Орхидея 12

  • 118 346
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 103
здравейте, искам да попитам  нещо за орхидеите фаленопсис.
образуват се едни капчици отдолу на листата, това дали са някакви въшки newsm78

# 781
  • Мнения: 295
Здравейте!
След като преди 4-5 години уморих 2 орхидеи (явно съм ги удавила), от скоро отново правя опити да отглеждам тези красиви цветя. До сега имах 2 фалчета и една лудизия. На първото фалче много бързо му окапаха цветовете, но пък вече има цяло ново листо, а второто отваря пъпки, така че горе долу се справям за момента. Лудизията също оцелява вече цял месец при мен и даже се показват листенца. Днес като обикаляхме по разни магазини реших да разширя видовете с една милтония. Изчетох информацията за отглеждането на този вид, но имам въпроси. Моля някой с опит да помага. Цветето е в непрозрачна саксия, трябва ли да го преместя в прозрачна? Има ли въздушни корени като фаленопсиса? Колко често трябва да поливам и да засушавам ли както при фаленопсиса (в информацията на първа страница пишеше че обичат влага, но се притеснявам да не я удавя)? Да пулверизирам ли? Аз фалчетата ги поливам с потапяне, сега тази милтония и нея така или да поливам направо в саксията? Ако попадне вода в листата има ли опасност от загниване... Изобщо май от това дето съм го чела нищо не съм разбрала  Embarassed

# 782
  • Мнения: 42
 #Crazy #Crazy толкова обичам орхидеи,но не успях да се справя с едната,която ми беше подарък,сега съм се запалила и искам да си купя 2-3 орхидеи,темата е полезна , ще я следя Hug

# 783
  • Мнения: 601
Момичета какво означава когато листата на орхидеята  са омекнали. Пресадих я, доста коренчета изрязах и тяхно място тръгнаха нови. Даже имам и пъпка на цветоноса, но листата бяха твърди и зелени, сега са пак зелени, но омекнаха. newsm78

# 784
  • Мнения: 140
Момичета какво означава когато листата на орхидеята  са омекнали. Пресадих я, доста коренчета изрязах и тяхно място тръгнаха нови. Даже имам и пъпка на цветоноса, но листата бяха твърди и зелени, сега са пак зелени, но омекнаха. newsm78
може би има нужда от поливане

# 785
  • Мнения: 10 701
А какви са капките (като смола) по цветоноса на Филенопсис?

# 786
  • Мнения: 2
Здравейте, може и да е отговаряно вече, така че моля за извинение.
Искам да ви попитам къде в София може да се закупи сносна орхидея за под 15 лв?
Благодаря предварително!

# 787
  • София
  • Мнения: 13 220
Здравейте, може и да е отговаряно вече, така че моля за извинение.
Искам да ви попитам къде в София може да се закупи сносна орхидея за под 15 лв?
Благодаря предварително!

В Кауфланд или строителните хипермаркети, но трябва да се следят промоциите им. Понякога има и без да са обявили промоции, но е важно да се улучи ново зареждане, за да не са ги съсипали.  Wink Често се намират по 10-ина лева. Последната, която купих за подарък (бяла от едрите) беше преди 2 седмици от Практикер за 11 лева. Има и борси за цветя, където едно време купувах на сносни цени, но  от години не съм ги посещавала.  Grinning

Ре ге, нова тема?  newsm78 Ще я заключат тази.  Sad

# 788
  • Мнения: 103
зидизаг, и аз питам за капчиците:) сега видях на майка ми на орхидеята на листата, но се сещам , че на моите е имало и по цветоносите Simple Smile просто ги забърсвах със салфетка, но ми е интересно защо се появяват????
на свекито пък, само най-долното листо е меко, другите са си добре, даже сега цъфна. Мисля, че е меко, защото е най-старото и може би ще увяхва newsm78 ма тя и в една голяма саксия я е посадила...не може да й се видят корените.....
аз пак съм без орхидеи, пак се местихме, пак ги раздадох....чакам ново зареждане Simple Smile мисля да си купувам прецъфтели за по 5 лева, после хем да ми е изненада цвета им Simple Smile
хайде някой да каже за капчиците

# 789
  • Мнения: 13 875
НОВА ТЕМА

на този линк

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=785994.new#new

За сега новата е тип чернова но наистина може да заключат тази че набъбна на 53 стр.

# 790
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума и се извинявам ако има отговор нясъде по моя въпрос. Наскоро получих орхидея ванда. Идея си нямам как се отглежда товя красиво цвете. Доста мнения изчетох за него и все противоречиви. Ако някои има и знае какви грижи трябва да се полагат а него ще съм ви много благодарна.

# 791
  • Варна
  • Мнения: 759
Здравейте, нова съм във форума и се извинявам ако има отговор нясъде по моя въпрос. Наскоро получих орхидея ванда. Идея си нямам как се отглежда товя красиво цвете. Доста мнения изчетох за него и все противоречиви. Ако някои има и знае какви грижи трябва да се полагат а него ще съм ви много благодарна.
Пишете в новата тема, понеже тази е стара и хората, които биха могли да Ви отговорят, сигурно не я следят вече.
Последвайте този линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=785994.new#new

Общи условия

Активация на акаунт