Аликанте, Испания

  • 26 664
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 274
Здравейте, момичета.  bouquet
Доста порових из Форума, но никъде не видях подобна тема Rolling Eyes, само на едно- две места беше споменат въпросния град, но до там - нищо повече.
И така - бих се радвала да споделите вашия опит, мнения (дори и отрицателни, ако има, разбира сеWink), препоръки, впечатления и т.н. Peace

# 1
  • Мнения: 6 274
Никой ли не е ходил там? Sad

# 2
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
какво по точно те интересува, на почивка ли ще ходиш или смяташ да се местиш да живееш там, конкретизирай малко въпроса си

# 3
  • Мнения: 6 274
Ооо, извинявам се, да, забравила съм да конкретизирам Embarassed, но за почивка става дума, не за живеене.

# 4
  • Мнения: 10 618
В Аликанте така и не отидох, но бях в Cartagena, което е на около 120 км от Аликанте, и много ми хареса. Както и на едно уникално място, което се нарича La Manga del Mar Menor.
Приятна почивка!

# 5
  • Мнения: 6 274
В Аликанте така и не отидох, но бях в Cartagena, което е на около 120 км от Аликанте, и много ми хареса. Както и на едно уникално място, което се нарича La Manga del Mar Menor.
Приятна почивка!

По кое време на годината си била?
Колко градуса са през Юли, имаш ли идея?
Че след този климат тук, ако наистина там са около 45, направо ще получим температурен шок! ooooh! Laughing

# 6
  • Мнения: 10 618
Бях през първата половина на май, температурите бяха между 23 и 30 градуса. Топличко ще е през юли, но не се тревожи, толкова е красиво, че ще преживееш жегата.

# 7
  • Мнения: 6 274
Бях през първата половина на май, температурите бяха между 23 и 30 градуса. Топличко ще е през юли, но не се тревожи, толкова е красиво, че ще преживееш жегата.


Благодаря ти, дано си права!  Grinning Hug

# 8
  • Мнения: 473
Почивахме там 2011г. На мен доста ми хареса. Имат хубав плаж, хубави заведения. Бих повторила. Какво точно те интересува?

# 9
  • Мнения: 6 274
Почивахме там 2011г. На мен доста ми хареса. Имат хубав плаж, хубави заведения. Бих повторила. Какво точно те интересува?

Ами, честно казано всичко! Laughing
Ако може да споделиш какво не бива да пропускаме да видим, какво трябва да знаем, нещо специфично и/или любопитно за там, абе с две думи - всичко, което се сетиш и би искала да споделиш - впечатления, спомени от там, всичко. Peace

Също така, сега зяпам из нета и се чудя с какво бихме могли да се придвижим от летището до центъра на града Rolling Eyes, където е Автогарата (гледам, че са я преместили), а пък хотелът ни е близо до нея, така че все ще прецапаме Mr. Green 200- 300 метра, но от летището не мога да се ориентирам. Embarassed
Хем пише, че има влакчета и трамваи, хем в същото време не виждам маршрутът им да е през центъра.
Май вариантите, които ни остават, са автобус или такси, но проблемът е, че на децата им става лошо, и ако мога, бих избрала трамвай или влакче, за да го избегна. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 998
Джулка, отдавна бях там и то на гости. Хубаво е градчето, плажовете също, в Гран Аликанте е малко презастроено, но това е нормално за Испания. Забележителност за която се сещам е една крепост точно над града, но ние не успяхме да се качим и да я разгледаме. И аз смятам, че юли ще е доста горещо  Crazy Много магазини не работят в жегата, имат си сиеста и отварят привечер.

# 11
  • Мнения: 6 274
Да, да, четох за магазините, че затварят на обяд, а май и ресторантите.
Ама, мисля, че след 14.00ч, нали? Rolling Eyes
Аз мисля до тогава вече да сме обядвали, ако изобщо може да се яде в тази жега де. Laughing

За крепостта четох в нета и снимки гледах, май има някакъв "асансьор" и дано да е така де, че с Малчо едва ли ще можем да ходим много в жегата, той хич не е по дългите разходки, много обича да го носят, а в тая жега... Crazy

Друго да питам, ако знаете де - има ли някъде аква парк и/или някое по- голямо "детско място" за забавление? Thinking

# 12
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
привет, съжалявам не видях че темата е в под форум на път, просто ме прехвърли директно от испанската тема
от летището до автогарата можете да стигнете с автобус, те са на около половин час, много са удобни, тръгват от самото летище, с това няма да имате проблеми
магазините определено затварят в 14,00ч, не всички обаче, ресторантите затварят около 16-17ч, ако въобще затворят с това няма да имате проблеми
има една крепост която трябва да видите, тя е кажи речи в центъра, плажа е хубав, няма кой знае колко много неща там за виждане
можете да си хванете автобус до Бенидорм, където се намират акваландиа, мундо мар, терра митика и терра натура, мирадора и стария град
общо взето е това, ако имаш още въпроси питай
а да температурите юли са 45 градуса и нагоре както денем така и вечер, приготви са много много горещо време, по това време на годината никога не вали, плажа е препълнен, трудно се намира място за лягане, водата е супер солена и е гореща като чай

# 13
  • Мнения: 6 274
от летището до автогарата можете да стигнете с автобус, те са на около половин час, много са удобни, тръгват от самото летище, с това няма да имате проблеми

Да, аз за автобусите видях, но мисълта ми беше, няма ли влакче или трамвай, тъй като на децата им става лошо в автобус и/или кола, за това, ако има влакче или трамвай, бих предпочела тях?
 
Цитат
можете да си хванете автобус до Бенидорм, където се намират акваландиа, мундо мар, терра митика и терра натура, мирадора и стария град

А, виж, това е много полезно инфо, много ти благодаря Hug, сега ще разгледам в интернет, но мисля, че няма да пропуснем да отидем до там! Peace

За температурите... направо... Crazy Laughing

# 14
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Виждаш ли как те пратиха, където  ще почивам аз Laughing?

Аз съм си свалила апп. на испанския сайт за времето (защото ходих там преди 3 седмици) и следя какво е времето и температурите в Бенидорм.
За днес напр. най-високата е 23-24 градуса, а ние тук от няколко дни сме на 35гр.

Между другото (ако позволиш лек спам), Мини маус, аз вече подробно ги разгледах всички тези неща, ориентирах се и за транспорта и в момента съм ''на вълна'' ресторанти.
Както каза, направо да се чудиш какво да избереш в стария град - с много добри отзиви, с огромни порции и хубави снимки Laughing.
И така ми се увеличи слюнкоотделянето, че излизахме вечерта със семейството да хапнем ''морски дарове''.

Общи условия

Активация на акаунт