НТБГ информация

  • 13 546
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте мами.Има ли на някой детето му да е прието в НТБГ София.Моето дете е прието там оперативно счетоводство с немски език.

# 1
  • София
  • Мнения: 346
Привет,моето вече го записахме след първо класиране в специалност "Бизнес администрация" с испански език,което беше и основното ни желание де!

# 2
  • Мнения: 40
Ние понеже не сме от София търсим квартира някъде близко до училището .Ако има момиче което също ще е на квартира може да бъдат заедно с дъщеря ми.

# 3
  • Мнения: 151
Моята дъщеря е приета оперативно счетоводство, но ние сме от София.  Grinning

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 13:52 от Kami74

# 4
  • Мнения: 1
Ние сме Електронна търговия - АЕ.

# 5
  • Мнения: 66
Включвам се и аз, като мама на осмокласник в паралелката "Търговия- френски".
Дайте съвет кой е най-удобният транспорт от Окръжна болница до НТБГ.

# 6
  • Мнения: 9
Включвам се и аз, като мама на осмокласник в паралелката "Търговия- френски".
Дайте съвет кой е най-удобният транспорт от Окръжна болница до НТБГ.
Включване и от мен - 8д клас - Търговия с ФЕ - момче
Мисля, че можете да ползвате автобус 204.

# 7
  • Мнения: 66
Благодаря, chere_mere!
Имате ли информация дали учебниците ще са горе-долу същите, като публикуваните на сайта на НТБГ, за миналата година: http://www.ntbg.bg/bg/page/uchebnitsi

# 8
  • Мнения: 9
Когато се записвахме - зададох този въпрос. Отговориха ми - като почне учебната година - всеки учител ще си каже. Не ми харесва тази система, ако е така, разбира се . Да чакаме часа по съответния предмет и да търсим тепърва учебници - ще стане октомври. Мисля да се поинтересувам отново, когато взимаме лятната униформа - в началото на септември. Предпочитам да сме готови преди 15-ти. От друга страна, нашата учителка по МАТ знаеше по кой учебник работят в НТБГ , че го ползват отдавна /същият от сайта им/ и едва ли ще го сменят, макар да не е най-добрият за 8 клас.

Аз пък забравих да питам относно втория език - кога и как се избира. Вие знаете ли?

# 9
  • Мнения: 66
Да, много досадно е купуването на учебници след 15-ти септември. Имам едно познато дете, което ще бъде в 9-ти клас. Мисля да му предложа да купя неговия комплект от миналата година. Дори да има промяна в заглавията, сигурно няма да е генерална. Между другото, вече взех учебника по френски, който не вярвам да променят, защото по същия учат подгответата в 9ФЕГ.  Просто бях любопитна, за съжаление не мога да заразя със същото чувство сина си.  Laughing За втория чужд език също нямам информация, но ще питам. Дано се включат и други мами, с повече стаж  НТБГ-темата.

# 10
  • Мнения: 9
Относно учебника по ФЕ. Знаете ли кое издание ползват - старото или новото? И аз бих го купила, но  не съм сигурна. Също и за учебната тетрадка - дали се ползва? Ако знаете , моля споделете!

# 11
  • Мнения: 66
Мисля, че по изискване на МОН, са длъжни да използват последното, актуално издание.
Аз купих това:
http://www.prosveta.bg/sistemi_8kl_htmls/rallye_8klas.html
учебник - 25 лв.
тетрадка - 8 лв.
диск - 6 лв.
Но учителката може да има и други изисквания.

# 12
  • София
  • Мнения: 403
Здравейте, втори език се учи от девети клас, в края на осми клас се подават заявления. Учебниците по френски език се купуват общо и се ползва някаква отстъпка. Автобус 204 е сравнително удобен за ползване. Ако се сетите нещо друго питайте  Grinning

# 13
  • Мнения: 9
Имахте ли нужда от допълнителни уроци по ФЕ или се справихте сами?

# 14
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен - синът ми е в паралелка Банково дело с английски език.
Пожелавам успех на всички ни през новата учебна година!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт