ОКТОМВРИйче иска да играе, а майка му за сън мечтае!

  • 22 383
  • 730
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 906
Ааа, много бързате, пък вие.  Laughing Това по спомен (лигавенето) продължава месец-два преди да пробие зъба. И после за другите зъби, с една дума пригответе се за голямо лигавене. Аз с каката казвах, тъкмо спря да повръща млякото и почна да се лигави заради зъбите, та така и чиста не се видях.  hahaha

# 241
  • София
  • Мнения: 3 789
Аааа, ужас!  ooooh! Нищо де, половината време вече мина - Зарчето се лигави повече от месец  Mr. Green Но ако съдя по братовчед му, на когото започнаха да му никнат на 5 месеца, а първото изби чак на 1 година, направо не ми се мисли какво ме чака  Tired

# 242
  • Мнения: 16
Здравейте на новодошлите!  smile3525
Момичета, аз пак с моя проблем - Влади все още е с температура около 37.5, въпреки че е 6 ден на АБ. Пулмологът каза в понеделник, че е с бронхит, но в четвъртък, като го слуша пак, каза, че вече е добре. През деня тотално отказва да го кърмя, остана ни само сутрин и вечер /след добавката  Sad /. В другите часове се цедя, но количеството, което и без това не беше много, сега е съвсем нищожно. Може би и от факта, че нощем слънчицето е много неспокойно и почти не спя, а тръгнах и на работа за по 2-3 часа. Дайте идеи /ама позитивни   smile3503 / от какво може да е температурата, че вече ще ми гръмнат бушоните  smile3514

# 243
  • София
  • Мнения: 3 789
Jeni _75, за зъбки погледна ли? Досега точно това обсъждахме.

# 244
  • Мнения: 16
Затова се включих сега - има всички симптоми на зъбоникнене, но не се е озъбил още  newsm48. А и ЛЛ каза, че не може от зъби да поддържа 3 седмици Т.  Ако не спадне, в понеделник ще ходим, за да умуваме от какво може да е. smile3529 За това търся идеи.

# 245
  • София
  • Мнения: 3 789
Жени, попитай и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695588.675  Peace

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета, и аз съм на тема зъби Simple Smile Моето зверче ме хапе и то доста силно. Продължавам с дентокинд. Почна да пие и вода с лъжичка. Вчера голяма борба падна, докато му я взема от ръцете Simple Smile Сам си я набутва доста на дълбоко и се пробва да повръща  #Crazy
И аз продължавам да гледам за връхчета, ама нищо не виждам  Rolling Eyes  И аз четох вчера същата статия информативно.
Вчера след симфлорикса и рокарикса вдигна еднократно Т и дадох панадол. Добре ги понесе, уж!
Имам питане: Видях в окото на Иво кръвоизлив. Явно пак се е ударил доста силно. Да се притеснявам или не?  Laughing
Jeni _75 и аз предполагам зъби?  newsm78  Поискай 2-ро мнение за Т?!
А за алергии и обриви ми е болна тема... На мен всички гадости ми се проявиха през пубертета. И аз имам обриви по ръцете от препаратите и се мажа с кортикостероидни кремове, но всичко временно помага Sad Редовно се обривам от насекоми, яйца, кафе, кола, шоколад или от комбинация + сенна хрема...  Дано Иво не е наследил всичките ми болести  Praynig
Бързо оздравяване на болничките и приятни събота и неделя, момичета   bouquet

# 247
  • Мнения: 6 906
Жени, права е докторката, не може от зъби да се поддържа толкова дълго Т ( обикновено до ден- два се предполага, че може да е от зъби).  Peace
red_nelitka, точно преди консултацията и Катрин имаше малко кръвоизливче в окото ( изглеждаше като малко червено петънце). Забелязах го вечерта, на сутринта нямаше нищо. И аз предположих, че се е ударила с някоя играчка или си е бръкнала в окото. Не питах докторката, защото нямаше нищо на сутринта. Не знам при вас колко е голямо, ако искаш по-добре питай педиатъра.  Peace

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 152
Мерси, Фортуна!   bouquet  Ще изчакам до понеделник и ще звънна. Предполагам е пукнато капилярче. Той от 6 часа буйства и явно това е свършил  Mr. Green
Иво преди няколко дни вдига Т, но еднократно и се смъкна с панадол. Та реших, че е било от зъбите...   

# 249
  • Мнения: 24
  bouquet здравейте момичета, много са кисели бебчетата напоследък, а режима е мираж. И при нас буденето нощем стана през час, но се кърмим чак сутринта.   За напред трябва да събираме още повече сили, защото предстоят зъби, температури, повече шаване...и т.н.
Само дано няма болести  newsm17
 Деси мерси за уточнението. Ние вече папаме тиква. И моите мерки са в ч.л затова ми се сториха доста другите стойности

# 250
  • Мнения: 800
Здравейте,
И ние сме от лигавещите се. Мрънкането и мученето продължават. Стигнахме до извода, че бебето си открива гласа. Поне коликите май отминаха. Вероятно за нервността на Мина допринася и шумът, който вдига Борис.
Обаче имаме и ново постижение - от два-три дни Мина подава пръстче като й кажа "Дай боц". Батко й се научи на това на шест месеца, а тя днес става на четири. Много хубаво държи играчки, премята ги в ръчичките, а сега и това с пръстчето. Координацията се подобрява ежедневно. Много е интересна като я подканям да подава пръстче. Аз си поставям пръста, така че да го види, казвама "дай боц" и тя започва да вдига едната ръчичка, мъчи се да отдели пръстчето и да го допре до моя пръст. Коства й усилие, но успява.

# 251
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета Simple Smile
Да казвам ли, че и Алексчето се лигави, мрънка, плаче, крещи... Да излизат тези зъбки, че много ми е жал за детето. Не се притеснявам само за физическия, а и за психическия дискомфорт, защото аз се изнервям много лесно и допълнително отежнявам обстановката... Няма смисъл, мисля, да обяснявам за емпатичните способности на бебоците  Grinning
Тези дни в нашата къща все по-актуален става кавъра на "Остаряваме бавно", в наш вариант- "Олисяваме бавно, олисяваме бавно, неусетно почти..." и т.н
 red_nelitka, благодаря за идеята за начина на даване на вода.   bouquet


Последна редакция: сб, 23 фев 2013, 18:50 от tsveti_do

# 252
  • Мнения: 100
Ох, мен това Боц пък ми е крайно непривично. Аз му правя Боц на нослето и той се смее, ама с пръста хич не ми идва отвътре Grinning

# 253
  • Мнения: 15
Здравейте, мами,

Може ли да споделите с какъв прах или препарат перете бебешките дрешки?

Благодаря!

# 254
  • Мнения: 100
Пера с течен Тео Бебе. Нямаме никакъв проблем с него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт