Спасение срещу влагата и мухъла

  • 109 564
  • 348
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 028
Цитат
Здравей,относно въпросите ти ще се опитам да ти бъда полезна,значи първо хубаво е да се установи тази влага отвън ли ти просмуква,или е кондензна,ако отвън пропуска,хубаво е да се отстрани причината.Щом има външна изолация е много добре.Не смятам,че има нужда от допълнителни мазания и плескания,впрочем снимките,които съм качила на нашата кухня са точно на такова помещение,приобщихме терасата към кухнята и сега имам една голяма просторна кухня.Относно цвета,можеш с оцветител за латекс да си го направиш оранжев или какъвто си поискаш цвят,става много простичко-няколко капки от оцветителя,разбъркваш  добре,ако ти се вижда светличко добавяш докато си го докараш както ти харесва.Гарантирания срок на дълготрайност е над 10 години,затова не се притеснявай.Остава да направиш груба сметка колко литра ще са ти нужни,като вземеш впредвид,че   един литър покрива около 3 кв.м.Аз съм минала само външната си стена,защото след тези ремонти нямахме много останали парички,но съм планирала да мина и вътрешните,освен всичко друго дава около 15 процента  енергоспестяване.Погледни тукhttp://www.thermomaxx.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&dflid=3
Това е най-общо Grinning

# 316
  • Мнения: 51
Здравейте след като пръсках с всякакви препарати против мухъл и ставаше работа но наполовина ми препоръчаха препарат против мухъл който е италиански казва се SOLVY
след като напръскахме стената при нас избиваше по стената долу направо черно с гъбички
започна да изчезва и на третия път /пръска се през 24часа/ всичко изчезна.Също бяхме приятно изненадани че след пръскането се запази лилавия цвят в който беше стената
запазва цвета на сто процента.Препоръчвам ви го казва се SOLVY.

от санито в тракия или в смирненски го взе
от Тракия но ако се обадиш на телефона на фирмата за Пловдив ще ти го доставят на адрес.
962021  ЕМГ ООД

# 317
Хммм абе това с фибрана можеше да го разбра по рано но уви....  Crossing Arms значи блокът ми е от лят бетон 3 ет дограмата PVC три години северните стени ми избиваше мухъл сложих фибран 5см. изолация пак продължи да отбележа че живеехме с сестра ми и мъжа и в тяхната стая с малко дете беше лудница защото и рядко се проветряваше през зимата пръскали сме с какво ли не и след време пак. ooooh!Като се изнесоха се нервирах направо пропих стените с спрейове за мухъл и белина, с конверторни радиатори съм и те изсушават малко м-у другото,е вярно падна ми боята но от тогава нямам проблем с мухала  Praynig .А и съседите от долу си сложиха изолация и поне от долу ме затвориха  Laughing, ама съседите от горе ме наводниха така че няма пълно щастие  Confused hahaha

# 318
  • София
  • Мнения: 609
Отърваваме се почти-здраво проветряване,влагоуловител,пръскане с белина при най-малкия намек за точица мухъл,топло във всички стаи и лятото ще намажем с термомакс.Имам познати,които се справиха така.Трябва комплексни мерки и упорство.
УСПЕХ

# 319
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен трябва да се намажат стените с термомакс или такъв подобен латекс. Всичко друго е временно и изисква постоянна борба с тази гадна гъба мухъла Peace

# 320
  • Мнения: 28
Папитуу,  ние засега нямаме пробелим с мухъла, но т. к. и нашата кухня е изнесена на терасата, а предните собственици са я направили само с гипсокартон и минерална вата  при нас проблема се състои  само в това, че самата стена е студена и като, че ли все едно духа . В тази връзка искам да попитам дали този "Термомакс" , положен от вътрешната страна на стената наистина ще направи самата стена по-топла и ще ми реши този проблем. Между другото само да спомена, чеапартамента ми е изцяло с южно изложение, но нямаме съседи отдолу и отстрани не ни топлят.

# 321
  • Мнения: 1 028
Термокерамичните покрития формират топла стенна повърхност,т.е с поне 5-6 градуса по-висока температура от останалите стени,в случай като вашия е много удачен вариант. Peace

# 322
САМО  КАМИНА С ВОДНА РИЗА И ПАРНО ЛИ СПАСЯВА ОТ ДОСАДНИЯ МУХАЛ?  Rolling Eyes

# 323
  • Варна
  • Мнения: 567
И ние имаме проблеми с мухъла и сме решили за бъдещата детската за ползваме Термомакс/Термошилд. Искам да попитам Папитууу дали се купуват само чрез дистрибутори или ги има на свободна продажба. Става въпрос за Варна - адреси на офиси/дистрибутори или магазини.
Ако прецениш пиши в темата или на лични, както е по-удобно.

# 324
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И ние имаме проблеми с мухъла и сме решили за бъдещата детската за ползваме Термомакс/Термошилд. Искам да попитам Папитууу дали се купуват само чрез дистрибутори или ги има на свободна продажба. Става въпрос за Варна - адреси на офиси/дистрибутори или магазини.
Ако прецениш пиши в темата или на лични, както е по-удобно.
Аз си купих от Чаталджа. Имат Термомакс. Намират се от страната на блоковете, в малко магазинче откъм булеварда. Блокът е първият панелен. Преди него има магазин за бельо, детски обувки. Дано съм те упътила.

# 325
Аз имам мухал в кухнята, стаята е северна с алуминиева дограма, винаги когато готвя отварям прозореца, но спасение няма писна ми да забърсвам стената и тавана с мокра кърпа. Cry  Изчетох всичко по темата. Сега доста неща трябва да пробвам и дано се сбогувам с мухала.

# 326
  • Мнения: 3 216
Мухъл НЕ СЕ БЪРШЕ С КЪРПА.Така се  разнасят по-лесно спорите на мухьла.

# 327
  • София
  • Мнения: 2 802
От досега прочетеното май Термомакса върши работа+ влагоуловител. На нас ни предстои нанасяне в нов апартамент (ново строителство), но вече има мухъл в спалнята и банята  Cry На долния етаж се отопляваше зимата, а при нас студено и... Та значи какво разбрах: първо мястото с мухъл се обработва предварително с някакъв препарат от рода на Саво и след това се нанася Термомакса. Дотук добре, но какво да правим в банята? Там също се обработва с препарат, нанася се Термомакс и после ли се лепят плочките или какво  newsm78

# 328
  • Мнения: 3 770
не си давай парите за саво/мисля , че струва 7-8 лв 500 мл./ - това си е чист натриев хипохлорит!купи си обикновена белина и я сложи в пулверизатор.имах "щастието" да спя една вечер с битовия обезвлажнител - шумът е ужасен , както и непрекъснатото шуртене на вода в съдчето,където се събира.съветът ми е първо да разбереш причината за мухъла , за да можеш да подбереш правилното решение.успех в тази неравностойна борба!  Laughing

# 329
  • Мнения: 4 202
Миналата седмица дръпнах дивана да мия прозореца (дивана се пада под единия прозорец) и що да видя, по цялата дължина на дивана, а тя не е малка - 2.70 м и по височина му, която е към 50-60 см, всичко беше почерняло от мухъл. На тази стена ма тапет, та се наложи да отрежа тапета и пръсках със Саво.
Сега вече мухъл няма, но си мисля, че като върна дивана пак ще се появи.
Та въпросът ми е ако намажа само до там, до където е мухала с този Термомакс дали ще има ефект?

Общи условия

Активация на акаунт