Студенти в чужбина - 4

  • 77 396
  • 757
  •   1
Отговори
# 585
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
За всички, които сега ще кандидатстват ! UCAS is coming to Sofia on 3 November
http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/dc/66/16/dc661637ca3eb431 … 17f21baa98d2a.jpg

# 586
  • Варна
  • Мнения: 3 359

И тази година отново подава документи вече има преминати по 2 нива на няколко места, предстоят интервюта. Но, да видим какво ще стане.



За летен стаж ли кандидатствате вече ?  На мен ми се струва ,че още е рано , но явно не е така newsm78. Моят казва ,че ще търси нещо след Нова Година, но то много хора ще търсят тогава и не се знае дали ще намери нещо.


 Най-добре е за стаж още от сега да се кандидатства, щом има обявени места. Наистина след Нова година повече хора търсят и като че ли нямаше много избор, може и да бъркам, но опита ни отминалата година показа, че повечето големи фирми обявяват сега стажанските места. Другото, което ни направи впечатление, че юни месец се появиха доста обяви за стажанти, но пък повечето вече си бяха намерили стажове. Така, че синът ти да си пуска документите още от сега, стига да има позиция, която го устройва.



Да, точно така е, както го е написала valha. Позициите в повечето фирми обявяват още в средата на септември и кандидатстването приключва до 31.12.





valhа и lorna , благодаря за информацията  bouquet Моят син явно доста лежерно го дава и ще се наложи да досаждам за да се задейства евентуално Whistling Трудна задача  Crossing Arms

# 587
  • Мнения: 525
 Взехте ли вече билети за януари и с коя  компания?Гледам всичко е на доста високи цени.

# 588
  • Мнения: 106
Много ни е мъчно, но не планираме идване за Коледа. Много, много скъпо стана наистина...

# 589
  • Мнения: 330
Взехте ли вече билети за януари и с коя  компания?Гледам всичко е на доста високи цени.
Уф, с това се занимавам тия дни, за съжаление цените скачат с часове. Успях да взема за 02 януари за Лондон Хийтроу с Бг еър (едната посока) за 470 лв, но ми се вижда твърде, твърде скъпо. При положение, че можеха да пътуват и на 3, 4 или 5.01, но цените бяха с поне 200 лв. отгоре. Ужас просто! За пролетната ваканция отсега гледам отиване и връщане е 200 лв. Явно трябва много отдалече да се купува, ама пък как да знаеш 6 месеца напред какво ще стане.

# 590
  • Мнения: 35
Взехте ли вече билети за януари и с коя  компания?Гледам всичко е на доста високи цени.

Взех билети в края на юли месец за връщане през декември и обратно януари на Луфтханза и беше под 500 лв. Сега сигурно вече са доста скъпи. Но аз миналата година си патих със скъп билет и сега гледам да купувам рано. Вече ще се оглеждам за пролетта.

# 591
  • Мнения: 26
Ние взехме билети в края на септември на Луфтханза Единбург- София за 14.12 и София - Единбург -12.01. за 280 паунда - 650 лв. Ето колко по-скъпи са станали. Нямаше начин да ги вземем тази година през лятото – трябваше да се уточнят с преподавателите до кога трябва да са в университета.

# 592
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Взех билети преди 2 седмици. Към София с изиджет -100 паунда с багаж, към Лондон - 100 евро с БГ-ер. И то в първия и в последния ден от ваканцията. Търсете в сряда в сутрешните часове. Чела съм, че в 0.00ч. в сряда повече авиокомпании си актуализират софтуера с билети, промоции и ако има нещо по-евтино - тогава излиза. На БГ-ер билета го взех така, като предния ден цената беше над 400 лв. На изиджет няма да паднат цените. Там с наближаване на времето само се качват. 2 пъти годишно имат намаление 20%, но може ли да разчитаме на него, като не знаем кога е.

# 593
  • Мнения: 330
Аз имам apps-а на easyjet на телефона, инталирала съм си и skyscanner за всички останали компании и ги следя от две седмици поне по пет пъти на ден. Наистина цените скочиха последните 2-3 дни с 30%. Явно се позапълват самолетите и минаваме на други нива на цените. В момента, за който го интересува има евтини билети (около 100 евро) от Лондон около  11-20 декември и от 9 януари и по-късно. Дори от 13 януари и по-късно има билети за прибиране по 70 евро. Но нашата сесия започва на 06 януари, а всички билети веднага след Коледа явно са много търсени. И подозирам, че за великденската ваканция ще стане същото. Ама аз съм си виновна, като от начало ги научих, че аз се занимавам с билетите.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Много ни е мъчно, но не планираме идване за Коледа. Много, много скъпо стана наистина...

Моят също няма да се прибира, но нищо, ще види как празнуват шотландците Коледа и Нова Година.
Решихме, че ако намери евтини билети по друго време ще си дойде за 3-4 дни.

# 595
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Да, много скъпи са станали билетите  #Crazy, то до САЩ ще излезе по-евтино.
И при нас нямаше как да се планира отрано, по-миналата година още юни бяхме купили билетите за Коледа.
 Ние изтеглихме датите с 1 седмица по-рано, за по-евтино  и след Коледа се връщат обратно, много скъпи са билетите около 20 декември-4-5 януари, така че за Нова година са на англ. земя. Втората половина на септември ги купуваха, около 200 паунда в двете посоки на Изиджет,  newsm78  без багаж, на малката билета С-Лондон е на Бгеър - 200 лв, имаше 2 билета по 163, но докато реши и вече ги нямаше. Голямата и тя докато реши точно кога си идва от 170 паунда станаха 200, това в рамките на 1 седмица, купи си, след 2 дена паднаха с 10 паунда, сега погледнах за същите дати вече са 280.
Трудно е да се планира толкова рано, ама явно ще се наложи да се научим, най-малко 6 месеца предварително да плануваме пътуванията.

Последна редакция: сб, 19 окт 2013, 20:46 от valha

# 596
  • Мнения: 39
Да споделя опит, че студенти, закупили билети на България ер имат право на една безплатна промяна на полет веднъж годишно. Аз бях приятно изненадана.

# 597
  • Мнения: 35
Да споделя опит, че студенти, закупили билети на България ер имат право на една безплатна промяна на полет веднъж годишно. Аз бях приятно изненадана.

И аз сега съм приятно изненадана .... Макар, че до сега не сме ги ползвали, не се знае по-нататък...

А тази информация е полезна. С това планиране на полетите с месеци напред.... Ето възможност за по-ранно прибиране. Миналата година синът ми свърши с изпитите и после чака 9 дни до полета си.

# 598
  • Мнения: 39
В нашия случай е ден по-рано, но кой ти го дава;) Взехме и по-късен полет за по-сигурно, защото преди него ще се пътува с влак. Та се бях подготвила за сто евро доплащане, но ми се размина.

# 599
  • Мнения: 3 200
Да споделя опит, че студенти, закупили билети на България ер имат право на една безплатна промяна на полет веднъж годишно. Аз бях приятно изненадана.

Това къде го пише?
Питам, защото и там чиновнички работят, знае ли се на колко информирана ще попаднеш.
А искат ли уверение?
Имам аз едни съмнения, че сесията на малката ще свърши по-рано и няколко дни ще ми се шматкат в UK Wink

Общи условия

Активация на акаунт