Боя за коса blond 7

  • 53 071
  • 424
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
  newsm18  newsm18 Заповядайте в новата ни темичка !!  newsm18  newsm18
 Two Hearts Клубът на блондинките - ангелина ан , 'Belissima' , bgmamma123 , blond_veni , bluelady_D , charlie , DanielaS , Dendy , Eti123 , fei666 , gnav , GodaiVa, gracia777 , Jaquie , kloie , Kris... , lyuba84 ,Люлакова , * Mimi_T * , Мелиса , magarence , *Mademoiselle* , Milavanila , minimi  , MeganFox , michelle367 , Nicol , prolet_1 , psygirl , pebuls4090 , Пепинка , roshavka  , Sassie, Solley, suzi77, Slaveicheto , Сарова , Tigrata , Teodorka , tyzarka , Venisss, vividas , Voxx , wdv

Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6

25 мита за косата: факти или измислица?

   За косата съществуват много митове, които се разказват сред хората под формата на градски легенди. Подобно на нов грипен вирус, плъзне ли мълвата веднъж, тя придобива собствен живот и се разпространява като горски пожар. Някои от тези истории се разнасят с години. Сега ще изредим някои от най-старите и най-разпространени митове съпоставени към действителните факти.
 
  - Мит 1: Подстригването на косата я кара да расте по-бързо и/или я прави по-гъста.

Невярно. По-късата коса често изглежда, а и на пипане е, по-гъста, но подрязването й няма да промени нейната нормална биологично определена скорост на растеж или обща структура. Тънката, изтощена и слаба коса няма да започне да расте по-бързо като резултат от подстригване. Можете да увеличите обема й като използвате подходящите козметични продукти, експериментирате с прически придаващи обем, боядисате или накъдрите косата си.
Peace
  - Мит 2: Цъфтящите краища могат да се оправят и без подрязване.

Невярно. Единствения успешен начин да се справите с цъфтящата коса е с ножици. Наистина, някои козметични продукти могат временно да коригират цъфтящия косъм, но това трае само до следващото измиване. Помнете, че цъфтящите краища обикновено растат по-бавно от здравата, добре поддържана, подрязана коса.
Peace
  - Мит 3: Може да подрязвате цъфтящите краища и у дома.

Вярно. Макар че редовните посещения при вашия фризьор да са препоръчителни, ако желаете да подстрижете цъфтящите краища у дома, спокойно можете да го направите. Винаги използвайте професионален комплект ножици и избягвайте затъпените инструменти, които само ще влошат цъфтежа.
 Peace 
  - Мит 4: Цъфтящите краища могат се разпрострат навсякъде.

Вярно: Неподстриганите цъфтящи краища могат да се разпрострат по цялата дължина на косъма до корените. Дори незасегнати кичури в течение на времето е възможно да развият проблема и цъфтежа да се разпростре частично или по цялата коса. Някои краища дори се разделят нееднократно така, че накрая дори цъфналите косъмчета допълнително се сцепват.
   Peace
  - Мит 5
: Косата расте с различно темпо на различните места

Вярно. Има научни доказателства, в следствие направен експеримент сред избрана група хора, че скоростта на растеж на косата варира в зависимост от мястото на главата, където се намира. Предполага се, че скоростта на растеж на косата при бебетата е по-висока на темето, отколкото която и да е друга част от главата. Обикновено разликите в скоростта на растеж са минимални и по никакъв начин не влияят на цялостния вид на косата.
   Peace
  - Мит 6
: Косата не се променя

Невярно. Дори ако сте родени с права, къдрава или вълнообразна коса, има много фактори, в следствие на които крайната структура на косата ви би се променила изцяло. Бременност, медикаменти, химиотерапия, възраст и други условия могат да я променят временно или за постоянно.
 Peace 
  - Мит 7: Бръсненето на бебешката коса ще промени естествената структура на косъма

Невярно. Косата, с която бебето се ражда може да е или да не е косата, с която то ще израсне. Бръсненето на бебешката коса няма да промени структурата на крайната коса, нито пък ще я накара да расте по-бързо или сгъсти.
 Peace 
  - Мит 8: Боядисването на косата по време на бременност е вредно

Невярно. Въпреки, че някои лекари не са на това мнение, повечето вярват, че боядисването на косата по време на бременност не представлява заплаха за детето. Ако се съмнявате, при наличие на бременност се консултирайте с личния си лекар преди да боядисате косата си. Повечето експерти вярват, че основната опасност при боядисването е не толкова нанасянето на продукта върху главата, колкото вдишването на силния химически аромат.
 Peace 
  - Мит 9: Сушенето на косата със сешоар може да я накара да дими

Невярно. Този странен мит циркулира от години и има множество версии. В редките случаи, когато от косата действително се издига дим, това е резултат от изпарението на кондензиралия по косъма стилиращ гел или подобни козметични продукти.
 Peace 
  - Мит 11: Пушенето води до посивяване на косата

Вярно. Според Д. Г. Мосли от болница Лей в Ланкшир, Англия, в статията му издадена в Science News (11 януари, 1997), вероятността при пушачите ненавреме да се сдобият със сива коса е четири пъти по-голяма, отколкото при непушачите. Нещо повече, пушенето убедително се свързва с ускорения косопад.
   Peace
  - Мит 12
: Сивата коса се боядисва само с дълготрайни бои

Невярно. В зависимост от процента посивели коси, които имате, можете да си направите кичури или да покриете изцяло започващата да посивява коса с полу-трайни бои смеси, които не съдържат агресивни химикали.
 Peace 
  - Мит 13: Ежедневното миене на косата я изсушава

Невярно. Подходящият шампоан за вашия тип коса всъщност ще овлажни косъма и ще придаде обем и красота. Ключов фактор е да откриете подходящия шампоан за вашата коса.
 Peace
 
   - Мит 14: Балсамите с отмиване са безполезни, защото се отмиват

Невярно. Балсамите с отмиване, които се нанасят върху косата веднага след измиване изграждат след себе си депа от овлажняващи протеини и други съставки и оставят косата по-мека, блестяща и лесна за разресване.
 Peace 
  - Мит 15: Носенето на стегнати плитки, опашки или кокове причинява косопад

Вярно. Тракция алопеция е медицински термин за действително оплешивяване в следствие стягане на косата в плитки, рибена кост или кок за продължителен период от време. С времето, изтощаването на косата и косопада в резултат от стегнатите, причиняващи стрес за косата прически, могат да станат необратими. Можете да избегнете този проблем като заложите на по-свободни прически, които минимално напрягат скалпа.
 Peace 
  - Мит 16: Спането с мокра коса води до появата на гъбички по главата

Невярно. Гъбичните инфекции по скалпа не могат да бъдат прихванати от спане с влажна коса. За този вид гъбички или инфекции трябва да сте били в директен контакт с инфектирани източници като хора, замърсени инструменти за подстригване или животни. Тенията, например, се разпространява посредством заразени животни.
  Peace
  - Мит 17: Ползването на общи гребени и четки може да доведе до заболявания на кожата на главата

Вярно. Факт е, че въшките и други паразити се пренасят от глава на глава с използването на общи гребени, четки и други пособия за коса.
 Peace 
  - Мит 18: Косата развива резистентност към използването на един и същ шампоан

Невярно. Много хора се кълнат, че косата им вече не изглежда така добре, след като са използвали даден шампоан дълго време.
Няма научно доказателство, което да потвърди този мит.
 Peace 
  - Мит 19: Косата трябва да се мие всеки ден 
                          
Невярно. Няма определен график, съобразно който да миете косата си. Всеки човек го прави според специфичните нужди на собствената си коса. Докато за някои това е всеки ден, други си измислят най-разнообразни режими на миене.
 Peace 
  - Мит 20: Лимоновия сок ще обезцвети косата ви до руса

Невярно. Някои естествено светлокоси може и да забележат леко изсветляване след като изложат обработената с лимонов сок коса на слънчева светлина за по-дълго, но в по-голямата си част хората едва ли ще видят съществена промяна в цвета на косъма.
 Peace 
  - Мит 21: Продуктите, използвани в козметичния салон са идентични на тези в магазина

Невярно. Въпреки, че има изключение от всяко правило, продуктите в козметичните салони като цяло се произвеждат в по-големи количества, с по-скъпи съставки, създадени за да почистват, овлажняват и улесняват разресването по-интензивно и с по-добри резултати. Качествените съставки, които се използват в тези продукти обикновено не се срещат в марките за масова употреба.
 
  - Мит 22
: Химикалите използвани в басейните могат да боядисат косата в зелено

Вярно. При редовните плувци с естествено руса или химически изрусена коса, която е с изключително пореста структура, косата може да придобие зеленикав оттенък. Този проблем може да се избегне с редовно миене с овлажняващ шампоан и прилагането на балсами, които са естествена бариера за хлора и подобни на него химикали.
 Peace 
  - Мит 23: Изгорелия от слънцето скалп може да доведе до косопад

Вярно. Агресивното слънчево изгаряне или поредица от изгаряния могат да повредят нежните фоликули на косъма при корена. При хора с генетично предразположение към косопад по този начин може да се ускори стартирането на процеса. Избягвайте изгарянето на скалпа като използвате слънцезащитни продукти за глава и коса.
  Peace
  - Мит 24: Разресването с четка на отъняващата коса ускорява нейното падане

Невярно. Ако използвате хубава четка за коса, обикновеното дневно разресване няма да увеличи нормалната загуба на коса. Ако косата ви страда от заболяване като алопеция (оплешивяване), разресването само ще премахне косата, която и без това е готова да падне. Така или иначе, прекаляването не е препоръчително при никакви обстоятелства.
 Peace 
  - Мит 25: Козметичните продукти за коса, рекламирани като натурални, не съдържат химикали

Невярно. Не всички козметични продукти за коса, които се продават в магазините за здравословно хранене са напълно натурални и може да съдържат химикали като SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Ако имате съмнения, прочетете етикета.
[/size]




Полезни линкове:http://roshavka.wordpress.com/  Сайта на Рошавка със съвети,прически и други полезни неща.  newsm10
http://zlatnaribka.com/  Сайта за поръчка на продукти на L`oreal prof.   newsm10
http://indola-bg.com/  Сайт за поръчка на продукти на Idola,Alfaparf,Eva,Wella,Rolland и др. професионални марки  newsm10
http://zlatnaribka.com/popup_image.php?pID=518 - да определите кой номер ви е естествената коса newsm10
http://www.hair2007.bg/  newsm10

http://www.mgshop.bg/index.php -Сайт за поръчки newsm10

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 22:20 от GodaiVa

# 1
  • Мнения: 121
 Grinning   Grinning   Grinning :

# 2
  • Мнения: 1 418
 Wink Следя...

# 3
  • Мнения: 434
Честита ни нова темичка,мацки! Hug

# 4
  • Мнения: 641
тук съм и аз.

# 5
  • Мнения: 0
браво,страшна си GodaiVa

# 6
  • Мнения: 3 413
Milavanila ,по въпроса от предната тема за Делукса мога само да ти кажа,че единствено на нимер 100 имам вяра,другите нюанси ,да не кажа 100%,но 99% съм сигурна,че ще станат кестеняви  ooooh!

# 7
  • Мнения: 284
 Godaiva  bouquet ще го имам предвид, ако все пак се реша да го пробвам. Аз се боядисах, корените пак ми ги обезцветяваха, и после боята, но май я смесва не с окислител, ами с нещо като маска  newsm78, не съм сигурна, но така ми се стори, в крайна сметка се направих съвсем малко по тъмно, но пак доста пепляво, но не е сиво, русо си е с отенък. Ааа и веждите ми боядиса, те по принцип не са ми  плътни, даже са тънички, но наистина дооооста тъмни и сега както я изсветлих съвсем ми се открояваха. Че сега са светло кафевички  Crazy Малко ми е странно още с тях  Crazy

# 8
  • Мнения: X
Бончеееее снимки снимки снимки  smile3509

# 9
  • Мнения: 93
Браво на Godaiva за страхотните теми!  smile3501
На мен ми пристигна боята - Велла Колестон 12/81 и тия дни /почивните/ ще се мацам и после ще ви показвам!
 Praynig

# 10
  • Мнения: 434
Браво на Godaiva за страхотните теми!  smile3501
На мен ми пристигна боята - Велла Колестон 12/81 и тия дни /почивните/ ще се мацам и после ще ви показвам!
 Praynig

Успех! Wink Дано да стане хубав цветът. Peace

# 11
  • Мнения: 256
аз си оставямч фен на гарнието 111 каквато и да сменя все към нея се връщам

# 12
  • Мнения: 93
Браво на Godaiva за страхотните теми!  smile3501
На мен ми пристигна боята - Велла Колестон 12/81 и тия дни /почивните/ ще се мацам и после ще ви показвам!
 Praynig

Успех! Wink Дано да стане хубав цветът. Peace

Мерси!
Ще видим... Praynig Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 46
Привет и от мен! GODAIVA,сподели как мина първият работен ден? Simple Smile

# 14
  • Мнения: 155
Хей, здравейте  Hug

Charlie, аз почти половин година се правех с Гарниер 111, косата ми ставаше супер платинена, но ми писна това сиво и вече съм на 113. Абе, да ви кажа, аз каквато и боя да ползвам, все на Гарниер се връщам. Професионални не съм ползвала, освен на Кюн, но и с нея като ме боядисваха пак ми обезцветяваха корените, така че няма полза, и с боя от 4лв като Гарниер и обезцветяване на корените, получавам същия резултат. Поне за мен вече е ясно - Гарниер 113, сега празниците ще си правя снимки и ще сложа по-свястни от тази предната  Wink

Общи условия

Активация на акаунт