Çalıkuşu/Чучулигата с Бурак Йозчивит и Фахрие Евджен - тема 10

  • 61 554
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 418





Всеки вторник по Kanal D от 22 часа

Начало: 24 септември 2013 година


Продукция:

Продуцент: Тимур Савджъ

Режисьор: Чаян Ърмак/Доан Умит Караджа

Сценарист: Севги Йълмаз


В ролите:



Участват още:

Су Кутлу (Мишел), Еге Кьокенли (Мари), Алптекин Сергенчти (Левент), Бенгю Ергин (Мюжгян), Пънар Чаалар Гентюрк (Мюневер), Аслъ Ичозю (сестра Алекси), Макбуле Мейзиноулу (сестра Матилд) и други.


АНОНС:

"Чучулигата" e урок по търпение и поддържане на надеждата жива. Това е куражът, силата на тези, които едва сега тръгват на път в едно пътешествие, пълно с неизвестни. Това е юмрукът в гърлата на влюбените... В същото време това е и чувството за цялост и хармония. По-висше от принадлежността. По-висше от чувството за откъснатост, от чувството за намиране на себе си и накрая от чувството да станеш "един". Разказ за дългоочакваното събиране... "Чучулигата" е разказ за порастването на едно момиче, което е загубило родителите си много рано, разказ за живота и себеопознаването. Заедно с историята за пътешествието на едно момиче с разбито сърце, ще станем свидетели и на историята на една държава. Всичко това се случва по време на масови трансформации, в епоха на нововъведения. Нито консервативни , нито модерни времена... Нито нови, нито стари... Годините на прехода, годините на "болката"... Също като това момиче, което е разпокъсвано между сърцето и ума си, нито още жена, нито дете... Като детето-жена Фериде... И докато цяла една държава се строи наново, това дете-жена ще се възкръсне от пепелта. "Чучулигата" е история за един път, за едно пътуване. Фериде, в което и да е кътче на Анадола да отиде, всички пътища водят към любовта, към Кямран. "Чучулигата"- тази неповторима само по себе си творба на турската литература е позната на почти всички жени, много от които вземат Фериде за пример!



СНИМКИ ОТ СЕРИАЛА:




Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 01:11 от ·٠•Snejka•٠·

# 1
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Я аз да се запиша в темата, че току виж ви изусна  Sunglasses  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 159
Здравейте на всички,
извинете ме,че не можах да ви обърна нужното внимание през тези дни,
но от тук оттам надзъртах.
Явно диоптъра ми се е увеличил и гледах набързо да преминавам
по страниците на темата,защото очите ми са напрегнати,а картинката-размазана.
Видях,че има няколко материала за превод- отнасящи се май за Фахрие..
Ще се опитам нещичко да преведа,но нека и други,които разбират езика се включат.
Поздрави и спокойна вечер.. Peace

# 3
  • Мнения: 3 447
Снежи, благодарности за труда ти по оформянаето на това пространство.  bouquet
Я, аз да си пренеса питанката тук, че остана накрая в предходната тема.
 Не разбирам смисъла на действието на Юсуф с кафетата. Имаше си чашата, предложена му от Фериде, после взе другата, изпи я на един дъх и я обърна... пък си взе и неговата...Има нещо закодирано тук, а не го хващам...  newsm78
Помагайте!  Peace

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 353
Здравейте, благодаря за новата тема!   bouquet
Не пиша, но ви чета редовно.
Поздрави!

# 5
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Снежи, благодаря за новата темичка  Hug Hug Hug
Нещо много бързо се справихме с предната тема  Laughing Laughing


Снежи, благодарности за труда ти по оформянаето на това пространство.  bouquet
Я, аз да си пренеса питанката тук, че остана накрая в предходната тема.
 Не разбирам смисъла на действието на Юсуф с кафетата. Имаше си чашата, предложена му от Фериде, после взе другата, изпи я на един дъх и я обърна... пък си взе и неговата...Има нещо закодирано тук, а не го хващам...  newsm78
Помагайте!  Peace


Кате, мисля, че сърцето в кафето е свързано със сърцето в замръзналата елхичка, което Фериде снима.
А това го връзвам със рекламата, която вървеше  на Dove с Фахрие/Фериде по време на излъчването на 17-и епизод, а от там и с 14 февруари, някаква заигравка си направиха с нас  Laughing Laughing Laughing Laughing

Рускините са превели рекламата на Dove така:

" раньше мы фотографировали на такие вот машинки а теперь можем просто использовать телефон.Сфоткайте вещи в форме сердца и присылайте с хэштегом на экране на твиттер дав турция.14 февраля вас ждет сюрприз" - това го говори Фериде/Евджен (не зная коя Laughing Laughing)


А ето това е в информацията под рекламата в Youtube
Çektiğin kalpli fotoğrafları #AşkınIşıltısı hashtag'ini kullanarak Twitter veya Instagram'dan paylaş, 14 Şubat'ta sürprizlere hazır ol. https://twitter.com/DoveTurkiye

 





Може би тези снимки могат да се изпращат тук:

Цитат
Fahriye Evcen ♡ Фахрийе Эвджен ♡ Фахрие Эвджен
В общем дети мои) Кто хочет можeт поучавствовать в розыгрыше призов на День Св. Валентина.
Фотографируйте на свой телефон вещи в форме сердца и отправляйте их на твиттер @DOVETURKIYE с тегом #askinisiltisi




Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 19:37 от mama_an_ji

# 6
  • Мнения: 2 155
Снеже  newsm51

Не разбирам смисъла на действието на Юсуф с кафетата. Имаше си чашата, предложена му от Фериде, после взе другата, изпи я на един дъх и я обърна... пък си взе и неговата...Има нещо закодирано тук, а не го хващам...  newsm78
Помагайте!  Peace

И аз не я разбрах, опитах да измисля нещо, ама не се получи.  Embarassed Не знам някакви традиции да имат с тези годежни кафета, освен соленото. Пък и Мюджан прибра празните чаши, ако рече да се прави на гледачка, досега да ни беше информирала. Нали мина един ден след годежа.

Цитат
...че сърцето в кафето е свързано със сърцето в замръзналата елхичка, което Фериде снима.
Ан жи,  показали са сърце в чашата ли?  Това не съм го видяла, може би съм четяла тогава руския превод.   Embarassed

Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 19:43 от Snake777

# 7
  • Мнения: 5 781
Снежи, благодаря за темата  newsm51

Рускините пишат, че изненадата е сватбата на Бурак и Чапа Laughing Laughing Laughing
Сега четох, че ще е на 12-ти, но  newsm78

http://vk.com/korolek_ptichka_pevchaa?z=photo-57194412_321369093 … ll-57194412_18452

Може и да е лъжа, защото Чапа, ако имало такова нещо щяла да пише в туитъра, че да я чуе целият свят Joy Joy

Последна редакция: чт, 30 яну 2014, 20:18 от lilitoKoleva

# 8
# 9
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Снеже  newsm51

Не разбирам смисъла на действието на Юсуф с кафетата. Имаше си чашата, предложена му от Фериде, после взе другата, изпи я на един дъх и я обърна... пък си взе и неговата...Има нещо закодирано тук, а не го хващам...  newsm78
Помагайте!  Peace

И аз не я разбрах, опитах да измисля нещо, ама не се получи.  Embarassed Не знам някакви традиции да имат с тези годежни кафета, освен соленото. Пък и Мюджан прибра празните чаши, ако рече да се прави на гледачка, досега да ни беше информирала. Нали мина един ден след годежа.

Цитат
...че сърцето в кафето е свързано със сърцето в замръзналата елхичка, което Фериде снима.
Ан жи,  показали са сърце в чашата ли?  Това не съм го видяла, може би съм четяла тогава руския превод.   Embarassed

Снейк, ето това е чинийката, а това е физиономията на Фериде, когато видя сърчицето




Лили, Grinning

# 10
  • Мнения: 5 781
Много е хубава Фериде, особено, когато е щастлива

# 11
# 12
  • Мнения: 2 155
Лили, Ан жи  newsm51 newsm51

Предполагам, че сте го гледали, че е стар, но пък много ми хареса

http://www.youtube.com/watch?v=gx1TMsUdexc

# 13
  • Мнения: 3 447
Лили, не можах да разбера защо последният пост при рускините твърди, че е високласен монтаж на папарак. Хеле това с петното от якето на Чапа. Но със сянката нещо наистина не е в ред... Вгледах се в сянката зад него. Не, че му разбирам много на фотките, но сянка във въздуха, не на земята, а зад него... А зад Чапа въобще не виждам сянка... newsm78
Не се учудвам, че може да се държи в тайна... тях ги пере суеверието яко.  Joy hahaha
Повече се учудвам, че от една снимка тръгват разговори някъде... Чакай ги скоро и в пресата, те по принцип преписват от мрежата. hahaha
Няма да се учудя и това да е стратегия някаква на девойката с косматите обувки... Абе ... и на Бурак няма да се учудя след импулсивните му изказвания преди Нова година...Но ми прилича на преднамерена интрига...която цели нещо... Wink
Мами, логично ми звучи обяснението. Peace  bouquet

# 14
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Лили, не можах да разбера защо последният пост при рускините твърди, че е високласен монтаж на папарак. Хеле това с петното от якето на Чапа. Но със сянката нещо наистина не е в ред... Вгледах се в сянката зад него. Не, че му разбирам много на фотките, но сянка във въздуха, не на земята, а зад него... А зад Чапа въобще не виждам сянка... newsm78
Не се учудвам, че може да се държи в тайна... тях ги пере суеверието яко.  Joy hahaha
Повече се учудвам, че от една снимка тръгват разговори някъде... Чакай ги скоро и в пресата, те по принцип преписват от мрежата. hahaha
Няма да се учудя и това да е стратегия някаква на девойката с косматите обувки... Абе ... и на Бурак няма да се учудя след импулсивните му изказвания преди Нова година...Но ми прилича на преднамерена интрига...която цели нещо... Wink
Мами, логично ми звучи обяснението. Peace  bouquet


Кате, чантата на Чапа има сянка  Wink
И зад сгънатия крак има  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт