МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 210
  • 748
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 843
И аз му рязах на бебчо ноктите.Мислих,че е много страшно,но не беше.Поне вече не си дере лицето.

# 136
  • Мнения: 4
и аз ги изрязах веднъж,но скоро пак ще трябва,защото много бързо растат

# 137
  • Мнения: 18
Аз ги режа поне един път в седмицата, че почват яко да си дерат лицето. Режа ги докато спят, защото иначе има вероятност да хвръкне пръст като започнат да махат с ръце. Като спят са отпуснати и правя каквото си искам.

# 138
  • Мнения: 173
Добро утро, момичета.
Аз днес съм супер притеснена и много разстроена, вчера ми дойде в повече, беба много плака, накрая се оказа, че кърмата ми е намаляла адски много-ям, пия и не знам какво става.За 9 чеаса едвам успях д и изцедя 90мл и от двете гърди, в лявата гърда нямам почти нищо Cry В 3 и дадох и от двете да яде, сега пак от дясната, тя се пълни и има повече.Приготвям шишета за всеки случай за сугото мляко.Не знам какво да правя- за капак се скрах с ММ и не ми говори, заяви, че сам ще си гледа детето, и с мама се скарах и се опитах да изрежа ноктите на беба и я порязах, направо щепе да ми се пръсне сърцето Cry

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нанинка, опитай да се успокоиш... всички имаме трудни моменти. Минават обаче, спокойно  Hug
За кърмата - при мен като хич не спя някоя вечер, притесня се защо така се дере Сияна или за нещо друго, скарам се с домашните или за друго се ядосам, също веднага ми намаля кърмата. Варя жито, чай, помпата ми е пръв приятел, слагам бебето често да суче и малко по малко се стабилизират нещата. Досега 3-4 пъти се е налагало и съм ѝ давала по 1 шише Лактана, не е голяма драма.

Разбирам те как се чувстваш, но не ги изживявай толкова, тепърва ще се сблъскваш с много трудности, не може всеки път да ти се пръска сърцето... гушни бебката, усмихни ѝ се, успокой се и нещата постепенно ще се оправят  Hug

# 140
  • Мнения: 289
Kъм ЛЛЛ
Май не мога да се справя биологичната поза не ми се получава.Блоковото кърмене е добре докато изпразва няколко пъти едната гърда 2 пъти му я предлагам, но като дойде време за другата е толкова твърда и подута че бебо едва засуква и следва ужасно давене CryПомага ми преди всяко кърмене да се изцедя малко така не се дави и е спокоен ,но мен ме е страх да не си докарам хиперлактация(ако вече не съм с тези силни струйки)Помага и донякъде да го прекъсвам като суче няколко пъти докато се поизпразни гърдата.А за по честите кърмения не съм пробвала защото трябва да го будя той си спи по 3 часа добре ли е да го будя да яде?
Извинете за многото въпроси ,но наистина имам желание да си го кърмя а понякога това е много трудно и за мен и за него.


 Здравей MoonLight,
Радвам се, че някои от идеите са се оказали удачни за вас. Чудесно си се сетила да изцеждаш малко другата гърда когато се препълни, изцеждането би било добре да е съвсем да е съвсем  малко, колкото да облекчи напрежението и да не стимулира прекалено гърдите. Както ти е писала jos много бебета са склонни да сучат докато са полусънени или спящи и ако прецениш може да опиташ по-честите кърмения, но съвсем не е задължително, просто идея, която може да опиташ. Надявам се скоро нещата да се регулират по естествен път. Зареди се с търпение и продължавай да опитваш различни пози и стратегии.  Hug




Moмичета, видяхме вашата нова темичка вече в  Родени и я следим за въпроси към нас, така че ако изникнат,  не се притеснявайте  да питате, ще се радваме, ако можем да сме ви полезни  Hug

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Moмичета, видяхме вашата нова темичка вече в  Родени и я следим за въпроси към нас, така че ако изникнат,  не се притеснявайте  да питате, ще се радваме, ако можем да сме ви полезни  Hug

Голямо благодаря от мен   bouquet Hug

# 142
  • Мнения: 18
Нанинка, спокойно, кърмата намалява от притеснение, така че трябва да си максимално спокойна. Слагай Ния често на гърда, за да се стимулира. Аз също съм имала дни, в които изцеждам буквално на дъното на шише, но след това нещата се нормализират. Ноктите как ги режеш, в будно или заспало състояние. Не ги изрязвай до дъно, а само колкото можеш да хванеш. Използвай ножичка, вместо нокторезачка (ако не си използваш ножичката де)  Hug Hug

Мон, как е Лактаната, харесва ли ти? Аз давам Нан, обаче искам да го сменя и се чудя между Лактана и Аптамил.

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз ноктите ги режа с нокторезачка, не знам защо на мен така ми е по-удобно. За да няма порязвания режа не до дъно, а докъдето може да се захване. И по права линия. Сияна спи много леко и се събужда ако ѝ ги режа докато спи, затова го правя докато е будна. Издебвам някой от малкото ѝ по-спокойни моменти и така.

didoliniq , аз откакто сме се прибрали вкъщи съм ѝ давала общо 3 или 4 шишета, не помня точно, в смисъл, че много малко го е яла и не знам ако го пие редовно как ще ѝ се отразява. Но нямаше реакции след него, ака нормално както след кърмене, няма никаква разлика в поведението ѝ след това, предполагам, че го понася добре.
От това, което изчетох преди, се спрях на Лактана Био и Аптамил. но сякаш Лактаната ми допада една идея повече. Иначе и двете са добри млека, нямат и съществена разлика в цената.

# 144
  • Мнения: 173
Ние ей сега имахме 15 минути общуване, гледа, ритка, усмихва се като и говорим с майка ми.Ще питам педиатъра ако се налага колко точно да и давам, аз до сега не съм давала АМ, иначе имаме 3 кутии Нан сензитив, защото такова беше в болницата.Ям, пия чай и много течности и дано се нормализират нещата.След като се наяде изцеждам много малко, но дано поне тя си е изпила нейното

# 145
  • Мнения: 326
Нанина, няма да се притесняваш.
Пусни си сега някое филмче, музика, разведри се някак и пий вода, свари си жито. Успокой се и всичко ще се оправи.Тя кърмата не е постоянна константа, та ще има сигурно още моменти, когато намалява или се увеличава.
А ТМ го остави, ще си гледа детето сам, ама друг път. И ние се караме, за ваксините най-вече, големи скандали имаме.Гледай си детето, погрижи си се за себе си, пък на него ще му писне и сам ще дойде.
 
При нас нищо ново, само и на мен ми е малко сдухано, но заради разно глупости, които ми ражда мозъка  Laughing

# 146
  • София
  • Мнения: 484
Нанинка и аз мисля , че всичко е от притеснението, умората недоспиването. Не му забелязвай на ТМ , просто не се впечатлявай толкова на думи и поведение. Появата на нов член на семейството е стресираща за всички, така че предполагам и той го изживява по някакъв начин. Не позволявай битовизмите да нарушат спокойствието и  сем. уют. Сега най-важна е Ния и само за нея трябва да се притесняваш, поне моето мнение е такова.

аз да се отчета, вчера за втори път излизахме с количката, нопърво я изчаках да заспи вкъщи, че все едно има тръни в количката , не иска да стой. После като се прибрахме направо ми скъса нервите , нахраних я , заспа и като се почна през 20 мин се буди, приспивам я , оставям я в кошницата и 5 мин по-късно пак се буди  #Crazy #Crazy. А в мен няма такъв проблем . Бях почнала да готвя за 1.5 ч нищо не успях да направя .Накрая я сложих в слинга и двете бяхме доволни- аз сготвих , тя поспа. вечерта след къпането успях да й изрежа ноктите- не беше толкова страшно .  И от 10-1.30 почти не спа , но за сметка на това после спа до 9 сутринта  #Crazy #Crazy, будих се през половин час , да я проверявам диша ли , да няма температура - кога бебка е спала толкова Mr. Green

Пожелавам лек и  спокоен ден на всички

# 147
  • Мнения: 151
Нанинка, всички минаваме през това с намаляването на кърмата. Аз от тичане с каката по градинките ( буквално е тичане..тя не се спира..аз търча с количката Laughing)  и като разбрах, че мъжа ми почва извънредно и си губя помоща за децата силно се стресирах и кърмата ми намаля. Консултацията като показа, че почти нищо не е качила направо ме доразби. Н после се успокоих, почнах с чайове и жито. Сега гърдите ми отново са препълнени и беба се дави. Като я гледам ми се струва, че е пораснала. Будим се нощно време и се храним. Слагай я често на гърда. Аз деня след консултацичта реших да се пробвам да цедя и нищо не излезе..на дънцето на шишето..ей като се разревах. Но нещата се обръщат..слагай я често на гърда и особено нощем се хранете на максимум 3 часа. Ния сама ще си заработи млякото и нещата ще се оправят.
kanye и ние бяхме в неделя така..заспива за пет минути и се буди..така изкара 7 часа.Използвах този ден за стимулиране на лактацията..посточнно ми вишеше по гърдите..хич не си падапм по тези помпи..нещо ме заболчват зърната от тях и затова само два три пъти съм пробвала да се цедя..
Джос, и аз копнея за Витоша. Каката я качихме на 2 месеца за първи път..дали ще успея да устискам дотолкова сега незнам.  Rolling Eyes Любима ни е пенсионерската пътека..Железница-Бистрица. И да ви питам: Първия месец средно трябва да се хранят на 3 часа, а втория как е прието? Може ли да се пропуска вече нощното хранене?
И откъде мога да си купя слинг? Да знае някоя от вас  магазин по-изгодно в центъра на София ?
И кой чай на Хип за кърмачки ползвате: Аз първо си взех на пакетчета, сега си купих на гарнули. То е почти еднакъв състава, но по различен начин са обработени билките.

# 148
  • Мнения: 136
Привет момичета!
 cook  Черпя ви виртуално, понеже днес дреб става на 1 месец.
Утре сме на консултация.

От една седмица има едни червени, бодливи, ситни пъпчици по скулите и челото- много се притеснявам да не е АД. Утре педиатърката ще каже. Мисля си дали не го сърбят и дали не плаче заради тях, а не само заради колики.
Големият ми син не е имал АД, мойта кожа не е чувствителна и много ми се иска да не е това.
Имахме едно приятелче с АД, което много пищеше докъм 1г и 1/2 и много упорити бяха тези пъпчици.

Нанинка, и на мен ми намалява от време на време кърмата, но някак не се притеснявам. Не цедя, не пия чай за кърмачки, но имам вяра, че всичко ще бъде наред.
Тази нощ беше от тежките - сигурно не съм спала повече от 3-4ч, но се сетих да легна без сутиен, та да улесня пълненето на гърдите. Досега слагах сутиен, понеже бяха все препълнени и течащи.

Миналата седмица си бях сварила мляко с грис, което уж беше за големия ми син, но той не го хареса и мисля, че действа добре на кърмата. Днес ще си сваря и жито, и без друго го обичаме у дома.

Отивам да се опитам да дремна, а на вас желая лек и щастлив ден!

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 11:02 от милееенка

# 149
  • Мнения: 76
Здравейте момичета.
Нанина колкото и да ти е трудно,опитай се да бъдеш спокойна.Дано кърмата отново да ти потръгне. Hug
Дидолиния ние сме на Аптамил. Peace
Снощи пак беше голям рев.Май доста го нападнаха коликите моя човек.Сега давам Инфакол,но като свърши май ще взема Саб симплекс,че много ми го хвалят.Днес баткото се прибира в къщи и ще стане весело.Ивчо има да го събужда,ще е голям купон.На моменти и аз си мисля че няма да мога да се справя с цялата тази ситуация и изпадам в някакви депресивни състояния. #Crazy
Милеенка дано тези пъпчици да не се окажат АД.Стискам палци.И честита месечинка.

Общи условия

Активация на акаунт