Пости 2013 - 2 тема

  • 66 213
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Привет, препоръчайте ми някоя рецепта за спанак с гъби, да не е супа обаче   bouquet

# 436
  • Мнения: 9 991
Запарваш спанака във вода. Запържваш гъбите с малко лук и моркови  , не соли да не си пуснат водата . Гъбите като се запържат се добавя лука и моркова , после ориз за съвсем малко . Изсипваш в тавичка всичко и слагаш вода от спанака , за ориза в съотношение 1 : 3 и печеш. като стане готово може и застройка като за мусака да сложиш.

# 437
  • Мнения: 1 110
Hrispa76, виждам че никой не ти е отговорил Simple Smile.
До Богородичният пост (през август е) всяка сряда и петък се яде постна храна. Може олио, може И риба (всякакви морски дарове), но не може яйца, млечни и месо.
Това съвсем не значи ограничено меню, ако обичате разнообразието. Виж назад в темите, много интересни и сполучливи рецепти има.
Дори и да не можеш да спазваш - минавай, пиши Grinning.

# 438
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Hrispa76, виждам че никой не ти е отговорил Simple Smile.
До Богородичният пост (през август е) всяка сряда и петък се яде постна храна. Може олио, може И риба (всякакви морски дарове), но не може яйца, млечни и месо.
Това съвсем не значи ограничено меню, ако обичате разнообразието. Виж назад в темите, много интересни и сполучливи рецепти има.
Дори и да не можеш да спазваш - минавай, пиши Grinning.

Вихронрав, благодаря за отговора! Hug
Аз пак недоразбрала! Значи и сряда се пости. Ще се опитам да постя тогава в сряда и петък. Дано ми се получи. Simple Smile

# 439
  • Мнения: 508
Цитат
Hrispa76
Аз пак недоразбрала! Значи и сряда се пости. Ще се опитам да постя тогава в сряда и петък. Дано ми се получи.
Hrispa76 да и в сряда и в петък се пости по принцип. Като Вихронрав хубаво ти е казала какво може да ядеш.  Разбира се има и изключения. Купи си едно църковно календарче като за начало и следи в него какво пише, там средите и петъците в които не се пости са отбелязани с "БЛАЖИ СЕ". Не се притеснявай и да сбъркаш нещо някъде, важното е да имаш желание да продължаваш да се учиш. Ако имаш въпроси питай, с каквото можем ще ти помагаме Hug

# 440
  • Мнения: 21
Здравейте, приятели Simple Smile,

Влизам, за да пораздвижа малко темата, знам, че не е по нашата си тема, но тъй като от сайта на Православие БГ прочетох една статия и бих се радвала да разбера вашите мнения и виждания по тези въпроси. Аз не съм майка, но това ми звучи доста страшно, а знам, че доста от нещата, за които говори жената са истина, просто не съм си представяла, че в такъв мащаб се случва всичко това, може би съм си затваряла очите, знам ли.
http://www.pravoslavie.bg/Интервю/Креативен-секс-за-елита

# 441
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218

За съжаление, попаднали сте на несъществуваща страница

ПП Като връзка не излиза,но като се зареди линка излиза http://www.pravoslavie.bg/Интервю/Креативен-секс-за-елита

# 442
  • Мнения: 1 110
liese, да, четох го. Настръхнах, ужасих се. Мъжа ми го изпрати преди ден два.
Честно казано не ми го побира ума, все още се опитвам да смеля информацията, да изведа нещо от нея и не успявам.

# 443
  • Мнения: 1 806
liese, да, четох го. Настръхнах, ужасих се. Мъжа ми го изпрати преди ден два.
Честно казано не ми го побира ума, все още се опитвам да смеля информацията, да изведа нещо от нея и не успявам.
Ами аз не издържах да го чета и не го прочетох Embarassed

# 444
  • Мнения: 2 545
liese, линкът, който посочваш не се отваря директно, но открих интервюто чрез търсачката в Православие.бг.
Който желае, нека го прочете, но държа да споделя, че бях ужасена и потресена от това, което прочетох. Трудно ми е да повярвам, че всичко това се случва днес, в една европейска държава и то съвсем законно - т.е. хората, които живеят там считат, че това е нормално.

Статията засяга въпрос, който е доста далеч от темата ни, затова ще пиша в

Скрит текст:
От доста време в публичното пространство се коментира, че има целенасочени действия за унищожаване устоите на семейството, и за прокарване на закони, които отнемат правата на родителя върху собствените му деца. Явно в някои държави нещата са стигнали твърде далеч...

Далеч сме все още от норвежкия "пример", но има и при нас доста обезпокоителни неща, мисля Thinking. Например ми е трудно да си представя какво бъдеще ще имат днешните БГ тийнейджъри - какви семейства ще създават в бъдеще, живеейки масово на семейни начала, без да мислят за граждански брак (за църковен да не говорим).

Мисля, че преди всичко родителите носят вина за това, съгласявайки се негласно с подобни съжителства - момичето да живее в дома на момчето или обратно... А нещата имат дълга предистория - холивудската индустрия отдавна подготвя почвата за това, което наблюдаваме сега. Пропагандата на свободната любов не е от вчера.
Оттук тръгват нещата, а докъде ще стигнат? Thinking

# 445
  • Мнения: 363
статията е потресаваща, но не сме много далече от това което четем. Една вечер повиших тон на дъщеря си, която днес е на изпит НВО по БЕЛ, че не учи. При което моята съседка дойде и ми каза, че ще се обади на социалните да дойдат да вземат детето, защото аз му се карам. Вместо да дойде й да каже, с какво мога да помогна, какво се случва => имаше директна заплаха. Това е новото време за съжаление. Дори в Библията пише, че който обича детето си ползва сопа

# 446
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
При което моята съседка дойде и ми каза, че ще се обади на социалните да дойдат да вземат детето, защото аз му се карам.
Това в България ли се случва? newsm09

# 447
  • Мнения: 1 110
Наистина е далеч от тази тема, но не е ли основен въпрос това - какво ще се случва с децата ни?
Скрит текст:
Набързо беше гласуван новия Закон за закрила на детето. Не му беше дадена гласност, нямаше обществено обсъждане. Парадокс, но според текста на закона задължение на държавата е да се грижи за децата ни. Родителят го няма в уравнението. Дете - държава. Мама и тати да си гледат работата и да правят следващото.
Извинете, просто съм под прякото влияние на интервюто.
Гледах си онзи ден детето и се питах, ами ако на мен ми се случи?

Не, не Milena___, в Норвегия е. Но бързо набира скорост. Обединените Кралства, Швеция, Германия - все членки на ЕС.

# 448
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Вихронрав,новия,спорен Закон за детето не беше ли оттеглен за доизглаждане на спорните моменти.Поне аз останах с такова впечатление

# 449
  • Мнения: 1 110
Чеки, ще видя. Дано съм в грешка аз. Мисля на първо мина.

Да, да. Аз съм в грешка.
Простете ако съм ви хвърлила в ужас  Confused!

Общи условия

Активация на акаунт