На море в Турция - 24та тема

  • 112 505
  • 776
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 416
Здравейте,почивката ни наближава.Ще бъдем в Atlantique Holiday Club Kusadasi.Имам няколко въпроса?В стаите зарежда ли се ежедневно минерална вода?Напитките в а ла карт рестаранта заплащат ли се?Кое е по-добре да имаме турски лири или евро?Предлагат ли се всички безплатни спортове,както е опоменато
" Безплатни услуги: детска площадка, сауна, фитнес, тенис на корт, тенис на маса, кану, дартс, бадминтон, плажен волейбол, баскетбол, мини футбол, стрелба с лък, аеробика, интернет около рецепция, анимация."
Какво ще ме посъветвате да посетим в района?Приемам всякакви съвети! Grinning

Завид, завид  Hug Пак бих тръгнала за този хотел  Heart Eyes
Сега на въпросите.
1. В стаите НЕ се зарежда вода ежедневно, освен ако изрично не си упоменала на турския представител на вашата фирма, че желаеш. Мини барът е зареден с 2 води, 2 безалкохолни, няколко шоколадчета.
2.Напитките в ала-карт ресторанта се запращат допълнително, плащането става на рецепция при предаване на ключа.
3.Турски лири е най-добре да имате според мен, всичко в района около хотела/ магазини, ресторантчета, кафенета/ се заплаща с лири; в сувенирния магазин в хотела цените са в евро /между другото сувенирите там са по-евтини отколкото в центъра на Кушадасъ/; магазина за чанти и кожени якета в хотела работи предимно с долари. Каквото и да вземете все ще свърши работа, ние носехме и лири, и евро и долари..и всичко оползотворихме  Mr. Green
4.Безплатните услуги са: детска площадка, сауна, фитнес, тенис на корт, тенис на маса, кану, дартс, бадминтон, плажен волейбол, баскетбол, мини футбол, стрелба с лък, аеробика, интернет около рецепция, анимация. Като за тенис на маса и мини голф ни искаха по 5 евро депозит, който плащаш при аниматорите и  получаваш обратно след края на играта.. и така всеки ден  #Crazy Колкото до аниматорите - те просто са страхотни  Hug Hug Hug, не успях да си видя детето през повечето време, за възрастни също има интересна анимация, препоръчвам ти водната каланетика и танците при дълбокия басейн всеки предиобяд. Hug
Приятна почивка и слънчеви емоции ви желая   bouquet, а колкото до хотела сигурна съм, че няма да съжалявате  Peace
Забравих да спомена - впечатленията ми са лични, от миналия месец, период 07.06-15.06.2013г.

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 22:26 от zorii

# 391
  • Мнения: 41
Roksy11   ,моето семейство и приятели бяхме в Halic park Айвалък,те са верига .Доволни сме , близо е до БГ ,има достатъчно пясък на плажа Simple Smile ,чисто ,вкусно и  много уютно,анимация -ок, децата бяха много щастливи...Предполагам ,че концепцията ще е аналогична и за хотела,който те интересува!
Благодаря ти, мисля да опитаме, все пак е нещо по различно и е близо до Бергама, а там не сме ходили. Самият хотел ми хареса - след абсолютно цялостен ремонт, всички мебели са нови...и цената е хубава.

# 392
  • Мнения: 3 824
Roksy11,
с кола ли си?
Ако имаш възможност, освен на Пергамон,  отдели малко време попътно и на Assos/Behramkale
http://en.wikipedia.org/wiki/Assos
От миналата година му се каня, гледката била невероятна, но с нашите темпове на пътуване /600 км за 12 часа, примерно Joy/, все не ми остава време.

