Сухо четкане / Dry Skin Brushing

  • 76 475
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 155
Фея   bouquet Отново благодаря Simple Smile
Продължавам да следя, какво още интересно ще споделяте. Simple Smile

пп. Тъй като снимката на Тони е много информативна,
предлагам да я сложите в първия пост, за да не се изгуби в темите. Тони  bouquet

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 00:58 от Иллейн

# 16
  • UK
  • Мнения: 600
И аз тук!
Фея  bouquet

# 17
  • Мнения: 216

Имаш ли конкретен проблем, с който искаш да се пребориш чрез сухо четкане?

Конкретно се интересувам от бръшинга, като метод за ЕБЦ (Ежедневна Борба с Целулита) Grinning
И общоподоряващо средство за кожата.
Но е страшен този метод! Имам една приятелка, която след бременността, като тръгна да влиза във форма, въпреки диетката и спорта, все упорстваше целулита и не беше ОК текстурата на кожата.
И си измисли желязна програма - всеки ден щателен драй бръшинг, душ, антицелулитен крем и веднага след това 30 мин тренировка (интензивна).
Като я видях след първите 10 дни на програмката направо се облещих.  Shocked
Прасковка... Накарах я да се съблече и я заоглеждах от всички ъгли, някой да ни беше видял отстрани доста щеше да се обезпокои от сценката  Grinning
И ми каза, че що се отнася до аспекта на кожата, това което е било решаващо е точно бръшинга.
И аз скоро се въоражавам с четки от ДМ и почвам ЕБЦ! Да му мисли Ц-то Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 8 163
Тъй като снимката на Тони е много информативна,
предлагам да я сложите в първия пост, за да не се изгуби в темите. Тони  bouquet
Готово!

Конкретно се интересувам от бръшинга, като метод за ЕБЦ (Ежедневна Борба с Целулита) Grinning
И общоподоряващо средство за кожата.
Супер! Значи ще можеш да дадеш отзиви от първа ръка конкретно за тези два проблема.

Аз целулитът почти съм го махнала с 85-90% суровоядство и редовни тренировки. Искам да оправя кожата, която винаги е била твърде суха. Също искам да стимулирам правилната работа на лимфната система.

Тони, за лице се ползват по-меки четки. Дали ако не пробваш с такава ще ти е по-приятно в зоните, където сега не можеш да четкаш?

# 19
  • Мнения: 66
Значи трябва специална, а не тази http://tinypic.com/view.php?pic=o0ymw1&s=5 от луфа. А другата е от растителни влакна?

# 20
  • Мнения: 3 353
Тони, за лице се ползват по-меки четки. Дали ако не пробваш с такава ще ти е по-приятно в зоните, където сега не можеш да четкаш?

Сега се сетих, че от известно време специално за почистване на лицето използвам muslin cloth/муселинова кърпа и съм невероятно доволна. Не че съм имала особени проблеми с кожата на лицето, но сега буквално светна.

Почиствам грима си с дегримиращо средство, след това си правя лек масаж с почистващ балсам/cleansing balm, след който хубаво обтривам лицето с кърпата.

И като чета ползите, донякъде се припокриват с тези на сухото четкане - премахва мъртвите клетки, подобрява кръвообръщението, ексфолиира леко кожата и спомага за освобождаване от токсините.

Effectively remove dead skin cells and help to improve blood circulation

Thorough cleansing and gentle exfoliation enables skin cells to regenerate quickly and provides a vital receptive base for beauty products to work at their best

Decongests and with the signature massage technique helps drain toxins

# 21
  • Мнения: 216
http://www.feelunique.com/p/TheKonjac-Sponge-Company-100-Natural … -French-Pink-Clay

Аз от началото на годината използвам тези гъби Конжак (от раст. вл.) за почистването на лицето. Сутрин и вечер, по една минута. Микро ексфолиация и масаж, мн съм доволна.

Сега ставам от сън и тръгвам за ДМ.

А дамите, които се четкат вече, по колко време се четкате? Натискате ли или не?

А за целулита, а зъм генетично предразположена и като се мобилизирам, вси4ко има ефект, ама после като се поотпусна и пак се появява... и така до края на света...
Та за това ми трябва нещо ежедневно и общоразкрасително.

Мисля, че ако включим и контрасни душове след четкането, ефекта ще е още по-добър. Една рускиня ме беше запалила по тях и цял месец ги практикувах, ама после спрях.
Ето, добрите ми намерения се умножават с всяка изминала минута, да видим какви ще ги свърша... Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 1 641
Момичета, а освен четката да е суха, трябва ли и кожата да е такава?
Има ли значение дали сутрин или вечер се прави четкането?

Ние сутрин със ставането от леглото сме на на поляната с кучето, а към нас се присъединява и половинката за спорт, та съответно се прибираме потни и следва душ, та се чудех дали да карам кучето да ме чака (но тогава няма как да взема веднага след изчеткването и душ), или да го оставя за вечерта?

# 23
  • Мнения: 3 353
А дамите, които се четкат вече, по колко време се четкате? Натискате ли или не?

Няколко минути - от три до пет може би, нямам точна представа.

Що се отнася до натиска, въпрос на вътрешно усещане е - кожата сама си показва. В началото и без натиск, се зачервявах много бързо. В момента вече, особено по краката, натискам осезаемо, но не до болка, за да усетя, че има ефект и кожата да се зачерви.
Всеки може да прецени най-добре за себе си - със сигурност зависи и от чувствителността на кожата и от вътрешното усещане за натиск и болка.

Момичета, а освен четката да е суха, трябва ли и кожата да е такава?
Има ли значение дали сутрин или вечер се прави четкането?

Да, и кожата трябва да е суха.
Чела съм, че е по-добре да е сутрин. Но, ако се случи да нямам време, го правя вечер, след работа, но като изключение.
На твое място, след прибирането и преди душа, бих си направила сухото четкане. Изчакай просто минута-две да поизсъхнеш от потта.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
И мен запалихте! Hug
Ще потърся четка за тяло и ще следя препоръките ви!
 Фея Кръстница,къде да намеря  Bоdecare? Или направо да скоча до ДМ за четката на Тони?

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 10:49 от armira

# 25
  • Мнения: 21 323
Ау,айде и аз тук , запалихте ме и мен  Mr. Green
Може ли да споделите цени на четките в ДМ ?  Praynig

# 26
  • GYM
  • Мнения: 814
И аз тук. От началото на лятото го практикувам, не особено редовно Embarassed Сега започвам ежедневно Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 873
Интересно...
А цената на четките от ДМ я има на предната страница , някъде из постовете.

# 28
  • Мнения: 3
Четката от ДМ струва някъде 13-14лева.

Фей,да,за първи път ще се четкам,предимно заради целулита,много бавно и трудно се боря с него Sad , а и Бобченка беше споделила,че откакто се четка и при епилация няма подкожни косъмчета,което си е също предимство Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3

Четката от ДМ струва някъде 13-14лева.

Фей,да,за първи път ще се четкам,предимно заради целулита,много бавно и трудно се боря с него Sad , а и Бобченка беше споделила,че откакто се четка и при епилация няма подкожни косъмчета,което си е също предимство Simple Smile


Тони,от къде си купи муселиновата кърпа?

Общи условия

Активация на акаунт