На море в Турция - тема 26

  • 101 023
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 262
tedizonova, моите поздравления за начина на поднасяне на информация за хотела и многото снимки вмъкнати в текста. Страхотно е.  thumbsup А що се отнася за Г.Михов-имам честа да го познавам лично и мога да изкажа само суперлативи. Рядко се срещат хора като него така страстно пропагандиращи и увличащи туристи за Турция /в частност района на Анталия/. Често пише в групите за Турция във ФБ. Жоро е страхотен.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 02:15 от liv1892

# 241
  • Мнения: 60
tedizonova-Прекрасно поднесен материал.Поздравления!

# 242
  • Мнения: 3 940
Ето и моето мнение за Хотел Пинета клуб Мармарис
Почивката я резервирах доста късно в средата на септември и за моя жалост хотели като Pasha Beach, Poseidon, Tropical, Noa club Nergis - всичките 4 звезди вече бяха заети. Наложи се да променя исканията си и се прехвърлих на 3 звездни, които влизаха в отделения ми бюджет. Агенцията, която бях избрала предлага пакетите на Емералд и ми предложи Диана клуб. След като разузнах този хотел и видях единия им басейн  с пързалка, изглеждаш на снимка като в задния двор се отказах тотално и сама си избрах хотел Пинета клуб 3+*
Само да спомена, че думите на шефката на тази агенция за Мармарис бяха:
"Вие знаете ли какво е Мармарис -  пристанищно градче с един площад с паметник на Ататюрк  и нищо друго."
А аз вече знаех доста неща за Мармарис, прочетени от тук и от други сайтове, затова го бях избрала като първа дестинация за първо посещение на турски курорт.
Тръгнах със смесени чувства за там, впредвид четеното за хотела и конкретно за 3 звездните хотели. Бях се настроила и за 20 часово пътуване -  но и на отиване и на връщане пътя беше 14 часа.
Хотела: На 200 метра от главната улица, на почти толкова е и плажа.
До него са Пинета парк Делукс 4*, Гранд Паша 5*, Диана клуб 3*, Green nature resort 5*.
Хотела има огромна зелена площ с много палми и 2 открити  големи хубави басейна.
В събота и неделя имаще сватби и ограждаха тази зелена площ наполовина с ленти с и с табела Частно парти.
Хубаво е че гостите за сватбата пристигаха към 19.00 часа и до 00 .30 всичко утихваше. И когато се събудиш сутринта и погледнеш - все едно нищо е нямало, масите ги няма, всичко е почистено.
Пристигнахме в 6 часа сутринта и веднага ни настаниха. Стаята ни беше хубава, чиста, със страхотен изглед към басейните, планината насреща Grinning.
Влизаха всеки ден в стаята, но само изхвърляха кошчето и и сменяха хавлиите. 2 пъти казах на камериерките да почистят и да сменят чаршафите, но само влизаха и изглаждаха леглото. Третият път казах на рецепция и тогава вече всичко беше наред.
Общо взето поддържаха повече тревната и  външна площ, отколкото вътрешната. Единият ден подрязваха палмите за да ги оформят с една резачка и това до излегналите се хора на шезлонгите, които си почиват.
Външния бар беше занемарен и пода лепкаше.
Да не забравя и няколкото котки, които се разхождат в ресторанта, фоайето и навън.
Във вторник има пазар до хотела. Чаршията, лудницата и селенията е пълна. Малко са качествените неща, заслужаващи внимание и пари.
Храната: Стандартната турска закуска - бъркани яйца, яйца на очи, не всеки ден  палачинки и пържени филийки, разни домати запечени, боб и още някакви готвени, салами, сирена, кашкавали, маслини,  овесени ядки, бисквити, млека, плодове, локум, разни компоти
На обяд и вечеря винаги имаше нещо различно всеки ден . По няколко вида готвени неща, гарнитури също имаше доста.
Само салатите и десертите бях едни и същи всеки ден, всичко друго се разнообразяваше.
Салати - настъргани моркови, цвекло, домати, краставици, марули и такива зелении няколко вида, няколко вида лук, туршии, маслини
Супите на обяд и на вечеря различна, но един вид. Пробвах ги, но не ми харесваха - крем супа от гъби, леща, доматена,супа като курбан, имаше и една много интересна с едни неща като макарони, но и много люта.
Десертите - тестени сиропирани  и разни желирани кремчета. 7 дни едни и същи.
Плодовете винаги си стояха по три вида в ресторанта и на трите хранения можеш да си взимаш - ябълки, сливи, круши, пъпеш, портокали, праскови.
Снек бара беше от 2 - 4 часа с нещата от обяд - няколко салати, пържени картофи, хлебчета, спагети, и няколко гарнитури към тях. Гюзлемета и пици нямаше.
От 5-6  Coffeе Break -2 вида курабии.
Гостите на хотела бяха - турци, англичани  и ние българи.
Ние останахме доволни, като не обръщахме внимание на дребните неразбории.

# 243
  • Мнения: 262
This_season, а джамията която е  до Пинета,не ви ли притесняваше рано сутрин с високоговорителите си ? А що се отнася до т.н."шефка" на вашата агенция,явно тази жена с коментара си за Мармарис не е за този бизнес.

# 244
  • Мнения: 3 940
This_season, а джамията която е  до Пинета,не ви ли притесняваше рано сутрин с високоговорителите си ? А що се отнася до т.н."шефка" на вашата агенция,явно тази жена с коментара си за Мармарис не е за този бизнес.
Рано сутрин не чувахме, но през деня наистина  се чуваше силничко и не особено приятно. Единия ден, мисля че беше петък освен пеенето, се нареждаше и някаква молитва около 10 минути, ето това вече беше изнервящо.
Имах възможност да разгледам Мармарис много добре и да видя местоположението на доста хотели предлагани от наши агенции, така че второто ми посещение там ще е по добре организирано и с по- добра локация.

# 245
  • Мнения: 2 740
Привет от Кефалука, времето е тихо и слънчево. Имаме чудесна  почивка но.....стаята не се почиства  добре от първия ден, днес липсваше сапун и коша в стаята не беше изхвърлен. Вдигнах цялата рецепция. Не съм оставяла бакшиш на камериер въпреки, че имах желание и въпреки подканящия надпис върху етежерката. Ами не съм доволна.......как да постъпя? Сори ако има грешки, пиша от телефона

# 246
  • Мнения: 7 605
Щефи, то е малко след дъжд качулка, но най-добрве е да оставиш бакшиш в началото на престоя, за да се стараят. Ако си доволна, оставяш пак.
За липсващ сапун и неизхвърлено кошче не бих вдигнала скандал, бих поискала сапунче ако ми трябва и толкова.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Здравейте,преди два дни се завърнахме от нашата дългоочаквана почивка в Туран Принс Уърлд Сиде.
В края на седмицата ще се постарая да кача и снимките Grinning
Да кажа първо за новия терминал на летище Варна,страхотно е,много по-широко,удобно и приветливо е от старото,за пушачите пак има местенца,заведенията са направени със "зали" за пушачи,може и да не се консумира нищо,не е задължително,малко са намалили цените на кафето,не можах да открия кафе-машина с монетки  Mr. Green
Първоначалният избор беше Суено Сиде,но се отказах,поради лоши отзиви от почивали там хора,едното мнение беше от групата във фейса,а другите от Трипъдвайзера,макар много хора да ме убеждаваха в обратното,включително и ТА,все още незнам дали съм постъпила правилно,но ние си изкарахме страхотно в Туран-а Grinning
Териториятана хотела е огромна,6 басейна,3 детски,3 на пързалките,3 детски пързалки и 7 за големи,1 основен ,огромен ресторант,1 за тихите вилички и 1 на аквапарка,3 алакарта,китайски,който не работеше,рибен и италиянски,не сме ги посетили,не ни остана време,ние бяхме в клубните къщички,не отговарят на петте си звезди,но нас не ни вълнува това,казвам го за тези,които може би ще искат да посетят хотела,мини-бара се зарежда всеки ден с безалкохолно и вода,матраците и възглавниците бяха много удобни,но така нареченото 3-то легло в стаята не става за спане,представлява клик-клик диван,който е много твърд и неудобен и не е много приятно да платиш цена за дете от 6-12 г.,за което в повечето хотели е безплатно и то да спи на неудобно легло,това за семейства с деца,топла вода в изобилие,носете си козметика за баня,почистването го има всеки ден,но през пръсти,някои камериери са със забрадки и шалвари,някои в подходящ екип,но много любезни за сметка на това.Много зеленина,много палми,градинки,просто красота и забележете ,без комари.
Храната ,много и разнообразна,на закуска,сладки палачинки,мекици,които бяха невероятно-вкусни,пържени филийки,симит-гевречета ,от които целия ресторант миришеше невероятно,сладка,медена пита,компоти,мюслита,яйца,салами,кашкавали,течен шоколад и т.н.,на обед и вечер също голямо разнообразие,пилешко,телешко,агнешко,риби няколко вида,език в масло,суши,салати безброй,десерти също,спуках се да ям баклави,пици,баници,хамбургери,сладолед имаше на две места,на аквапарка и до пулбара,страхотен кекс,турското кафе обаче ме разочарова,леко киселееше,запознахме се с хореографката им на име Цвети от София,която после ни светна,че слагат леблебия в кафето Sick,айрян,бира,алкохол-турски,но ние си носихме ракия,после обръщахме на руска водка,става Crazy,безалкохолното е на Пепси.
Анимациятаневероятна,много разнообразна и забавна,за 4 път съм в Турция,но за първи път виждам толкова много аниматори,така любезни,имаше и надути,но повечето бяха приятелски настроени,персонала беше любезен с изключение на "общаците" на откритата тераса,момчетата,които отсервират,двама от тях се заядоха с нас,но след прилично спретнат скандал ги изгониха  Mr. Green
През почти целия ни престой там имаше всяка вечер красива заря от хотела и от съседния,Сайлънса,първата вечер имаше Гала вечеря,втората Турска вечер,след амфитеатъра всички се събирахме на пул бара,имаше допълнителна сцена с жива музика,много танци,огромна торта,сладки,захаросани ябълки,по повод байряма.
Това е в общи линии,моята класация от посещенията ни в Турция е:
Аква Фентъзи
Сайлънса
Туран Принса
Мирада дел Мар
Има подобрения в Сайлънса,нови пързалки на аквапарка и на основния басей и мини-голфче и си е все така хубав Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 2 740
Благодаря,  Татяна,  но  пусто като съм за първи път в Турция  Rolling Eyes   Иначе в  ресторантите се трудят едни симпатяги, които са  готови да ти свалят  луната. Имам още 5 дни  тук, ще взема  да оставя нещо и за камериера....дано се постарае.......Всичко друго е перфектно с изключение бедния английски на персонала,  но със знаци  разбират  перфектно  Mr. Green

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Качих малко снимки от Бодрум. Хотелът е ISIS Hotel & SPA 5*
http://turkey.snimka.bg/travel/isis-bodrum.724847.31821403

# 250
  • Мнения: 262
miss july ,   bouquet  Peace

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Качих малко снимки от Бодрум. Хотелът е ISIS Hotel & SPA 5*
http://turkey.snimka.bg/travel/isis-bodrum.724847.31821403
Мноого хубави снимки !
Но тази година много от хората ,който се връщаха от там не бяха с добри впечатления .
Ние бяхме в Бодрум Холидей Ресорт СПА и като ни взеха имаше почиващи от там и те споделиха ,че не са доволни .
Иначе като гледам снимки е страхотно ,но друго е да си видял .
Между другото много красиви снимки !

# 252
  • Мнения: 262
Да попитам,има ли някой който ще посреща НГ 2014г. в турските курорти ? Wink

# 253
  • Мнения: 4
 Simple Smile Да ние в Алания-Eftalia Aqua, с автобус. Не можахме да устоим на офертата на една от най-големите фирми у нас.4 нощувки за 377 лв.,AllInc. #Crazy thumbsup

# 254
  • Мнения: 0
Да попитам,има ли някой който ще посреща НГ 2014г. в турските курорти ? Wink

Да . Вече платихме в един сайт за групово пазаруване посрещане на нова година в Турция.Хотела е Batihan-Kusadasi.

Общи условия

Активация на акаунт