~ Съла-(С участието на Джансу Дере и Мехмет А. Алакурт) Тема 2 ~

  • 93 868
  • 749
  •   3
Отговори
  • Разград
  • Мнения: 8 243

Резюме:
Телевизионния сериал "Sıla"/"Съла"   е излъчен по турската телевизия през 2006 г. . Филмът се развива в турския град Мардин - "каменният град" със старинна архитектура в арабско-турски стил, с къщи, издълбани в скалите, с лабиринт на тесните каменни улици , традиции и обичаи, стоят, на общия фонд на модерния турски живот ...
Ориенталски приказки и "Ориенталски" закони ... богатство, предателство, семейни отношения, и ... ЛЮБОВ! Е, къде без нея?  Не е лесна любовта свързана с много препятствия, интриги, противници, трагедии и отчаяни действия ... Саундтракт, звучащ на фона на добрата игра на актьорите ме потапя  в транс ... до изтръпване по цялото ми тяло!
Съла - красива, образована девойка, която живее в Истанбул и води светски живот със своите осиновители, които принадлежат към едни от най-видните семейства на града. Тя е изправена пред най-големия шок в живота си - вижда истинския си баща. Той е принуден отново да продаде дъщеря си в родния Мардин на Боран Ага в противен случай неговата сестра и брата на Съла които се обичат ще бъдат убити. Единствения шанс на всички е Съла, която е излъгана от баща си да отиде в Мардин за да види болната си майка както е казал баща и. Там тя се среща с Боран Ага без да знае че той ще и стане съпруг. На сватбата Съла танцува  с него, но не знае че ще сключва брак. Принудена Съла да подпише документа от брат си - започва нов живот. Дали Съла и Боран ще успееят да заживеят заедно и ще се зароди ли любов между тях ?



Продукция: Most Production

Режисьори: Яшън Услу и Гюл Огуз
 Сценарист: Мухарем Бухара.

Участват: Джансу Дере(Съла); Мехмет Акиф Алакурт(Боран); Зейнеп Еронат(Бедар); Мендерес Саманджълар(Джелил); Фатош Тез(Кевсер); Мухамет Джангьорен(Фируз Ага); Картал Балабан(Емре).


 
 

 
 



 

 







Темите:

Тема 1

Добре дошли и приятни минути в темата!!!



Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 20:32 от vania_e

# 1
# 2
  • Мнения: 162
Ванче - чок гюзел тема си направила
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

И Мехмед си включила в заглавието - аферим  newsm10

Аз неграмотната пиша Мехмет с "т", а името сигурно идва от Мохамед - с "д" накрая smile3532

# 3
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Ванче - чок гюзел тема си направила
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
И Мехмед си включила в заглавието - аферим  newsm10
Аз неграмотната пиша Мехмет с "т", а името сигурно идва от Мохамед - с "д" накрая smile3532

Грешката ще е моя , ходих до дизито да проверя и там е с "т".



# 4
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Честита ни нова тема и благодарности на Ванчето за оформлението   bouquet



И приятна вечеря, на тези, които като мен са окъсняли  Laughing cook

# 5
  • Мнения: 877
Ваня - teşekkür ederim   smile3525за новата тема!  
Направила си я перфектно, smile3501 в което въобще не съм се съмнявала.
Ти си майстор! smile3521

Сега видях на старите странички,че си имаменови дружки за конушма - добре сте дошли!
Не се отказвайте - сериалът си заслужава.Питайте ,ако нещо ви вълнува!
А аз след като изгледах 74 епизод го ударих на философстване като милият образ - Джелил ефенди! Joy Joy Joy Joy
Нещото,което ме плени в този сериал е наличието на любовна история / точно това харесах и в „Любов и наказание”.Филм,който гледам винаги,за да стопли душата ми./, и второ – разкри ми свят абсолютно неразбираем за мен с порядките си,но и много любопитна бях да науча повече за живота в онези места на Югоизточна Турция.
Сериалът е драма,но и животът е драма,в която всеки копнее да бъде обичан и да обича безрезервно.
Стремежът към любовта винаги е придружавал човека през всички етапи от развитието на човечеството.Разбирането за истинска любов,за усещането,която тя носи не се променя през вековете,променя се само израза и показа.
Затова и копнежът по голяма и силна любов продължава да живее у хората,които се отличават със своята емоционална (къде скрита,къде открита) душевност.
Тук в сериала откриваме силата на любовта,която е още по-впечатляваща,заради това,че наистина се ражда на границата на невъзможното и преминава през всякакви трудности,за да се покаже с цялото си очарование и удоволетворение, красива, омайна, спираща дъха.
Аз искам да вярвам,че тази любов съществува и по възможност,че силата й няма да затихне толкова бързо,колкото в реалния живот.
Видях как исрената любов,онази,която дават чистите  сърца, променя  хората , прави ги добри,отговорни,милосърдни.Другата /аз я наричам- илюзорна,а може би е по-точно е да кажа усещането за нея / любов , родена от егоизъм,поникнала в грях,удавена в насилие /изнасилване/ не можа да промени никой – нито Берзан,нито Есма,нито Джихан,нито онзи клетник първият мъж на Айше.
Затова мотивацията е много важна – Боран и Съла  се бориха за любовта в действителността си,  изискваха я , търсеха я и я подклаждаха, затова са станали легенда в онези места.
Любовта им е причина за промени в живота на хората , да усетят ,че родният им край може да бъде и добро място за живеене в мир и спокойствие за всички.

Прощавайте за дългият пост,ама днес цял ден ме сърбеше клавиатурката,та си я почесах малко! Tired Tired Tired Tired Tired И за правописа - извинете,ако някъде съм сбъркала - не ми иска да редактирам повече! Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 367

   Ванче,за новата тема newsm51 newsm51 smile3501

# 7
  • Мнения: 106
Привет,
За този филм прочетох препоръка в друга една тема,не помня точно кой беше писал, но му благодаря   bouquet, защото сериалът наистина си струва ,поне досега ми е интересен / еп.9 с хърватски, 18 с руско аудио/.
С руско аудио всичко разбирам , но е просто ужасно да не чуваш гласовете на актьорите...
Само като чух, че става дума за Мардин си обещах да отделя време за него
На всички , които имат възможност  препоръчвам да отделят време за Ако бях облак, който е първопричината да проявя интерес към SILA
Толкова рядко човек може да попадне на нещо стойностно...
Харесва ми,че дават и много панорамни снимки ,мостът, реката, старата част на града,домът на Боран ага,домовете на другите хора,животът им  в 21 век, мобилни телефони, коли и ... нрави  и обичаи отпреди векове

# 8
  • Разград
  • Мнения: 8 243






# 9
  • Разград
  • Мнения: 8 243






# 10
# 11
# 12
# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт