Пътуване до Москва и Санкт Петербург

  • 14 107
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,
през следващата година замисляме самостоятелно организирано пътуване до Москва и Санкт Петербург с мотор.
Дали някой е пътувал по тези дестинации да сподели полезен опит? Интересуват ме хотели и хостели с прилични условия и цени, както и ако някой е пътувал с автомобил да сподели маршрут и качество на пътищата.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 992
Проверете внимателно изискванията за влизане с МПС с чужда регистрация на територията на Русия. Русия и прилични цени е оксиморон, единственото евтино нещо е бензинът. За хотели нямам информммация, не ми се е налагало.
С визовия режим и особеностите му предполагам, че сте се запознали, защото те са съществен фактор за тази дестинация.

# 2
  • Мнения: 66
Да, за визите има кой да ни съдейства. Общо взето и с МПС-то ще се оправим.
Намират се варианти за спане за около 100 лв. на вечер, което за тези градове смятам че е приемливо. Но друго е ако някой вече е бил и сподели непосредствено впечатление.

# 3
  • Мнения: 116
Ние сме ходили със самолет. Спането ни не е било 100 лв със сигурност. Особено в Москва спахме в хотел, който се намираше до Третое кольцо и беше направо на ма..на си. С извинение, но се побъркахме от ходене. Метрото беше далеч и ние с куфарите дотам се измъчихме. За кола може би върши работа. Казваше се х-л Вега. Иначе беше супер. Препоръчвам не повече от 2 дни в Москва така или иначе няма кой знае какво за гледане. Относно Петербург, хотела беше на пешеходно растояние от Невский проспект, но не беше евтин също. Там кола ще ви е необходима ако имате намерение да обикаляте дворците сами, а не с организирани екскурзии. Според мен лично е доста път за кола, особено до Петербург, но пък зависи и колко свободно време имате Hug

# 4
  • Мнения: X
Аз влизам само благородно да завидя на авторката. Няма да мога да й помогна много с информация, тъй като ние пътувахме 1999г до Санкт Петербург с родителите ми, с кола. Отне ни 3 дни самото пътуване до там, с шофиране по около 12ч - 14 ч. на денонощие, като спирахме само в Киев за да разгледаме (в Москва не сме били). В Санкт Петербург се придвижвахме само и единствено с метро, обикаляхме по цяяяяяял ден!
 Дано успеете да отидете, определено си заслужава  Peace

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Как няма какво да се види в Москва... #Crazy То 2 дни не стигат само да се разгледа Третяковската галерия. Да не говорим за други важни места.
За съжаление не мога да помогна по отношение на придвижването. Пътувала съм само със самолет и съм отсядала или при приятели, или в много скъпи хотели. Между другото Петербург е много удобен за придвижване с метро, а до дворците - с техните железници. Специално за Петербург ви трябва много време, от там просто не ти се иска да си тръгваш.
Мога да помогна откъм разни забележителности, но вие сигурно вече сте се ориентирали. Peace
И аз благородно завиждам.  Blush

# 6
  • Мнения: 1 040


Междуградските им пътища са много лоши и с дупки,иначе в градовете са много добри и мега широки.Толкова широки улици никъде другаде не съм виждала Simple Smile
Не избирайте най-краткия и бърз маршрут на навигацията,защото второкласните им пътища са зле.
В Москва има доста неща за разглеждане,но като територия си е страшно голям и отнема време,метрото им
хипер натоварено,но вие пък с мотор казваш..., шофьорите на всички МПС карат меко казано "не по правилата" и пили.
Няма безплатни музеи - всичко е с вход,само в Кремъл ако решиш да влезеш навсякъде излиза
сигурно 50-60лв.
 За хотелите не мога да дам нова информация(учила съм там,но беше отдавна и от хотели  нямам
впечатления) но със сигурност са доста по-скъпи от българските.

# 7
  • Мнения: 66
Благодаря, момичета!
На този етап се опитваме да изберем маршрута за придвижване. Ще помагате и с избора на забележителности като наближи, защото ми се иска да видим толкова много неща но ще имаме по 4 дни във всеки от двата града, така че ще трябва да сведа забележителностите до възможните за посещение за няколко дни. В самите градове смятаме да се придвижваме с метро. За такива големи градове ми се струва най-удачния избор.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 992
Проверете възможностите за паркиране в и около хотела. Живея в друг град, но при нас "на село" паркингът на вечер е 30 лв и нагоре. Обикновено на по големите и централни улици паркирането е забранено. Вие сте с мотори, но пак ще стои това като въпрос.
Потвърждавам, че пътищата са зле. Междуградските. Магистралата МСК-СПБ се строи в момента и проверете за обходни маршрути към момента на пътуване. Може и да я построят до догодина, не знам. За култура на пътя изобщо не може да се говори, като джигити са. По-зле от БГ.
Москва е много скъп град и хотел за 100 лв ще е много, много семпъл. Поровете за апартаменти, отдавани под наем на денонощие. Така ще имате възможност да се храните вкъщи, защото цените в заведенията са стряскащи.
Предполагам, че сте се запознали с късото руско лято. Август е есенен месец и често има проливни дъждове. Същото се отнася и за май и началото на юни. Има и изключения, разбира се, но са въпрос на късмет.
Извън туристическите участъци не разчитайте на английски и други западни езици.
На влизане в РФ се попълват миграционни карти, които трябва да пазите като скъпоценност, защото могат да създадат огромни проблеми и разправии, ако тръгнете да излизате без тях.

# 9
  • Мнения: 66
милинка, много благодаря за информацията. Ще потърся апартаменти (ние така спахме в Лондон и Париж и беше по-удобно и евтино от хотел).
Аз четох за магистралата  МСК-СПБ, че сега се строи, но останах с впечатлението, че се строи успоредно на сегашния път. Иначе се надяваме да има пуснати участъци евентуално за нашето пътуване. Планирали сме за го последните две седмици на юни. Надяваме се да не нацелим много дъждове Simple Smile
А за маршрута основната чуденка към момента е от Киев за Москва дали да караме през Брянск и Калуга или през Орел и Тула. За първият път разбрах че също текат усилени ремонтни работи и се пътува доста трудно и бавно. За втория - май като цяло е по-добре направен, но отсечката през Железногорск не мога да разбера дали не е много разбита, а си е 100 км.

# 10
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Планирали сме за го последните две седмици на юни. Надяваме се да не нацелим много дъждове Simple Smile

В такъв случай ви препоръчвам първо Петербург да посетите, тогава са "белите нощи", ще ви хареса. На 21 юни се мръква (не е тъмно, само сумрачно) за по-малко от 2 часа. А и града е поиздокаран тогава, има разни празници на Нева (съчетани с отварящите се мостове), може нещо друго интересно да има...

# 11
  • София
  • Мнения: 7 992
За конкретни маршрути не мога да помогна, защото винаги пътувам със самолет. Проверете нещата непосредствено преди пътуването, защото ще има и зимна олимпиада, както и предстоящо световно по футбол и покрай това се строи много засилене. При нас се преведе универсиада и за няколко месеца буквално обърнаха града с хастара навън. Строят и зимно време, така че това, което четете сега, може изобщо да не е актуално за догодина лятото. През втората половина на юни е по-стабилно времето уж, дано да имате късмет. Тази година беше доста горещо в този период, дано и догодина случите на хубаво време.
Вече има пуснати участъци от магистралата, поне така пишеше. Не зная какъв е крайният срок за строеж.
Ако не намерите нещо подходящо за спане, ще ви дам координатите на един хотел в центъра. Мъжът ми спа там за една командировка, но каза, че хотелът е тип "чуждата булка" и относително трудно го е намерил. Но е в центъра на Москва и отговаря на посочения ценови диапазон.

# 12
  • Мнения: 646
Запис и от мен темата. Взехме си самолетни билети за Санкт Петербург за времето около белите нощи. За нощувки ще се целим в апартамент в центъра, както обикновено правим при пътувания.
Полезни съвети ще събирам всякакви.

# 13
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Запис и от мен темата. Взехме си самолетни билети за Санкт Петербург за времето около белите нощи. За нощувки ще се целим в апартамент в центъра, както обикновено правим при пътувания.
Полезни съвети ще събирам всякакви.

От къде си взехте билети, ако не е тайна? Чартър или редовните линии?

# 14
  • Мнения: 646
Запис и от мен темата. Взехме си самолетни билети за Санкт Петербург за времето около белите нощи. За нощувки ще се целим в апартамент в центъра, както обикновено правим при пътувания.
Полезни съвети ще събирам всякакви.

От къде си взехте билети, ако не е тайна? Чартър или редовните линии?

Австрийски авиолинии - с прекачване във Виена. Цената я докарахма на около 230 Евро.

Общи условия

Активация на акаунт