За консервирането, или как да си приготвим зимнина! 5-та Тема

  • 82 813
  • 750
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 146
щом е стерилизиран буркана, няма да се развали. Познати с диабет от години си правят така компотите, без грам захар и с нормално количество плодове. Просто не са сладки  Peace

# 271
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 783
Благодаря за бързият отговор  bouquet

# 272
  • Мнения: 265
Момичета ,можe ли да се направи компот от нектарини ?

Може Peace. Аз миналата година за първи път правих.

Това вместо запис. Сега откривам тази полезна и "вкусна" темичка. Отивам да ви чета. Благодаря  bouquet

# 273
  • Мнения: 299
Благодаря ,didida ,предполагам трябва да са по твърди за да се разделят,сега чакам отговор от vasileva  за тиквичките   bouquet

# 274
  • София
  • Мнения: 1 982
Аз да се запиша при вас и да се похваля,че за първи път сложих нещо различно от замразена зимнина - цели 2 буркана джанки с пресни чесънчета.
Решила съм да правя по малко от това и онова,за проба,пък догодина ако стане нещо ще слагам по-големи кщоличества.
Има много интересни неща и сега ще чета:)

# 275
  • Мнения: 476
рецепта за разядката можи ли,благодаря

В голяма тенджера се слага 700 гр доматено пюре, 700 мл вода, 1 чаша олио, 1 чаша захар, 3 с.л сол, 3 с.л оцет, 3кг смлени на месомелачка тиквички, 5 смлени зелени пиперки, 3 смлени лютиви чушки, 100гр счукан чесън. Слага се да заври и се вари 40 мин. След това се разсипва в горещи буркани, затварят се и се обръщат до пълно изстиване.
Рецептата е от www.kuharka.ru
Моите коментартии: Изобщо не е лютиво, вкусът на чесън е умерен, леко сладни. Може да се добави малко повече сол, който не харесва сладникавия вкус.


Това пише Джемма. Аз лично намалих захарта до 2/3 ч. ч., а вместо 3, сложих 2 люти чушки. Въпрос на предпочитания.

www.djemmasvetlana.blogspot.com/2010/01/blog-post_3281.html

# 276
  • Мнения: 385
Благодаря ,didida ,предполагам трябва да са по твърди за да се разделят,сега чакам отговор от vasileva  за тиквичките   bouquet

Режа на колелца.Посолявам и изчаквам да си пуснат водата.След това ги пълня в буркани,слагам по 1 аспирин и 1 чаена лъжичка сол.Може и копър.Доливам с вода.Варя 30 минути.Зимата ги цедя в кивгир и пържа. Grinning

# 277
  • Мнения: X
Аспирина с каква цел се слага!?

# 278
  • Мнения: 385
рецепта за разядката можи ли,благодаря

В голяма тенджера се слага 700 гр доматено пюре, 700 мл вода, 1 чаша олио, 1 чаша захар, 3 с.л сол, 3 с.л оцет, 3кг смлени на месомелачка тиквички, 5 смлени зелени пиперки, 3 смлени лютиви чушки, 100гр счукан чесън. Слага се да заври и се вари 40 мин. След това се разсипва в горещи буркани, затварят се и се обръщат до пълно изстиване.
Рецептата е от www.kuharka.ru
Моите коментартии: Изобщо не е лютиво, вкусът на чесън е умерен, леко сладни. Може да се добави малко повече сол, който не харесва сладникавия вкус.
Ще пробвам да направя разядката    Grinning

Това пише Джемма. Аз лично намалих захарта до 2/3 ч. ч., а вместо 3, сложих 2 люти чушки. Въпрос на предпочитания.

www.djemmasvetlana.blogspot.com/2010/01/blog-post_3281.html

# 279
  • Мнения: 1 269
Благодаря ,didida ,предполагам трябва да са по твърди за да се разделят,сега чакам отговор от vasileva  за тиквичките   bouquet

Режа на колелца.Посолявам и изчаквам да си пуснат водата.След това ги пълня в буркани,слагам по 1 аспирин и 1 чаена лъжичка сол.Може и копър.Доливам с вода.Варя 30 минути.Зимата ги цедя в кивгир и пържа. Grinning
Аз правя такива, но не ги соля предварително и варя само 7 минути. Стават идеални, от 15 години правя все така Peace

# 280
  • Мнения: 265
Аз правя такива, но не ги соля предварително и варя само 7 минути. Стават идеални, от 15 години правя все така Peace

Как ги правиш? Режеш на колелца, слагаш в буркан, +1 аспирин, доливаш вода и вариш 7 мин. Това ли е рецептата, че не разбрах Rolling Eyes?
Леля ми ми е давала тиквички в буркан, с вода. Сол имат ли....незнам, но като ги отвориш не са твърди. Изцедих и се опитах да пържа, но се кашват повечето колелца. За това не съм правила тиквички зимнина.

# 281
  • Мнения: 1 269
Аз правя такива, но не ги соля предварително и варя само 7 минути. Стават идеални, от 15 години правя все така Peace

Как ги правиш? Режеш на колелца, слагаш в буркан, +1 аспирин, доливаш вода и вариш 7 мин. Това ли е рецептата, че не разбрах Rolling Eyes?
Леля ми ми е давала тиквички в буркан, с вода. Сол имат ли....незнам, но като ги отвориш не са твърди. Изцедих и се опитах да пържа, но се кашват повечето колелца. За това не съм правила тиквички зимнина.

Да, точно така!
През зимата ги приготвям по 2 начина- овалвам всяко кръгче в брашно и пържа във вритюрник или ги пека във фурната. Не са съвсем като пресните, но са много вкусни пак!  Hug

# 282
  • Мнения: 1 269
Да, точно така! Режа на колелца, слагам в буркани, една ч.л. сол, един аспирин, вода до ръба, затварям и варя 7 минути. Още вряли ги обръщам с капачката надолу до пълното им изстиване.

През зимата ги приготвям по 2 начина- овалвам всяко кръгче в брашно и пържа във вритюрник или ги пека във фурната. Не са съвсем като пресните, но са много вкусни пак!  Hug

# 283
  • Мнения: 299
Благодаря ,didida ,предполагам трябва да са по твърди за да се разделят,сега чакам отговор от vasileva  за тиквичките   bouquet

Режа на колелца.Посолявам и изчаквам да си пуснат водата.След това ги пълня в буркани,слагам по 1 аспирин и 1 чаена лъжичка сол.Може и копър.Доливам с вода.Варя 30 минути.Зимата ги цедя в кивгир и пържа. Grinning
30 мин. ми се струват много ,ще пробвам по лесния вариянт на ПАЦА и зимата ще дам отзив,  bouquet

Последна редакция: ср, 25 юни 2014, 13:51 от TEMPEST

# 284
  • Мнения: 299
Сега ми хрумна една глупост ,ама да кажа,по същата рецепта не може ли в 3 литрови буркани да се направят тиквички на половина разрязани , за пълнене,след като се пекът  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт