Студенти в UK

  • 86 829
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2
Посрещането на летището е голямо удобство наистина, а за мен беше и успокоение за това как ще стигне до Кардиф. Само от Хийтроу взимат първокурсници и имаше ограничение в часа на пристигане, мисля, че беше до 15 или16 часа. Ние се съобразихме с това изискване, когато купувахме билета. Не помня да сме плащали нещо за пътя до Кардиф, но ще питам сина ми за повече подробности.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Благодаря много за информацията за пътуването до Кардиф. Не знаех, че има организирано посрещане. С автобус на университета ли ги извозват? Това значи ли да не купуваме билет за National Express? Ако ги вземат от летището и ги извозват до общежитията ще съм малко по-спокойна. Поне първия път като отива в непознат град да не е сама.

Явно е безплатно, но информацията е доста оскъдна, може би е рано още  newsm78

http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/international/coming-to … tion-service.html


Наскоро открих този сайт / или блог ? / , има доста полезна информация относно живота в Кралството  http://infozauk.com/category/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B … 0%BD%D0%B8%D0%B5/ , може да е любопитен и за някой друг  Peace

# 347
  • Мнения: 642
Благодаря! Видях страницата, но има информация само за тези, които започват през януари. Но вече знам къде да следя.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Къде сте всички ?

До сега готвихте и шетахте на децата, ама те трябва вече да са си тръгнали . Я , вземете се разпишете кой как е  Mr. Green

Моичкият мина интервюто за НИН , отнело е около 10 минути и сега си го чака по пощата. Търси и работа за през лятото , за сега без успех . И ...семестъра вече започна. Отново лекции, упражнения и т.н.

# 349
# 350
  • Мнения: 4
И моето птиче отлетя ,след първата ваканция. Sad  Сякаш всички понесохме по- леко този път раздялата . Днес е имал тест ,доволен е.

# 351
  • Мнения: 330
По повод НИН-а, сигурно сте го дъвкали в предната тема, но нали сега нещата се промениха. Пък и нямам време да чета цялата тема. В крайна сметка този номер задължителен ли е за започване на работа? Защото четох в сайта на тяхното правителство, че служи по-скоро за пълно осигуряване и разни помощи. Студенти могат да работят почасово и без него. Който е наясно може ли инфо от практиката.   bouquet

# 352
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Записвам се, за да съм информирана. Засега.
Може и да се присъединя към бандата след няколко месеца. Praynig

# 353
  • Варна
  • Мнения: 3 359
По повод НИН-а, сигурно сте го дъвкали в предната тема, но нали сега нещата се промениха. Пък и нямам време да чета цялата тема. В крайна сметка този номер задължителен ли е за започване на работа? Защото четох в сайта на тяхното правителство, че служи по-скоро за пълно осигуряване и разни помощи. Студенти могат да работят почасово и без него. Който е наясно може ли инфо от практиката.   bouquet

Виж тук, добре е обяснено :http://infozauk.com/2013/11/07/%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0 … 1%83%D1%80%D0%B8/

Тоест, може да се започне работа без НИН, но след това е задължително да се изкара ,за да може държавата да си прави удръжките за осигуровки и данъци. Повечето работодатели го изискват задължително при назначаване. Вече се взима лесно .

# 354
  • Мнения: 28
В статията от линка пише че NIN се ползва и "за кандидатстване за студентски заем". Вероятно  не се отнася за студентите първа година, защото те няма как да имат такъв номер към момента на кандидатставането, нали? Моля да уточни някой запознат  Shocked

# 355
  • София
  • Мнения: 2 361
Децата ви как направиха изборът си на университет? Разглеждаха ли подробно курсовете по дадената специалност в университета преди да го посочат? Разглежда ли ли са с каква тематика се занимава съответната катедра? Гледаха ли класацията на университета като цяло и по специалността? От разходите ли се ръководехте? Разпитвали ли са други българи от този университет? Кога подадоха документите и след колко време получиха отговор?
Разходите им как се движат спрямо обявените в унистатс?
Много въпроси #Crazy, но от септември и аз ще се въртя на бавния шиш за кандидатстването . И сигурно и мен няма да ме информират непрекъснато , а бих искала да имам яснота по въпроса, за да знам кога и защо да се притеснявам Wink-

# 356
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Gal4e, по принцип НИН не е задължителен и можеш да го изкараш след като си намериш работа. Работодателят просто удържа по-високи данъци, ако нямаш НИН, докато го изкараш, за да се презастрахова, ако имаш и друг доход, който не си обявил. В края на финансовата година надвзетото се връща. Но много работодатели ти подхвърлят настрана апликацията, ако нямаш НИН, защото им усложняваш един вид работата.

