Дядо Коледа е подранил и с ДЕКЕМВРИйче вече той ни е дарил!

  • 23 691
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 0
jenimon,marinela_meri,sonia_evgenieva ,Dusty_wind,jeni80_83,milush15 честити  бебоци! Да са живи и здрави, да растат с много късмет!
Ние от вчера сме си в къщи, изкарахме първата нощ много добре. Малко плакахме, но пък направихме идеален сън от 2 часа до 7 и 20 без събуждане. Кърмим се, което много ме радва. Дано продължаваме все така да бъдем кротки. Таткото е много сладък - суети се около Боян и само иска да го гушка и да се грижи за него. Тези моменти са наистина прекрасни, момичета Simple Smile.
Не успявам в момента много да ви следя, но стискам палци на всички, които все още чакат своите мишлета. На тези, които са си в къщи, пожелавам много прекрасни моменти и кротки бебчета! Скоро  ще споделяме нови трепети и тревоги Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 736
  • Мнения: 199
Ананаса ми дава Bad Request не се отваря.  Rolling Eyes

# 737
# 738
  • Мнения: 277
Нямах представа че гаденето е предвестник за раждане .,така съм няколко дни вече,може и седмица да е минала.......сега пък друг проблем...  :запек......

# 739
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТИ НОВИ БЕБЧЕТА! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ СЛЪНЦА,МОМИЧЕТА!!!
Днес бяхме на преглед за тонове и за разкритие.Тоновете на бебо са 158 удара в минута, а прегледа за разкритие с ръка беше ужасно неприятен.Сега бебока стана нещо много активен след това бъркане.Нямам разкритие и може да си дочакаме и Коледата,а по празниците няма да е ок да сме в болница.

# 740
  • Мнения: 97
kokona20 ти нали беше с близнаци?  Не искат ли доки да ги вади по рано? При мен иска.

# 741
  • Мнения: 128
Rosi, според мен това, което си цитирала за високата температура, се отнася за телесна такава - при грип и т.н. Все пак си права, че не е полезно по време на бременност да се прегряваме, но аз си го представям тип сауна, много гореща вана - нещо от рода. На мен ми е ставало няколко пъти лошо във ваната, без да съм бременна. Просто много горещата вода натоварва сърцето. С душа е малко по-различно. Аз поне не мога да се къпя с по-хладна вода от 40 градуса, обикновено търся и по-топла и стига да не вися над половин час под душа, не съм имала проблеми.
Родилите мами, има ли вече друга тема за родените бебоци, където да се прехвърлим след раждането, за да сме си пак заедно в обсъждането?
Стани, ти през какво ли не мина - възможно ли е да е свързано с храна? Или ако си вземала нещо за разстройство, то да е довело сега до другата крайност?

# 742
  • Мнения: 1
Записче и от мен! Hug
Честито на всички новородили мами!!! Много да ви радват сладките ви дечица! Hug
Аз още съм в очакване, заредила съм се с ананас и ще си хапна след вечеря. Разхождам се по цял ден но нямам абсолютно никакви признаци за скорошно раждане. И мене много ме болят краката горе в междукрачието но какво да се прави.
Поне вече съм почти готова с Коледните подаръци за малкиа и приателите и семеиството, само остава ММ.
Хаиде лека вечер на всички! Малко остана Grinning
 Hug

# 743
  • Мнения: 277
Rosi, според мен това, което си цитирала за високата температура, се отнася за телесна такава - при грип и т.н. Все пак си права, че не е полезно по време на бременност да се прегряваме, но аз си го представям тип сауна, много гореща вана - нещо от рода. На мен ми е ставало няколко пъти лошо във ваната, без да съм бременна. Просто много горещата вода натоварва сърцето. С душа е малко по-различно. Аз поне не мога да се къпя с по-хладна вода от 40 градуса, обикновено търся и по-топла и стига да не вися над половин час под душа, не съм имала проблеми.
Родилите мами, има ли вече друга тема за родените бебоци, където да се прехвърлим след раждането, за да сме си пак заедно в обсъждането?
Стани, ти през какво ли не мина - възможно ли е да е свързано с храна? Или ако си вземала нещо за разстройство, то да е довело сега до другата крайност?
там е работата-никакви лекарства не съм взимала,вече се ядосвам,хората когато се оплакваха от запек,аз се радвах че на мен не ми се е случвало и всичко е ок,а сега трябва да търся нещо за запек  Cry

# 744
  • Мнения: 8
Вилхелм Тел, не се притеснявай няма да си сама, нали знаеш,че моя термин е 1.1.2014,но силно се надявам да дойде преди това бебка. Мен ме е налегнала някаква депресия не мога да понасям ММ незнам защо всичко ме дразни,не ми се говори с никой и така. Вече почвам да се подготвям аз за събитието утре съм на кола маска хахаха няма да се излагаме я.Поне това да свърша да съм спокойна.

# 745
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Момичета, хайде в новата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=753460.new#new

# 746
  • Мнения: 10
здравейте момичета отдавна несъм влизала защото от бебчо нямам време  Hug казва се Венцислав роди се на 25.11 3060кг и 50 см секцио  Crazy  Честито на всички мами да са ви живи и здрави бебчетата   bouquet

# 747
  • Мнения: 660
Здравейте!  Честито на всички мами, които вече са се срещнали със своите съкровища и успех на тези, на които им предстои тази вълнуваща среща!
Копирам  въпроса си от една друга тема. Силно се надявам някой консултант по кърмене да успее да ми отговори и помогне!

Въпрос към ЛЛЛ.
Ние водихме бебо на преглед при неонатолог и след прегледа се установи, че наддава много добре - роден е 3, 460 кг, изписаха но 5 -ти ден 3,330 кг, а на 17 ден от раждането е 3,740 кг. Very Happy До тук добре, но това наддаване е резултат от храненето със шишето основно. Опитвам се да преминем изцяло на хранене от гърда, но той става изключително нервен, когято не може да захапе правилно, а и аз явно не го улеснявам достатъчно... Sad От вчерашните занимания по сукане, гърдите ми днес са разранени и пак се наложи да се цедя и да давам от шишето.  Нещото, което забелязвам е че когато изцеждам с помпата на по - лекия режим гърдата не пуска почти никакво мляко, като увелича силата на помпене започва да струи, което ме удовлетворява напълно за изцеждането, но като се замисля - бебчо едва ли успява да прави вакуум с такава сила.
 Предполагам, че точно поради тази причина суче , суче известно време и след това се разплаква.
 Как да улесня  сукането - да се разширят каналчетата и кърмата да излиза по -лесно?
 Преди време съм чела някъде за  Лецитин. Той помага ли в това отношение?


Привет, sentido и честито бебенце!

Чудесно е, че търсиш допълнителна информация за да се кърмите с бебенцето от гърда. Hug
От написаното от теб разбирам, че усещаш известен дискомфорт при сукане на бебето от гърдата. Възможна причина за това обичайно е неправилното засукване. Позиционирането на гърдата наистина е от голямо значение, както за създаването на вакуум, който е необходим, за да може млякото да тече лесно, така и за избягване на дискомфорт от плитко засукване. Ето някои неща, които може да опиташ и да видиш дали при теб ще помогнат, за да подобрите нещата.

Добре би било да се настаниш удобно, за да не усещаш дискомфорт в кръста, ръцете, рамената или другаде докато кърмиш. Ако на теб не ти е добре, това би променило позата, в която си застанала, а от там и гърдата в устата на детето. След като се настаниш, може да вземеш бебето към себе си, с коремче добре обърнато към твоя корем, така че да има максимална близост между вас. Ако опиташ различни пози, вероятно в която и да избереш да кърмиш, може да опиташ да поставиш бебето така спрямо гърдата ти, че зърното да сочи между горната устничка и нослето на бебето. Това би накарало бебето да наклони главичка леко нагоре и назад, а за да стигне зърното би било нужно да си отвори по-добре устичката. Ако бебето въпреки доброто отваряне на устичката, и леко обърнатите навън устнички като рибка, не поема достатъчно добре гърдата, може да му се помогне с подаване на гърдата по-навътре в устичката на бебето или да се приближи (свободната ръка може да придържа раменцата и вратлето) самото бебе към гърдата в момента на отварянето на устичката.

Спомена, че дохранваш бебето с шише. Ако мислиш, че е възможно да се върнете към хранене от гърда може да е удачно да опиташ да даваш добавката по алтернативен начин (лъжичка, чашка, пипетка, дозаторче, спринцовка)?
Вероятно знаеш, че засукването на гърдата и бибероните на шишетата/залъгалките се засукват по различен начин. При гърдата засукването е по-дълбоко и зърното достига до мекото небце, така че езичето се подлага под гърдата и нежно я масажира, изцеждайки нужното мляко. При сукането на биберони, езичето обгръща самия биберон и го притърква в твърдото небце непосредствено зад венците. Много често, децата които се объркват от начина на засукване, могат да притъркват по подобен начин и гърдата в твърдото небце, което да причини нараняването. В подобни случаи, може да е подходящо, ако дохранване се налага, то да е с алтернативен метод, както и да се избягва предлагането на залъгалка поне докато проблема отшуми, а по възможност и поне през първите 6-8 седмици, докато кърменето се установи.

За улесняване на сукането обикновено помага компресия на гърдата – би могла да прегледаш тази статия за компресия на гърдата, която също може да е от полза при някои бебенца, осигурявайки им с помощта на мама, повече мляко за по-кратко време, преди бебето да се раздразни и да пусне гърдата. А тук слагам и клипчета с компресия на гърдата, за да се ориентираш нагледно как се прави:
http://www.youtube.com/watch?v=e__lgR7mRIg
http://www.youtube.com/watch?v=-4lnvL2_6V8

Ще ти подскажа някои начини за връщане на бебето на гърда, които при много майки са помогнали и ако прецениш, че са приложими при вас би могла да опиташ и ти. Peace Честото гушкане и контакт „кожа до кожа“, тоест разсъблечени или с минимално количество дрехи мама и бебе, гушнати и завити под топло одеалце в тиха и притъмнена стая би могло да събуди инстинктите на бебето и да го предразположи да засуче. Би могла да опиташ да го поставяш кожа до кожа върху гърдите си в така наречената „биологична поза“, която от една страна би ти дала възможност да си почиваш докато го гушкаш , а от друга би могла да даде на бебето ти усещане за стабилност, сигурност и пълен контакт с мама. Понякога поставени в такава поза бебетата сами започват да търсят гърдата, за изненада на своите майки.
Близо до тялото ти където може да усети аромата на мама, близо до гърдите ти, където може да чуе познатият му още от утробата звук на сърцето ти, близо до кожата ти, която би му донесла топлина и уют, твоето бебе би могло да се почувства много по-спокойно, сигурно, защитено и дори би могло да го предразположи само да засуче гърдата. Всичко от което се нуждае то, това си ти и постоянният и непосредствен контакт с теб.

Някои бебета са по-склонни да засучат гърдата, докато са в сънено или полусънно състояние. Ако прецениш би могла да опитваш внимателно да предлагаш гърда в моментите, когато бебето заспива, спи в по-лека фаза на съня или непосредствено при събуждането му.

Лецитинът е хранителна добавка, която действа като емулгатор (пречи на мастните частици в кърмата да се слепват и да запушват каналчета), обикновено майките я приемат при запушване на канали, или чета. Ако искаш би могла да обсъдиш прием на лецитин с наблюдаващият те лекар.

Надявам се тази информация да ти е от полза и ако решиш, че имаш необходимост да обсъдим още някои начини за връщане към кърмене на бебето от гърда не се колебай да ни пишеш. Ще следя с интерес как се развиват нещата при вас.

# 748
  • Мнения: 0
Haide i az da se pohvalq .. na 6.12.13 v 15:10 se rodi nasheto sakrovishte Nikol.teji 3360 i e 50 santimetra ... No ot dnes me e nalegnala edna depresiq gledam q i samo placha kajete molq vi.kakvo da pravq

# 749
  • Мнения: 227
честито....пиши в новата тема,каква депресия те е хванала,няма за какво да се тревожиш,щом бебо е излязло... Hug

Общи условия

Активация на акаунт