За СПА - хотелите

  • 41 367
  • 196
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 575
 Добре изглежда сайта на тази Борова гора, а и не ни е далече на софиянци.....само не видях детска секция в басейна, както и услуга детегледачка или някакъв вид детски кът, което за мен е изключително важно, когато ходим с детето.

 По този повод се сещам и за любимият ни Спа-хотел във Велинград  - Двореца - прекрасна градина, разкошни басейни ( голям и детски с пързалка), но отново липсват условия да оставиш детето някъде да поиграе, докато ти се наслаждаваш на масажи и терапии.

 Кажете ако знаете такова хубаво местенце с идеална грижа за малките посетители?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 155
Някой ходил ли е скоро в х-л Велина - Велинград, след реновацията?  Запазихме си по препоръка за след НГ.
Надявам се спа- процедурите им са още на ниво (както беше отбелязано)...
Иначе от сайта им добре изглежда: http://www.velinahotel.com/

# 92
  • Мнения: 2 653
Някакви нови впечатления за този хотел "Борова гора" ? Изглежда страхотно на снимките! Как е обаче обслужването, каква е храната и на какви цени? Ако някой е ходил, моля да сподели!
Да , много ме заинтригува от снимките.Но не видях никъде ценова лист.Някой може ли да де някакви насоки - поне ориентировъчно за цените?

# 93
  • Мнения: 5 255
Някой може ли да де някакви насоки - поне ориентировъчно за цените?
Всичко си пише в сайта - поцъкай малко-повече  Wink
За цени на нощувки - от 60/90 до 270 лв.
Спорт:
Фитнес -                            8 лв.
Тенис на корт  60 мин.    10 лв.
Тенис на маса  60 мин.      5 лв.
Билярд                               4 лв. / игра
За СПА процедури :
 - Козметични процедури
Лечебен масаж лице       20 лв.
Лечебен масаж гръб       15 лв.
Шоколадова маска           25 лв.
 - Луксозни терапии
Подмладяваща терапия   45 лв.
и т.н.
Парна баня                       10 лв.
Сауна                                10 лв.
Басейн                                8 лв.
и т.н и т.н.  Grinning

# 94
  • Мнения: 2 653
Всичко си пише в сайта - поцъкай малко-повече  Wink
Ама съм и аз една... Аз гледах снимките сами и избщо не съ обтърнала внимание , че има цени долу  ooooh! и си търсех отделно менюза цени.

# 95
  • Мнения: 794
Посрещнахме Нова година в Стримон. Подкрепям напълно казаното от Момичето по-горе.

1. Персонала е изключително  любезен и отзивчив, но без да се прекалява и без да са изкуствени в поведението си... Гъвкави са към изискванията и желанията на гостите.

2. В хотела е изключително чисто!!!! И топло  Simple Smile Споменавам го, защото съм мръзнала уж на добри места...

3. Много ми хареса обзавеждането. Копринените тапети са божествени  Grinning  Grinning

За тържествената вечеря се бяха постарали доста - бяха поканили една от звездите на бг естрада - кака ни/баба ни/ Петя Буюклиева  Mr. Green, която се оказа невероятна свежарка и професионалистка... Менюто бе добро, храната не обилна, но достатъчна...вкусна.

Сега забележките и това, което може би е добре да имате предвид като отивате там:

Правете си предварително резервации за СПА-процедурите, които не влизат в пакета, при нас хотела бе пълен и нямаше свободни часове за масаж, маникюр, фризьор... бяха мили и все пак ми запазиха часове за салон на 3 минути пеш...

Самия Кюстендил не предлага забавления, така че се запасете с книжката за 100 туристически обекта и пътувайте или не си подавайте носа навън...

Правете си резервации и за вечеря в ресторанта , понякога е пълен и можете да увиснете...(в лоби бара клуб сандвич не е за препоръчване...)

Кухнята не е много разработена  явно, защото като има много поръчки храната доса се бави. Въоръжете се с  търпение.
 
Това което не ми хареса е ,че в СПА центъра конденза над един от басейните с топла вода капеше от тавана право на главата ми  #Crazy малко и стана неприятно.

Също така водата от душовете се стичаше малко в едно басейнче близо до тях... #Crazy  Sick  Sick

Друго - не всички гости си взимат душ преди да използват басейн и т.н.... нотова няма как да се поправи май - въпрос на възпитание.

Тъй като се двуомяхме м-у Катарино и Стримон, сега мога да направя сравнение. За мен по-добър е Стримон - предлага по-голямо спокойствие, по- оргинален е като подход към клиента и е по-уютен..


Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 20:43 от Samantha Jones

# 96
  • Мнения: 2 159
много ни хареса, само чакам беба да порасне още някой друг месец и пак сме там Laughing

# 97
  • Мнения: 1 937
Някой вече да е посетил Гранд хотел Велинград?

# 98
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Дъщеря ми и свекър ми са там от днес. Тъй като тя е била на доста места и може да направи някаква разлика -  Каза че е по - хубаво от Олимп / Велинград, но не и от Катерино - Разлог , но все пак тя е на 8г. Ако отида в събота ще споделя.

# 99
  • Мнения: 3 423
и мен ме интересува Борова гора подходящ ли е хотела за семейство с бебе,затова побутвам темата ако някой още е ходил да сподели моля Hug
-как е водата в басейна
-имали детегледачки
-имали столчета за хранене в ресторанта newsm78

# 100
  • Мнения: 2 839
И аз с 2 въпроса

1. На Катарино кое е за предпочитане? Къщичките или хотела?
2. На някое от изброените места има ли детегледачки?

ОФФ: С Вердад, ако се чудим още малко ще дойде време за лятна почивка  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 3 423
и мен ме интересува Борова гора подходящ ли е хотела за семейство с бебе,затова побутвам темата ако някой още е ходил да сподели моля Hug
-как е водата в басейна
-имали детегледачки
-имали столчета за хранене в ресторанта newsm78

обадих се и питах Joy
-в басейна най ниската температура била 28 градуса,размери на басейна  незнаеха Shockedпитах за детски сектор-имало по плитка част Joy
-няма детегледачки
-няма детски столчета в ресторанта,но понеже още някой освен мен питал мислели да вземат

още се чудя,защото все пак ми е най близо до София ,но явно не е много мислено за бебета

# 102
  • Мнения: 1 937
Още един доволен клиент от х-л Борова гора. Peace
Но водата в басейна не е достатъчно топла за малки деца!

# 103
  • Мнения: 569
Тази година имаме възможност да посетим някой от СПА хотелите Grinning по програмата на НОИ, колебанието ми е свързано с това дали да сме в Девин или Велинград и съответно кой от спа хотелите да изберем newsm78. Ще бъда заедно с приятелят ми, а той е по капризен smile3515, затова моля да ме насочите...... Също така пролетта ли е по хубаво или да го оставим за лятото....

# 104
  • София
  • Мнения: 1 155
Някой ходил ли е скоро в х-л Велина - Велинград, след реновацията?  Запазихме си по препоръка за след НГ.
Надявам се спа- процедурите им са още на ниво (както беше отбелязано)...
Иначе от сайта им добре изглежда: http://www.velinahotel.com/
Ами ходихме, и да споделя - останахме доволни. Simple Smile Peace
Сградата (впрочем както всички хотели сега във Велинград, с изключение на х-л Рич) е бивша станция на ЦК. Добро рзположение - точно до гората с възможност за пешеходен туризъм, помислили са за децата - сложили са пластмасова къщичка и пързалка, има останки от старите люлки и голяма пързалка в нелошо състояние.
Изцяло обновени са хотелската част и басейните (открития и закрития), за Великден казаха, че ще обновят и ресторанта и бара, за лятото и СПА-центъра. Рядко се случва да видя толкова добро обзавеждане и разположение на хотелска стая направено с вкус, практично, и... с много пари (в апартамента имаше 2 плазми - малка и голяма, за 3-звезден х-л си е направо изхвърляне Heart Eyes).
Предлагат детски кошарки, има високи столчета в ресторанта.
За ресторанта мога да кажа, че останахме приятно изненадани (въпреки соц-състоянието си в момента) - много добра организация на обслужването, добра кухня, бързо и учтиво обслужване. Закуската е от 7 до 10 ч., но не връщаха никой след 10 ч., зареждаха до последно.
Единствен недостатък - едвам открихме хотела  Laughing Трябва да сложат още указателни табелки из града, видяхме само една (и тя беше без стрелка). Но за ориентир - намира се близо до Клептуза.
nikitita, зависи кога имаш възможност да отидеш. И сега е хубаво, а пък лятото прохладно и може по-спокойно да се ползва и външния басейн. Ако можеш - отиди и на двете места  Simple Smile - СПА хотел Девин, а във Велинград (х-л Велина) лятото. Peace

Общи условия

Активация на акаунт