Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 5

  • 30 923
  • 761
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Tema 4

# 1
  • Мнения: 2 965
запис от мен   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 395
  animal037 smile3535  welcome



Шмати, ако днес наистина , чакаш да ти дойде, овулацията надали ти е била на 2ри-3ти...макар, че ако е била по-рано....не е изключено, но е много малко вероятно, поне теста щеше да покаже вече със сигурност, остава вероятността да си заченала на късната дата/аз например заченах с овулация на 17ти ден, по принцип си ми е стандартно на 14...но се случват всякакви измествания..../, но за да узнаеш дали е така, ще трябва да изчакаш.

Изчакай дата си за менструация, ако не ти дойде спази указанията за 1ва урина и направи пак тест  Peace.

# 3
  • Мнения: 777
Записче и от мен. Simple Smile
Ходих днес на доки, според него моя нередовен цикъл се е завърнал и мисли да го нормализираме с Дуфастон Simple Smile
Гуш на всички и приятна вечер!  Hug Hug Hug

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Пънче  newsm51   love001  Благодаря,че направи новата тема за пореден път,и мнооого момичета които имат нужда от отговор ще го получат тук(въпреки че съм на друг етап вече...съм сигурна че по-нататък пак ще ми потрябва)  Hug  Hug  Hug

# 5
  • Мнения: 609
Запис и от мен!
Пънче, поздравления за чудесната тема smile3525  и дано бъде изпълнена с много положителни емоции и  preggo

# 6
  • Varna
  • Мнения: 159
Запис и от мен!
Пънче, поздравления за чудесната тема smile3525  и дано бъде изпълнена с много положителни емоции и  preggo



 newsm10 newsm10 newsm10

# 7
  • Мнения: 95
Момичетаааа пак ми дойде,минаха 11 дни от както ми свърши...много се шашнах..никога не ми се е случвало,никога не ми е пропускало,нито повтаряло.
Трябваше да ми дойде на 5.05 и ми дойде,но беше без болки,а при мен болките са адски,М беше по-кратка и доста по-различно от обикновено-по-слабо и цвета по-светло червен към кафеникав,след като ми свърши на 09.05 започнаха едни болки в яйчниците,миналата седмица си направих тест беше отрицателен,последния полов акт при който мъжа ми свърши в мен беше на 27.04 или иначе казано 1 ден след края на фертилните дни и ето,че снощи ми дойде отново...имам ли основание да мисля за "цветна бременност",много искаме детенце? По-късно днес бягам при гинеколога,но искам да съм наясно какво да очаквам?

# 8
  • Мнения: X
От 24-ти април досега е минал почти един месец. Ако имаше бременност, тестът щеше да покаже в почти всички случаи.

# 9
  • Мнения: 95
От 24-ти април досега е минал почти един месец. Ако имаше бременност, тестът щеше да покаже в почти всички случаи.

Да така и аз съм си го мислила това,но нали знаете когато се правят опити за бебенце надеждата умира последна,но дано поне не е нищо сериозно!

# 10
  • Мнения: X
Стискам ти палци, сподели после какво е станало.

# 11
  • Мнения: 95
Благодаря,Алексче...сега само се моля да не е нещо сериозно,може и от стрес да е,от октомври ми започнаха и държавни изпити,може и просто да ми идва в повече...много е объркваща цялата ситуация,криво ми е,че няма бебенце и този месец,криво ми е,че пак ми дойде и ми е притеснено...реших да изчакам да видим колко ще продължи М и другата седмица да ида на гинеколог и да ми направи пълни изследвания.

# 12
  • Манчестър
  • Мнения: 459
Благодаря за новата тема  bouquet

# 13
  • Мнения: 636
Момичета ,четох на много места като симптом болката в корема.Искам да попитам(до колкото може да се обясни) колко силна беше ,по целия корем или само в слабините?
Случва се нещо странно с мен.
Страшно ме боля корем преди около 3 дни вечерта,имах малко разстройство ,пих спазмалгон и ми мина болката,но корема ми постоянно къркори и го чувствам някак опънат.Освен това пишкам многоо често.В момента пия Дуфастон заради нередовен цикъл,теста ми преди 3 дни беше-.
Но болката в корема много ме притеснява  newsm78

# 14
  • Мнения: X
Болка в корема плюс разстройство и къркорене говори по-скоро за стомашно-чревно неразположение.
Иначе при бременност болките в корема обикновено са като предменструалните (ако ги има).

Общи условия

Активация на акаунт