8-ми обикновен клас

  • 3 564
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Ооо, може, може, отговорен родител да го каже това с връзкарите. Неколкократно ми го обясняваха едни мои близки - нямало смисъл да пращам децата на курсове, защото накрая нямало да ги приемат заради връзкарите (то не беше световната конспирация, то не беше чудо). Обаче като им опря до д-то, същите тези хора много бързо записаха детето на курсове, че и на уроци, изръсиха се сума пари, и дори когато детето влезе, те пак продължаваха да твърдят, че то е изключение.

# 16
  • Мнения: 24 467
Така, дълга и широка история, но ще се опитам да я разкажа накратко.
На матурите изкарах много по-високи оценки отколкото очаквах. Дотук добре.
Кандидатствах, писах на 1-во желание това, което най-много искам да уча, на 2-ро желание нещо, което нямам нищо против да го уча, ако не стане с първото училище, след това на 3-то, 4-то и 5-то желание шатках каквото ми хрумне, защото според баловете от предишни години, влизам на 2-ро желание още на първо класиране, но връзкарчетата ми заеха мястото и влязох на 3-то желание. Питам - нищо, че съм кандидатствала, мога ли да уча в 8-ми обикновен, за да кандидатствам и след 8-ми, в гимназията, която писах на 1-во място, винаги има такива, които им идва нанагорнище, защото там наистина се учи и се преместват даже посредата на годината? А и сигурно няма да държа приравнителни изпити?

Въпросното момче, с което даваш пример, образува бал различен за различните училища и специалности. Един и същ ученик може да има бал от 31.5, през 32,5 до 33,5- зависи как се образува за съответната специалност.


Хубаво са те посъветвали да си видиш трето, че и четвърто класиране си виж, и такова има.
А ако запишеш VІІІ клас в обикновено, както се изразяваш, училище, най- вероятно дори и да се прехвърлиш в ІХ клас, то приравнителни ще държиш, т.к. за ЕГ и МГ осми клас е подготвителен езиков и броя и вида часове не съответства на същите в обикновено училище.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 861
Зайо, а дали си даваш сметка, че да изтипосаш някого поименно в публичното пространство с подобни обвинения, най-вероятно съвсем безпочвени, е ... най-меко казано нередно! Хайде, изтрий линковете и се заеми сериозно с кандидат-гимназиялния си проблем, преди да си си създала други!

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тя вече ги е създала, ако не е излъгала за проблемите в предишните си теми. Била тормозена. Ако не лъже толкова нагло и ако не пляска чужди данни където ѝ падне, може би и отношението към нея би било друго.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Само да вметна, че в Русе на второ класиране по 3-то желание НЯМА момиче, което да е с най-висок бал в паралелката, както твърди младата дама.
И аз съм била тинейджър, и на мен ми се е струвало, че всички и всичко са срещу мен и съм обвинявала другите за неуспехите си. Затова, Зайче, пишеш много грамотно, за което те поздравявам, позволявам си да ти дам съвет с най-добри чувства. Обърни нова страница! Загърби чувството, че някой те мрази, усмихни се и потърси хубавото във всяка ситуация. Много по-леко му става на човек така и ще видиш, че успехите ти няма да закъснеят!
Успех ти желая от сърце! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
не мога да повярвам, че наистина родителите на авторката са чак толкова незаинтересувани.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, родители има всякакви.
Тази година имах удоволствието да съм дежурна по приемане на документи по записване на първо класиране и подаване за второ. В последния ден, в последния час един татко дойде възмутен, защо сме го притеснявали и ако може следващия път в по-удобно време да го поканим да запише детето си, което иначе щеше да изтърве мястото си и нямаше да участва във второ и следващо класиране, понеже нито се беше записало, нито беше подало заявление за второ класиране.

# 22
  • Мнения: 108
Авторке, мен ми стана интересно защо принизяваш толкова обикновените училища? Изглеждаш адски неориентирана, хванала си се за историята връзкарите, а тях ги има навсякъде /даже в обикновените училища/, а вместо това трябва да се концентрираш върху това къде ще учиш.

Общи условия

Активация на акаунт