Пазаруване от Aliexpress.com 2

  • 76 517
  • 755
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604


http://www.aliexpress.com/

  В този сайт,може да намерите може би абсолютно всичко,но обикновено ако е някаква известна марка, не пише името и не излиза в търсачката,както и е заличено да не се виждат емблеми.
Има много изгодни предложения,но си иска доста ровене да се попадне на най-евтиното.
Обикновено търговците са коректни,понеже заплащането не е директно към тях,а към сайта,след потвърждение от нас за получена пратка,им се превеждат парите.
Заплащането не е чрез PAYPAL ,но е абсолютно сигурно.
Има възможност да се пусне диспут до 60 дни след заплащането.
Срока на обработка на поръчките варира от 1-2 дни,до 30 дни,това го пише от на самия артикул,под цената.
Доставката е различна,от 2-3 седмици,до 4-5 дори.
Метод на доставка При всеки продавач е различна,някои предлагат безплатна,други не,трети предлагат избор.
Търсачката можете да избирате и слагате отметки за
* безплатна доставка ;* само 1 брой ;* България ;*най-евтино...
за да ви излязат най-изгодните оферти,понеже има стоки,предлагащи се в лотове по няколко бр.
Условия някои продавачи имат изисквания за минимум на поръчка (примерно 20$),за да може да поръчате от тях.
Продавачите обикновено са много отзивчиви,отговарят на всички въпроси,помагат с размери,ако им се поиска пращат и снимки допълнителни.
Таобао Много от продавачите имат и магазини в Таобао,съответно ще ви ги покажат и можете да се договорите за изпращане на артикул от Таобао и без посредник.
Чат Винаги може да се кореспондира и с тях онлайн,като е отбелязано кога са на линия.
Магазините Много от продавачите имат по няколко магазина,може да се направи запитване лично,при което да ви комбинират,дори и ако 1 артикул го нямат в 1 магазин,го добавят същия като от 2 магазин,така може всичко да е от 1 търговец.
Отстъпки Доста често,като им се пише са склонни да намалят цената си,но за целта предварително трябва да сте се договорили и да не сте направии все още заплащането,а само поръчката,е при поръчката променят цената,след което вие може да заплатите новата цена.
Кодове и купони Сайта НЕ предлага универсални кодове за отстъпки,но има някои отделни търговци,които на личната им страничка пише GET COUPON, като го натиснете и после си влезете в профила My Aliexpress-My coupons -Seller Coupon и се вижда получения код,но  те обикновено са за 2$ и могат да се използват при поръчки над 30 или 50$ ,всеки е различен,както и има давност около 3 дни.
Заплащане чрез ВИЗА и Master Card
Известие след направена поръчка,получавате на мейл известие,че заплащането е минало успешно.
След няколко дни,в рамките на посочения срок за обработка на поръчката,ще получите съобщение с номер на поръчката,в което ще е посочен и номера за проследяване на пратката.
Номера за проследяване става валиден след около 3-5 дни след получаването му.
Винаги може да си виждате номера за проследяване в самата поръчка отдолу.
Сайтове за проследяване
www.17track.net
app3.hongkongpost.com
post-tracker.ru
trackitonline.ru
intmail.183.com.cn
sao.cn

Български пощи
Мито и ДДС Според закона в БГ,за пратки с написана стойност над 30 лв се дължи ДДС 20%,а МИТО за над 200$ ,но винаги пишете молба на продавачите да пишат ниска стойност,за да не се избегне разправията и разкарването по митници,ако е възможно пускайте отделни няколко поръчки,а не за големи суми.
Профил Може да получите ниво VIP Silver /Gold/Platinum ,ако направите поръчки за над 1000 $ и нагоре растете,но не дава особени привилегии.
След получаване  на пратката,не забравяйте да поставите оценка на продавача,както и вие ще получите по-късно.

линк към предна тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714930.new#new

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 00:30 от никид

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
кажете ако искате др.да добавям,дайте идея къде е удобно да се добавят снимки.

vesisf в никакъв случай не му се връзвай,това е извън правилата на Алиекспрес,как ще докажеш ,че си му платила после,А с DHL Д=допълнително ще заплащаш тук.След всичките му отговори не ти ли става съмнителен и ясна работата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 652
никид, благодаря за темата, оформена е чудесно   bouquet
Струва ми се обаче, че трябва да коригираш частта с купоните - сайтът явно предлага вече универсални купони, имат минимална сума на поръчката и условието е да се използват при един продавач, както и не могат да се съчетават с други купони. Аз лично получих на мейла 3 купона от Алиекспрес - 2 за 5 долара и 1 за 10, използвах само този за 10 долара.

# 3
  • Мнения: 65
Благодаря и аз за новата темичка!  bouquet
Искам да попитам дали някоя от вас е срещала чанти на Moschino.Търсих ги всякак,но не намирам.
Търся примерно тази : или подобна,може и друга. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 195
кажете ако искате др.да добавям,дайте идея къде е удобно да се добавят снимки.

vesisf в никакъв случай не му се връзвай,това е извън правилата на Алиекспрес,как ще докажеш ,че си му платила после,А с DHL Д=допълнително ще заплащаш тук.След всичките му отговори не ти ли става съмнителен и ясна работата.
Не иска и Пей Пал , разпитвам го аз , а той се върти суче и иска този номер от WesUn. аз по принцип искам да взема доста бройки от него , но първо искам само една за да видя какво ще дойде и дали е качествена , но за една бройка ми иска плащане само от western union , ето ви линк към количките :
 http://www.aliexpress.com/store/product/Stokke-Xplory-Stroller-P … 93_903666519.html
Какво се плаща допълнително тук с DHL ,  а тези EMS как са ?

# 5
  • Мнения: 170
цоп и аз в новата тема  Whistling
мерси никид   bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 652

Не иска и Пей Пал , разпитвам го аз , а той се върти суче и иска този номер от WesUn. аз по принцип искам да взема доста бройки от него , но първо искам само една за да видя какво ще дойде и дали е качествена , но за една бройка ми иска плащане само от western union , ето ви линк към количките :
 http://www.aliexpress.com/store/product/Stokke-Xplory-Stroller-P … 93_903666519.html
Какво се плаща допълнително тук с DHL ,  а тези EMS как са ?
Това какво се очаква да е, китайска реплика на Стоке ли или оригинал? Може би Стоке се произвеждат в Китай и холандската фирма няма никакъв контрол върху производството, та всеки китаец може да отиде и да изкара от фабриката 20 бройки и да ги пусне по 300 долара парчето, докато навсякъде цената не пада под 600 евро  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 195
реплики са да

# 8
  • Мнения: 73
Момичета извинявам се за многото въпроси,обувките са вече тук!  Embarassed
  newsm44
В пощата са забравили пратката ми и затова се е получило така!
Иначе обувките са супер,но май са ми големи!
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-vintage-women-s-rhi … ss/646765211.html

Кажете ми на коя марка бяха реплика?

# 9
  • Мнения: 413
Nina_88 Радвам се че всичко се е оправило , само не разбирам ти откъде си , така странно ти показва тракинга  newsm78 newsm78 В България ли ги получи ?

# 10
  • Мнения: 73
Да...
Не знам защо така се получава,тези тракинги никога не мога да ги разбера.

# 11
# 12
  • Мнения: 413
Обувките са реплика на Александър Маккуин   bouquet

# 13
  • Мнения: 59
Запис. Мерси за темата  Hug Аз да питам някой поръчвал ли си е оригинали на NIKE от сайта?
Според вас тези неща оригинали ли са или реплики ?
това - http://www.aliexpress.com/item/Promotion-2013-cheap-free-run-4-0 … an/920201228.html
и това - http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2013-new-Man-with-h … re/877564067.html
 newsm78

# 14
  • Мнения: 1 759
  bouquet за темата.

Аз още чакам да се появи пратката ми в  проследяващите сайтове ,а минаха почти 2 седмици. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт