Епилепсия - ТЕМА 18

  • 68 004
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 308
Е не мога да не се похваля как я бях изтипосала моята кукла на нова година, направо като за свадба  Mr. Green


Кукла! Да ти е жива и здрава!

# 616
  • Мнения: 505
Ние бяхме на Вимпат доскоро.Моята дъщеря е на 10години.Започнахме приема му защото вече не бяха останали медикаменти които не сме пили,а пристъпите много зачестиха.Пихме го около две години. Дъщеря ми по принцип проявява почти всички странични ефекти на антиконвулсантите.За моя радост понесе Вимпата много добре.Не съм забелязала странични ефекти. А го спряхме тъй като организмът и свикна и с него и вече не копираше пристъпите. И при положение,че го купувахме свободно а не по Здравна каса и да не действа нямаше смисъл. Дано съм била полезна!

# 617
  • Мнения: 549
romalnol, много е сладка в бяло  Simple Smile

Моят Мартин нещо много взе да спи, а тъкмо смятах скоро да го пускам на градина след дълъг престой вкъщи с дядо си.
Преди последния припадък също спеше по много....

# 618
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
 lololo чак сега прочетох,че тия дни не ми оставаше време за компа.Моята дъщеря е на Вимпат от 2 години и при нас също в началото за около 6 месеца пристъпите спряха,а след това зачестиха.Тя е на 21 години и когато пък дойде време за цикъла и получава всеки ден по 1 или 2 пристъпа.Честита Нова Година на всички борбени майчета и техните дечица желая ви здраве ,щастие и късмет.romanol много е сладка малката харесвам си я за снаха за моите внуци  Grinning Hug

# 619
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте момичета  Hug

Днес на обед ще се явяваме пред комисията на ТЕЛК.
Стиснете по едни палци  Praynig  Praynig  Praynig

# 620
  • Мнения: 506
Romanol, успех на телка. На нас ни дадоха много малък процент и се стигна до големи скандали, не се оставяй да ви дадат по-малко от 75%.
Някой от вас да е ходил в Израел за лечение на епилепсия? Четох доста в интернет, но ми се иска информация от първо лице.

# 621
  • Мнения: 656
Здравейте момичета  Hug

Днес на обед ще се явяваме пред комисията на ТЕЛК.
Стиснете по едни палци  Praynig  Praynig  Praynig

Успех! Hug

# 622
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Момичета дайте съвет какво да правя.Много искам да пусна малката тука на училище а не смея също,защото още сме с не овладени пристъпи.Сега имаме много по-малко отпреди,но проблема е че не може без помощ и не знам по кой път да хвана?А като си седи в къщи няма никакво развитие,няма деца с който да играе и много се притеснявам да не изостане твърде много.

# 623
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Върнахме се от ТЕЛК-а, е такава пародия, че още не може да ми го побере акъла.  newsm78
Отиваме а комисията се състои от 1 човек (педиатърка) Shocked
Дори не погледна документите само им удари едно ветрило.
Детето пък въобще не го погледна.
Записа мойте данни и ме поразпитва малко за пристъпите - колко чести са и "Само се втренчва ли?", не знам точно какъв отговор очакваше на този въпрос. Shocked
След което ми заяви че не им работели компютрите и затова не можела да ми даде решение и да звънна в сряда за да ми каже кога да отида.  #Crazy
Като я попитах за процентите каза:
"Ми 60% то от по-малко няма смисъл"   Laughing Явно така ги дават   Laughing
Та това от нас за сега.

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 16:34 от romanol

# 624
  • Мнения: 55
Здравейте момичета,
Много благодаря на pisinka и Pepi1963 за отговорите за ВИМПАТ-а.

# 625
  • Мнения: 55
Момичета дайте съвет какво да правя.Много искам да пусна малката тука на училище а не смея също,защото още сме с не овладени пристъпи.Сега имаме много по-малко отпреди,но проблема е че не може без помощ и не знам по кой път да хвана?А като си седи в къщи няма никакво развитие,няма деца с който да играе и много се притеснявам да не изостане твърде много.

Здравей Дидка,
Според мен би било добре да изпратиш детето си на училище. Но трябва да прецениш добре в каква среда ще попадне и дали другите деца няма да я травмират заради пристъпите й. Отделно трябва и преподавателите да са наясно с нейните състояния и да й помагат. Седенето у дома не е добър вариант за детето. Само ако ходи на училище ще се чувства пълноценна и не по-различна от другите деца. Аз лично бих те посъветвала да я пуснеш на училище.
Поздрави и успех.

# 626
  • Мнения: 549
daqna_diqnova ,
Можеш да проведеш разговор с някой от невролозите, които я лекуват - каква прогноза дават за състоянието й. Ако си притеснена да я пуснеш сега, да изчакаш да се стабилизира (нали тръгването на училище е на есен или нещо не съм разбрала?) Аз ще пусна моят син на градина, след като му мине контролния преглед, въпреки, че съм много притеснена за него. При мен не е изключен варианта в последствие да го оставя вкъщи, ако се влоши. Значи, може би и твоята дъщеричка би могла да ходи, когато състоянието й е стабилно, и да си доучвате вкъщи ако се влоши?

Ти си знаеш най-добре, но аз виждам по моето дете - макар че е малък, е жаден за компанията на връстници и занимания, различни от домашните рутинни дейности: ядене, спане, разходки с мама. Когато го изведа на разходка, думите му са "хайде да отидем в градинката, за да видим има ли деца". Въобще, много му е омръзнало да играе сам или в компания на възрастни.

# 627
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Момичета някои от вас знаят други не ние на скоро се преместих ме в Белгия за да лекувам малката.Тука всички в училището знаят за нашия проблем имам пълно разбиране,а лекарите казват че епилепсията не е причина да не ходи на училище.Просто притеснението ми е че сега пак от смяна на лекарства и не може да прави нищо сама било то и до тоалета да отиде.

# 628
  • Мнения: 549
Тогава изчакай да се стабилизира. Разбира се, че епилепсията не е причина да не ходи на у-ще въобще, и разбира се, че ще изчакаш състоянието й да се подобри, преди да я пуснеш.
 

# 629
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
ние от 2 години нямаме стабилно положение,все нещо не е наред все сменяме лекарства и постоянно имаме странични ефекти от тях

Общи условия

Активация на акаунт