Лидл ::24::

  • 56 755
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 214
Гледам, през 1-2 поста и все за цвекло се пише.  Laughing

Който иска сварено, но знае, че на котлон се вари доста дълго, споделям, че цвеклото се вари в микровълнова за 15-ина минути!  Flutter

Слагате го в чиния, дупчите го на няколко места, НЕ наливате никаква вода, захлупвате чинията с капак за мв и връткате на няколко пъти по 5-6 мин., като проверявате дали е сварено.
Откакто научих за този начин от един руски форум, само така процедирам и направо се родих.  Wink
Ще се пробва.   bouquet

# 736
  • София
  • Мнения: 44 115
В тенджера под налягане, който иска също се вари за 15 мин, върши работа и за повече глави наведнъж, но и това с микровълновата ще го запомня - мерси Simple Smile

# 737
  • Мнения: 2 134
Звънче, предлагам на първа страница да има и списък
за стоките ,които не харесваме.
Предложението ми е за рециклираната тоалетна хартия + верото от 1 л.
Мисля,че ще е полезно.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 10 790
В тенджера под налягане, който иска също се вари за 15 мин, върши работа и за повече глави наведнъж, но и това с микровълновата ще го запомня - мерси Simple Smile

Че аз да не слагам само по 1 глава цвекло.  Wink

# 739
  • Мнения: 805
Този път се разочаровах от платната за рисуване. Не от качеството (още не сме ги отворили), а от количеството за тази цена. Откакто ги пускат ги купувам. Бяха по 10 лева, после по 11. Погледнах, че пак са по 11 и поръчах на мъжа ми да купи 2 пакета. Само че не съм гледала както трябва. Платната са комплекти, но не като предишните. Едната рамка в комплекта е смешно малка. При тези размери вече не си струва да се купуват от Лидл.

А от къде? Живо ме интересува, защото брат ми набира скорост, а на тези им се изкефи на цената.

От магазина до Халите. Обаче ги купи вчера и едва ги намери, защото били много малко. Според мен не се хаби да ходиш до там, а в някой от големите магазини. Там зареждат повече бройки и винаги са се задържали по няколко дни, дори и след промоция.
Аз не съм се изразила съвсем ясно... Платна взех от Младост, още в четвъртък. Комплекта правоъгълни. Спомена че не са изгодни в Лидл. Питам от къде е по-изгодно да се купуват.

# 740
  • София
  • Мнения: 13 150
Лазурит,
Скрит текст:
Не знам, защото откакто започнаха да ги пускат в Лидл, все от там купувам. Преди това купувахме от Слънчоглед. Доколкото си спомням, разликата в цената беше около 1 лев на платно и би трябвало да се е стопила с подмяната на едното платно с по-малък размер. Иначе имаше магазин с приемливи цени и в безистен срещу ЦУМ, където навремето беше магазин Явор. Като се постопли ще ги пообиколя. Дали и в Джъмбо няма да се намерят такива неща?  newsm78

# 741
  • Мнения: 4 841
аууу ще пускат пак нашето кафе, тъкмо страдахме, че свърши, сууупер, че и намалено Simple Smile и дънките ми харесаха на пръв поглед.

Ейнджъл, би ли казала, плийз, кое е Кафето и дали става за машина?

Тъкмо щях да помоля за отзиви. Нещо не можах да се ориентирам по брошурата.



не знам за машина, ние пием шварц, за шварц е супер Simple Smile на Melitta кафето.

Аз се чудя на персила, ако не бъде разграбен още в най-ранни часове - доволни ли сте от този за цветно?

От може би две години насам, като намеря промоция на Персил и се запасявам за световно. По харесвам за цветно, че мирише по - хубаво. Обаче последно на майтап си купих Рекс, че беше на промоция и доста изгоден и ми изпра петната от една покривка, която с месеци си стои с тях и Персила не успя да се справи. За капак мирише и по хубаво (за мен). Тегля му майната на Персила и сирам да се занимавам с него  Crossing Arms сърдита съм му!


Аз може ли да помоля пак за линк или снимка на тоалетна хартия, която харесвате. От години ползвам Милде, но пак купувана по промоции от огромните опаковки, но последната промоция я изтървах и позакъсах за дупебърс  Mr. Green та май ми е време и там да пробвам нови терени.

# 742
  • Мнения: 8 218
Аз може ли да помоля пак за линк или снимка на тоалетна хартия, която харесвате. От години ползвам Милде, но пак купувана по промоции от огромните опаковки, но последната промоция я изтървах и позакъсах за дупебърс  Mr. Green та май ми е време и там да пробвам нови терени.



Само, че в Лидл пакетите са малки, с по 4 броя.

