Конкуренцията е голяма, коя ще стане следващата ЮНСКА мама?

  • 22 940
  • 768
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 714
Еееййй и майка ми години с тая същата забележка ,братче...толко не можа да приеме,ме аз домакиня бе желая да ставам и още по-малки да гладя нещо,дето ще се омАчка веднга...аз дрехите си не гладя а чаршафите... Crossing Arms
Доколкото знам е вредно ако са ноядисвани стени и са циклени разни неща,лакиран паркет и т н...

# 661
  • Мнения: 329
Ами няма боядисване, само залепени тапети, които вече са готови,
но вдруги ден е слагането на ламината, но след това вече свършва
ремонтната дейност, а самите мебели няма да са нови, а си преместваме
нашите, та си мисля, че до 3 юни (всъщност 7-8 най-вероятно ще се приберем-
живи здрави ) вече няма да е опасно  Thinking, ще се допитам и с док,
но общо взето нямаме много варианти...

# 662
  • Мнения: 2 515
Nagaina не искам да ти казвам нищо, ама на мен доки ми каза същото за след 36  hahaha а в понеделник навършвам 38 и почвам 39  Twisted Evil
Като нищо ще стане и при мен така  hahaha
*Витлеемска Звезда* проветрявайте си хубаво и според мен няма да е проблем

# 663
  • Мнения: 5 393
*Витлеемска Звезда* - не мисля, че е проблем да се нанесете в ново жилище, не разбирам кое те притеснява? newsm78
Относно прането на текстила на количка и кошница- за мен е задължително, както и когато аз си купувам нови дрехи и бельо: търкаляли са се по складове, товарни контейнери и т.н доста време, всеки ден ги пипат разни хора.....

Аз се изрусявам за ужас на фризьорката ми, лекарката нищо не ми е казвала по въпроса, а е видно, че не съм естествена блондинка.

# 664
  • София
  • Мнения: 116
Едно късно здрасти и от мен  Hug Имам чувството, че много съм ви зарязала, но сме се омагьосали в къщи с голямото мишле и малкото гущерче  Grinning

Прегръщам ви всички мноооого силно  Hug и ви стискам палци всичко да мине по мед и масло  Praynig

# 665
  • София
  • Мнения: 28
*Витлеемска Звезда*, ние се нанесохме с 4 месечно бебе, но беше през зимата. Беше шпакловано и боядисано отдавна, но сложих от тези влагоабсорбаторите на Ceresit и ако знаеш колко вода събираше това нещо... Влагата юни месец едва ли ще ти е проблем, но може например да не държиш бебо близо до стена, защото още ще са студени, а и лепилото от тапетите сигурно ще съхне дълго. А за микробите и средата, в която сте били - след ремонта най-много да сте убили акарите Simple Smile А така или иначе пак ще си ги завъдите бързо  Hug

# 666
  • Мнения: 1 889
Витлеемска звезда, не мисля че е проблем с новия апартамент както го описваш! Peace

Алекс, който иска да глади кърпи и чаршафи, да си ги глади! Мен посмъртно не мож' ме накара!
Да си гледат работата! Whistling

# 667
  • Мнения: 13
petrohanka да вземем да се организираме тумбачетата мераклийки за родилното и да ти дойдем на едно гости  hahaha незнам за лютата храна, че имам проблем и без това с Д-то, но ще се възползвам от етажите  hahaha
Само бих предложила примерно да си направим среща четвъртък-петък и след това, който е мераклия да ражда да сформирате една група към 11-ти етаж  Mr. Green
Иначе да ти кажа, ТРЯБВА да гладиш ... и чаршафи и кърпи ... дори можеш да отидеш да поизгладиш и у тях, ела и у нас е поне аз ще направя нещо вкусно в замяна  Joy   Mr. Green

*Витлеемска Звезда* дано всичко е наред. Иначе за ремонта, единственото, което може да се вземе под внимание е дали след ремонта всичко е изсъхнало. Иначе не виждам никакъв проблем. За баткото правихме в квартирата ремонт. Сега не сме т.к. тук живеем от 3 години,  миналата година правихме пак ремонт почти основен, без на спалнята, където ще сме с бебка, ама все пак не виждам смисъл и не ни стигна времето.
Аз също бих изпрала, особено при нова количка и столче. Най-малкото химиите по боядисване на платовете, размятането им по шивашки цехове докато ги шият, прахоляка, който се е натрупал по складове и магазини и т.н. бих искала да паднат.
Чудя се дали да препирам по-скоро количката, която я бяхме дали да ползват кумовете с тяхната дъщеря и сгъваемата кошара. Т.е. кошарата няма, че няма кога, пък и ще слагам протектор, чаршафи и сие.
Количката като си я вземем ще мисля на място.

Nagainaツ аз скуката я моря с книжка, чета си електронна и си свиркам. Качила съм си на телефона и ако трябва пред кабинета да чакам, или където и да било не скучая.

kleche хайде излизай от омъгьосания кръг и да ни разкажеш как, какво и защо Simple Smile минаха при теб нещата.

# 668
  • Мнения: 0
Привет момичета и от мен!!!
Отдавна не съм писала, дори видях че сте ме заподозрели за родилата мама  Grinning Не съм още .
Всичко е наред  при мен- беба е 2500 месец и половина преди термин и има гънки по дупата  Grinning Мислих че малко бебенце ще да е , но..... Иначе и тазът ми е тесен, почти не се разшири през бременността и клоня към секцио.  
Трябва да се избере дата, пък ми е една мътна тая астрология и нумерология и фън шуита  Laughing Клоня към 21.06.
За мамите от Варна  избрахте ли си педиатър, видях че сте в чуденка. Аз още не съм  Sad Трябва да се разровя из темите. Скоро има ли някъде лекции? Аз да се похваля вече съм в майчинство и ще ходя най-после, само да има де  Grinning
За нощниците- емиии търсих търсих и всичко ми е едно огромно и бабешко  Sad пък колко ще го нося. Та както се разхождах в Карфур и попаднах на едни летни роклички с копченца отпред и си реших проблема  Laughing
Някоя от вас има ли представа как се мери таз? измериха го отвън, гледаха ми отзад кръста, някакви формули изчисляваха ама така и не разбрах как точно се определя.
Пожелавам на мамите с болежки да се облекчат. На Ади- аз карах херпес Зостер в 5 месец, стискам палци всичко бързо да минава и заминава и да забравяш!!!!
*Витлеемска Звезда*, ние се нанесохме с 4 месечно бебе, но беше през зимата. Беше шпакловано и боядисано отдавна, но сложих от тези влагоабсорбаторите на Ceresit и ако знаеш колко вода събираше това нещо... Влагата юни месец едва ли ще ти е проблем, но може например да не държиш бебо близо до стена, защото още ще са студени, а и лепилото от тапетите сигурно ще съхне дълго. А за микробите и средата, в която сте били - след ремонта най-много да сте убили акарите Simple Smile А така или иначе пак ще си ги завъдите бързо  Hug
Здравей а в коя болница ще решили аз лично за окръжна болница се ориентирам с нормално раждане в аг историите не ми харесват Simple Smile то каквото ще става ще стане но ......... а относно дрешките на бебо имам много дрешки от племеничката ми всички съм ги изпрала но се чудя дали да ги изгладя първо и така да ги наредя в шкафчето и или когато ще ги обличам тогава ли ?

# 669
  • Мнения: 2 515
kleche  Hug Hug и като имаш време да покажеш гущерчето  Heart Eyes
mgamisheva Kindle-a задължително го вземам с мен следващия път  yes
А с това гладенееее... думи нямам (и ютия още нямам  Joy )
Вчера тръгнах да слагам една туника, а тя измачканаа, ужас, ама като я облякох и тя как хубаво се изглади по моята фина фигура  hahaha

# 670
  • Мнения: 10
Здравейте тумбачета и мамчета  Hug
Доста съм пропуснала ,но немога да се откъсна от мишончето ми Simple Smile едвм ви изчетох и да си призная исках много неща да напиша ,но.... newsm78 изведнъж блокирах  hahaha
Прегръдки за всички и отднес ще си ви следя всеки ден, с Дани всичко е наред и в понеделник сме при доки Simple Smile

# 671
  • Мнения: 14
добър вечер мамчета  pregnant

Ivvangeline - стискам палци утре всичко да е наред и чакам новини. Praynig

Вилито 86- знам, че е мн трудно да вземеш решение, когато не става въпрос само за теб, а за това малко човече. Аз едвам реших къде да раждам и още се надявам да е най-доброто за бебето. Нямам компетентно мнение, но съвета ми е да си слушаш лекарите.

