За частното образование, за частните училища (2)

  • 73 908
  • 1 311
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 107
Мили родители, има разрешение за нова тема, че старата взе да се разводнява след толкова много страници. Заповядайте да я изпишем с много позитивизъм и успехи на децата ни! Hug

Вместо запис, пускам въпрос - кое е определящото в избора на училище за вас? Simple Smile

Тема 1

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 13:19 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 382
Аз да отговоря на питане в предишната тема - в "Петър Берон" излизат всеки ден, пропускат само когато времето наистина е много лошо.

# 2
  • Мнения: X
Кое е определящото в избора на училище за вас? Simple Smile

За мен са важни атмосферата и подходът към децата. Разбиранията ми се явяват малко алтернативни за стандартната образователна система и понеже няма училище, което да ги покрива, гледам локацията, изучаването на езици, ценностите, на които стъпва всичко (доколкото мога да ги усетя).

Независимо колко е добро училището, не бих подложила детето на 2-3 часа пътуване дневно ако имам някаква алтернатива.

# 3
  • Мнения: 5 259
Аз търся училище, което да е алтернатива на класическата образователна система в България. Да, знам, че няма такова  Confused
Търся по-разчупени методи за преподаване, по-мотивирани учители, които да се стараят да провокират децата да покажат най-доброто от себе си, а не просто да си минат по плана за годината.
Търся по-малки класове с по-добра дисциплина, но не от казармен тип, а по-скоро... комфортна, приятна среда.
Иска ми се учителите да вземат отношение по случващото се между децата, дори да не е свързано с учебния процес. Да ги насочват кое поведение е правилно и да не допускат отношения, които да влошават атмосферата.
Предпочитам ако може да не се насърчава конкуренцията между децата, да се зачитат като личности, а не като единици от конвейра, да има максимално индивидуален подход и да се оценява у всеки напредъка.

Чисто практически ми се иска да не се допуска говорене по телефони в училище и по време на час. Но предполагам, че е неизпълнимо.
Ще се радвам на униформи.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
За мен определящи при избора са : 1. езици; 2. спорт; 3. добрите отзиви  и резултатите от матури и състезания; 4. местоположение ; 5. и при равни други условия базата също би имала значение.

# 5
  • Мнения: 847
За мен определящи при избора са : 1. езици; 2. спорт; 3. добрите отзиви  и резултатите от матури и състезания; 4. местоположение ; 5. и при равни други условия базата също би имала значение.

Напълно сходно с моите виждания като аз бих добавила
6. много извънкласни занимания/мероприятия, които да отпускат и обогатяват децата

# 6
  • Мнения: X
За мен определящи при избора са : 1. езици; 2. спорт; 3. добрите отзиви  и резултатите от матури и състезания; 4. местоположение ; 5. и при равни други условия базата също би имала значение.

Бих добавила и среда. Както и подбор на кандидатите - с изпит примерно.

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 22:31 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 21
да, среда, определено! за мен е важна добра подготовка по математика, езици, БЕЛ, адекватно отношение на учителите към децата, за да могат да ги накарат да учат с удоволствие, но най-вече спокойствието, че детето ти ще се върне живо и здраво, а не пребито или травмирано от някой съученик.
търся тези изисквания в частното образование и вярвам, че ще ги намеря Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 680
Благодаря за темата! Simple Smile

Търся сигурност за детето си в училището - емоционална и физическа, индивидуално отношение и разбиране. Търся училище, което ще го накара да учи заради удоволствието от самия процес, а не заради резултатите.
Важни са ми средата, материалната база, локацията, възможностите за допълнителни дейности - творчески и спорт.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825

Чисто практически ми се иска да не се допуска говорене по телефони в училище и по време на час. Но предполагам, че е неизпълнимо.
Ще се радвам на униформи.

При нас, например, за първокласниците е забранено да носят телефони, таблети, пи-ес-пи-та и други подобни джаджи. По-големите вече имат телефони, но в час те задължително са изключени. Не мога да си представя къде се допуска говоренето в час по телефона Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 2 361
Добре е в началото да се публикува на кого в кое ЧУ учат децата, за да знаят другите кого да се обърнат за информация.

# 11
  • България
  • Мнения: 2 164
 Мисля, че за избор на училище има значение и възрастта на детето. Аз имам еди изисквания за начално училище и съвсем различни за гимназия.
 За начален курс за мен е важна учителката и близостта на училището до дома ни. Извънкласните дейности сме поели допълнително, но при нас няма опция за частно училище в града.
 За гимназия ме интересуват езици, ниво на обучение и средата в училището. Тук локацията не ме вълнува.

# 12
  • Мнения: 5 259
Не мога да си представя къде се допуска говоренето в час по телефона Confused
В държавните училища за съжаление се допуска. Още от предучилищна!

# 13
  • България
  • Мнения: 2 164
В държавните училища за съжаление се допуска. Още от предучилищна!

 Зависи от преподавателя. Ако прибере няколко телефона след звънене в час, никой повече няма да си го позволи. В правилника на всяко училище е записано, че не се разрешава да се говори по телефон по време на часовете. Друг е въпросът дали се спазва.
 Едното ми дете учи в държавно училище, начален курс. Не си позволява да говори в час по телефона, защото "Госпожата не разрешава". Явно тя е изградила авторитет сред децата и те не си позволяват да нарушават правилото.

# 14
  • Мнения: 5 255
Интересно ми е при избор на ЧДГ или ЧУ вземате ли предвид и мнението на детето?

Общи условия

Активация на акаунт