# 393
  • Мнения: 8
Лири могат да се сменят и в МОЛ Сердика на чейндж бюрото ,курса е изгоден.

# 394
  • Мнения: 7 605
Биби, много благодаря за снимките и насоките! Преди да резервирам, четох отзива, който беше публикувала, то бяха само 2 за този хотел. Искрено се надявам да е ОК хотела, защото никога не съм била в Белек, а и бяхме с известни ограничения на бюджета, защото искахме да е за 2 седмици.
То не стига това, ами имахме още камара с изисквания - да е кратък трансфера, да е близо до населено място, да е на първа линия, да е с ниски постройки, да не голямо тяло, да е с хубав рейтинг в Tripadvisor, да не е пълно с много руснаци и още бля, бля. Simple Smile Ако бяхме само двамата, нямаше да е чак така, ама когато се понесеш и с невръстни елементи, ставаш по-капризен.  Mr. Green
Млякото ще го носим, защото е специализирано. Въпросът беше поне креватче, пюрета и термо кана да спестя. Хич не ми се иска да сме въплъщение на "Великото преселение на народите". Laughing
Ще пусна мейлче и до самия хотел, за да ми потвърдят детското легло и да ги питам за кана за подгряване на водата. А водата на HIPP, за която писа, от там ли я купуваш?
Милинка,

има фирма, която доставя бебешки принадлежности, в това число пюрета и памперси, до посочен от теб хотел в Белек. Поръчваш по интернет и нямаш грижи. Ето техния сайт: http://www.schoggy.com/Index-EN.asp

# 395
  • София
  • Мнения: 7 990
Татяна, изключителни благодарности за линка, запазих си го!   bouquet
Пуснах вчера запитване и до самия хотел, чакам да отговорят. Simple Smile

# 396
  • Мнения: 164
3дравейте Hug настроението в темата е прекрасно  bouquet
Roksy11, 3а Aссос...невероятно място. 3аплени ме Peace Ако, имате въ3можност непременно го посетете. Миналото лято писах подробно 3а Ассос и пътя до там ...някъде на3ад в темите е...или 18 или 19 тема. Ако те интересува, питай, ще ти отговоря. Единственото лошо нещо...пътя от Айвачък до Ассос е - отвратителен.
zorii Hug при ра3ходка по крайбрежната алея...ра3гледах "Атлантик". Хареса ми. Помолихме охраната да ни пусне вътре, но не се получи ( 3а ра3лика от "Батихан", където вля3охме два пъти и се ра3хождахме спокойно, с гривните от " Сентинус"). Прочетох твоите отлични от3иви 3а хотела и направо го слагам в графа " чакащи" 3а другото лято. Само да сме живи и 3драви Simple Smile

# 397
  • Мнения: 41
Roksy11,
с кола ли си?
Ако имаш възможност, освен на Пергамон,  отдели малко време попътно и на Assos/Behramkale
http://en.wikipedia.org/wiki/Assos
От миналата година му се каня, гледката била невероятна, но с нашите темпове на пътуване /600 км за 12 часа, примерно Joy/, все не ми остава време.
Даа, и аз му се каня на това място. Миналата година четох някъде, че е малко по труднодостъпно -тесен път, завои...ала бала и взех че казах на мъж ми и той естествено отказа, но пък и беше мноого горещо- август месец и термометъра показваше 42,5 С, две деца...Тази година пак ще опитам Rolling Eyes
По въпроса с турските лири - навсякъде в магазини, музеи и т,н, без пазари естествено може да плащате с дебитна карта също - по фиксинг на БНБ за деня няма такси и комисионни , а може и да теглиш пари и от банкомат- там вече е фикс. сума ,% или и двете,зависи от банката - но понякога е по изгодно така, отколкото в турско чеиндж бюро.
vanq_6119 Благодаря ти ще прочета назад и може да те "притесня "с питанка  bouquet

Последна редакция: чт, 11 юли 2013, 23:18 от Roksy11

# 398
  • Мнения: 131
Лирите си ги купи непременно от тук, от Тавекс.
В Кушадасъ ми отне  48 минути от ценното ми време за пътуване да сменя евро в лири. Първо едната банка ми я хлопнаха под носа - обедна почивка, във втората си изчаках реда, за да разбера, че имат мин 5 лири комисионна, третата имаше огромна опашка, взех си билетче за реда, изнервих се, тръгнах си, притичах до чейнджа, видях, че курсът е по-нисък и пак се върнах в третата банка, още не ми беше дошъл реда.
Една, в червено са й боядисани офисите, тя е без комисионна. Трябва да си носиш паспорта.
Благодаря на всички за отговорите.Имам още едно питане-не е ли най лесно да се пазарува с кредитна карта,както на повечето места в Европа?

# 399
  • Мнения: 1 292
милинка , запитване към хотела директно ли правиш на сайта им или чрез агенцията към която си резервирала и на английски език ли го правиш или на турски.Благодаря предварително.

# 400
  • Мнения: 274
Лирите си ги купи непременно от тук, от Тавекс.
В Кушадасъ ми отне  48 минути от ценното ми време за пътуване да сменя евро в лири. Първо едната банка ми я хлопнаха под носа - обедна почивка, във втората си изчаках реда, за да разбера, че имат мин 5 лири комисионна, третата имаше огромна опашка, взех си билетче за реда, изнервих се, тръгнах си, притичах до чейнджа, видях, че курсът е по-нисък и пак се върнах в третата банка, още не ми беше дошъл реда.
Една, в червено са й боядисани офисите, тя е без комисионна. Трябва да си носиш паспорта.
Благодаря на всички за отговорите.Имам още едно питане-не е ли най лесно да се пазарува с кредитна карта,както на повечето места в Европа?

И мен ме интересува това, всъщност... С Виза и Маестро съм плащала не само в Европа, но и в Америка... Ако става и в Турция, ще е супер. Всъщност при такова плащане, чрез пос терминал - няма и такси, поне при тези два вида карти. Peace

# 401
  • Мнения: 327
Аз съм плащала с Виза- дебитна карта в Турция.навсякъде са ми я приемали.Да няма такси.

# 402
  • Мнения: 41
И ние сме плащали навсякъде с Виза- дебитна. Макар,че ни обясниха , че и другите дебитни карти вървят. Много пенсионери в Турция с двойно гражданство си теглели пенсиите от там - моя позната ми беше обяснявала. Но някои ,ако има от банковия сектор може да даде повече подробности. Никога при плащане при търговец в Турция не са ми вземали стотинка такси!!! Simple Smile

# 403
  • София
  • Мнения: 350
И ние сме плащали навсякъде с Виза- дебитна. Макар,че ни обясниха , че и другите дебитни карти вървят. Много пенсионери в Турция с двойно гражданство си теглели пенсиите от там - моя позната ми беше обяснявала. Но някои ,ако има от банковия сектор може да даде повече подробности. Никога при плащане при търговец в Турция не са ми вземали стотинка такси!!! Simple Smile
Таксите зависят от банката издала картата. Обикновенно, тегленето от банкомат е с високи такси, а плащането на ПОС при търговеца е без такса или минимална такава, според тарифата на Банката-издател. Преди пътуване се информирайте от вашата Банка. И един ствет!!! Винаги носете с вас кредитна или дебитна карта. Дори и да сте на ол-инклузив, може да има ситуации в които да ви трябват пари.  Да не се случва, но може да ви потрябват за лекар, въпреки, че имате медицинска застраховка. Наскоро се обсъждаше случай, че застрахователят е казал да се плати на лекаря, а после в България разхода ще бъде осребрен и ако нямате налични пари - само картата ви спасява. Peace

# 404
  • Мнения: 262
Да ,кредитна карта е хубаво да имаш в себе си. Peace Сега за разходите при спешни медицински нужди.Не е ясно каква част от плащането при лекар ще ти бъде осребрена от застрахователя. Когато се прибрахме след почивката се поинтересувах по тази част . От Булстрад ми казаха че осребряват по документи до 150 евро/въпреки че размера на застраховката е 4000евро/,което е недостатъчно при остри възпаления,както се случи при нас. Тъй като вече ще пътувам с други ТА,които НЕ работят с Булстрат ме интересува как е при тях при такива ситуации. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт