ТЪРСЯ филм, сериал.............Тема 5

  • 65 603
  • 751
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Освен, че обещах да пусна новата тема (което правя, де  Grinning), ми се иска да се допитам до вас относно възможността да "заковем" темата ...
Отдавна си го мисля, но смятам, че е добре да е колективно решение.
Вероятно е малък проблем за някои от вас, но за мен наистина е дразнещо, когато през 5-10 дни "се пръкват" нови теми с единствената цел да поискат помощ за нещо, което в тази тема се прави от много дълго време и наистина успешно.
Всяка такава тема-еднодневка неминуемо потъва в дълбините на форума без последствия...
А аз съм убедена, че когато нещата са подредени по такъв начин в една обща тема, има голяма вероятност някой "да открие" за себе си неочаквано съкровище в нещо, което всъщност е търсено от друг.  Wink

На мен ми се е случвало. Защо пък да не се случи и на други...

Затова ще ви помоля да дадете гласа си в анкетата. Тъй като "животът" на една такава тема е около година и половина, то ще сложа краен срок на анкетата след 4 месеца, за да има време да се съберат по-голямо количество гласове и да има по-голяма представителност.

А ето и линкове към старите теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241577.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263998.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423770.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513888.0  
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=612510.0

Пожелавам на всички да намират винаги това, което търсят.  thumbsup

# 1
  • Мнения: 2 452
  Тематиката на темата определено я прави подходяща да е "закована"!Подкрепям идеята! Hug

# 2
  • Мнения: 2 453
Мячик, и според мен идеята ти е добра, макар че не ми се вярва въпросните теми да изчезнат съвсем.

ПП
В момента нищо не търся  Laughing.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 210
Благодаря за темата, Мячик  Hug. Мисля, че идеята е добра, въпреки че и на мен не ми се вярва подобни теми съвсем да изчезнат.
И аз не търся нищо в момента, но понякога гледам филми, които някой е търсил и е описал интересно тук  Laughing.

# 4
  • Мнения: 0
Здравейте  Wink  преди време търсих едно филмче, но никой не успя да ми помогне.. ще опитам да го разкажа пак. Ставаше дума за едни учени, които се опитваха да уловят и използват човешката душа, като за целта бяха сключили сделка с едно момче, което умираше. А за залавянето на душата имаше странно приспособление, използваха и таланта на малко момиченце, което след смъртта на сестра си-близначка, имаше умението да говори с мъртвите. Когато момчето умря не само говореше с момиченцето, но и се виждаха на едно много странно мъгливо но светло място. В крайна сметка успяха да хванат душата, но тя много се бунтуваше и се молеше на момиченцето да бъде освободена. Самото приспособление се намираше на покрива на една сграда и когато душата се бунтуваше от него излизаха искри.. Дано някой се сети за филма

# 5
  • Мнения: 427
Мячик Благодаря за новата темичка  Hug  bouquet
Идеята ти наистина е много добра Peace Гласувах с "Да"   bouquet

# 6
  • Мнения: 945
Мячик,  Hug
Относно заковаването на темата - пиши на модератор, не вярвам да откаже.

Аз пък търся нещо Mr. Green - филм с К.Спейси(сега се замислих, дали не беше Кърт Ръсел newsm78)
Изпратиха гл. герой в някакъв малък град, май работеше като журналист във вестник.
Не се сещам повече.
Прегледах някои от филмите на К.Спейси, но не можах да се сетя по заглавието.

# 7
  • Мнения: 950
Да не би да е този The Shipping News

# 8
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Izma, и аз мисля, че нямаше да ми откажат модераторите, но пък не ми се искаше да го правя на своя глава и да натрапвам своето мнение...

Убедена съм, че филмът с Кевин Спейси, който търсиш, е този -  The Shipping News (2001). Поне два от елементите на твоя пъзел съвпадат - малкия град и вестника  Grinning
Но наистина имам чудесен спомен за филма и не вярвам да съм го объркала.

Не знам, откъде теглиш обикновено, но ето за всеки случай Замунда

ЕТА- вече са ме изпреварили дори  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 73

мячик,благодаря за новата тема. Идеята ти наистина е много добра .Гласувах с ДА,
Веднага ще се възползвам и ще пусна за кой ли пореден път ,моят въпрос. Или аз нещо не обяснявам добре или сериала които търся е  от далечното минало, а Вие сте доста млади, за да сте го гледали. И все пак ще опитвам.

# 10
  • Мнения: 73
Ето и моето поредно питане.
Търся един италиански сериен филм, даваха го през 80-90 те години по Националната телевизия. Една житейска история, хубаво представена: Семейна двойка се опитва да има деца, жената дали не беше психолог или учителка, а мъжът имаше рекламна къща. Той се впусна във връзка със своя колежка, която забременя, роди момиченце, но след няколко години загина в автомобилна катастрофа. След това мъжът се събра с бившата си жена, името на чиято героя май беше Елена, ако не се лъжа. Имаше и свекърва, която почти до последно не понасяше снаха си. Спомням си една среща на главната геройна с бившит си съпруг и новата му жена . Беше в един  магазин.Дали и свекървата не беше с тях? Да не Ви подведа с последното изречение,но за останалите неща си спомням много точно.И за катастрофата, и за развода . Спомням си,че главната героина беше много красива и имаше разкошна дълга черна коса.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 654
На мен ми харесва да е закована темата. Преглеждам я редовно и
си откривам заглавия, които съм пропуснала. Довечера ще гледам
The Shipping News  Simple Smile, благодаря за идеята   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 197
Не е филм или сериал, но не знам къде на друго място да питам. Търся целия епизод от Шоуто на Елън Дедженърис от 27 февруари. В youtube намирам само някакъв откъс. Ще съм благодарна, ако някой помогне   bouquet


Гласувах с Да в анкетата.

# 13
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
*Stela, пробвай оттук - в торента има пет серии, но можеш да си дръпнеш само тази, която ти трябва.
http://kat.ph/the-ellen-degeneres-show-season-10-episodes-111-11 … 115-t7196792.html

Аз не съм срещала цели епизоди от шоуто на Елън в YouTube... дори на обособената "страница" там има само отделни откъси, май.  Thinking

# 14
  • Мнения: 945
Благодаря, dwale,  мячик  Hug
Сигурно е този филма, но въобще не си спомням Дж. Мур Embarassed(а пък я харесвам Grinning)
Ще го дръпна да го изгледам.

Чудно ми е, защо някой е гласувал с "не" newsm78

Общи условия

Активация на акаунт