Идва вече Февруари, вадим две чертички кой където свари - 153

  • 26 852
  • 695
  •   1
Отговори
# 630
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Грийнче, добре съм. Утре ще ходя до докторката да ми даде резултати от цитонамазката и ако всичко е наред се надявам да ми разреши да се завърна на фронта с бебеправенето.  Hug

# 631
  • Мнения: 1 152
Ето го и моя разказ на който му се чете! Стана дълго за което се извинявам!
Скрит текст:
На 30.01 бях на преглед и док остана много доволна, че имаме развитие и ме извика на тонове в АГО!  Преси да тръгнем с мъжи се чудехме дали да си взема и багажа (да не ме оставят в болницата)  и решихме да го взема! На тргване си викам сега щото сме с багажа даже и контракции няма да имам Simple Smile
Отидохме в болницата сложиха ме на тонове и се оказа че всичко е ОК и нямам контеакции, но док ме изненада с новината че иска на другата сутрин да ме приемат и да подпомогне раждането  и каза че се надява и до края на деня да тръгне и родова дейност! На мен ми стана малко гадно че така ще предизвикваме нещата,  но тя ме убеди че няма смисъл да чакаме,  защото си преносвам и бебето било голямо! Изписа ми свещички и каза да хапна нещо леко,  та да не ми правят клизма  Simple Smile
Прибрахме се и ни беше супер трепетно,  като знаеш кога ще се случат нещата усещането е съвсем различно!
Цяла вечер се шегувахме  сложих си свещичките,  а от еуфорията не можах да хапна и така си легнахме, че щяхме да ставаме рано! ММ заспа супер спокойно, а аз към 22:30 ставам до тоалетна и се връщам с мокро,   бельо, гледам на леглото също има малко мокро Shocked
Викнах майка ми и викам "може ли това д са водите" а тя в полусънено състояние незнаеше какво да каже! Сложих си превръзка за да видя дали ще тече още и седнах, супер  спокойна бях за разлика от майка  ми, оказа се  че това са водите и изтичат по малко! Обадих се на док в 23:30 и тя каза да отивам в болницата! Взех да се оправям и да будя мъжо, а той горкия тъкмо беше заспал! Викам му хайде ставай водите ми изткоха,  да ходим в болницата! А той"Нищо ти няма, ти си въобразяваш "и аз пак ствай  изтекоха ми водите, а той "Избърши се и лягай да спиш!"Та така се и посмяхме докато се натъкмим стана 00:30! Отидохме в болницаата,  приеха ме прегледаха ме и ме качиха в ппредродилна, сложиха ме на тонове,  а аз вече имах контракции на 5 мин. но слаби!
Ипратиха си ММ и наще вкъщи и им казали че няма да е скоро! Разбрахме се да им се обадя като наближи момента! И така зачаках си аз сама в предродилно,  времето вървеше бързо контракциите си бяха все така на 5 мин, като леко се засилваха! По едно време ми стана много емоционялно и самотно  Blush
В 5:30 док ми сеобади пак, пита ме не са ли се увеличили болките и аз и казах че вече са по силни, а тя каза че идва! След малко се разшетаха около мен включиха ми система,  провериха ме за разкритие и се оказа че  е едва 3 см,  след малко и док дойде и се почнаха записи на тонове,  проверки за разкритие! И така към 9 часа вече бях с 9 см като за последните см док помогна! След системата контрякциите нямсха нищо общо сс преди това, пак бяха нана 5мин. но много по болезнени,  а док само ме питаше дали съм добре и като и кажех да,  тя ми викаше значи още има време! Mr. Green
На пълно разкритие започнаха и наптните, акушерката която беше с док много ми помогна с напътствия! Вече нямах тъпение и попитах не е ли слезнала главата, а док отговори "Виждам му черната коса " и въпреки всички болки се нахилих до ушите! И дой де момента да ме преместят в родилно,  да но там изведнъж напъните намаляха,  акушерката като ми видя ръката, тя подута, абоката се беше запушил! Веднага се разтучаха и ми сложиха нов нна китката! Напъните отново започаха и след наколко такива в 9:55 Влади изплака, а аз се разплаках с него от вълнение и облекчение! Като ми показаха беше толкова беличък и мекичък!
И азне се разминах с шев и кройка и епизотомията, направиха ми и ревизия на матката заради обилно кървене! И да ви кажа сега ми сеструва много по болезнени епизотомията и ревизията, намах тъпение всичко да свърши и да ме оставят намира! А междудругото през цялото време умирах за вода, добре че акушерката ми даваше мокра марля!
Дадоха ми Влади чак сследобяд, чепреди това нямаше свободни стаи! И така започнахме да си се гледкаме,  няколко пъти го пробвах дали ще засуче, но той даже не отваряшв устни! Явнона момчето ми му е било гадно,  защото вечерта повърна няколко пъти кафеникаво и с кървави примеси и го взехаа дда му направят промивка на стомахчето и по тяхно наблюдение!  На другата сутрин ми го донесоха уж всичко беше наред,  но наа прегледа от му чуха шум на сърцето, който казаха че най вероятно  е физиологичен и ще отшуми!
Пак правихме опити да се кърмим,  но все неуспешни,  благодарение на една сестра обаче успяхме един път за деня, после още няколко вечерта, но всеки път много трудни! Много се притеснявах че спадне на тегло защото почти неядеше! На другия ден му правиха изследвания за шума, оказаха се хубави,а шума всеки ден беше по слаб ,  но заради всичко това ни държаха повече време и нямах тъпение да си ходим! Въпреки притесненията,  не сме се отказали от кърменето, а и влади не беше свалил много, изписаха ни  3600гр.!
Извинявам се за грешките но пиша от таблета и ми е малко трудно!

# 632
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Сандре, потривам доволно ръце и започвам да чета...

# 633
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Сандре - много емоционален разказ, радвам се, че вече сте си у дома и се гушкате  Hug

# 634
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Сандре, много си преживяла. Важното е че сега сте добре и си гушкате Влади.  Hug Hug Hug

# 635
  • Мнения: 1 096
Здравейте сладурчета Simple Smile

Благодаря на всички за милите пожелания.Всяка от нас заслужава да изпита това неповторимо и върховно чувство да стане майка Simple Smile

Ето го и моят разказ

Скрит текст:
Бяхме определили дата за поява на нашата принцеса 14.02.Събудих се на 04.02 в 05:20 сутринта от усещане,че все едно всеки момент ще ми дойде.Поослушах се малко и станах,водите ми изтекоха.С най-голямото спокойствие на света се насочих към банята,за да се оправям.После събрах багажа в един сак,обадих се на ММ с новината,че нашата бебка вече иска да се срещне с мама и тати - той беше в командирвка и милият така се притесни.Аз го успокоявах,че съм добре,не ме боли нищо и ще чакаме той да се прибере преди Дари да се роди.После събудих свеки,метнахме се на едно такси и към болницата.През цялото време бях супер спокойна,нямах и грам болка - никога не съм си представяла,че може да има толкова безболезнено и безконтракционно раждане.Приеха ме в болницата,пуснаха тонове,направиха клизма и нашият тати се появи при мен в предродилна зала.Казахме си 2 думички и ме отведоха към операционната.Е там вече цялата се треперех - не знам дали от студ или вълнение.Малко зор видяхме с упойката,понеже се оказа,че имам изкривен гръбначен стълб.Покриха ме с платното и се започна.Анестезиологът беше плътно до мен и ми обясняваше през цялото време какво следва.Говорихме си,той пускаше майтапи - все едно не съм на операционната.Каза ми "гледай часовникът,той е супер точен,след малко бебето ще се появи".И аз супер втренчена в него, в 10:24 ч чух най-прекрасното гласче на света - моята Дари проплака.Това беше най-прекрасният миг в живота ми,сълзите потекоха по лицето ми и не можех да спра да се наслаждавам на гласа и.Лекарите само казваха колко е прекрасна, а аз хлипах ли хлипах.После ми я дадоха,аз си я гушнах и изпитах най-голямото блаженство на света. Не можех да спра да я цункам по цялото лице,а тя щом ме усети спря да плаче.После я отнесоха,а мен продължиха да ме обработват. На финала прозвуча песента на Селин Дион "My heart will go on" и всички в залата започнаха да ме поздравяват с нея. Дари имаше завишени левкоцити и се наложи да бъде на антибиотици. Сега сме си вкъщи и се наслаждаваме на малката ни принцеса. Нощите са тежки,дните спокойни,спим когато и тя спи, но не се оплаквам - щом си я гушна,забравям за безсъние и за всичко

# 636
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Бива ли такива затрогващи разкази да пишете,рева като магаре Hug Hug

# 637
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Много трогателни разкази, едва си сдържам сълзите, аз съм в автобуса ,иначе да съм ревнала 100 пъти.
Принцеска: ако този месец не е успешен. Гледай другия да направиш ЦС.Не  отлагай толкова.

# 638
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Влизам да ви ръсна лекичко много заразничко от 9 месец вече
 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
И мернах една новина която сме пропуснали мисля , Miloto73 не е писала скоро тук да се похвали затова я копирам от друга тема
 Момичета, понеже последния месец-два си пишех и с вас, та да ви съобщя новината: на 29-ти януари, родих с планово секцио бебка Десислава-3000гр, 46 см при страхотния и незаменим д-р Спасов. Вкъщи сме си вече и се чувстваме добре и двете, а каката е най-щастлива на света. ММ казва, че след някоя и друга година щял да купува чорапогащи на килограм Laughing
Естелче  Hug да ни зарадваш другата седмица викам аз ,че в другата тема почти няма пишещи момичета с коремчета .

# 639
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Меджикче, и аз си поревах. Наистина е било много вълнуващо.  Hug Hug Hug Hug

 newsm75 newsm75 newsm75 newsm75 - Мерси Чери.  Hug Hug Hug

# 640
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
Естелче   да ни зарадваш другата седмица викам аз ,че в другата тема почти няма пишещи момичета с коремчета

И аз на това се надявам,моля се всеки ден Praynig

# 641
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Милото: да ти е жива и здрава Деси.
Шоко: визията ти както винаги е страхотна.
Какво не ви харесва на чая  Joy. Капучиното ми прилича на обратен. Извинявам се ако засягам нечий предпочитания.
 newsm79 смуууук от заразния прашец.
Пънче: бързо да се оправяш.
Азира: чай от мечо грозде. Много е гочив но помага, ако не искаш да си на АБ. Друго което помага е червена боровинка сок или чай и тиквени семки сурови.  

# 642
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Глухарче, компенсирам на аватари и подпис, че нещо направих алергия на лицето от един измиващ гел и сега едвам крем мога да сложа, пък за грим не ми се и говори  ooooh!

# 643
  • София
  • Мнения: 5 193
Sao,Magi, da vi nagushkam! Hug Hug

Abe nqma like kredor v mobilnata versiq? newsm78

Az pyk se vryshtam ot mineralniq basein na otkrito! Crazy

# 644
  • Мнения: 878
прочетох разказчетата на един дъх  Heart Eyes  Heart Eyes

Момичета, благодаря на всички включили се по моите въпроси  Hug
Купих си тестове за ову днеска, направих първия, че ми е 13-тия ден от цикъла и продължавам да ги правя тези дни. Температура не успах да меря сутринта, че си забравих термометъра и то след като бях станала нямаше смисъл.
Антибиотик не съм пила още, и все се надявам да ми се размине, тука ползвам разни бабини илячи та да видим какви ще ги надробя.

Лека нощ от мен и по скоро след малко при вас ще е добро утро за ранобудните  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт