Предстои ми лапароскопия - тема 7

  • 134 122
  • 740
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 131
Предстои ми лапароскопия - тема 1

Предстои ми лапароскопия - тема 2

Предстои ми лапароскопия - тема 3

Предстои ми лапароскопия - тема 4

Предстои ми лапароскопия - тема 5

Предстои ми лапароскопия - тема 6



Лапароскопия


Успех! И нека има по-малко нови попълнения в темичката!

По идея на scarlette нека продължим традицията и всеми, който мине през лапаро да споделя следната информация:
1. име лекар
2. град  
3. болница
4. цена/ безплатно
5. отзив/мнение
6. Повод за лапарото/резултат от хистологията

Копирам вече дадената информация в помощ на новодошлите:

1. Попов
2. София
3. Шейново/Вита
4. Здравна каса + 1000 лв.
5. доволна съм, проучих го и ми дадоха много препоръки, че бил най-добрия в София

1. д-р Жеков
2. Варна
3. Окръжна болница
4. ЗК
5. невероятно отношение, доволна!

Да се включа и аз:
1. Ненов
2. София
3. Шейново
4. ЗК + 800 лв.
5. Проучен предварително. Супер отношение, много доволна. И досега ме следи той.
6. Ендометриозна киста

1.Попов
2.София
3.Вита
4.със ЗК ми излезе 1000 лв.
5.Проучен е и съм му много благодарна.Смятам, че с негова помощ забременях.
6.Премахване на ендометриозна киста

1.Д-р Персенска
2. София
3.Надежда
4.900 лв
5.Доволна съм .


Значи трябва малко да допълня това мое мнение.
Лапарото ми беше февруари 2012,отстраниха ми едната тръба.

Иначе от мен банално:
1.Попов
2.София
3.Вита
4.със ЗК ми излезе 1200 лв.- октомври 2012 г.
5.нямам оплакания, демек доволна
6. отстраняване на миомен възел

1.д-рЛюбомир Христов
2.София
3.Св.София(Тина Киркова)
4.Здравна каса + 600лв.
5.Много доволна.
6.Отстраняване на миомен възел

декември.2012 г.
1. д-р Славчев
2. Варна
3. Окръжна болница /Св. Анна/
4. Здравна каса
5. Много доволна. Невероятен лекар.
6. Диагностична лапароскопия заради съмнения за хидросалпингс на цветната снимка. По време на лапароскопията са отстранени две малки кистички.

юли 2011
1. д-р Пламен Янев
2. Стара Загора
3. МБАЛ "Св. Иван Рилски" - прекрасни условия
4. Здравна каса 545 лв.
5. Много доволна - избрах го след четене на мнения в интернет
6. Отстраняване на ендометриозна киста

м. Май 2011
1. д-р Янев
2. Стара Загора
3. МБАЛ "Св. Иван Рилски"
4. ЗК + 450 лв.
5. Доволна съм. Препоръчан от лекарят ми в репродуктивната клиника
6. Отстраняване на маточни тръби заради двустранен хидросалпинкс


1. 22.01.2013г
2.Торакс-Пловдив -условия и обслужване като на хотел
3.д-р Велевски
4.450лв+ЗК
5.Изключително доволна ,не предполагах такова мило и състрадателно отношение от целия екип .
6.Диагностична лапароскопия и премахване на миомен възел.


Лапаро (01.2009):

1. Николай Попов (избрах го по препоръка от форума, след като имах друга операция при друг лекар)
2. София
3. Шейново
4. ЗК+800 (приблизително)
5. Условията бяха добри, направо на фона на Майчин дом като на хотел бях, телевизор в стаята, чисти чаршафи, удобни легла, чистичко в стаята (колко малко му трябва на човек).. Малко куца тоалетната. Акушерките се държаха мило.
6. Ендометриозна киста

1. д-р Александров
2. град  Варна
3. АГ Варна
4. 900 лв без здравна
5. най добрия за мен  ,прекрасен  човек  и специалист разбира си от работата , не ми спести нищо  но направи  много за мен  -върна ми надеждата  newsm51

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 09:52 от veseto87

# 1
  • Мнения: 209
айде да се чопна в новата темичка .имам  въпрос  сега си гледам  цветната снимка  резултата : лява тръба - контрасната материя не преминава , дясна тръба - частично проходима  ,но  е ограничена от периовалирани сраствания.  сега след лапароскопията  .лява  хидросалпингс  както  вече бях писала  и от снимакта се вижда че е непроходима , но  дясната която  е с фимоза е била много тясна и затова  е преминавал контраста частично .сега вече би трябвало да е проходима нали  . и няма как да не се получат нещата

# 2
  • Мнения: 209
1. д-р Александров
2. град  Варна
3. АГ Варна
4. 900 лв без здравна
5. най добрия за мен  ,прекрасен  човек  и специалист разбира си от работата , не ми спести нищо  но направи  много за мен  -върна ми надеждата  newsm51

# 3
  • Мнения: 1 787
И аз се записвам в темата!

Дидка и на мен лапарото ще ми направи д-р Александров. Мисля, че  вече трябва да е проходима дясната тръба.Каквото ти каза доктора след лапарото?

Стискам ти палци, дано се получи.

# 4
  • Мнения: 16
Здравейте, отново. Благодаря за отговорите. Попов отбеляза, че имам и малки миомни възли при прегледа, но не спомена за премахването им.Естествено ако каже да се махат няма да се противя, но се надявам засега да не е наложително. Много искам вече детенце и се надявам след премахването на кистата всичко вече да е наред и тя да е била причината за неуспехите.

# 5
  • Мнения: 129
Благодаря за темата!
  bouquet

# 6
  • Мнения: 209
И аз се записвам в темата!

Дидка и на мен лапарото ще ми направи д-р Александров. Мисля, че  вече трябва да е проходима дясната тръба.Каквото ти каза доктора след лапарото?

Стискам ти палци, дано се получи.

здравей smile_86 каза 50/50 да опитваме  . ти кога ще правиш лапароскопия при него

# 7
  • Мнения: 1 787
Планували сме я за 17-18 април, но все пак цикълът може да ме изненада и ще видим какво ще стане. Аз бях при него този вторник, който мина, за да уточним подробностите. Моето лапаро ще бъде диагностично (така се надявами да си остане). Иначе съм си правила цв. снимка при него и тръбите ми са проходими.
  При теб още на снимката ли се видяха хидросалпингса и фимозата?

# 8
  • Мнения: 209
не само сраствания се видяха  снимката не съм  я правила при него иначе ми   призна и всички изледвания който  имах   само за хламидия ме накара да пусна . стискам палци всичко да е наред при теб . на мен месеца преди операцията ми  зъкасня с седмица а винаги ми  е точен така се зарадвах че ще се отърва  Grinning

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 19:18 от didka89

# 9
  • Мнения: 1 909
 Hug привет и от мен в новата тема

# 10
  • Мнения: 3 757
Весе, благодаря за новата тема! Ще я следя с интерес  bouquet

# 11
  • NE
  • Мнения: 10 999
Веси Благодаря за темата. Записвам се  Peace

# 12
  • Мнения: 212
Здравейте,нова съм във форума.На мене на 04.04.2013г.ми правиха  за отстраняване на момин възел.Толкова набързо стана,че чак предният ден преди операцията се стреснах и то доста.Оперираха ме в Селената в Пловдив.Обаче да ви кажа дори и сега като мина при мене по бавно се възстановявам още ме е страх.Доктора като ми махна скобите каза, че миомните възли пак ще се появат  Cry а аз още не съм раждала.Каза ми 5-6 месеца пазене и да раждам,нямам опити с  пробване за забременяване.Много ме е страх,че пак ще се появат.Още съм вкъщи след операцията обаче долу ниско към пикочните пътища много ме боли.От една капка урина много ме боли.Купих си от днеска Ципрофлоксацин дано да ми олекне.Вика ме на преглед 4 месеца след операцията.И друго да се оплача понеже ми цапаше цял месец преди операцията сега след операцията положението е същото.Чудя се дали възлите са били въобще проблема дано да е от операциятаи да се възстановя  Sad Не споменах,че скоро т.е.следващият месец ще стана на 30 години

# 13
  • Мнения: 159
Здравейте дами  искам да попитам кога лекаря препоръчва лапароскопия.Може ли това да една от първите стъпки или ти правят куп изследвания и тогава ти насочват лапароскопия.Тъй като нали чрез нея се получава най много информация за състоянието на половите органи при жената.Тъй като с моя мъж опитваме от 2,5 г и се несполучливо тази година се заемам сериозно по въпроса.Записах си час при д-р Табакова нямам много изследвания пуснах ме спермограма на мъжа ми.Усещам болка ниско долу от време на време е остро пронизваща май имам проблем с маточните тръби.Искам вече много едно малко златно съкровище.

# 14
  • Мнения: 3 757
Здравейте,нова съм във форума.На мене на 04.04.2013г.ми правиха  за отстраняване на момин възел.Толкова набързо стана,че чак предният ден преди операцията се стреснах и то доста.Оперираха ме в Селената в Пловдив.Обаче да ви кажа дори и сега като мина при мене по бавно се възстановявам още ме е страх.Доктора като ми махна скобите каза, че миомните възли пак ще се появат  Cry а аз още не съм раждала.Каза ми 5-6 месеца пазене и да раждам,нямам опити с  пробване за забременяване.Много ме е страх,че пак ще се появат.Още съм вкъщи след операцията обаче долу ниско към пикочните пътища много ме боли.От една капка урина много ме боли.Купих си от днеска Ципрофлоксацин дано да ми олекне.Вика ме на преглед 4 месеца след операцията.И друго да се оплача понеже ми цапаше цял месец преди операцията сега след операцията положението е същото.Чудя се дали възлите са били въобще проблема дано да е от операциятаи да се възстановя  Sad Не споменах,че скоро т.е.следващият месец ще стана на 30 години
Може да си получила някакво възпаление на пикочните пътища от катетъра. Защо чак след 4 месеца newsm78 Моят контролен преглед беше след един месец.
Здравейте дами  искам да попитам кога лекаря препоръчва лапароскопия.Може ли това да една от първите стъпки или ти правят куп изследвания и тогава ти насочват лапароскопия.Тъй като нали чрез нея се получава най много информация за състоянието на половите органи при жената.Тъй като с моя мъж опитваме от 2,5 г и се несполучливо тази година се заемам сериозно по въпроса.Записах си час при д-р Табакова нямам много изследвания пуснах ме спермограма на мъжа ми.Усещам болка ниско долу от време на време е остро пронизваща май имам проблем с маточните тръби.Искам вече много едно малко златно съкровище.
Обикновено първо се прави спермограма, изследват се хормони, прави се проследяване на овулацията с УЗ, прави се микробиология. Мисля, че след това може да се назначи цветна снимка и ако при нея има съмнения за някакъв проблем в половите органи се прави лапароскопия. има лекари, които директно прибягват към лапароскопия, но да не забравяме, че тя си е един вид операция и има възстановителен период. затова аз съм на мнение, че първо трябва да се направи цветна снимка.

Общи условия

Активация на акаунт