Аз и половинката не сме суеверни... и нищо няма да спазвам, а и ще ми е мн приятно да изнервям свекито с това.

За пижамите, аз си взех същата, като описаната по-горе с някакви животни по нея сива с зелен кант, българска памучна и с  копчета от двете страни за 15лв.

Да не натоварвам всички.

Скрит текст:
Чудих се .. чудих се, ама да ви се оплача. Свекъра  ми иска да кръстим детето на него... нищо не ни е казал в очите, но бабата ( демек неговата майка), като се видяхме и взе да ни обяснява как той нищо нямало да каже но щял да се разсърди. И как ( мн е грозно) нямало да ни дадат пари или да ни купят нищо за бебето, ако не го кръстин на него  smile3512. Та така всеки път като се видехме с тях постоянно питаха, какво ще взимаме за бебето и колко струва, и че те харесала някакви неща...та така намекваха, че ще помогнат с големите покупки. И за Великден отиваме у тях и ни питат как сме решили да кръстим бебето и ние като им казахме, че няма да е на тях  ... а пък случайно по същото време бяхме поръчали всичко за бебето и им обясняваме какво сме поръчали ... колко струва и те не ни обърнаха никакво внимание. И сега 2 седмици след празника те са се обаждали само веднъж... аз съм в 9-тия месец, а изобщо нищо не питат нито за мен ... нито за внука си. Майка ми само ходи и купува разни неща, а те нищо никакъв интерес.. щом няма да е кръстено на тях. Ама ще е кръстено на сина им .. какво толкова.
Та не знам какво да правя с половинката виждам, че му е мн тъпо... иска да откажа всичко от майка ми, да не приемам никакви пари от нея за покупките. Ама на нея как да и разваля удоволствието 9 месеца се подготвя жената първо внуче. Опитвам се да го утешавам, защото нямаме нужда от техните пари, но просто е въпрос да им угодим. Вече не знам и на изписването дали ще дойдат. Оооффф каква селения те не виждат, че на сина си вредят. Айде оплаках се извинявайте ...знам, че сега има по-сериозни ситуации, ама знам че поне вие ще ме разберете.

# 672
  • Мнения: 1
Val Не се ядосвай, имах подобни ситуации, много е глупаво едно име да определя отношението към бебето, което би трябвало така или иначе да е най-голяма радост за всички. В крайна сметка вие си решавате, а не после ти да съжаляваш, че не сте го кръстили както сте си искали. Вярвам, че ще им мине още щом го видят Simple Smile мен така и не ме попитаха, защото разбраха от мъжа ми и явно не са съвсем доволни, но детето е наше, решението също Wink

# 673
  • Мнения: 7
Добро утро и от мен,как са ни болните мами,бързо да се оправят?
Ivvangeline стискаме палци и чакаме новини.
Относно имената,на ММ баба му и дядо му са решили ,че ако е момче трябва да е на свекъра ,а ако е момиче трябва да е на свекървата,но просто няма шанс,аз искам да си уважа и моята майка също и затова сме комбинирали името от имената на двете баби(Мариана и Нели-и стана Маринела) и много си го харесваме,но не го казваме на никой от близките ,за което много негодуват,но искаме да е изненада за всички,и аз не смятам че името трябва да определя отношението към бебо,иначе заради дядо си ММ е прекръстван.
Относно суеверията мисля да не ги спазвам,но погача ще си  направя.
Желая ви прекрасен ден,и има мами,които ми се губят да се разпишат за да не ги мислим 

# 674
  • Мнения: 40
Val Ние сме спазили традицията с имената,но не защото някой го е налагал, а защото така съм го усетила аз, а й името ми харесва (от Анита стана Анастасия), обаче какви драми бяха сега за второто бебе. Като им казахме, че.съм бременна свекърва ми не се обади 3 месеца нито на мен, нито на сина си, не беше виждала и внучка си толкова време. Много ми беше криво не заради друго, а живеем в един град, през две улици.Един път за цялата тази бременност не ме е питала как съм и т.н.

Последна редакция: нд, 19 май 2013, 07:25 от marinels

Общи условия

Активация на акаунт