Re: Хормонални изследвания -2

  • 74 239
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 950
    Хормонални изследвания  

                    

Полови хормони  
LH -  Лутеинизиращ хормон  - 3 ден от МЦ
FSH - Фоликуло-стимулиращ хормон - 3 ден от МЦ
E2 - Естрадиол -3 ден от МЦ

Prolactin /PROL/ - Пролактин

Ts -Тестостерон
4 Androstenedione - Aндростендион

Progesterone /PROG/  - Прогестерон  -  на 7 ден след доказана Овулация

Insulin / Серумен Инсулин /
 

Хормони на ЩЖ:
TSH ( Тиреотропен Хормон )
FT 3 ( свободен Т3 )
FT 4 ( свободен Т4 )  

Антитела на ЩЖ:
ТАТ анти тиреоглобл. антитела / anti-Tg /
МАТ анти микрозом.антитела / anti TPO /

Хормони на НбЖ:
DHEA-S
17-OH Progesterone  -   17-OH Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Показатели за ЯР:
Inhibin-B / Инхибин Б /
AMH  / анти-Мюлеров хормон/


Справка за Изследванията - по договор с НЗОК, 2012г

Старата тема

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Записче от мен!  Mr. Green

Денис, знаеш ли какви горе-долу трябва да бъдат стойностите на половите хормони по време на стимулация и какво точно показват?  newsm78

# 2
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Записвам се и аз, защото темата ми е много полезна.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 950
Записче от мен!  Mr. Green

Денис, знаеш ли какви горе-долу трябва да бъдат стойностите на половите хормони по време на стимулация и какво точно показват?  newsm78

Преди стимулация - някои да са достатъчно ниски - колко , това преценява лекаря / за целта се поддържат до определени стойности  с медикаменти/
След стимулация - Е2 да не е повече от около  3000 пикограма  / опасност от хиперстимулация/ и т.н.

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Благодаря.    bouquet В събота ми сложиха Лукрин Депо и на 16.11 стартирам стимулацията.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря.    bouquet В събота ми сложиха Лукрин Депо и на 16.11 стартирам стимулацията.

Успех!  Simple Smile Стискам палци  Peace

# 6
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Благодаря ти.   bouquet
Като му дойде времето ще докладвам за хормонките.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте!Малко предистория от мен-правих 2 ин-витро опита ставаха 6 яйцеклетки всички се оплождаха,но ембрионите бяха с фрегментация до бременност не се стигна.След 3-4мес.ми предстои 3ти опит,но изникна проблем антимюлеровият хормон се оказа много нисък 0,12ng/ml.Много съм объркана как е възможно да имам яйцеклетки при такива стойности възможно ли е или аз нещо не разбирам? newsm78Благодаря ви за вниманието!

# 8
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте!Малко предистория от мен-правих 2 ин-витро опита ставаха 6 яйцеклетки всички се оплождаха,но ембрионите бяха с фрегментация до бременност не се стигна.След 3-4мес.ми предстои 3ти опит,но изникна проблем антимюлеровият хормон се оказа много нисък 0,12ng/ml.Много съм объркана как е възможно да имам яйцеклетки при такива стойности възможно ли е или аз нещо не разбирам? newsm78Благодаря ви за вниманието!

Може причината  за по-ниските нива на АМХ да е стимулацията - дано по-бързо да се нормализира.  Peace
Има много момичета, които са забременели и с по-ниски стойности на АМХ, така че не се отчайвай

# 9
  • Мнения: 9
Благодаря!Дано е от това.Сега трябва да пия една хранителна добавка Dhea-B

# 10
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря!Дано е от това.Сега трябва да пия една хранителна добавка Dhea-B
За кач-вото на яйцеклетките? Лекар ли ти го назначи? В каква доза и по каква схема?
Може да пиеш също Инозитол, NAC и Аргинин /също за кач-вото на яйцеклетките и МЛ/

# 11
  • Мнения: 440
 Simple Smile запис

# 12
  • Мнения: 9
Благодаря!Дано е от това.Сега трябва да пия една хранителна добавка Dhea-B
За кач-вото на яйцеклетките? Лекар ли ти го назначи? В каква доза и по каква схема?
Може да пиеш също Инозитол, NAC и Аргинин /също за кач-вото на яйцеклетките и МЛ/

Лекарката ми го изписа 2х1 не разбрах за колко време та ще се наложи пак да се обаждам.Inhibin B ми е 41.4 pg/ml не трябва ли и той да е по висок?

# 13
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря!Дано е от това.Сега трябва да пия една хранителна добавка Dhea-B
За кач-вото на яйцеклетките? Лекар ли ти го назначи? В каква доза и по каква схема?
Може да пиеш също Инозитол, NAC и Аргинин /също за кач-вото на яйцеклетките и МЛ/

Лекарката ми го изписа 2х1 не разбрах за колко време та ще се наложи пак да се обаждам.Inhibin B ми е 41.4 pg/ml не трябва ли и той да е по висок?

Да, трябва, но колкото е - толкова. Дано скоро да се получи Peace 
За ДХЕА - попитай за схемата на прием, защото с него трябва да се внимава
/ по 25мг. ли е/

# 14
  • Мнения: 699
Здравей Денис, знам че си доста запозната с резултати като цяло, та имам едно питане. Дадена ми е ехографска снимка, на която има стойности на следните "неща", които за мен нищо не означават, а искам да разбера тези съкращения ...
Frq
G/N
E/A
D
Dr
Fr
AO

Благодаря ти предварително !

Общи условия

Активация на акаунт