На море в Турция - тема 26

  • 101 020
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4
красива белла,какво се правиш на ударена...хората ти казаха че отстъпките на ранни могат да стигнат до 500 лв ако става дума за семейство с 1 дете примерно. Ти не и не,знаеш  си твоята. Всички ли в Ориента сте такива инати ? Ако не и от нас,поучи се от Татяна,жената ти каза в германия как стоят нещата. И 100 лв. да спечелиш,нали е пак с две нули !

# 151
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Туко що идвам от Мармарис, там в момента е 28-30 градуса, страхотно е времето, не е жега, а става за плаж, басейни и всякакви екскурзии.
Аз и моят приятел, бяхме в хотел МЕХТАП Фемили .
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В ТОЗИ ХОТЕЛ!!! ИСКРЕН СЪВЕТ! МНОГО НЕЩА НЕ СА НА НИВО, ДАНО НЕ ПРОПУСНА НЕЩО:
1.Персоналът не е усмихнат, още на входа към рецепцията липсваше на вратата стъклото. Казахме на управителя, той каза,че това е нормално в Турция. Държеше се грубо.
2. Персоналът пуши зад бара, наливат питиета , играят кючеци и т.н .. нямат униформи.
3. Хотелът е 3+ звезди, отговаря на 1 звезда в БГ, стайте са нови, реновирани с тв, мини бар празен, климатик, но до тук с хубавите неща! Чаршафите са с жълти петна, хавлиите за 1 седмица не са ми сменяни, както и бельото!!! Почистването на стаята беше : само оправяне на леглата и това е, нито 1 път не е метено и т.н
4. Храната е еднообразна, на закуска има само варени яйца, евтин пържен салам и домати и краставици ( овяхнали ) , на обяд и вечеря - еднакво, предимно някакви зеленчуци със сосове, пържоли , кюфтета и т.н - ЗАБРАВЕТЕ! Няма барбекю. Предимно студена храна, като се има в предвид , че ходихме точно когато започва вечерята! Полуфабрикати, преправяни храни от предишни ястия и т.н ..
5. Не купувайте екскурзии от хотела и фирмата, която Ви придружава до Мармарис, там са с по 30 лв по скъпи на човек. Ние отидохме на главната улица, там има поне 30 агенции за екскурзии, всички са много коректни,нищо че са турци! Ние закупихме 3бр, една ни дадоха безплатно, всеки ден ни взимаха и връщаха в хотела!
6. ФИрмата, с която бяхме , беше ЕМЕРАЛД - много са коректни, човекът, който се занимаваше с нас в хотела беше ЯВОР, Но ... във ваучерът пишеше,че в хотела има сауна, фитнес, анимация, аеробика, 2 бара, парна баня и т.н - Е , В ХОТЕЛА НЯМА ТАКИВА НЕЩА, НЕ ЧЕ НЕ РАБОТЯТ, В МЕХТАП ФЕМИЛИ ИЗОБЩО НЯМА САУНИ И Т.Н .. Затова ние поискахме някаква компенсация от фирмата и ни подариха Джип Сафари екскурзия за 2-мата, СУПЕР БЕШЕ, много забавно, бяхме над 30 джипа с по 7-8 човека, забавно .. Simple Smile
7.Мармарис е страхотен град, много красиво място и спокойно! На главната улица обаче има почти еднакви магазини - фалшиви парфюми, обувки реплики, чанти реплики, часовници, и общо взето такива неща, които в България ги има на всеки пазар.. Не са качествени продуктите. ЕДИН ТУРЧИН ЗА 2 ПАРФЮМА МИ ИСКАШЕ 20 ЕВРО, И СЛЕД ГОЛЯМ ПАЗАРЛЪК - НАКРАЯ ЗА 20 ЕВРО МИ ДАВАШЕ 6 ПАРФЮМА, КАКВИТО АЗ СИ ИЗБЕРА .. НО НЕ ВИЖДАМ СМИСЪЛ, И В БЪЛГАРИЯ ГИ ИМАМЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ, А И НЯМАХ МЯСТО В КУФАРА Simple Smile
8. В хотела пишеше,че има 2бара - е само един имаше.
9. Забравете за топла вода, нищо , че слънчевите батерии се нагряват цял ден. Не знам къде е проблема, почти всяка вечер се разправяхме за топла вода, уморително е цял ден да си на екскурзия и после да нямаш вода да се изкъпиш ..


Памуккале е много красиво място, от хотела ни го предлагаха за 45 евро на човек, а ние го намерихме за 25 евро в др агенции Simple Smile Ходихме, но пътят е много - 4 часа в едната посока, сутринта в 6.30 тръгване и прибиране към 20ч. Иначе е супер там, снимки, красота.. Имахме включен обяд, супер беше.

На турски - чок пахалъ значи МНОГО СКЪПО, ползвайте го , когато се пазарите Simple Smile

Ние бяхме 7 нощувки на Ол инклузив, като цяло съм доволна от ТУРЦИЯ, учтиви са Турците, всичко беше супер, с изключение на хотела!
Ние платихме по 474лв на човек, с вкл. полет до Турция, трансфер до хотела и обратно, с летищни такси Simple Smile Цената е ниска, но хотелът - УЖАС!
Говорих с много други Българи, в момента там има 60% англичани и останалото в Българи, За Дора Бийч казаха , че са доволни. Но има и хора, които не са доволни ..
Ако отивате там, гледайте хотелът да е минимум 4 звезди! Не се подвеждайте по цените, ние закупихме по - евтина оферта и хотелът беше ужасен ..

Дано не съм пропуснала нещо, ако се сетя, ще пиша отново Simple Smile

# 152
  • София
  • Мнения: 121
алина,дреми си в Банско  - Турция не е твоята дестинация.
Относно ранните записвания - направете справка и сравнете,напр.в Ориент99
Няма такава цена ,с разлика от две нули !
Задайте си въпроса -какво печелят ТО с ранни записвания?
И отново повтарям - няма такава цена от 500лв.разлика,на ранни записвания.
Ако има - посочете !
Здравейте например цената за нашия хотел на ранни записвания беше 72 евро на ден за стая, а април месец беше 94 евро на ден за стая

# 153
  • Мнения: 242
Татяна,благодаря ,ти отговори на въпросите !
Моля,дайте пример за ранно записване с разлика 500 лева,просто аз не познавам такова.
Давам пример веднага. На ранни записвания в Euphoria Aegean Resort Seferihisar за двама стая с изглед море цената 1515 лв. Гледах същия вариант малко преди заминаването - цената около 2010 лв.

# 154
  • Мнения: 242
vanilinka , след като сте пътували със самолет можеш ли да си представиш колко е струвало само пребиваването ви в този хотел? Много ефтино. Рискът с тризвездните хотели в Турция е голям /може би има малки изключения/ - лошо отношение, лоша храна, лошо обслужване като цяло. Най-хубавото при вас е това, че не сте разочаровани като цяло от Турция. Живот и здраве, следващата година с малко повече пари и много консултации, ще намерите вашата хубава почивка.

# 155
  • Мнения: 2 134
Татяна,благодаря ,ти отговори на въпросите !
Моля,дайте пример за ранно записване с разлика 500 лева,просто аз не познавам такова.
Давам пример веднага. На ранни записвания в Euphoria Aegean Resort Seferihisar за двама стая с изглед море цената 1515 лв. Гледах същия вариант малко преди заминаването - цената около 2010 лв.
Това е вече сериозна отстъпка.
РЗ през февруари ,семейство с едно дете - точно 100лв.отстъпка./Вярно,има две нули/
Очаквам да споделиш за последната почивка./Мнението ти за Палм У,се покри едно към едно!/

# 156
  • Мнения: 5 459
Красива бела, много си агресивна, аз не съм искала мнението ти коя е моята дестинация. Във форум като този агресията ти е напълно неуместна....но въпрос на възпитание и психика-все пак.
Ванилинка, а на какъв език се осъществява пазаренето. Ние също от миналата година си мечтаем за Памуккале и, живот и здраве, идната година ще направим всичко възможно да осъществим тази мечта.
Татяна и Иво, информацията ви е безкрайно ценна. Като ви слушам вече имам чувството , че съм посетила тази приказка. Надявам се до юни  вече съвсем да сте ме осветлили. Както споменах 3 месеца бях служебно в Истанбул, но като ви чета, нещата са несравними........А и от 2006 г. до сега предполагам, че и цени и доста неща са се променили в цяла Турция!

# 157
  • Мнения: 51
Няма нужда да се карате за глупости  Naughty не мисля, че някой е агресивен, просто всеки има различно мнение, което може да изкаже тук  Hug Мисля, че всеки казва това , което му се е случило и е изпитал, а не как е по принцип ........

# 158
  • Мнения: 5 459
Малка калинка, благодаря за парламентьорството, като казах, агресия, имах предвид, че никой няма право да налага, тук коя дестинация за кого е подходяща. Примерно, сега като чета за какви цени говорите-на мен тази година през лятото ,при това, Банско ми излезе много по-скъпо, макар, че бях в собствената си държава....така, че е редно аз да реша къде да си "дремя". Затова задавам толкова въпроси , и виждам че има  добронамерени хора, които отговарят напълно адекватно.   Мисля, че затова е и създадена дискусията.....

# 159
  • Мнения: 262
vanilinka,добре дошли. Вече писах отрицателно мнение за Mehtap Beach,но явно трябва да коригирам и мнението си за другия хотел-Mehtap Family. Както и Надя Димитрова е писала,с общи усилия догодина ще помогнем в избора на качествен хотел,с обслужване далеч от това което сте имали сега.  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 5 459
 liv1892, аз определено чакам подобни оферти с притаен дъх и безкрайно ти благодаря за прекрасните  неща, които пущаш във фейса......просто са невероятни..... Hug

# 161
  • София
  • Мнения: 164
Бих искала да репликирам vanilinka - не съм съгласна с нейното впечатление, че в магазините на Мармарис има само евтина и некачествена стока. Напротив има маркови магазини, но те не се намират на крайбрежната улица. Има магазини на Адидас, на Найк, на Манго, на ЛС Уайкики, на Бенетон, на Стефанел, на техните марки - Инджи за обувки, на Мави за дънки, включително и бутик на Версаче.
А относно хотела, ами при положение, че минималната заплата в Турция е 800-900 лири - техния стандарт е поне два пъти по-висок. Самолетният билет уважаема vanilinka е минимум 250 лв., какви могат да ви бъдат очакванията за хотел, който ще ви посрещне за 6 или 7 нощувки и то с храненията за 200-250 лв. Съветвам всички да не се "хващат на въдицата" за толкова евтини хотели. Друг е въпросът за заблуждаващите реклами и описания на хотелите от ТА.
Правя този коментар напълно добронамерено.

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 22:31 от Ani_iv

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Запознах се с условията на застраховката "Отмяна на пътуване". По-тъпа и безсмислена застраховка не бях виждала. Рисковете, обхванати от застраховката са прекалено малко и не обхващат основните притеснения на хората, а именно - усложнения на хронични заболявания както свои, така и на близки роднини. Въобще застраховката е тотално безсмислена, освен ако не те блъсне бетонобъркачка на път за работа  ooooh!
В застраховката не се обхващат:
1.предварително съществуващи заболявания или болестни състояния които Застрахованият, негов близък роднина или бизнес партньор са имали към момента на направената резервация и които биха могли да доведат до отмяна на пътуването;
2. ако ти/твои близки/бизнес партньор е бил в болница 12м. преди застраховката;
3. патологични състояния при бременност /за тези, които правят опити за бебе/.
4. стачка в транспорта;
5. карантини и епидемии.
Ами като цяло гореизброените неща са едни от основните притеснения на човек, когато планира почивка толкова рано. Едва ли не трябва да умреш при трагичен случай, че да ти върнат парите. Пълна тъпотия.

# 163
  • Мнения: 7 605
Това са нормални условия на такава застраховка (без това за 12те месеца в болница може-би). Някои рискове са по-големи, или могат да бъдат изключени, или могат да бъдат включени но цената на полицата ще е по-висока, което си е логично.

Споменала съм го тук, работих при един ТО и имахме клиенти, самотна майка с 2 деца, която си събра последните стотинки буквално за да заведе децата на море, за таква застраховка пари не останаха. Денят преди полета, едното й дете направи апандисит, хоспитализирано, операция по спешност. Познай дали са пътували и дали са видели дори 1 стотинка от парите си  Cry 

# 164
  • Мнения: 0
vanilinka , след като сте пътували със самолет можеш ли да си представиш колко е струвало само пребиваването ви в този хотел? Много ефтино. Рискът с тризвездните хотели в Турция е голям /може би има малки изключения/ - лошо отношение, лоша храна, лошо обслужване като цяло. Най-хубавото при вас е това, че не сте разочаровани като цяло от Турция. Живот и здраве, следващата година с малко повече пари и много консултации, ще намерите вашата хубава почивка.

Да, знам, че самата фирма са платили много ниска цена на хотела за нашия престой. Въпреки тези неща, почивката ми беше супер, тъй като не прекарвах много време в хотела, а предимно по екскурзиите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт