На море в Турция - 24та тема

  • 112 502
  • 776
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 164
SeaAngel Hug В "Сентинус" бях преди 20 дни...в "Палм Уингс" ще бъда след 2 месеца. 3а втория ще пиша тогава Simple Smile, а 3а "Сентинус" имам подробен пост в та3и тема.Ако имаш желание,върни се на3ад и го прочети.

galq887  Hug била съм в Дидим два пъти. Очарователно градче. Ра3лично градче.3а то3и хотел нямам впечатления. 3а мен в Дидим най-доброто е - хотел " Веноса" Peace

# 421
  • Мнения: 2 134
За Дидим - Веноса !
Бях преди 3 г. в Дидим Елеганс - не бих повторила .

# 422
  • София
  • Мнения: 7 990
милинка , запитване към хотела директно ли правиш на сайта им или чрез агенцията към която си резервирала и на английски език ли го правиш или на турски.Благодаря предварително.

Директно до хотела на английски. От чужбина правя резервациите и тукашните агенции не блестят с особена услужливост и досетливост за детайлите. Поради тази причина искам да съм сигурна и да си свърша работата сама.

# 423
  • Мнения: 262
Обещах преди време,че ще дам отчет тук.Ето и моя разказ за почивката ни в IC Green Palace,Kundu през месец юни 2013г.По традиция стана много дълъг,но за този хотел малко не може да се пише.Ако досадя на някой ,моля да ме извини. Също така на лични с удоволствие бих отговорил на заинтересуваните от почивка там. Хотела си заслужава  изцяло,въпреки някои мои критики в текста.И така:
Отдавна трябваше да напиша този материал. Вече месец мина ,откак се върнахме от почивката в IC Green Palace-Кунду,Анталия ,а спомена за там не избледнява. През този месец ми се случиха доста неща и все не оставаше време да споделя с Вас моите преживявания и впечатления. Основен принос към избора ни на този хотел,имаха  хората които вече бяха почивали в Грийна преди това/най-вече Мама Мони и Bibi  от форума на Bg-mama/. Благодаря им. Със сигурност не съжалявам ,че ги послушах ,въпреки че нашата почивка не беше така безоблачна като тяхната.Но всичко по реда си...

Анталия...Не е възможно да си ходил там и да не искаш да се върнеш отново и отново. От една година повтарям ,че Анталия е магия,тръпка,адреналин без който не зная как ще осмислям бъдещето. Спомена за чудните дни и моменти там дават по-различен смисъл на живота на ходилите вече там. Това не може да се опише с думи,трябва да се почувства на място. И когато завърши една почивка,няма как да не почнат да се кроят планове за следващата такава. Така се случи и при мен. След фамозния Суено бийч,моят първи досег с истинската перла на Турската Ривиера ,съдбата ми отреди да усетя и насладата от посещението на един зелен оазис ,но не в някоя пустиня, а само на 25 км. от град Анталия ,в курортната зона Кунду. Някои хора бъркат Лара и Кунду. Двете места са толкова близо едно до друго,че неусетно човек преминава от едно в друго. Тук са съсредоточени едни от най-хубавите хотели в Турция,като стандарт на обслужване,големина и архитектура. Съчетано с отличните пясъчни плажове е гаранция за качествена и незабравима почивка на хилядите гости от цял свят. Честно да призная не вярвах,че някога ще попадна в този свят. Но живота е толкова непредвидим,че понякога ти прави невероятни подаръци. Такъв подарък за нас беше IC Green Palace. Гледал бях толкова много снимки и клипове,че не вярвах да бъда изненадан от нещо там.Но....в действителност се оказа че ,на живо, тази приказка е по-хубава. Още с влизането в територията и изкачването към главния вход на хотела човек не може да отдели поглед от сградата и вилите край които минава. Без да бъде помпозна,архитектурата е много интересна и действа като магнит.Просто те привлича,да се гмурнеш в живописното фоайе,където дървото и стенописите по тавана те грабват изцяло. Няма как да не признаеш,че дизайнерите при оформлението на интериора са  свършили  отлична работа.Ние пристигнахме рано сутрин,знаехме че няма да ни настанят веднага,все пак хотела в началото на юни беше на Stop Sale.И след процедурите на рецепция много любезно ни беше казано ,че от момента на стъпване в пределите на хотела,гостите ползват абсолютно всички екстри,дори и без да са настанени.Учтиво и с голямо уважение ни беше предложено първо да отидем на закуска. След 20 часов път ,няма човек който да не се възползва от предложението на домакините...За храната ,впоследствие ще пиша.Сега искам да опиша това което видяхме след обилната закуска/знаете ,че турския All Incl. е световно известен/ .Драги читатели и съмишленици,видях природата на о-в Бали ,без да се налага да ходя там.Повярвайте,невъобразимо е.Просто убийствено в хубавия смисъл.Имах възможността тази пролет да обиколя 56 хотела по Анталийската дъга,някои от тях много квалитетни.Но като зеленината в Грийн Палас просто не намерих.Имам приятели, които са почивали в Делфин Ботаник,може би там има аналог на тази разкошно, буйна тропическа растителност.Аз не мога да сравнявам,но  това което са постигнали за 10год.съществуване на хотела е потресаващо. Само големите финикови палми са около 600. Казват ,че на територията има над 300 вида растения. Вярвам го напълно. Огромно удоволствие е да се разхождаш в сянката на тези стотици растения.За които се полагат страхотни грижи.Беше ни много приятно ,късно вечер да бродим по алеите ,в момента когато десетките пръскачки обливат необятната градина,без да засягат с водните струи самите алеи и хората по тях.Всичко е изчислено до сантиметри. Пак повтарям-няма как с думи да се обрисува картината на този далекоизточен рай. Един мой познат преди време ми сподели за Грийн Палас-този хотел е като старото вино.колкото повече време минава,толкова по-хубав става. Сега от позицията на пребивал там,мога да потвърдя неговите думи. Планировката е талкова добра,че даже и при пълен хотел не се усеща пренаселеност или липса на пространство. Освен прекрасно проектираната градина,човек му се взема ума и от многото басейни,свързани с неповторими балийски мостчета,от водните площи край основния ресторант и шатрите до единия от Спа центровете,от чудните фонтани. А най-хубавото в случая са трите снежно-бели лебеди,които свободно  живеят на територията на хотела и радват стотиците гости с красотата си.Като цяло в обобщение мога смело да заявя че бях и все още съм поразен от очарователната 90 декарова територия на комплекса.Обръщам специално внимание на тази част от моите впечатления,защото няма и минимален риск човек да се разочарова от територията на Грийн Палас. Градината е невероятна,растителността направо е фамозна. Най-добрата досега видяна от мен.

И сега за другите неща в хотела,вече конкретно и в детайли:

Стаите: Резервацията ни беше за стандартна стая. В началото от рецепция се опитаха да ни предложат настаняване в стая ,която не беше стандартна.След нашия категоричен отказ да я вземем и след наше настояване ,че си искаме стая за която сме си платили ,ни дадоха прекрасна такава на 3-я етаж в първия корпус,с частична гледка към морето и съседния хотел Венеция. Помещението беше 29кв.м.с голяма тераса,халати и чехли,баня с вана/пълен набор от козметика/,две големи легла,фотьол с масичка,LSD TV,безплатен сейф,напълно зареден мини бар/който се попълваше всекидневно с продуктите на Кока-кола + Efes /.Почистване-всекидневно през сутрешните часове,смяна на хавлии непрекъснато,на 2 дена и спално  бельо.Отначало имахме проблем с интернета в стаята,но след обаждане на рецепция нещата се оправиха.Предлага се 3 вида връзка. Безплатен нет с ниска скорост и 2 вида платен със значително по-добро качество .Въпрос на личен избор.

Храната: Основния ресторант на хотела е Жасмин. Закрита и открита част. Непонятно за нас в първите 3 дена храната беше доста еднообразна и по-скромна като количество. След това като с магическа пръчка се оправиха нещата. Особено на вечеря беше море от салати,ордьоври,готвени ястия,скара,гюзлемета и пиде,плодове ,десерти,сладолед, напитки. Наистина нямам обяснение за това преобразяване. Но като цяло от предишни описания/отпреди 2 години/,храната е по-бедна като асортимент. Само като препрочитам какви вкусотии е имало тогава,при нас го нямаше. Също така бяхме разочаровани,че традиционните бутилки с вода и вино на всяка маса/както е било преди/,сега липсваха.Самите сервитьори разливаха на  гостите напитките,но в пиковите моменти често не смогваха с обслужването. Друго което отчитам като минус-особено на закуска, не достигаше персонал в местата където се правеха палачинки и омлети. Имаше моменти когато се събираше опашка от 20 човека и трябваше да се чака поне 15 минути. Алакарт ресторантите са общо 5 на брой. Посетихме 2 от тях. Бяха полупразни,което беше изненада за мен. Така че сме нямали проблем с резервацията за тях. Лично за мен,много добър е снек-ресторанта в близост до плажа. Винаги имаше места и дори в 16ч. Да отидеш ,храна си имаше в пълен асортимент.

IC Cafe/Patiseria:  Едно удивително място,което в малко хотели има аналог. Прекрасно експресо и богат набор от тортички и сладки неща на път от/към плажа. Беше страхотно удоволствие за хора като нас обичащи качественото кафе и различни видове капучино да се отбиваме всекидневно при любезните момичета обслужващи  клиентите. Сърдечни благодарности на целия екип на IC Cafe/най-вече на разкошните  Elif и Nilufer/за посрещането и обслужването.

Гостите: Цяла Анталия е буквално залята с рускоговорящи.Не прави изключение и Грийн Палас. 85% са от руските републики,малко англичани,германци,холандци и турци. Въпреки че през нашата почивка бяхме само 4-ма българи,изключително топло отношение към нас от целия персонал:сервитьори,камериерки,аниматори,охрана и т.н.

Чистота :  Просто без забележки. Чисти се непрекъснато,като пчелички са.Нямат умора и усмивките са винаги на лицата им. Както казва една позната от групата-да тръгнат срещу нас,пак няма да се срещнем. Признал съм ги турците-изключително трудолюбиви и гостоприемни.Ами няма как по друг начин,от блатистите райони на Лара преди 15-на години,да направят такива райски кътчета като Грийна,ако не са безкрайно работливи.Наистина трябва да се учим от тях!

Баровете:  Както и преди година,баровете са общо 6. Специално в този,който е до релакс басейна от 10 до 18ч. се предлага чуден сладолед на Алгида.Неприятното е,че ако човек трябва да го занесе на плажа например ,докато прекоси цялата територия и то май нищо няма да остане в тази горещина...Затова може да се помисли и на Бийч Бара да се предлага Алгида.

Другото което го няма вече е предлагането на бутилиран алкохол. Явно това е нова политика на мениджмънта на хотела. Също така никъде не видяхме през 7-те дни,прословутата количка с печена царевица и картофи/кумпир/.

Спа-центъра:  Много хубав,по-точно хубави.защото са общо 2. Единия /лилиум/ е в основната сграда ,на излизане от основния ресторант. Вътре в него се намира и витамин бара,където през целия ден има безплатни фрешове. Също там е и фитнес залата. Другия Спа-център е изнесен в близост до детския мини клуб.Там са процедурите в индонезийски стил.

Тенис-кортове: За любителите на тениса има общо 4 корта с червена настилка.

Плажът: Това е другото  предимство на Грийн Палас.Плажът е чисто пясъчен,голям и широк. Прекрасен бар,започващ работа от 10ч. Хубав пирс с множество големи надуваеми възглавници за излягане. Плажът е с тенти,което си има и предимства и недостатъци/ние предпочитаме чадърите/ . На няколко места има кабини за преобличане и душове. Плажни кърпи се дават срещу карти.А самите карти се раздават от рецепция при настаняването в хотела. Места на плажа има по всяко време. Но след 10ч. може да се намерят само на задните редици.Подхода в морето е доста стръмен,в началото има малки камъчета,които не са опасни,след метър навътре дъното става чисто пясъчно .Но за малки деца не е много препоръчително да се оставят без надзор.Eдна особеност от минали години,която за мен е минус.Вече на плажа няма да видите хубавите играчки за деца като камиончета и колички,които преди са ползвани  свободно от малчуганите. Защо е така,не разбрахме до края на почивката ни.В един от дните си направихме разходка по цялото морско протежение на двата района-Кунду и Лара.И вече мога убедено да заявя,че плажа на Грийн Палас е един от най-добрите не само в Кунду,но и в Лара.

Анимацията:  от дневната анимация нямам представа,ние сме любители на плажа и не стоим край басейните.Но вечерната е доста добра.Всяка вечер в амфитеатъра /където си има отделен бар вечерта/гостуваха групи и шоута. Като всеки ден от седмицата е строго фиксиран.Например балет Тодес е винаги в сряда. Бразилската самба е в петък. И т.н. Три пъти в седмицата след привършване на вечерното шоу на централния бар ,край основния басейн има музикална програма. За децата –традиционната ,всекидневна ,вечерна детска дискотека и един път в седмицата страхотно шоу –надуваеми атракциони които включваха надуваеми замъци,пързалки,родео,дартс,криви огледала,футбол на малки вратички,рингове.А за родителите ,случайно да не умрат от жажда ,докато чакат децата да се налудуват-подвижен светещ бар с марков алкохол J

Хотела е толкова разнообразен,че човек може и да не излезе от него спокойно през почивката си.Ние обаче успяхме, благодарение на наши добри приятели, да разгледаме и част от красотите на самия град Анталия,като водопадите Дюден и стария град Калейчи.Горещо препоръчвам на почиващи в Лара или Кунду да намерят време и да отидат по тези места.

Това накратко е описанието за хотела,в който имахме шанса да почиваме този сезон.Хотел за който просто да кажеш "добър" е обидно ниска оценка. Въпреки някои мои критики в текста,той си остава като най-доброто място където досега сме почивали. Мислено много често се връщам там,и съм сигурен че спомена за хубавите моменти няма да избледнее с времето.Защото там също оставих частица от душата си!
За съжаление половината от нашата почивка беше помрачена от неприятен здравословен проблем,придружен с неадекватната реакция на посрещащата ни фирма Якут Травел. И въпреки този проблем,не сме спрели да оценяваме по достойнство хотела и големия персонал който се грижеше да ни е комфортно и незабравимо.Лично аз съм щастлив ,че в рамките на по-малко от година,се докоснах до толкова високи нива на обслужване.Миналата година в Суено бийч,тази в Грийн Палас. В заключение ,на въпроса дали бихме се върнали обратно в IC Green Palace ,зададен ми многократно от познати и приятели,отговарям с удоволствие. При толкова хубави хотели в районите на Анталия,предпочитаме  като че ли нови хоризонти и предизвикателства. Но ясно осъзнаваме ,че един ден отново ще искаме да се насладим на уникалния зелен рай на Кунду,пренесен като че ли с магическа пръчка от о-в Бали,който носи името-IC GREEN PALACE !

