Коледа 2013 - тема 1

  • 93 341
  • 739
  •   2
Отговори
# 600
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
lulumba, по био щандовете гледала ли си? Мисля, че съм срещала, но в момента не сещам къде точно.  newsm78

# 601
  • Мнения: 11 818
Благодаря на отговорилите ми за кутиите в Lidl, просто нямам вблизост и исках първо да ги видя, но ще отида през уикенда, ако е останалало нещо. Wink Не че нямам кутии, но в последните години започнах да подарявам и сладки направо в метални кутии, даже в момента нямам малки и средни размери, само големи съм си оставила.

mama1+2, ще се ходи и до Джъмбо. Wink Аз за Хелоуин забелязах, че вече са пуснали коледни неща, но мернах само миналогодишните формички и не разгледах детайлно.

lulumba, пекан съм си купувала веднъж от Зоя, предполагам и в други био магазини има. Ще се радвам, ако някой сподели, че е открил някъде на по-нормална цена, че за 22-23 лв. за 250 гр. на мен не ми се хабят за сладки, предпочитам децата да ги изядат сурови.

Пуйка:

Последна редакция: ср, 06 ное 2013, 10:00 от Сиси ♥♥

# 602
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Гледах го този пекан в Зоя, но ми се видя доста скъп за такова количество. И понеже не съм го виждала на живо (този в Зоя имам превид), а само в нета, не знам защо не ми приличаше много на истинския, а по-скоро на нашенските орехи. Въртят ми се някакви спомени, че мернах пекан в някой от хипермаркетите на биощандовете, но като не помня в кой беше.  newsm78 И беше на доста по-поносима цена. Защо не си го купих още тогава, така и така го бях загледала...

# 603
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Много е готина тази пуйка! А главата й от какво ли е?

Искам да ви попитам за съвет за меденките - принудена съм да огранича консумацията на масло у дома. Правя си меденките на Джемма доста удачно открай време, дали бих могла да заменя маслото с олио, ще има ли според вас промяна/проблем? И колко олио би трябвало да сложа.  newsm78

# 604
  • Мнения: 1 210
Много е готина тази пуйка! А главата й от какво ли е?

Искам да ви попитам за съвет за меденките - принудена съм да огранича консумацията на масло у дома. Правя си меденките на Джемма доста удачно открай време, дали бих могла да заменя маслото с олио, ще има ли според вас промяна/проблем? И колко олио би трябвало да сложа.  newsm78
Меденките на Джемма са точно с олио доколкото видях  Peace Аз също ги правя с олио, ето моите  Peace

# 605
  • Мнения: 1 313
lulumba, от Карфур съм купувала пекан, но не е било скоро и не помня цена.

Не пазарувам в лидъл, във всички техни магазини ли го има марципана?

# 606
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Арлина, да, във всички.
Много съм зле  hahaha, мисля за меденките на Джули (със 120 гр масло) а пиша Джемма (с чашата олио). Значи може да се замени, супер!

# 607
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
lulumba, от Карфур съм купувала пекан, но не е било скоро и не помня цена.

Не пазарувам в лидъл, във всички техни магазини ли го има марципана?

Благодаря.  Hug Сигурно там съм го виждала, ще проверя като имам път.

# 608
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Добра вечер! Все се каня да ви покажа какво сътворих в събота и от тогава го правя вече за3-ти път, защото много се хареса у дома - Морковен кейк с вкус на Коледа. А днес пък забърках Зимен ябълков пай. Гледахме го вчера в "Пекарната на Рудолф" и обещах на детето. Споделям ви ги, защото и двете рецепти ухаят на канела, джинджифил, индийско орехче и изобщо на Коледа, есен и зима.
http://prikachi.com/images.php?images/503/6729503L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/504/6729504t.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/506/6729506X.jpg

Ако нещо привлече вниманието ви, ще дам рецептите. И двете неща стават много бързо и са много ароматни. За ябълковия пай ще дам отзиви утре като го опитаме.

# 609
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Сиси ♥♥, жестока пуйка, как си имала нерви да режеш жулиенчетата  Peace.

Dallcheto, хареса ми морковеният кекс, що не си купих и аз моркови днес, да ме пита човек...

Първи Коледни проби с ароматните бисквитки с бадемово брашно на Бети, благодаря за рецептата   bouquet (ето линк: http://vkusnosbety.blogspot.de/2011/12/blog-post_20.html) - мойте са с лешниково брашно обаче - оказа се, че такова имам. Вкусни сладчици, няма да им простим, но си мисля и че няма да намерим за нас по-вкусни Коледни сладки от Ваниловите рохлички на Natalyna... Колкото пъти съм ги правила, изчезват за броени часове... Последният път двойната доза беше ометена за 3 дни май, ама все пак сме само 2ма Wink

А ето и опита със сладките на Бети:
Скрит текст:


Хубава вечер от мен Wink

# 610
  • Мнения: 1 418
chrissy Много се радвам, че са ви допаднали! Hug Не съм пробвала с лешниково брашно, просто защото с тези бисквитки оползотворявам по-едрите частици от бадемовото брашно, след като пресея за макарони.

Аз правих тези бисквитки с любимото ми медено тесто.

Мандала бисквитки

Ако обичате да рисувате ще ви допаднат и тези от миналата Коледа:
Музикална кутия за музикални бисквити


Ментови снежинки и елхички - Коледен календар -Ден 14-ти


Рисувани коледни картинки на медени бисквитки. Коледен календар - Ден 12- ти

Коледни бисквитени картички- Коледен календар - Ден 11-ти

Медени бисквити с канела, карамфил, кардамон.... - Коледен календар - Ден 4-и


Джинджифилови човечета-Коледен календар - Ден 10-и


# 611
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ауууу тези картички са страхотни и мн идейни, ще ги правя!  Laughing То всичко ми хареса де Crazy

# 612
  • Мнения: X
  bouquet

Присъединявам се към вас. Тези дни мислех дали да правя английския коледен кейк или щолен. Май ще направя щолен  (за пръв път ще ми е). Миналата година кейка не беше одобрен на 100%, а и на мен ми дойде много тежък.

Ще събирам идеи и за няколко вида сладки.

# 613
  • Мнения: 11 818
Много е готина тази пуйка! А главата й от какво ли е?
Според мен е някаква тиквичка, но ми хрумва, че може да се ползва глава лук с такава форма, ако има и малко косичка за перчем, ще е чудесен заършек. Wink

chrissy, не съм я правила аз, просто идея, която видях някъде из Интернет.

# 614
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Продължавам с въпросите. Ако някоя добра душа ме светне от къде да си намера ментово масло или с какво да го заменя, ще черпя със сладките, които съм си наумила да правя.
За пуйката - предполагам, че може да се направи главата и от фенел или някакво по-малко селъри. newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт