Пости 2013 - 2 тема

  • 66 217
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
здравейте постещи дами,включвам се и аз в вашата групичка,успешно върви и моя пост,правила съм коледен пост 1 път и сега този и наистина се чувствам много добре ,за днес съм приготвила чушки с ориз и салатка домати и краставици,лек ден на всички  Grinning

# 586
  • Мнения: 2 545
Днес пробвах рецептата за т.нар. Веган-майонеза, която срещнах в различни варианти - от покълнало жито, белен слънчоглед, орехи или бадеми.

Моят вариант е с покълнало жито и малко белен слънчоглед. Овкусих със сол, лимонов сок, магданоз и малко чесън. Всичко се смила до фина паста в блендера с малко вода.
Получи се добре - отлична добавка към салатата от краставички  Laughing.

# 587
  • София
  • Мнения: 565
Мъжът ми откри една рецепта за постни палачинки, която правих вчера и се хареса на всички вкъщи, дори и на непостещите. Леко я модифицирах и споделям тук. Получават се около 10- 11 палачинки, които са по- малки, но по- дебелички и меки, като американските Simple Smile

Палачинки с банан и овесени ядки

1 банан
2 ч.ч. вода
1/2 ч.ч овесени ядки
1 1/2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
3 с.л. кафява захар
2-3 с.л. олио
1 ванилия
1/2 ч.л. канела

 Бананът и водата се пасират до хомогенна смес. Към нея се добавят сухите съставки и олиото. Получава се смес, по- гъста от палачинковата. В тефлонов тиган (в керамичния ми се залепиха) се изсипва един черпак от сместа и с леки, кръгообразни движения, се разстила във формата на неголяма и не много тънка палачинка. След като се зачерви се обръща.
 Ние ги ядохме с мед, сладко от сливи и сусамов тахан с мед (така на мен най- много ми хареса) Grinning.

Източникът е тук

 simpatikonia, правила съм такава майонеза с накиснат белен слънчоглед и беше много вкусно. Ще пробвам и с покълнало жито. Колко време му трябва, за да покълне?

 katelinka, патладжаните с доматен сос се пекат във фурната. Благодаря за рецептата   bouquet

# 588
  • Мнения: 2 545
Надето Simple Smile, много интересна рецепта за палачинки с банан споделяш.
Досега съм правила само бананов сладолед, но някой път ще пробвам и тази Laughing.

За да покълне, на житото му трябват около 2 дни, а може и по-малко.
Приготвям го така: От вечерта го накисвам във вода, а на другия ден изсипвам водата като се старая житото да остане влажно. За целта го покривам с мокра кърпа или салфетка. Готово е когато кълновете му са на около 1 мм.

Предишния път го смесих с мед и тахан - идеална, бърза (и калорична) закуска Hug

# 589
  • Мнения: 2 126
Kak правиш банановия сладолед?

# 590
  • Мнения: 2 545
Бананов сладолед(една доза) - замразявам един нарязан банан във фризера. Преди приготвянето оставям банана леко да се отпусне и го смилам в блендера. Обикновено не е достатъчно сладък за сладолед, затова прибавям лъжица мед, някакъв аромат - напр. ванилия или ром. Ако искаш шоколадов сладолед, добави 1 лъжица хубаво какао.
Лесно е и бързо. Ще ти хареса. Аз например гледам винаги да имам по някой замразен банан във фризера, в случай че много ми се прияде сладолед или нямам нищо сладичко вкъщи Laughing.

# 591
  • Мнения: 2 126
Благодаря!:)

# 592
  • The point of no return
  • Мнения: 822
През уикенда направих ориз по рецептата на Жени Калчева, допадна ми  Peace

За вечеря днес - задушено брюкселско зеле със стар лук и нахут  Simple Smile Върви много добре с бяло винце  Grinning

# 593
  • Мнения: 1 110
Вчера за празника изпържих сафрид, с картофена салата и домати. Нищо работа и пак седях двя часа в кухнята Laughing.
Roya, много се радвам, че ти е допаднал ориза Simple Smile.

За днес не знам какво да си направя. Не ми се готви нищо. Имам малко печен патладжан. Някакви идеи с какво мога да го забъркам, но да не е като кьопоолу? Нещо като мус, като паста ... като нищо Laughing.

# 594
  • Мнения: 2 603
Вчера си хапнах пъстърва на грил-плочата, и салатка домати и краставици с лук.
Днес наобяд бях на варена царевица, между храненията круши, сурови ядки, а за довечера мисля за една лятна манджичка, пипер с домати и салатка.
Жени, патладжана може да го направиш разбит с пасатора, с чесън, магданоз, зехтин и орехи, супер разядка става и за филийка става също, като пастетче. Peace

# 595
  • София
  • Мнения: 565
Жени, Баба Гануш е моят отговор  Simple Smile Ние вкъщи много го обичаме. Правя го в блендера, като слагам всички продукти вътре и след като ги смеся, се получава гладка паста. Някои го предпочитат намачкан с вилица, на по- едро. Въпрос на вкус.  Hug

# 596
  • Мнения: 2 545
Жени, патладжана бих го направила пасиран с много чесън, магданоз, нарязана на по-ситно червена (зелена) чушка и с повечко счукани орехи. А ако добавиш и някаква соева майонеза, ще е супер  chef.

# 597
  • Мнения: 1 110
Дубрутру Grinning! Благодаря за идейките!
Надето, Баба гануш се оказа и моя отговор Laughing. Направих 1/2 от дозата, само за опит. Много, много ми хареса. И аз така мързележката - в блендера, копчето и после мазане на филии.
В блога си brazilka е дала идея да се консумира с арабски питки. Видях там и чипс от такива, та вероятно довечера ще спретна и един чипс към гануша (чист дип от патладжан, ама пусти му араби като не разбират Grinning).
Като го свърша ще си спретна постния пастет от домати, маслини, орехи (може би ще сменя ядката с бадем) и мноого пресен босилек. Тази година босилека в градината ми полудя, ама той си иска суша и ветрове, а при нас от два месеца е точно такова времето. Този пастет става и за сос към паста.

# 598
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Добро утро и от мен  Grinning

Вчера направих гювеч от пресни зеленчуци, много вкусничко се получи  Laughing

# 599
  • Мнения: 2 545
За утре смятам да накисна нахут, но още не съм решила какво да приготвя с него newsm78
По принцип обичам салата от сварен нахут с някакви зеленчуци - печени чушки например, или с туршия - имам прясно приготвена от тиквички и от краставички.

Общи условия

Активация на акаунт