# 357
  • София
  • Мнения: 5 566
Децата ви как направиха изборът си на университет? - нашият 12-класник още не го е направил, трябва да има съвпадение между желание и възможност, т.е. зависи дали офертите, които ще получи, ще бъдат изпълними; изборът е комплексна комбинация от много неща (повечето от които ти си изброила)

Разглеждаха ли подробно курсовете по дадената специалност в университета преди да го посочат? - когато детето се е ориентирало към определена специалност, има вариации по нея - т.е. предлагат се няколко близки варианти и тогава детето разглежда курсовете, за да прецени разликите и да избере точно кой код да избере; изборът на специалност е може би първата крачка

Разглежда ли ли са с каква тематика се занимава съответната катедра? - повечето университети имат качени на сайтовете си много презентационни материали, в това число и по катедри, невъзможно е един студент да изгледа всичко за всички университети, а и едва ли има смисъл, според мен се разлеждат 10-ина унита макс  по-подробно

Гледаха ли класацията на университета като цяло и по специалността? - да, всички класации на всички източници, които намерихме  Mr. Green  Но не само това.  Wink

От разходите ли се ръководехте? - те също имат значение, да, макар и не ръководно;

Разпитвали ли са други българи от този университет? - като стане един конкретен университетт, ако намерим кого да питаме, Ще  Grinning

Кога подадоха документите и след колко време получиха отговор? - той ги подаде наскоро и още не са дошли офертите

Разходите им как се движат спрямо обявените в унистатс? - още не знам  Simple Smile

Много въпроси #Crazy, но от септември и аз ще се въртя на бавния шиш за кандидатстването . И сигурно и мен няма да ме информират непрекъснато , а бих искала да имам яснота по въпроса, за да знам кога и защо да се притеснявам Wink-
zuri, не се притеснявай, наслаждавай се!  Hug Има си тръпка в кандидатсването, но е приятна!  Grinning

# 358
  • Варна
  • Мнения: 3 359
В статията от линка пише че NIN се ползва и "за кандидатстване за студентски заем". Вероятно  не се отнася за студентите първа година, защото те няма как да имат такъв номер към момента на кандидатставането, нали? Моля да уточни някой запознат  Shocked

Това успях да намеря като информация за миналата година :

“Can EU students apply for student loans online, through the website or do they have to fill in the paper form and send it via post?”
EU students can apply online for student finance if they have been resident in the UK for 3 years or more prior to 1 September 2013.

EU students who don’t meet the above criteria need to apply using a paper application form that will be available to download from www.gov.uk/studentfinance soon. "

от тук : http://ucasonline.blogspot.com/2013/03/student-finance-your-ques … ons-answered.html


и от фейсбука на Стюдънт Финанс :

"Olivia Collett If i am not a UK resident and do not have a national insurance number what do i need to do??
24 януари 2013 г. в 09:13 "

"Student Finance England Hi Olivia. If you are an EU resident you can apply for a Tuition Fee Loan without a National Insurance number via a paper application form. Applications will be available soon.
24 януари 2013 г. в 18:31 · "

SAAS не е искал НИН на синът ми миналата и тази година за да отпусне финансиране, горното се отнася за Стюдънт финанс  Peace


zuri, ще опитам да отговоря  Peace

Децата ви как направиха изборът си на университет? - Първоначално реши каква специалност иска да учи , след което се ориентира към 10-тина университета. После след гледане на класации, четене в разни форуми и сайтове за да разбере изискванията за прием, ги сведе до 6 и накрая просто изключи 1 за да останат 5-те позволени

Разглеждаха ли подробно курсовете по дадената специалност в университета преди да го посочат? - Разгледа на тези 10 първоначално избрани и оттам реши кои да отпаднат .

Гледаха ли класацията на университета като цяло и по специалността? - Да , и като цяло и по специалността също и то за няколко години назад /3-4 /, за да види как се развива университета .

От разходите ли се ръководехте? - По-скоро да и затова избра Шотландия пред Англия .

Разпитвали ли са други българи от този университет? - Беше се присъединил към няколко Фейсбук групи , но по -скоро се довери на себе си и си направи избора сам.  Разпитвах аз, след като разбрах кой университет е избрал  Mr. Green

Кога подадоха документите и след колко време получиха отговор?- Най-бързо получи отговор от Глазгоу, около 2 седмици след подаване в УКАС, най -късно от Единбург, към 31.03 . / около 5 месеца след кандидатстването /. Останалите отговориха в рамките на месец .

На другите 2 въпроса не мога да отговоря  Peace


Много въпроси #Crazy, но от септември и аз ще се въртя на бавния шиш за кандидатстването . И сигурно и мен няма да ме информират непрекъснато , а бих искала да имам яснота по въпроса, за да знам кога и защо да се притеснявам Wink-

Познато чувство и аз исках всичко да знам  Wink

# 359
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Пиша за малката, защото голямата е архитектура и там е по-спецефично, а при малката всеки университет има бизнес специалности.

Децата ви как направиха изборът си на университет - реши да учи бизнес-мениджмънт и се започна едно разглеждане на университети, стигна до 10-15, не искаше Шотландия.

Разглеждаха ли подробно курсовете по дадената специалност в университета преди да го посочат - ами така отсяхме тези 10-15 университета до 5, точно заради курса писа в Манчестър комп. с-ми и бизнес-мениджмънт, което учи, донякъде може и Бербатов да изигра роля hahaha футболна фенка е, за града, до последно се чудеше за Манчестър, а сега не съжалява.

Разглежда ли ли са с каква тематика се занимава съответната катедра - тук, нямам отговор, може и да е разглеждала.

Гледаха ли класацията на университета като цяло и по специалността - да, гледахме различни класации, имаше една международна класация на бизнес-школите, тя беше донякъде решаваща. В годината, в която кандидатстваше попаднах и на една класация за най-много реализирали се завършили студенти, това също повлия  - Астон, като първенец в тази класация се оказа в нашите топ 5 за бизнес-школите.

От разходите ли се ръководехте - и от разходите, изключихме някои университети, заради по-високите наеми в тези градове, но ако много искаше да учи в даден университет, сигурно нямаше да е решаващо.

Разпитвали ли са други българи от този университет - чак след като си пусна документите и реши да учи в Манчестър, преди това не.

Кога подадоха документите и след колко време получиха отговор - беше много отдавна,но май ги пусна ноември и началото на януари реши, че иска да учи точно този курс в Ман. университет и приключи с кандидатстването, без да изчака всички отговори.

Разходите им как се движат спрямо обявените в унистатс- не съм ги гледала, там как са, но мога да ти пиша горе-долу как вървят - квартира 240-280 паунда месечна, сметки - зависи, но средно 50-60 паунда, ако е много студено може малко да се качи,заради отоплението, храна-ежедневни разходи 200-250 паунд,а транспорт- не ползваше докато само учеше, университета е близо, както да квартирите, в които е живяла, така и до центъра.

В статията от линка пише че NIN се ползва и "за кандидатстване за студентски заем". Вероятно  не се отнася за студентите първа година, защото те няма как да имат такъв номер към момента на кандидатставането, нали? Моля да уточни някой запознат  Shocked
NINа не е задължителен за кандидатстването за студентски заем за такса.

Забравих още, ако ви е направило впечатление, една и съща специалност, в различните университети се води  BSc или BA, при първото се набляга повече на теоретичното обучение, при второто  повече на практическото, така че и това може да е решаващо при избора на курс и университет.

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 13:50 от valha

Общи условия

Активация на акаунт