ПП. Ако администраторът на форума реши,че този текст е полезен,давам своето съгласие при откриване на новата тема за почивки в Турция да се сложи на 1-ва страница към другите мнения,за да е в помощ на заинтересованите.  Simple Smile thumbsup

Последна редакция: нд, 14 юли 2013, 14:26 от liv1892

# 424
  • Мнения: 539
Благодаря за споделените впечатления.Вие не пътувахте ли с Емералд? Посрещащата фирма не е ли Сонар?

# 425
  • Мнения: 262
Да,пътувахме с Емералд.Но те в Анталия работят с две посрещащи агенции-Якут Травел и Сонар. Силно се надявам след издънките на първата,не само с нас,догодина да заложат само на Сонар,които са се доказали че са истински професионалисти и с тях проблеми няма.Но аз за себе си съм взел решение,вече да купувам почивките си от ТА които НЕ работят със ЗД" Булстрад". От тях съм най-разочарован.

# 426
  • Мнения: 138
liv1892 благодаря за прекрасното описание. Тази година за пръв път посетихме Турция и моят най-важен критерий е зелена и спокойна територия, затова и избрах Pine Bay в Кушадасъ. Вече планираме следващото си ходене  Hugи IC Green Palace ще е сред първите избрани хотели. Благодаря на всички, които публикуват мненията си, пишете най-подробно за 2013г.

# 427
  • Мнения: 24
liv1892 благодаря за прекрасното описание. Тази година за пръв път посетихме Турция и моят най-важен критерий е зелена и спокойна територия, затова и избрах Pine Bay в Кушадасъ. Вече планираме следващото си ходене  Hugи IC Green Palace ще е сред първите избрани хотели. Благодаря на всички, които публикуват мненията си, пишете най-подробно за 2013г.
Бихте ли споделили "пресни" впечатления от Pine Bay? И ние стартирахме почивката си в Турция от там през 2010 г. и ми е интересно какво е положението сега.

# 428
  • Мнения: 138
minkovai, на стр.17 може да прочетете отзива ми. Ако ви интересува нещо конкретно питайте.

# 429
  • Мнения: 262
Ето една много изгодна оферта за началото на октомври  в Кемер,Анталия.
http://www.tours-club.com/promotion/pochivka-v-antalia-all-inclusive.html

# 430
  • Мнения: 539
Хотела е хубав.Голяма площ.90% от почиващите са руснаци.Единствения недостатък е ще няма влизане в морето само през кея.Дори и с аква обувки трудно се ходи по камъни.

# 431
  • Мнения: 1 444
Добър вечер, дами Simple Smile
Някой случайно да е отсядал в този хотел или да е чувал някакви отзиви за него: Vizyon Hotel Bodrum?
В трипадвайзор няма почти нищо. Предварително благодаря ако някой сподели инфо. Simple Smile

# 432
  • София
  • Мнения: 350
Добър вечер, дами Simple Smile
Някой случайно да е отсядал в този хотел или да е чувал някакви отзиви за него: Vizyon Hotel Bodrum?
В трипадвайзор няма почти нищо. Предварително благодаря ако някой сподели инфо. Simple Smile
Не съм го посещавала лично, но нали видяхте, че е на 200 м. от плажа и не се знае дали е собствен плаж или градски.  Освен това е в Гюмбет, а там е доста шумно. Денонощен купон. Ако искате релакс-почивка, там не е мястото. За мен има доста по-добри хотели в Гюмбет. Вероятно този е с много ниска цена.

# 433
  • Мнения: 14
Здравейте! Има ли почивали или резервирали почивка във Фетие? 

# 434
  • Мнения: 274
Някакви лични впечатления от Фаустина 4* в Кушадасъ?
Четох коментарите в трипадвайзъра, но са разнородни...а тук винаги информацията е по-обективна. Heart Eyes

Ние се отказахме от Арора (обсъждахме тук причините) и затова сме в търсене на друг хотел, спокоен и романтичен, по възможност не много пренаселен, отиваме без детето...затова и търсим нещо не много скъпо, защото отделно ще ходим и с него. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт