина си розовее, а и аз съм с жълтеникав тен. Освен това е доста сух, не съм сигурна дали от него, но кожата ми много се изсуши. Имайте предвид, че съм бременна все пак, и кожата ми е необичайно суха за мен, но продължавам да си купувам продукти за мазна кожа, все пак малко ми остана Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 70
И аз съм на вълна ББ кремове. Една съфорумка ми даде мостричка от Скина и съм много доволна. Мисля да поръчам цяла опаковка

# 12
  • Мнения: 24
Ох и аз няма да се сдържа да не поръчам най-после скин79. Само се чудя..пише, че розовият и оранжевият са за мазна кожа, а моята е суха и чувствителна, та някой ползвал ли е сивият (diamond) бб на скин?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 751
Според мен розовия не е за мазна  Rolling Eyes Моята е доста суха на места и ми беше ок.

# 14
  • Мнения: 13 624
Илли, тези снимки на обикновената Миша ли са или на тази Signature?
21 ми харесва като цвят. Толкова се запалих, че искам да ги поръчам всичките Grinning

Aз тъй като смесвам фдт с малко bb си го нанасям с четка. Но ако нося само bb го правя с пръсти.

Общи условия

Активация на акаунт