# 743
  • софия
  • Мнения: 25 461
Заповядайте на съботен пазар в
  food010

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен! Да ви се оплача, купих си най-сетне кафемашина от ЛИДЛ. Страхотен каймак прави - 10-15мм, с кафе якобс монарх класик, и доста силничко става. НО, на третия ден, след като си пуснахме две кафета, решихме да направим за детето мляко с какао на парата. И тогава се счупи- все да изпуска вода отнякъде, вече и за кафе не ставаше. Върнахме я, и на другия ден ни се обадиха че ще ни върнат парите, че нямали вече налични други. Било производствен дефект, партидата била такава, въпреки че от другите които са продали нямало върнати. Много ме е яд.

Здравейте, не ми върви с тези кафе-машини, въпреки, че направих няколко опита. Чета и употребявам всичко прецизно по инструкциите, вкл. и кафе-машината, която толкова много исках. Имам приятелка, която е много доволна и я използва вече няколко месеца.

Имам същия проблем с изтичането на вода, при това смених една машина още на другия ден след като я закупих - 1 вата изобщо не успях да използвам по предназначение, 2-рата протече на 6-7 ден от резервоара...а сега направо шурти водата от нея при първите капчици кафе.  Втората отивам да я върна на 10 - тия ден, дано нямам проблем с това. От центъра за обслужване на клиенти, дори не си направиха труда да ми отговорят дали могат да ми я подменят, ако все още има останали някъде в магазинната мрежа.

Преди тези двете си бях купила от Продавалника нова машина - някъде беше пуснат линк, но от друг търговец. Тези в Лидл са модел А-2, а онези от сайта - А1. Тя не протече, но се счупи превключвателя след седмица употреба и то по време на работа без да го докосвам, наложи се аварийно да реагирам чрез щепсела. Нямаше режим за автоматично изключване и предподготовка на кафето, каймака не беше така хубав, както на по-новия модел от Лидл. Машините на външен вид са абсолютно еднакви, с изкл. на едно копче - това с което се включва за работа. На стария модел е черно и се включва чрез натиск на ляво, или на дясно, а на новия модел А - 2 е сребристо, кръгло и се натиска навътре. Ако някой се съмнява, отдолу на машината има заводски надпис за модела. Добре, че търговеца излезе лоялен и му я върнах, въпреки, че действително имаше карта с 1 година гаранция, но само в София - куриерските разходи всеки път трябва сам да си поемаш, ако има проблеми и гаранцията поддържала само същинската работа на машинката, а не такива механични дефекти. Оказа се, че в сервиза това пластмасово копче е на цена около 16-18 лв по спомен.

Не зная дали аз случих на заводски партидни дефекти или като цяло не са много здрави, не е изключено и аз да бъркам някъде в експлоатацията, но ми се развали тотално удоволствието от пиенето на кафе.

Извинявам се, че писах в старана тема, но тук беше повдигнат въпроса.

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 11:51 от ilinayor

# 745
  • Мнения: X
С риск да се повторя/потретя...,щото вече незнам колко пъти го пиша това-да кажа пак:когато имате проблем със стока закупена от Лидл за която важи гаранция/в случая кафемашината/ и не искате да Ви върнат парите,а стоката в работещ вид,се възползвайте от гаранционния сервиз.Опаковате си машината/не е задължително да е в оригиналната опаковка/,лепвате й касовата бележка или нейно ксерокопие и я носите в най-близкия Ви офис на Еконт,където  я изпращате за сметка на получателя на адрес:София 1000, ул. "Искър"55,Сервизен център "Бушона" ЕООД .Като Ви я отремонтират,ще Ви я върнат пак с куриер за тяхна сметка.Ако сте от София и околностите-може да им я занесете и на място.Ако повредата не може да бъде отстранена,ще Ви дадат нова машина.....Просто си търсете правата,защото колкото и да мрънкаме-имаме такива,но няма някой да ни ги зачете,ако не си ги търсим.Поне Лидл,са верига в която са направили всичко възможно клиентите да имат правото да връщат стока,да заменят,както и са осигурили сервиз/3години,което е дори повече от това което изисква закона,като гаранционен сервиз/.
И,пак да кажа,че ползвам втора кафемашина,затова съм толкова категорична в горенаписаното/първата я закупих почти веднага след отварянето на Лидл в Бг-през 2010г,след една година ми се развали,от сервиза ми я смениха,сега ползвам новата,която ми протече след повече от година интензивно ползване,ремонтираха ми я и продължавам да пия страхотно кафе/.


Нарочно писах в старата тема,за да не се записвам с нещо дъвкано вече незнам колко пъти в новата.....

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 17:22 от Анонимен

# 746
  • Мнения: 4 864
Заповядайте на съботен пазар в
  food010

Ако сте пропуснали да се преместите

Общи условия

Активация на акаунт