8-ми обикновен клас

  • 3 562
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Така, дълга и широка история, но ще се опитам да я разкажа накратко.
На матурите изкарах много по-високи оценки отколкото очаквах. Дотук добре.
Кандидатствах, писах на 1-во желание това, което най-много искам да уча, на 2-ро желание нещо, което нямам нищо против да го уча, ако не стане с първото училище, след това на 3-то, 4-то и 5-то желание шатках каквото ми хрумне, защото според баловете от предишни години, влизам на 2-ро желание още на първо класиране, но връзкарчетата ми заеха мястото и влязох на 3-то желание. Питам - нищо, че съм кандидатствала, мога ли да уча в 8-ми обикновен, за да кандидатствам и след 8-ми, в гимназията, която писах на 1-во място, винаги има такива, които им идва нанагорнище, защото там наистина се учи и се преместват даже посредата на годината? А и сигурно няма да държа приравнителни изпити?

Последна редакция: сб, 06 юли 2013, 02:46 от Zaekat_Leo

# 1
  • София
  • Мнения: 1 861
... шатках каквото ми хрумне, защото според баловете от предишни години, влезам на 2-ро желание още на първо класиране, но връзкарчетата ми заеха мястото и влязох на 3-то желание.
Май не си подходила достатъчно сериозно по въпроса... И ... стана ми интересно за "връзкарчетата".  Wink
По въпроса - вариантът „8-ми обикновен клас” няма да ти избяга, но преди него защо не се пробваш на 3-то класиране (не става ясно пробвала ли си на 2-ро). Прекалено общо представяш нещата, та конкретен съвет е трудно да се даде. При всички положения преместване след 8-ми клас в гимназия, която няма официален прием, е нещо несигурно. Помисли, ако не стане, дали не е по-добре да останеш там, където си сега, отколкото в „обикновен” до края... И какво ти пречи евентуално пак да кандидатстваш след 8-ми?

# 2
  • Мнения: 35
... шатках каквото ми хрумне, защото според баловете от предишни години, влезам на 2-ро желание още на първо класиране, но връзкарчетата ми заеха мястото и влязох на 3-то желание.
Май не си подходила достатъчно сериозно по въпроса... И ... стана ми интересно за "връзкарчетата".  Wink
По въпроса - вариантът „8-ми обикновен клас” няма да ти избяга, но преди него защо не се пробваш на 3-то класиране (не става ясно пробвала ли си на 2-ро). Прекалено общо представяш нещата, та конкретен съвет е трудно да се даде. При всички положения преместване след 8-ми клас в гимназия, която няма официален прием, е нещо несигурно. Помисли, ако не стане, дали не е по-добре да останеш там, където си сега, отколкото в „обикновен” до края...
Ходих на второ класиране, да, а това за връзкарчетата, майка ми макар да не е учителка, има много такива познати и сами разказват как едиси-кое дете са го вкарали с връзки и то в много елитни гимназии. Майка ми ме пита дали искам и аз по този начин да вляза, защото ще е сигурно, но аз отказах!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 861
Зарежи кой какво казал, на този етап компютърът подрежда по бал и връзки не признава! Laughing  Бягай в седмокласната тема да четеш за 3-то класиране и преценете с майка ти дали да не рискувате! В крайна сметка в непрофилирана паралелка винаги можеш да се запишеш, но аз лично не те съветвам!

# 4
  • Мнения: 35
Зарежи кой какво казал, на този етап компютърът подрежда по бал и връзки не признава!
Самата аз снощи се натъкнах на такова нещо, как един ученик на първи етап на класиране има 31. 397 бал, класиран на четвърто желание. После на второ класиране, хоп има 32.397 и е класиран на първо желание, в паралелката, където АЗ ИСКАХ, това връзкарче ми зае мястото! (формулата за бал и за двете училища е еднаква, проверих всичко няколко пъти!)

# 5
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Проучете си нещата и може да пробвате на 3 класиране.
Иначе после се държат приравнителни изпити ,ако искаш да се преместиш в профилирана паралелка. Така ,че най разумното е 3 класиране. Успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
къде са родителите ти? Всичко ти е пълна каша в главата, но вината не е твоя. Вашите къде дремят, че не се вземат в ръце и да проучат какво и как се прави, а  лежат на ухото за връзкарчетата? Дори да има връзкари, пак болшинството от децата си изкараха оценките и си влязоха съвсем честно - без шмекерлъци и докъдето им стигна бала. Я посаждай майка си пред компютъра да чете!  Peace

# 7
  • Мнения: 35
къде са родителите ти? Всичко ти е пълна каша в главата, но вината не е твоя. Вашите къде дремят, че не се вземат в ръце и да проучат какво и как се прави, а  лежат на ухото за връзкарчетата? Дори да има връзкари, пак болшинството от децата си изкараха оценките и си влязоха съвсем честно - без шмекерлъци и докъдето им стигна бала. Я посаждай майка си пред компютъра да чете!  Peace
Опитах се да го направя няколко пъти, но ефект нулев... Минава с коментара "Аз нищо не мога да направя". Пределно ми е ясно, че има връзкари, но те не са повечето от класа.  Simple Smile И все пак мога ли нещо да направя? Защото аз и още деца сме си пънали гъза цяла година, а накрая връзкарът може да е тъп като гъбено семе, но влиза...

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Зарежи тези работи с връзкарите....Някой се хвали без да мисли. Нали има служебни бележки с оценките, как ще си сменя бала.  ooooh!
Не ми се иска да казвам по-тежки думи, защото още си дете, но ако наистина се беше "напънала" нямаше да пишеш тук.
Имам го едно такова в къщи...Цяла година ..... проспа!  ooooh!И не само нея ами и предишните.
За неин късмет обаче взе, че се класира където трябва.
Чак и аз не повярвах.

Та.... чети за 3-тото класиране.
А третото желание толкова ли е кофти, че чак в "обикновено"....

# 9
  • Мнения: 35
Зарежи тези работи с връзкарите....Някой се хвали без да мисли. Нали има служебни бележки с оценките, как ще си сменя бала.  ooooh!
Не ми се иска да казвам по-тежки думи, защото още си дете, но ако наистина се беше "напънала" нямаше да пишеш тук.
Имам го едно такова в къщи...Цяла година ..... проспа!  ooooh!И не само нея ами и предишните.
За неин късмет обаче взе, че се класира където трябва.
Чак и аз не повярвах.

Та.... чети за 3-тото класиране.
А третото желание толкова ли е кофти, че чак в "обикновено"....
Дори майка ми искаше така да вляза, за да е сигурно. Има ли желание, има и начин. А и аз не съм проспала годината, защото имам много хубави оценки в удостоверението!
Третото желание не е толкова кофти, но аз съм приета с най-висок бал там и има 3-ма от нашето училище в този клас, да не говорим за другите паралелки, поне 10 деца от моето училище има, а аз нямаше да подходя толкова остро, ако от 1-ви до 7-ми клас не ме тормозеха и биеха... Така че, да, по-добре в 8-ми обикновен в този случай.
P.S. Ето го връзкара, за който аз говоря, че му е променен бала.
1-во класиране:
http://prikachi.com/images/860/6299860m.jpg
2-ро класиране: http://prikachi.com/images/861/6299861b.jpg

Последна редакция: сб, 06 юли 2013, 03:16 от Zaekat_Leo

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А ти къде видя как се образува бала? Защото в МГ бала се образува:  "... утроената оценка от изпита по математика, оценката от изпита по български език и литература и съответните балообразуващи оценки от удостоверението за завършен седми клас за профилите:

............
3. Биология с интензивно изучаване на английски език - 26 ученици.
Балообразуващи оценки - от удостоверението за завършен седми клас - математика и биология." - това от сайта на гимназията.
В ПГИУ не пише в сайта, или поне аз не намерих, но съгласно Наредба 11 за прием на ученици -

"6. (нова - ДВ, бр. 73 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2011 г., в сила от
29.07.2011 г.) професии от областите на образование "Стопанско управление и
администрация"
, "Физически науки", "Информатика", "Техника", "Производство и
преработка", "Архитектура и строителство", "Селско, горско и рибно стопанство",
"Ветеринарна медицина", "Здравеопазване", "Транспорт" и "Опазване на околната среда" от
Списъка на професиите за професионално образование и обучение - като сбор от оценката от
теста по български език и литература, утроената оценка от теста по математика и оценките по
два балообразуващи учебни предмета;"

Какви са двата балообразуващи предмета за това училище само мога да гадая, но дълбоко се съмнявам за този профил един от тях да е биология.

Така, че сериозно, остави момента с връзките. Това е оправдание. Пробвай на трето класиране, иначе в осми клас можеш да учиш в паралелка без профил и евентуално да разчиташ на свободни места и приравнителни изпити.

Последна редакция: сб, 06 юли 2013, 09:31 от equinox

# 11
  • Мнения: X
P.S. Ето го връзкара, за който аз говоря, че му е променен бала....
Хайде преди да публикуваш подобни неща, да направиш справка как се образува балът за кандидатстване в ПГИУ " Елиас Канети" и как - в паралелката с биология на МГ " Баба Тонка".
Достатъчно е при равни други условия оценката на детето по биология в удостоверението да е с една единица по-висока от тази по БЕЛ, за да има бал с една единица по-висок при кандидатстване в МГ.
Не е лошо да махнеш снимките. Въпреки почерненото си оставила достатъчно информация.
Ето ги балообразуващите за ПГИУ.
http://87.120.227.190/index.php/priem/71-nachalo

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Сутринта още съм спала. Въобще не погледнах таблицата  ooooh!

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оказа се, че връзки няма, понеже баловете за различните паралелки се получават от различни оценки.
Никой друг не ти е виновен, че не си приет/а.
Ако оставиш за след осми клас за догодина рискуваш да учиш по друг учебен план и да се наложат доста приравнителни.
Какво разбираш под осми обикновен?
И не се научи, че тук не може да се лъже така, както лъжеш  в училище. Не го прави повече, защото и другите ще те усетят и никой няма да ти вярва, дори и да говориш сериозно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Leo Откъде си сигурна, че след 8-ми клас ще има свободно място в желаната паралелка, за да може да кандидатстваш? Ако е с езиков профил - как смяташ да наваксаш с "8-ми клас обикновен"?

Връзкари на първо и второ класиране няма. Не мога да повярвам, че отговорен родител ще седне да приглася на тази глупост, а няма да се вземе в ръце и да проучи нещата. Детето ми да търси информация в Интернет за класиране, и то след като са минали най-важните 1-во и 2-ро, а пък аз да предлагам да "го уредя с връзки"... Много наивно, чак не ми се вярва да е истина. Но ако все пак искаш реален съвет, напиши повече подробности - какво значи "добър бал" и кои са ти желанията. Как става трето класиране ясно ли ти е? Тук във форума има много компетентни майки и бащи, които с радост ще те посъветват ако изложиш всичко честно. Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт