БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 397
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 691
  Grinning Незнам дали е за тук , но не ми се пуска тема в "На Пазар", тук са най-добрите и опитни кулинарки, така че се надявам да ми отговорите  Hug . Ще си купувам пасатор и се чудя дали непременно да е "без дупки "  или няма значение? Четох, че като имало дупки пръскало, а ми е важно да не пръска?

# 586
  • София
  • Мнения: 11 707
  Grinning Незнам дали е за тук , но не ми се пуска тема в "На Пазар", тук са най-добрите и опитни кулинарки, така че се надявам да ми отговорите  Hug . Ще си купувам пасатор и се чудя дали непременно да е "без дупки "  или няма значение? Четох, че като имало дупки пръскало, а ми е важно да не пръска?
Имам и е с дупчици и се слага винаги в дълбок съд/купа. Не ми пръска, а има и степени за нагласа, по-бързо, по-бавно...

# 587
  • Мнения: 9 108
така или иначе пасатора трябва да работи в дълбок съд. По-важно е да гледаш мощността му, колкото е по-голяма - толкова по-добре.

# 588
  • Мнения: 2 280
Аа, не ,не стана рядко, ексра си стана. Да не би да е защото малко го поразбърках с миксер?  newsm78 Понеже като сложих накрая брашното малко на бучки стана (пресях го) и минах с миксера...

Малко късно ,но да не би да ти е по -голяма тавата? Тога няма как да се надуе толкова много.
Не изчетох всичките три страници, сега се връщам да дочитам.
Какво сатана с еклерите? Grinning
Еклерите отидоха в коша  Grinning Пак ще пробвам някой път.
Да, тавата ми е по-дългичка, може и заради това. Всъщност го правих е йенска тавичка Simple Smile А и на Лабрекс 1 чч може да й е 240 гр, моята е 200.

Лабрекс, днес след като е постоял вече кекса беше мноооого вкусен. ММ много го хареса, пак иска такъв Simple Smile Ще пробвам и с друго сладко, с по-киселко ще стане още по-хубаво сигурно. Пробвай и ти някой път без какао  Heart Eyes Много е вкусно само с канела и орехи.   bouquet

# 589
  • Мнения: 766

Вкъщи предпочитаме ДОМАШНА МАЙОНЕЗА „ПРОВАНСАЛ”, олио използвам обикновено, сега погледнах, че на бутилките пише Ниагара, плевенско. Просто е получено срещу предаден слънчоглед. Продуктите слагам както са по списъка, пасатора пускам на дъното, включвам и бааавничко изтеглям нагоре. Това е, просто ни допадна много на вкус. С нея правя и руска салата, и на филии я мажат, на салати, отдавна не съм купувала от магазина. Peace

След първият ми неуспешен опит с домашна майонеза,  преди малко направих по тази рецепта.
Купих продукти за руска салата с макарони и забравих да взема майонеза.
Реших да опитам отново да си направя и останах очарована. Страхотна рецепта, стана гъста и вкусна.  Вече и аз официално спирам да купувам готова.
Аз я правих със зехтин и също сложих повечко горчица.

Благодаря за рецептата, въпреки, че не беше за мен   bouquet

# 590
  • Мнения: 3 020
А не ви ли е страх от суровите яйца?  Confused
И аз от години не купувам, но правя само лека - млечна.

# 591
  • Мнения: 766
А не ви ли е страх от суровите яйца?  Confused
И аз от години не купувам, но правя само лека - млечна.

А защо да ме е страх?
Моите яйца са домашни, ако това е успокоително въобще.

# 592
  • София
  • Мнения: 30 142
щрудел с банани и течен шоколад-в 3 кори намазани с масло се слагат два нарязани банана,2-3 с.л.щоколад,завива се на руло,като краищата се прегъват/за да не изтича сместа,/маже се с жълтък ,правят се леки разрези отгоре и се пече

Много бързо се приготвя ....и бързо свършва Simple Smile
едно такова рулце е за един човек,така,че може да направиш няколко щом имаш и повечко банани

Всяка кора се маже отделно или се вземат 3 кори и се маже последната?

***

Морена, днес обрах овациите с пилешкото по китайки   bouquet


***
Сега търся рецепта за сладкиш, който да е лесен и вкусен. В събота ще ходим на гости и искам да се представя добре  bowuu

# 593
  • Мнения: 1 333
Аз пак да питам за изпитана рецепта за тирамису,нещо не ми се получи на мен.Правих го по тази рецепта http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-297/,но беше течно иначе на вкус го докарах и се изяде.Къде греша?

# 594
  • София
  • Мнения: 10 866
щрудел с банани и течен шоколад-в 3 кори намазани с масло се слагат два нарязани банана,2-3 с.л.щоколад,завива се на руло,като краищата се прегъват/за да не изтича сместа,/маже се с жълтък ,правят се леки разрези отгоре и се пече

Много бързо се приготвя ....и бързо свършва Simple Smile
едно такова рулце е за един човек,така,че може да направиш няколко щом имаш и повечко банани

Всяка кора се маже отделно или се вземат 3 кори и се маже последната?

***

Морена, днес обрах овациите с пилешкото по китайки   bouquet


***
Сега търся рецепта за сладкиш, който да е лесен и вкусен. В събота ще ходим на гости и искам да се представя добре  bowuu

Какво ще кажеш за този Ябълков пай с бадеми
Много е вкусен!

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 20:10 от Vanja77

# 595
  • София
  • Мнения: 30 142
Vanja77, мерси   bouquet Събирам предложения и ще решавам, но рецептата я записвам, защото е интересна и ще се хареса от домашните  Peace

# 596
  • Мнения: 2 545
Аз пак да питам за изпитана рецепта за тирамису,нещо не ми се получи на мен.Правих го по тази рецепта http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-297/,но беше течно иначе на вкус го докарах и се изяде.Къде греша?

Пробвай този вариант. Откакто го опитах се отказах да правя класическия вариант с яйца. Много по-лесно се приготвя, а ако го направиш с безкофеинно кафе и без яйца, могат и децата да го похапват.
С яйца е много рисковано да се прави, каквото и да говорим.
Аз го правя в два варианта - с ягоди и с банани, в зависимост от сезона.

# 597
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Мишенце, много се радвам, че съм допринесла с идея!  Hug
А сладкиш... виж малко по-нагоре днес пусках банановото руло, не е нещо обичайно, а е и много лесно, вкусно и ефектно.  Това е моята идея. Simple Smile
А! Още една имам - най-простият и в същото време много вкусен сладкиш. Хубаво е да имаш вишни за него или друг плод, но с киселкото много си отива със сладкото тесто.

Плодов сладкиш

125г масло
3 яйца
1.ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
ванилия
вишни или друг плод
* по желание 1/2 пакетче бакпулвер

Аз го правя без набухвател.
Маслото се разтопява в съда, в който ще се пече сладкишът. Фурната се загрява на 180*.  Яйцата се разбиват със захарта, добавя се и брашното, и ванилията. Тестото се изсипва в тавичката с разтопеното масло. Вишните се пускат на желаната гъстота. Пече се в предварително загрята на 180* фурна. Може да се поръси с пудра захар или да се покрие с по-дебел слой заквасена сметана (много леко подсладена с пудра зах.) и поръси с кокосови стърготини или др. Нарязва се на малки парчета - хапки или по желание.

# 598
  • Мнения: 2 280
мммм, тва последното супер звучи Simple Smile

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Аха, така е наистина. Grinning  При спешност винаги правя такова и с простотата си все ме изумява колко овации обира. Разтопеното масло му придава такъв вкус....  Heart Eyes
Та всяка година си замразявам вишни, само заради този сладкиш.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт