Филипини

  • 9 848
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Давайте идеи какво не бива да се пропуска в Мanila и Сеbu  ?
Време за вулкани и оризови поля явно няма да има , но  добре дошло е всякакво инфо за цени , какво е задължително в тези градове и близо до тях   ?

Плажът вече е избран - доста туристическо място , но пък ще  живот и здраве  ще падне голям мързел в края на пътуването:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Boracay
 
П.С. Някакви мнения за PAL express http://www.flypalexpress.com/ ?

# 1
  • Мнения: 371
Записвам се с удоволствие. За 2013-та се колебаем между Филипини и Мавриции. И двете дестинации са еднакво желани, като предполагам накрая крайната цена ще наклони везните в една ор двете посоки. Планъваме да пътуваме през април и за сега гледах билети от Катарците.
Вие с вътрешен или фери ще сигнете от Манила до Боракай?

# 2
  • Мнения: 437
С вътрешен полет , защото след Манила ще се разгледа Себу ( това е вторият по големина град) с малко културна програма и оттам полет до Борокай .

# 3
  • Мнения: 437
Никой ?  Cry

# 4
  • Мнения: 371
Никой....мисля няма суфорумка, която да е била към този момент.
Кажи малко инфо за полетите. С коя авиолиния ще летиш до там?

# 5
  • Мнения: 437
Ще направя една азиатска обиколка и се снабдих с билети от промоцията на Аir France :
София-Осака с  връщане Хонконг - София. Отдавна искам да видя Япония макар и да не му е сезона , а  Хонконг си е невероятно място и с радост ще се върна.

Така , че ще летя Токио-Манила и после Борокай-Хонконг.
Имам 10 нощувки из Филипините.

П.С. Бяха ми казвали , че това е форума  в който няма място за което да не намеря информация  Simple Smile
Нищо обмяната на идеи също е хубаво нещо и ако не се появи някой поне ще проправим път.
Знам , че все пак има българи които ходят на почивка там и при това ми се вижда доста евтина дестинация подобно на Бали и Пукет.

# 6
  • Мнения: 10
Е няма ли да споделите сега впечатленията си Simple Smile а до остров Палаван стигнахте ли ? Simple Smile

# 7
  • Мнения: 40
Aз съм филипинка.По добре пропусна манила .И дирекно ходи вв палаван. Всякаде палаван и най хубавото място мойта страна.  Не вива да ходи себу или манила .Там няма нещо. по добре да ходи палаван корон или ел нидо.
 Rolling Eyes

 Blush

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 06:59 от penkajoy

# 8
  • Мнения: 116
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

# 9
  • Мнения: X
И аз се записвам с надежда някой да сподели впечатления Simple Smile

# 10
  • Мнения: 371
До колкото знам има ограничение в теглото на багажа, но не мога да се сетя колко точно (8-9 кг по спомен ). Най-добре виж на съответната авиолиния.

# 11
  • Мнения: 431
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4
Момичета, пишете ако някой е ползвал полетите от Манила до Борокау /близкото летище разбира се , а те бяха две/ как е с багажа  и плаща ли се нещо допълнително.

Ние летяхме със Себу Пасифик, 20 кг. багаж, до Катаклан. Да, мисля, че се доплащаше тази опция за багаж, докато си купуваш билета, ние добавихме и застраховка, която не беше никак скъпа. Себу Пасифик понякога пускат невероятни промоции, струва си да се абонираш за тях или поне да ги следиш във Фейсбук, за да хванеш по-изгодна цена.  Peace Също така си спомням, че на борда можеше да си организираш чрез тях трансферът с фери до Боракай, а цената им беше по-добра, отколкото на място.

Иначе, моите впечатления от Боракай са малко... ммм... Основният им плаж White Beach е много красив, има атракции (пясъчните скулптури, които правят всеки ден, танцуващите с огън, множеството барове и ресторанти), но е много, много туристическо. Разбира се, зависи какво търси човек, но все пак си позволявам да вмъкна една препоръка. За да избегнем гъчканицата предпочетохме да отседнем във Fairways&Bluewater (гигантски, наистина гигантски хотелски комплекс на другия край на острова, със собствен плаж - много приятен и изключително спокоен, и безплатни трансфери до D'Mall). Смятам, че това ни помогна все пак да харесаме Боракай Simple Smile /заедно с Puka Beach/.

За сравение, Палауан е просто РАЙ  Heart Eyes Да, спира тока и някои места са леко неразвити, но просто атмосферата е съвсем друга... Туристите там са основно филипинци. Има защо Simple Smile
Привет ние мислим за догодина февруари, но неднам как ще е времето. А иначе опасно ли е.Как е храната и като цени как е .

# 14
  • Мнения: 2 741
Здравейте, в края на април съм команировка в град близо до Манила. Имам един свободен ден за разходки. Хотела ми изпрати контакт на травъл агенция, но тя ми даде космически цени на еднодневни екскурзии. Компанията ми, ми забрани тотално да използвам обществен транспорт. За съжаление как ли не опитвах, но от тук не мога нищо сигурно да си организирам за свобидния ми ден. Силно се надявам на място хотела да ми помогнат....

Общи условия

Активация на акаунт