Епилепсия - ТЕМА 21

  • 102 545
  • 717
  •   1
Отговори
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760

СТАРИ ТЕМИ-ЕПИЛЕПСИЯ!







ЕПИЛЕПСИЯ, КАКВО Е ТОВА







АСОЦИАЦИЯ НА РОДИТЕЛИ НА ДЕЦА С ЕПИЛЕПСИЯ!



БРЕМЕННОСТ И ЕПИЛЕПСИЯ!



КЪРМЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА ЕПИЛЕПСИЯ!







КООРДИНАТИ НА ЛЕКАРИ, БОЛНИЦИ, ЛОГОПЕДИ, ПСИХОЛОЗИ!






ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!
4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 13:29 от romanol

# 1
  • Мнения: 943
 Романол,  благодаря за новата тема. Пожелавам си да пишем само положителни неща тук.
Мириам, проблемите ни са общи,  макар че децата ни са на различна възраст. Както е мъничък моя,  ей сега ще порасне, без да има никакви навици за общуване. Той и така е малко плах с чужди хора, не умее да споделя, иска все неговата... като повечето деца на неговата възраст. Но се чудя как ще излезем от този модел на поведение,  без да контактува с други деца,без да се научи да се съобразява със ситуациите... мисля го. Не го събирам много много с други деца, за да не пипне някой вирус (заради температурата)  , но дори да го събирам - в градината си е друго.

# 2
  • Мнения: 2 860
Запис и от мен

# 3
  • Мнения: 3 540
Романол, поздрави, справила си се чудесно   bouquet Hug

За новите майчета: моето момиче, вече е девойка Simple Smile
При по големите е по трудно, вече искат те да решават, нищо, че не винаги е полезно за здравето им  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Вече, 4рта година е в ремисия, за слава Божия  Praynig Praynig Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте, записвам се за темата.
При нас нещата са наред, няма пристъпи, ЕЕГ добро.
В училище, обаче, много се уморява. Засега не ходи на занималня, взимам го на обяд и следобред спи и пише домашни. 2 клас е, но в ново училище, миналата година беше в малко, частно и там беше спокойно. Сега е друго. Но моят син има и логопедичен проблем и е изостанал с материала, та поради тази причина е с ресурсен учител на индивидуална програма. Много съм доволна от екипа - ресурсен, психолог, логопед. Добре се чувства и напредва, макар и бавно.

# 5
  • Мнения: 2 156
Romanol, благодаря за новата тема   bouquet

a_hamdieva, и аз имах твоите притеснения, когато детето ми беше на възрастта на твоето. Но се оказаха неоснователни  Peace Докато се притеснявах, че контактите ни са малко, в последствие се оказа, че син ми има по някое приятелче на всяка площадка/ градинка, където ходим, когато го извеждам. Имаме и три съседски деца, които по различни причини не посещават градина. Само ни трябва хубаво време, за да има повече изведени деца. А с говора напредна много, покрай четенето на книжки (вече сме събрали цял кашон, повечето са четени по много пъти). Дори "р" се научи да казва почти добре (е, засега леко го заорава с френски акцент  Laughing )
За себе си се убедих, че е по-добре да се водя от състоянието и особеностите на детето, отколкото са се притеснявам кое е "в норма"

Пак съм извън темата. Млъквам, за да не спамя  Peace

# 6
  • Мнения: 14 064
Романол   bouquet.
Ние в края на ноември пак трябва да постъпим в "Св. Наум" за контролно ЕЕГ и изследвания. Да чукна на дърво, откакто пие Конвулекс не става нощем, не бълнува, не плаче и не ме вика. Дано всичко лошо е зад гърба ни. Praynig

# 7
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Благодаря на всички.   bouquet

# 8
  • Мнения: 943
  Мириам, благодаря ти Simple Smile
И един въпрос по темата. След спиране на конвулекс имали ли сте проблеми със съня, по -точно безсъние, трудно заспиване?

# 9
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
И един въпрос по темата. След спиране на конвулекс имали ли сте проблеми със съня, по -точно безсъние, трудно заспиване?

Вики има проблеми със съня, намалим ли Конвулекса или ако се увеличат пристъпите започва да се буди нощно време, спи неспокойно, ляга късно и става безумно рано. Пример от снощи, легна в 23 ч. и се събуди някъде към 4ч. сутринта и почна да ни тормози.  #Crazy

Като няма пристъпи си спи добре ляга към 21 ч. и спи до към 6:30 - 7 ч. сутринта.

# 10
  • Мнения: 656
Благодаря за новата тема

И аз пожелавам на всички само хубави новини  Hug

# 11
  • Мнения: 49
Добър вечер момичета  Hug
Моля ви за мнение днес за 2 път забелязвам малката как си претваря дясното оченце(пресвива го)и така по 1-2 премигвания ли незнам как да го нарека първия път си помислих че и е влязла косичка и и пречи,но  като я слагах да спи си разтърка оченцата и пак само дясното си го пресви 1-2 пъти.Вече ще се побъркавам започвам какво ли не да си внушавам нали покрай баткото ни съм вече толкова наплашена че......имам чувството че вече нямам сили.

# 12
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
пламена84 Вики прави така примигва много бързо, като едното (дясното око изглежда малко по-притворено), но между примигванията тя ги обръща нагоре. В някои случай пристъпите са толкова кратки, че с просто око се вижда само примигване, а после като прегледам клипчето на кадри виждам, че е обръщала очите. Ако е болна прави по много такива например в едно клипче от 40 секунди засекох 4-5 и като ги прави залита.

Ето едно клипче с тези пристъпи.



А ето и причината за залитанията:





# 13
  • Мнения: 29
Здравейте, ние днес бяхме на второ ЕЕГ и нещата не са добре! Няма никакво подобрение в ЕЕГ след увеличаване на лекарството даже нещата са се влошили. Имаме Роландова епилепсия за която нищо не съм чела! Включиха ни второ лекарство Репитенд и намаляме сутрешната доза на Конвулекса. Някой пие ли това лекарство? Докторката каза да я наблюдавам за треперене на ръчичките, потреперване на очите и устата. Мислехме, че след като не е правила гърчове нещата са се подобрили но явно сме грешали!  Sad

# 14
  • Мнения: 943
Мама Аби, роландовата епи е с добра прогноза. Стискам палци следващото ЕЕГ да е по- добро и да нямате гърчове и друг вид пристъпи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт