Боя за коса - Вlond 34 - Клуб на блондинките

  • 142 913
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Добри дошли, Руси Красавици!





Животът на една Блондинка


    Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

     Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

      В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

     Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

     След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци!


Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





Номерация на тоновете на косата





Каталози с бои:

Garnier color naturals   Londa colors   Prestige vip`s   L`oreal recital preference   Wellaton   Фара елеганс   Garnier Nutrisse TopChic

Матиращ балсам Престиж



Полезни линкове и сайтове за поръчки
http://roshavka.wordpress.com/    http://zlatnaribka.com/    http://indola-bg.com/    http://www.hair2007.bg/  http://www.mgshop.bg/index.php



 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25 Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33



# 1
  • Мнения: 1 262
wdv, благодаря за новата тема!   bouquet

Копирам си поста от предната тема:

RainBerry, голяма си сладурка!    bouquet
На предпоследната снимка от първата партида косата ти прилича на моята естествена - по същия начин и моята става медена от ушите надолу. Иначе и като форма е почти същата. Нека за цвета да кажат по-вещите. Защо обаче си отряза хубавата косица?   Rolling Eyes
Мацките на снимките, които си показала мисля, че са с кичури. Но не бели, а медно руси кичури, но как се постига този цвят нямам представа.

# 2
  • Мнения: 70
HAPPY_QUEEN, благодаря много! Отрязах си я, защото уж беше твърде изтощена и безформена, и сега съжалявам.  Laughing

Ще си позволя да се самоцитирам с мнението от старата тема.

Решила съм, че ще си изсветля косата с 1-2 тона дали с кичури в няколко нюанса, или с боя - не зная. Косата ми е тъмно руса, небоядисвана, дори е на "кичури" - на места по-тъмна, на места по-светла. Но откакто си я скъсих, ми заминаха всички по-светлички кичури и се дразня много, че изглежда толкова тъмна, на слънце достига този златист цвят (колко и аз не знам Grinning ), а иначе е едно такова пепеляво, кестеняво русо, дори не знам дали все още се води русо. Ще приложа няклко снимки на косата ми и на това как бих искала да изглежда, та да ми дадете някаква светлника в тунела. Все още не съм се боядисвала и не съм много наясно кое, как. Не искам да стане жълто-руса, да си личи много, че е боядисвана, а просто да я изсветля леко - не се целя към платинените, нито към много светло русите тонове. Simple Smile

Благодаря предварително за разбирането!

на слънце
в средата
на тези се вижда      колко е тъмна, като не пада пряка слънчева светлина
как беше като беше дълга   2

знам натрупах ви със снимки, но така ще се успокоя, че съм успяла да покажа какво ме дразни  Mr. Green
иии какво ми харесва:
1
2

4

та, това е.. дори си мисля, че този цвят на това момиче Rosie, ще седи твърде неестествено на мен, дори не мога да преценя.
Чакам предложения и да ме ориентирате някак, какво да правя.  Mr. Green



wdv, макар и тепърва да пиша, благодаря за темата, доста е полезен първият пост.  Hug

# 3
  • Мнения: X
Аз пък си взех изрусител на Сайъс, нюанс 10-0 дето изрусява до 4 нюанса. Нали много внимавам със съставките и почти всички бои съдържат съставките дето не искам да взимам, само тази ги няма, освен в балсама, но няма да го ползвам него. Та беше и на промоция, обаче сега почнах да се чудя дали няма да съжалявам от резултата. Това, за да изсветлява до 4 тона сигурно има 12% окислител, а и в нета гледах, че дава доста рижи оттенъци.  Confused Иначе преди няколко минути намазах по скалпа малко от боята и малко от окислителя, но по отделно, не смесени. Засега няма щипкане, а ако окислителя е 12% не трябва ли да ми щипка или това става след като се смеси с боята?
Много се чудя наистина дали пак да не мина на кичури. ЧУдя се дали си заслужава с тази моя алергия да се занимавам изобщо с бои. Кичурите поне не стигат до скалпа.  Rolling Eyes Чудя се също така, ако си направя маската с вит. С и бебешки шампоан, дали ще свали малко от естествения ми цвят?  newsm78
Ето това е изрусителя: (няма амоняк и мирише приятно, ако това е от значение)
Скрит текст:
HAPPY_QUEEN, това е изсветлител, той изсветлява косата без да вкарва нов цвят, затова си "видяла", че дава рижави отенъци. Всъщност финалния резултат зависи от това, колко "топлина" се съдържа в твоя естествен цвят. Най-вероятно е с 12% оксидант. И да от значение е, че е без амоняк. Не е задължително да ти щипе. Peace

# 4
  • Мнения: 1 262
Мда, май се прекарах с този изрусител...  Confused Моя естествен косъм има червен пигмент. Спомням си обаче преди 10+ години първото ми изрусяване беше с някакъв изрусител на Импресия и с него косата ми стана жълта, а не рижава. Надявам се и с този да стане така. Мисля само в корените да мацна. Дано не се получи много гаден цвят.  Praynig Трябваше да си купя боя на Лакме ама защо се полъгах по тая промоция...  newsm78

# 5
  • Мнения: X
Според мен не си се прекарала! Peace По принцип след изсветлител се слага цвят!  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 75
И аз така мисля за тези изсветлители - с 12% оксидант са и наистина само премахват от естествения пигмент в косъма. Преди време и аз се бях изкушила от красивия цвят на кутийката (къде ми е бил акъла) и станах жълта.  ooooh! После като прочетох инструкциите по обстойно видях, че хората са си написали, че след това "обезцветяване" трябва да се боядисаш. Та от тези инструкции стигнах до извода, че явно този продукт е създаден за по-тъмни коси, които няма как да се изсветлят само с боя.

# 7
  • Мнения: 1 262
Благодаря ти за вниманието, wdv! Май с теб сме от малкото дето не спим в този късен час.  Laughing
АЗ не гоня много светло русо - ниво 8 горе-долу и обикновено минавам само с боя, но с предната дето беше с 9% окислител ставаше от първия път и резултатът ми харесваше. За съжаление направих някаква алергия към някои съставки и видях, че ги има в боята, с която се боядисвах последните пъти и реших да пробвам нова. Но по принцип не се изрусявам, затова мисля, че не постъпих както трябва. Но вече свършен факт - ще я пробвам, пък каквото сабя покаже. Ако не се харесам, няма да е за сефте.  Joy

Fluffy^^, благодаря ти и на теб за мнението! Макар че аз нямам нужда първо да изсветлявам, после да боядисвам, защото не гоня кой знае какъв светъл цвят, но ще пробвам да видя какво ще стане. А ти на Сайъс ли си ползвала изсветлител или друг?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 75
Не, моя беше на Елеа:
Скрит текст:

От къде ми хрумна, че може да е като суперизсветляваща боя не знам!  Laughing Ама и продавачката ме подмами, каза че много хубаво ставало.
А като каза за съставките, предполагам, че точно защото не е "боя" ги няма тези, който са ти причинили проблеми.

# 9
  • Мнения: 1 262
Да, възможно е. Мисля, че тези съставки ги няма във всички бои, но не мога да чета съставки с часове в магазина и грабнах първата боя дето ги нямаше.  Laughing Обаче се сещам, че фризьорката ми прави кичурите само с изсветлител без да слага цвят, аз не искам и мат и стават хубави. Но надали с тази боя ще станат като кичурите.  Rolling Eyes Ще взема да смеся малко да пробвам на кичур и да реша какво да правя.

# 10
  • Мнения: X
HAPPY_QUEEN, не се притеснявай, обаче си приготви боя за всеки случай.  Peace Липсват съставки, защото този "изсветлител" си е боя без цвят, която само маха цвят, а не вкарва нов. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 70
 PeaceАз последния път изневерих на проф. бои и се боядисах с Olia и съм супер доволна... Peace

# 12
  • Мнения: 14 489
Искам да се консултирам с някой, който е ползвал новата ултраблонд иноа - хареса ми номер 3, той долу горе на кой цвят отговаря от мажирел или мажиблонд? Сега се боядисвам с иноа 9.13 - номер 3 не е по-тъмен нали?

# 13
  • Мнения: 1 262
На мен ми хрумна идея да смеся този изрусител с някоя боя. Ще пробвам днес на кичур да видя дали ще ми допадне ефекта и ако не, ще смесвам с боя.  Simple Smile Абе ще го измисля.  Wink

# 14
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Beliz, много те моля, би ли споделила с кой номер се боядиса и как чувстваш косата си след боята Praynig Харесала съм си 8.06 на Лакме, но може ли някой да ми каже тази 6 какъв нюанс е и изобщо нещо за тези бои знаете ли, агресивни ли са?

Общи условия

Активация на акаунт