Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 9

  • 41 883
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Забравих да напиша, че вече не кърмя, затова започнах диетите. Искам да сваля 6-7 килограма, но и по малко да сваля пак ще съм доволна. Мислех, че няма да издържа, но явно от диетата започнах да не изпитвам глад. Знам, че не е добре с тези диетки, затова ще я правя още една седмица и спирам. Аз даже хапвам и плодове, а в диетата няма. За вчера 300гр. диня, 80 гр. домати пресни, 1 филийка хляб - 60 ккал /така пише на опаковката/, консерва риба - 50 ккал /така пише на кутийката/, 250 гр. засалата маруля и краставици. Общо 280 ккал за деня. Написах го подробно за да ми кажете дали смятам правилно. Рибата и хляба съм ги сметнала по това какво пише на опаковката, а другите по конвентора на калории. За днес ще ми се съберат доста повече, защото има да си хапна доста повече неща по диетката.

# 301
  • София
  • Мнения: 4 412
Donka_78, добре дошла и от мен. Добре е да похапваш малко повечко калории, един вид като нарушение на диетата Simple Smile Аз си мисля, че ако човек яде 500 калории и после мине на 1600 ще натрупа мазнини. За това по-добре е около 900-1200 и най-вероятно пак ще имаш отслабване.

Аз изчислих миналата седмица едно от менютата на Тиери Ертог /книгата "Хормоналната диета/ и ми показва 890 калории, преди съм изчислявала и меню на проф. Байкова и то е около 820 калории. Менюто на Тиери Ертог ми хареса, защото само в 2-3 показателя не покрива нормите. Обаче този лекар отрича млякото и пшеницата. И още един мой любим - http://drhyman.com/ в последната година отрича пшеницата и млечните... Аз за сега не го спозвам.

Предната седмица попаднах на този интересен линк - http://fnic.nal.usda.gov/fnic/interactiveDRI/dri_results.php . Като се въведат даните, получаваме пълен репорт за пропоръки според американските власти. Много диети не следват препоръките им - множко ми се виждат въглехидратите и малко протеините, но си е друг поглед. Simple Smile И тук се сещам за последната брошура на Лидл - продукти XXL и на последната страница същия размер женски дрехи Wink

Не съм преяждала последните дни, но и не съм направила меню от 900 калории. Карам традиционно около 1300 -1400 калории,  така че най-вероятно съм в застой, не съм се мерила. Simple Smile

# 302
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
Донка, добре дошла!  Hug И си увеличи калориите! Това, което правиш, е пълна лудост!!!  ooooh!

Отчет за вчера:
1583 ккал...
60% В  Whistling

Отчет за днес:
1329 ккал
В - 40
М - 32
П - 28
Днешният ден е обявен за рибен ден!   chef

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Благодаря за съветите. Как да разбера колко % е нормално да са протеините, мазнините и въглехидратите за деня Embarassed?

# 304
  • Мнения: 1
Донка, доколкото съм запозната не бива да изчисляваш протеини, мазнини и въглехидрати по процент от калориите за деня. По-скоро сложи за поддържане 1-1.5 грама протеин на килограм телесно тегло, нека въглехидратите ти са 1-2 грама на килограм и останалите калории ги делиш на 9 и получаваш колко грама ти остават за мазнини. Разбира се грамовете П,М и В на килограм за всеки са различни, зависи от целта.

Аз в момента също съм на по-ограничаваща диета, с много протеини и зеленчуци. Целта ми е покривайки дневната нужда протеин (за да не губя мускули) все пак да имам голям калориен дефицит и да свалям мазнини. Та за днес съм около 600 ккал. Тази луда диета няма да я правя вечно, а ще сваля излишното и после всеки ден ще вдигам калориите с по 100 докато достигна поддържащите ми калории. Според мен няма да качвам мазнини при повече калории след това, ако увеличавам приема на храна постепенно.  Peace

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Благодаря много, Баничка!
Може ли да споделиш ти каква диета правиш. Аз със 600 ккал се нахранвам съвсем нормално, а с 900 мога да си позваля и чаша вино. Диетата, която правих беше за 7 или 14 дни, днес ми е седмия и мисля да я спра. Да си следя калориите и така, но имам около 5 кг., които искам да ги махна.

# 306
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
Благодаря много, Баничка!
Може ли да споделиш ти каква диета правиш. Аз със 600 ккал се нахранвам съвсем нормално, а с 900 мога да си позваля и чаша вино. Диетата, която правих беше за 7 или 14 дни, днес ми е седмия и мисля да я спра. Да си следя калориите и така, но имам около 5 кг., които искам да ги махна.
Ще ги махнех, споко! Не бързай обаче, ако искаш да са трайно свалени! С толкова намалени калории ще сваляш, но ще си забавиш метаболизма и в един момент ще стоиш гладна и няма да отслабваш. Под 1100-1200 ккал дневно ми се вижда лудост. Ако е нещо инцидентно - ОК. Но в поредица от дни, това за мен си е чисто гладуване. Ти може да си се самонавиваш, че не чувстваш глад, но тялото ти е гладно!  Wink
Има интересни и полезни линкове на първа страница. Прочетете ги, аз също ще си ги припомня в скоро време!

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Момичета, може ли да ми изпратите линк по който си изчислявате калориите или е този от първа страница? Simple Smile

# 308
  • Мнения: 0
Здравейте.

Аз съм Мила на 30 години. В момента съм 114 килограма при ръст 162. Бях 123 като започнах отслабването. Целта ми е да стана 70.
Искам да споделя с вас един много полезен инструмент за броене на калории - www.fitbit.com
На тази страница който знае английски може да се регистрира и да си зададе програма за отслабване - по-бърза, по бавна, средна. И според нея то ти изчислява колко калории можеш да ядеш и после въвеждаш храните които си яла и то ти казва колко калории ти остават. Много удобно!
Според моята програма мога да ям по 1150 калории на ден, ....

не съм доволна от скоростта на отслабване, но по-добре бавно, но славно и без йо йо ефект.

Успех на всички!

# 309
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря за съветите. Как да разбера колко % е нормално да са протеините, мазнините и въглехидратите за деня Embarassed?

В отговор на твоя въпрос аз ползвам 2 таблици с препоръчан дневен прием:

Американска таблица и Българска Наредба

Въглехидрати - Още от първият ред на американската таблица с препоръки, виждаме отговора – 130 грама на ден е препоръчителният минимум за прием на въглехидрати за възрастни и деца над 1 година. Посочено е, че това е свързано с ролята на въглехидратите като енергия за мозъка. Интересен е интервала на прием – не можем да заковем като с кантарче всеки ден едни и същи стойности. Американците казват, че около 45%-65% от калориите за деня трябва да идва от въглехидрати. По българската наредба се разрешава 55%-75% от дневния да е от въглехидрати. За да сме добре и по двете препоръки, изглежда около 55-65% от дневният ни прием трябва да е от въглехидрати.

Протеини - За минималното количество протеини въпроса намира лесен отговор. И по двете таблици е препоръчително възрастните да консумират най-малко по 0,8 грама на килограм тегло. Стойностите за деца, бременни и кърмачки са по-различни. Протеините се препоръчва да доставят от 10-35% от общата енергия по американската таблица, а по българската от 10-15% от общата енергия. Може би стойност от 15-20% от общата енергия е приемлива и по двете таблици.

Мазнините
са полезни и за мозъка и за различни процеси в организма. За американското възрастното население се препоръчва 20-35% от приема на енергия да е от мазнини. За българското население е препоръчано 15-30% от енергийният прием да е от мазнини.

За бързо изчисление на процентите БМВ ползвам този тул - http://www.freedieting.com/tools/nutrient_calculator.htm

Изчисления на нужни калории най-често ползвам този сайт - http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm

Но за 2 години следене на теглото ми мога да кажа, че това са теоретични стойности и действителността за всеки е малко по-различна, но все пак около това, при мен въглехидратите са около 130 грама.

# 310
  • Мнения: 2 786
Да ви кажа как се свалят 2,5 килограма за 5 дни с ядене, колкото ви е вкусно и от което ви е вкусно. Ами с мнооого движение.  Laughing Ходене пеша по 5-6 часа на ден и ядене на корем.  Laughing Изпитано миналата седмица.  Laughing Очаквах кантарчето да покаже +2 след толкова висококалорични манджи, пък то -2,5.  Crazy
Това ще го ползвам за експресна поправка, ако се наложи.  Laughing

# 311
  • Мнения: 1
Отчет за днес: около 500 калории.
Донка, писах ти лично съобщение да не оспамваме темата  Peace

# 312
  • Мнения: 310
Да ви кажа как се свалят 2,5 килограма за 5 дни с ядене, колкото ви е вкусно и от което ви е вкусно. Ами с мнооого движение.  Laughing Ходене пеша по 5-6 часа на ден и ядене на корем.  Laughing Изпитано миналата седмица.  Laughing Очаквах кантарчето да покаже +2 след толкова висококалорични манджи, пък то -2,5.  Crazy
Това ще го ползвам за експресна поправка, ако се наложи.  Laughing
това ми е коронен номер по време на отпуска  Peace много храна и покорени хълмове
сега съм се отпуснала - ям МНОГО плодове, зеленчуци ... добре, че ограничавам тестото  Whistling
Наскоро ме питаха без коя храна не мога да вирея - без плодове и зеленчуци съм изгубена!  Crazy
кратък отчет - 13ти - 1340ккал; 14ти - 1618ккал

Честит празник!   bouquet

# 313
  • Мнения: 1
Днес НЕ намерих време да отчета подробно първите 2 седмици на м. август, в които идеята ми беше да контролирам изкъсо захарта без кой знае какви решителни промени в хр.режим, та към средата на месеца да видя какви промени се налагат (евентуално) и да продължа следенето на захарта и другите В/М..... Сигурно ще понапиша за това утре... Но пък се метнах на кантара (във връзка с отчет-анализа, който НЕ написах днес) и установих още 1 липсващо кило!  Flutter А не мога да кажа, че съм намалил кой знае колко калориите, хех... Това с новото липсващо кило ми вкара радостна изненада, щото съм се наточил за викенда да прескоча до мореот, та предполагам, че бая по-лесно ще влезна у банските, отколкото когато ходих така за 1 викенд преди 2 седмици, в началото на м. август, когато кантара ми показваше с 3 кг повече от сега!  Laughing Sunglasses

Последна редакция: чт, 15 авг 2013, 21:25 от Miami_beach

# 314
  • Мнения: 1
Пак пиша аз тука - обещания отчет за периода 01.08.14.08.2013 г.

Имах и още графики, но не стига време да ги вмъкна там, където им е мястото....  Rolling Eyes В следващия такъв отчет (евентуално: следв. седмица по същото време) - ще има повече графики, респективно: по-ясна картинка на положението/състоянието  Twisted Evil

Айде, на всички - успехи по викендите!  Flutter Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт