Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 143
  • 537
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 71
Абе, девойки, направих сладкиша точ в точ с указаните пропорции, обаче стана мега сладък и мега мазен.... Thinking Успях да хапна само няколко хапки и ми стана байгън от сладко.  Sad Само на мен ли ми се струва, че маслото и захарта са в прекалено големи количества?  newsm78 Мисля следващият път да го направя с половината захар и масло. А иначе идеята е страхотна и съм сигурна, че ще стане прекрасен сладкиш!  bouquet

# 451
  • Мнения: X
Аз го правя винаги с 1/2ч.ч. захар в тестото,за карамела-1/4 ч.ч.,масло-около 80 гр.

# 452
  • София
  • Мнения: 71
Аз го правя винаги с 1/2ч.ч. захар в тестото,за карамела-1/4 ч.ч.,масло-около 80 гр.
И аз си мислех някакви такива мерки да сложа другия път, а ти сега ме улесни в избора. Peace Благодаря!  bouquet

# 453
  • Мнения: 7 160
Искам да направя двойна доза на сладкиша.
Моля, предложете промяна на количеството на продуктите.
Удачно ли е всичко да е умножено по две.
Например 6 яйца ми се виждат много. newsm78

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 10:43 от Фран Джонсън

# 454
  • Мнения: X
Искам да направя двойна доза на сладкиша.
Моля, предложете промяна на количеството на продуктите.
Удачно ли е всичко да е умножено по две.
Например 6 яйца ми се виждат много. newsm78
Не е много,аз на единичната доза слагам 4.Съобрази си формата за печене,да не е нито много голяма и да стане като грамофонна плоча,да не е и много тясна,че тогава ще стане малък и дебел.Иначе според яйцата слагаш и брашното,да стане кексово тесто,захарта аз винаги слагам на вкус-топвам пръст и проверявам Grinning,че не съм по прекалено сладкото.

# 455
  • Мнения: 7 160
PURE ELIXIR,благодаря! Hug
Направих двойна доза. Стана огромен и "дебел". Точно както го предпочитаме.
Няма вид, защото имах двегодишен помощник и ми помагаше при реденето на ябълките.
От страни е така орязан, защото сина ми много обича да си хапне точно тази част.

http://media.snimka.bg/5633/017521465.jpg

# 456
  • Мнения: X
оха,какъв е огромен Mr. Green.
Бравос на помощника,добре е наредил ябълките и определено знае кое да изяде най-напред-ръбчето с карамела.Душичка мамина! Hug

# 457
  • София
  • Мнения: 232
И аз направих този сладкиш, много ни хареса! Определено ще се прави редовно!   bouquet

# 458
  • Мнения: X
Днес пак го направих, но в тестото добавих и орехи!
Стана ммммм... Crazy
Лео Hug Heart Eyes

# 459
  • Мнения: 5
Ябълков сладкиш с карамел

3 яйца
2ч.ч.захар
125гр.масло
1ч.ч.брашно
4-5 големи ябълки
1 пак.бакпулвер

В тавичка се сипва 1 ч.ч.захар и маслото, слага се на котлона и се карамелизира до розово/да не загори/. Сваля се от котлона и отгоре се нареждат обелените и нарязани на полумесеци ябълки/като ветрило/. Отделно се разбиват яйцата с останалата захар и се прибавя брашното, предварително объркано с бакпулвера. Сместа се изсипра върху ябълките и се пече до зачервяване  в умерена фурна.
Още топъл сладкиша се обръща върху голяма чиния или поднос, зависи от тавата. В тавата се сипва 1 ч.ч. вода и се слага на котлона да кипне, защото остава карамел - залива се сладкиша с получения сироп..

Става много красив и вкусен- ще си оближете пръстите. Бон апети! Peace



newsm38П.П. Може да му се сложе отгоре разбита сметана, но аз го обичам гол!

"Най-накрая и аз да го направя!

 Ето го стъпка по стъпка!


1. маслото + захарта  http://images08.snimka.bg/000899623.jpg

2. ябълките са наредени и е залят със сместа http://images08.snimka.bg/000899624.jpg

3. Изпечен  http://images08.snimka.bg/000899625.jpg

4. Готов и обърнат  

"



Никога не бях яла ябълков пай и си мислех,че няма да ми хареса,но днес решах да направя,тъй като имах доста ябълки и да не стават зян  Laughing Използжах тази рецепта и стана великолепен и е много лесен,вече го добавям към сладкарските ми специалитети!Благодаря за рецептата Wink
П,С.Аз сложих и малко канела и стана трепач Joy

# 460
  • Мнения: 52
Пробвах сладкиша,до тук иглежда добре.Сложих орехи,че много обичам и бърках сметана и захар за отгоре.Забравих да снимам преди да го намажа,сега съм го уставила да си почине и после ще му вземем душичката  Mr. Green
  п.п.очаквай продължение... Wink
   

# 461
  • Мнения: 6
мн обичам комбинацията на ябалки и карамел и ще го ппробвам

# 462
  • Мнения: 17
Направих го! Идеален е с белени праскови от компот.Щом при мен се отлепи-при всеки ще стане Grinning
Използвах алуминиева тавичка около 30см .Разтопих маслото отделно и след това го прибавих към разтопената захар.
Съвет:наистина за блата намалете захарта...
Благодаря за рецептата!!!!!

# 463
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Много вкусен сладкиш, вкъщи обра точките

IMG_3234 by aztunata, on Flickr
Сервирах го с ванилов сладолед и къпини

apple cake by aztunata, on Flickr

# 464
  • София
  • Мнения: 714
Правя сладкиша от години, но без маслото. Явно съм го пропуснала  newsm78. Пак става. Само трябва да дебнеш захарта. Но често се излагам с печенето. Имах раховец, на който трудно определях градусите.  Sick
Сега имам свестна печка, с програма за печене на сладкиши.
Та въпроса ми е на колко градуса го печете?

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 20:18 от geryger

Общи условия

Активация на акаунт