не мога добре да си спомня?...........

  • 1 202
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Здравейте отново!Утре навършваме 40 дни.Искам да знам от кога бебето започва да гука ,кога мога да му закача играчки на кошарката? smile3534

# 1
  • Мнения: 485
Играчки вече можеш да му закачиш. Някъде на 2 месеца ще започне да гука (поне с Андрей така беше).  Grinning

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ние закачихме точно на 40-тия ден играчката над креватчето. Макси започна да гука някъде към края на първия месец.
Приятно изкараване утре.

# 3
Мисля, че вече е нормално да започне да гука, но типично на неговия си бебешорски език. за отчетливи срички като ма-ма, та-ти и т.н., знам, че чак към 6-7 мес

# 4
  • Мнения: 8 505
Играчки вече можеш да му закачиш. Някъде на 2 месеца ще започне да гука  Grinning

 Peace

# 5
  • Мнения: 2 047
  Играчката я закачих веднага щом я купих - към десетия ден. Към втория месец започват да гукат, но и това е относително.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз закачих играчка преди да стане на 1 месец, а започна да гука някъде на около 2 месеца.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ами закачай, а за гукането ще изчакаш още мъъничко Wink, но скоро и това ще стане

# 8
  • Мнения: 1 259
Играчката я закачих когато беше на 10 дена,а започна да гука малко след 40-тия ден Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 827
Играчката беше закачена още преди да се роди, а гукането и при нас беше някъде към 2 месец

# 10
  • Мнения: 2 271
  Играчката я закачих веднага щом я купих - към десетия ден. Към втория месец започват да гукат, но и това е относително.
и аз така направих,а за гукането вече ще започне!

# 11
  • Мнения: 445
И аз сложих играчка някъде към 40 ден, и по това време започна да гука.

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Играчки вече можеш да му закачиш. Някъде на 2 месеца ще започне да гука  Grinning

 Peace


 Peace

# 13
  • Мнения: 35 968
съвсем му е време за играчка на детето
гукането - тези дни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 432
Ники започна да гука след 2-рия месец, играчките висяха ,но когато стана на 3 мес,започна да ги забелязва

# 15
  • Мнения: 287
Играчката я закачихме към края на първия месец, а започна да гука някъде към следата на втория месец.

# 16
  • Мнения: 1 006
Ами, аз още в самото начало ги закачих, но тя  естествено в началото ни ем обръщаше внимание! Гукането е индивидуално, на тези дни ще започне сигурно! Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 358
Очаквай вече гукане  Wink
Играчка бях закачила доста преди 40-тия ден.

# 18
  • Мнения: 2 327
Аз играчката я закачих като се прибрах от болницата с бебо. КОлкото по-рано толкова по-добре Simple Smile
Аз за гукането - очаквай включване Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 440
Играчката я закачих от самото начало.Някъде около първия месец започна много да и се кефи и да издава някакви звуци на радост,не точно гукане.Ей,ама много са сладки! newsm07

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Играчки започнах да закачам още от втората седмица и все червени.Гледаше ги много продължително.А започна да гука към средата на втория месец.

# 21
  • Мнения: 462
Ние си имахме играчки над кошарката още от самото начало Simple Smile не че и обръщаха особено внимание Wink а за гукането...при различните деца е различно, но някъде към втория месец се случва и това Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 425
Ние също сложихме още от началото, но започна да й обръща внимание като стана на месец и половина, там някъде започна и да гука. Много се радваше като се въртеше играчката и свиреше музика, дори ръкомахаше с ръчички.  Laughing Можеш спокойно вече да сложиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
Мами, внимавайте с тези играчки за над леглата. Нашата педи каза,че ако са близо до бебето и се падат от еднта му страна можело да доведе до кривогледство. За съжаление ми го каза, чак когато бяхме на 6 месеца и аз се бях притеснила, че малко събираме очички и тя чак тогава ми го изръси  Close. А аз току що я бях махнала играчката вече, щото беше почнала да я дърпа,когато я преобличах

# 24
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
 някъде след 40 ден почнахме да гукаме на 2 месеца и половина се засмя с глас а играчката над леглото и тя към 2 м и половина започна да й обръщата внимание

# 25
  • Мнения: 523
и аз сложих пееща играчка от самото начло:) Като се замисля такова "бебешко гукане" гхъъ, май не сме имали никога хаха,. издаваше си някакви си негови звуци и най вече рев:) Да не говорим, че се засмя доста по-късно, поне след 3 месец, но да го видиш сега - плямпа като луд смее се много:) така че въобще не се притеснявай, про всяко дете е различно.
По повод събирането на очите - моята педиатърка каза, че това си е абсолютно нормално за ранните месеци. Така че не се притеснявай и за това. Аз много се бях ошашкала за това, докато разбрах, че е нормално:)
Пожелавам ти много щастие, толкова са хубави тия моменти на първото гукане, първата усмивка...Simple Smile) е аз чакам сега първите ни крачки хехе

# 26
  • Мнения: 1 410
И за играчки и за гукане сега ви е времето.

Общи условия

Активация на акаунт