НТБГ информация

  • 13 547
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 403
Синът ми не беше учил преди френски език, не сме ползвали частни уроци. Завърши с 5.

# 16
  • Мнения: 9
Браво!Звучи обнадеждаващо. Ще опитаме и ние така, но ако закъсаме ....помощните методи. Ние сме учили само английски досега и френският ще бъде голямо изпитание. Дано да му допадне учителката.  Вие при коя бяхте? Доколкото знам са две.

# 17
  • Мнения: 151
Мен пък ме вълнува за немския. Дъщеря ми е учила само английски досега и не знам как ще се оправи с немския. Имате ли идея само ниво А1 ли е за 8 клас или включват и А2?

# 18
# 19
  • Мнения: 19
Здравейте,
Моята дъщеря ще учи банково дело с английски. Не ни беше 1-во желание, но макар нелош, балът й не беше достатъчен за английската. Вярвам (или поне силно се надявам), че Господ си знае работата и е отредил да учи в училище, което повече ще й пасне, въпреки че наличието на униформи никак не я радва Simple Smile.
По въпроса с нивата на изучаване на чужд език - първата година би трябвало да минат А1 и А2, после по едно ниво за две години. Това означава, че ако следват заложената програма, би трябвало да излязат с В2 в 12-ти клас. Разбира се зависи кой колко е мотивиран и колко зор си дава.
Ще следя тази и осмокласната тема...

# 20
# 21
  • Мнения: 2
Имам деветокласник - питайте, ако нещо ви интересува.

# 22
  • Мнения: 19
Мен ме интересува може ли да си купим учебници на старо от бивши осмокласници, децата организират ли нещо като борса за учебници - нали все пак са в търговска гимназия Simple Smile.
roskataa, синът ти щастлив ли е там, а ти? Каква е средата, дисциплината, атмосферата в училище?

# 23
  • Мнения: 16
Дъщеря ми минала година беше 8 клас - Оперативно счетоводство с немски език. Предлагам следните учебници на половин цена:          
         
Предмет   Издателство   Цена/ лева
Български език   Просвета   3.50
Литература   Просвета   7.00
Математика   Анубис                 5.50
Физика                 Булвест 2000       5.75
Химия                 Просвета   6.45
География   Просвета   7.00
Биология   Анубис      8.00
История               Азбуки Просвета   7.00
Атлас                  Атласи                 3.25
          Общо   53.45

# 24
  • Мнения: 66
Имате ли впечатление дали учителите променят издателствата, с които работят? Дали да чакам актуален списък от тази година или да разчитам на миналогодишния?
И още - с каква униформа да бъдат учениците в понеделник - зимна или лятна. Доста застудя днес...

# 25
  • София
  • Мнения: 9 337
Аз завърших НТБГ - тази година. При нас всеки учител си има някакво собствено мнение за начина по който да преподава, понякога изискват допълнителни неща, ма и те не знаят зашо. Надявайте се да попаднете на добрите учители по език - от всеки един език има само по един добър преподавател, единствено двете испанки са и двете наистина добри преподавателки освен ако не са ги сменили защото текучеството на учителите по езици е доста голямо. Ние лично сменихме бая учители по ИЕ и само две от тях бяха наистина добри - госпожите които в момента преподават г-жа Томова която най-вероятно ще преподава сега на 8 кл. и госпожа Михайлова която предполагам ще преподава на горен курс. Ние честно казано не научихме добре езика защото бяха експериментална паралелка първата с ИЕ но тези след нас са  с много по-добро ниво на езика, защото на  тях им преподаваше г-жа Томова, от самото начало. Успокойте учениците  униформите се избягват лесно Grinning Grinning само купувате хубави и удобни черни дънки на децата , ризата слагате върху блузката и готово Simple Smile Simple Smile Simple Smile ние поне така процедирахме защото сами ще се обедите униформите са ужасни. Всеки след един месец в у-щето гледайки по-големите си намира свой начин да "прецака системата", повярвайте един ученик който иска да избегне униформата може да бъде много изобретателен.

# 26
  • Мнения: 2
Имате ли впечатление дали учителите променят издателствата, с които работят? Дали да чакам актуален списък от тази година или да разчитам на миналогодишния?
И още - с каква униформа да бъдат учениците в понеделник - зимна или лятна. Доста застудя днес...       С каквато им е удобно. bowuu
Аз завърших НТБГ - тази година. При нас всеки учител си има някакво собствено мнение за начина по който да преподава, понякога изискват допълнителни неща, ма и те не знаят зашо. Надявайте се да попаднете на добрите учители по език - от всеки един език има само по един добър преподавател, единствено двете испанки са и двете наистина добри преподавателки освен ако не са ги сменили защото текучеството на учителите по езици е доста голямо. Ние лично сменихме бая учители по ИЕ и само две от тях бяха наистина добри - госпожите които в момента преподават г-жа Томова която най-вероятно ще преподава сега на 8 кл. и госпожа Михайлова която предполагам ще преподава на горен курс. Ние честно казано не научихме добре езика защото бяха експериментална паралелка първата с ИЕ но тези след нас са  с много по-добро ниво на езика, защото на  тях им преподаваше г-жа Томова, от самото начало. Успокойте учениците  униформите се избягват лесно Grinning Grinning само купувате хубави и удобни черни дънки на децата , ризата слагате върху блузката и готово Simple Smile Simple Smile Simple Smile ние поне така процедирахме защото сами ще се обедите униформите са ужасни. Всеки след един месец в у-щето гледайки по-големите си намира свой начин да "прецака системата", повярвайте един ученик който иска да избегне униформата може да бъде много изобретателен.

# 27
  • Мнения: 19
Здравейте,
На вашите деца преподава ли (преподавала ли е) г-жа Шишкова по английски? Нещо ми се струва, че нещата не седят съвсем наред с нея. Съдя по това, което ми разказва дъщеря ми (има неприемливи изцепки от време на време в час - добре че е рядко), а и от моите впечатления от родителската среща. Някакво мнение имате ли?

# 28
  • София
  • Мнения: 9 337
Здравейте,
На вашите деца преподава ли (преподавала ли е) г-жа Шишкова по английски? Нещо ми се струва, че нещата не седят съвсем наред с нея. Съдя по това, което ми разказва дъщеря ми (има неприемливи изцепки от време на време в час - добре че е рядко), а и от моите впечатления от родителската среща. Някакво мнение имате ли?
На мен не ми е преподавала но съучениците ми на които преподаваше не бяха много доволни от нея Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9
А някаква информация за учителите по немски?

Общи условия

Активация на акаунт