Кои са кърмещите майки?

  • 230 033
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 2 010
  • В събота
  • Мнения: 201
Хайде и аз тука  Laughing Малката ми щерчица е изцяло на кърма.

# 2 011
  • София
  • Мнения: 83
Привет и от мен!!!  Simple Smile

Още кърмя, а моето слънчице е на 7 месеца и 3 дни!!!

# 2 012
  • Мнения: 13
Хайде и аз да се разпиша тук. Кърмим се с моето малко буболече от почти месец и се надявам още дълги месеци да продължим. Чувството е невероятно, като нищо друго на този свят. Само една кърмила жена може да разбере тези думи Peace

# 2 013
  • Мнения: 59
 HugЗДРАВЕЙТЕ мили МАМИ!
Каня се да се разпиша тука почти година,но все не зная, как да започна и кое по-напред да споделя!
Моето съкровище ще направи годинка тази седмица-още го кърмя и май скоро няма да спра newsm03
То ми е второто-и понеже с баткото  не бях достатъчно информирана/ т.е. сука само 3 месеца/ сега виждам разликата!НЯМАМ ДУМИ ДА ИЗКАЖА БЛАГОДАРНАСТИ НА БУ И НА ВСИЧКИ ВАС  за споделения опит и ценни съвети  bouquet
Още докато бях бремена си разпечатах  няколко стотици страници,изчетох ги по няколко пъти , не всичко може да се асимилира от първия път.МОМИЧЕТА-ако всичко това се пообработи и се издаде!......Само ако повече мами имаха достъп до  ценния ви опит....
Опитах се да споделя  всичко това с приятелките си ,срещнах невероятна съпротива  и мн се разочаровах- не искаха да чуят , че на всеки проблем си има решение, че с желание и упорство,като си поставиш цели - те се постигат!Защо масово майките не искат да кърмят - за мен няма обяснение- или поне обясненята  на мен ми звучат нелогично и егоистично?Приятелките за който говоря са интелигентни хора , познаваме се от 15 години.Смятах,че едновременното майчинство още повече ще ни сближи и ще изживеем заедно радостите и трудностите- нищо подобно - отдалечихме се .Просто защото живеем в различни светове- моят е хармоничен,радостен, не без трудности естествено- но близостта  с бебо ми позволява да знам  от какво точно се нуждае, просто го усещам-Притях не е та-ка-и тези деца  те плачат и се жалват- дори ми се струва че страдат- а според мен те просто искат да бъдат накърмени.... За жалост майките им не смятат така.Имам наблюдения че мн мами насила прекъсват тази връзка с децата въпреки че и те страдатот това  и колкото и да разправят, че е мнооого важно  бързо да отслабнеш например след раждането!- Simple Smile
Предлагам LaughingДа се създаде МИНИСТЕРСТВО на ЕСТЕСТВЕНОТО ХРАНЕНЕ
МИНИСТЪР- да е БУ
а джипитата, които  правят изказвания от рода"ами  не се мъчи да кърмиш- изкарай и тая седмица и стига му"- те трябва да бъдат съдени Rage Rage

# 2 014
  • Мнения: 23
Здравейте мили мами!
Крайно време е и ние да се запишем в този форум. С моята бебка се кърмим от втория ден, скоро ще направи 5 месеца (след 1 седмица)и не сме спирали да го правим. Въпреки, че както голяма част от майките тук минахме през много мъки, болка, разранени и кървящи зърна и рев, резултата е отличен и за двете ни. Искам да споделя моя опит и дано помогна на други момичета като мен, защото съм благодарна на майките, които на мен ми помогнаха и ми дадоха стимул да се преборя. Бебка беше на 1 месец, когато педито каза: Не наддава достатъчно-започваш дохранване! И аз слушам, започнах да дохранвам. Сега като си помня как правех АМ и хранейки я плачех над шишето, ми става лошо  Cry Един наш ден протичаше в кърмене, дохранване, миене на шишета, смяна на памперс и пак така. Поне през нощта спеше, та имах време да взема душ и да хапна (около 1 часа през нощта) без да я държа в ръце. Бях тотално дезориентирана колко всъщност изяжда детето-кога не й стига, кога я прехранвам-беше просто страшно. Ревеше ми се всеки ден!!! И така 3 седмици. Не ми се виждаше никак нормално по цял ден да яде, първо кърмя 40-50 мин, после давам АМ,докато го изпие и то дошло време за другото хранене...  Едната от майките ми обясняваше, че мога да спра добавката и да си увелича кърмата, но аз не вярвах, че ще стане, з-то бебето вече беше пораснало доста и ядеше много. Сама се успокоявах, че макар, че дохранвам, тя поема все пак по-голямо количество кърма. Но изживявах доста драматично факта, че не й стига моята кърма. Така един ден, в края на тези 3 седмици реших да опитам, хвърлих шишетата, адаптираното мляко и казах на бебка: Имаш гърди, имаш кърма - колкото си изсучеш, толкова ще ядеш. Е, вярно че 3 дни бяхме като сраснали - през 15 мин. на гърда, вечерта давах 90 мл АМ за да спи поне през нощта, на 4-тия ден, дадох 60 мл, на 5-тия - 30 мл и после спрях добавката и се оказа че кърмата й стига. Сама си направи режим на 2 часа и като стана на 3 месеца започна да яде на 3 часа. И до сега се храним така и сме горди, че сме САМО НА КЪРМА! За последния месец ми наддаде 900 г. при норма 600 г. И знаете ли какво ми каза педито, когато се похвалих, че за 1 седмица съм се преборила и вече кърмата й стига? Каза: "Браво на вас, дай сега да сложим ваксината." Все едно й казах, че сме си купили нов лигавник.  Twisted Evil  Вече наистина си мисля, че им плащат, за да пробутват на майките АМ.  newsm78   
Това беше нашата история, малко стана дълго, но дано помогна на други, които се дохранват. Момичета, ако много искате нещо, само от вас зависи, то да се случи, естествено ако няма някакви медицински причини. Ако всичко е наред, гушкайте си бебето, не го тъпчете с гадното АМ, и оставете нещата в ръцете на природата-тя си знае работата. От вас се иска само търпение и много, много любов.
Бъдете щастливи и се радвайте на здрави и красиви КЪРМЕНИ бебчета!   bouquet

# 2 015
За пръв път се престрашавам да се запиша, но темата си заслужава. днес моята дъщеря Велислава навършва един месец и се кърмим от третия ден на раждането след секцио. Аз съм много горда от себе си мама Laughing

# 2 016
  • Мнения: 59
За пръв път се престрашавам да се запиша, но темата си заслужава. днес моята дъщеря Велислава навършва един месец и се кърмим от третия ден на раждането след секцио. Аз съм много горда от себе си мама Laughing
бравоооооооооо! радвам ти се от сърце! ако имаш трудности по- нататък - просто питай или чети!аз съм с 2 секциота- знам че хич не ти е леко- особено , ако нямаш помощ- но ще успееш, просто го приеми като най- важната ти задача в настоящето,наслади се на това време , натози контакт, на тези малки очички , които само тебе гледат , ти си центърът на  нейния свят!наслади се , защото нито един ден  няма да се повтори

# 2 017
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!
На 2-ри юли се роди втория ми син-Аллександър,със секцио.В първите дни дохранвах,но от вече сме изцяло на кърма и много съм щастлива.

# 2 018
  • София
  • Мнения: 864
здравейте и от нас.
и аз съм от кърме6тите мами
за сега се справяме 4удесно и наддаваме доста успе6но.
дано и занапред е така

# 2 019
  • София
  • Мнения: 864
здравейте и от нас.
и аз съм от кърме6тите мами
за сега се справяме 4удесно и наддаваме доста успе6но.
дано и занапред е така

# 2 020
  • Мнения: 1 725
Привет и от мен! Смятам, че заслужавам и аз да се запиша - все пак вече 5 мес. сме само на кърма, като в проблемни периоди съм дохранвала с моя кърма, замразена от 1-я мес. Настя имаше ужасни колики три месеца и ми беше трудно да разбера кога реално плаче от глад, някакси не можех да различа плача и (сега вече имам много по-голям успех, след като коликите и изчезнаха, макар че доста често и внезапно се разстройва, но плаче по друг начин). Съжалявам, че не си кърмех детето на поискване, т.е. да пробвам винаги да и давам цица, преди да реша, че пак плаче заради коликите. Просто като и предложа празна гърда, тя няма търпение да "издърпа" млякото и след кратките си опити много се разцивря. И с течение на времето все повече свиква млякото да и тече наготово в устата, т.е. да са минали поне 3 часа и гърдите да са пълни (от 2 месеца давам и двете гърди, много рядко и стига само едната, само нощем, но рядко). Иска ми се още 1 месец да си е само на кърма, но педиатърката ми каза, че ако наддаде твърде малко, е добре да започна захранване с цел постепенно отпадане на кърменията, т.е. детето да поема допълнителна храна, а не просто да и се дават малки количества в следващите месеци само с цел запознаване с храната, ако кърмата не и е достатъчна. Тъкмо ми се поувеличи кърмата в последно време, но започнах най-безотговорно да не спя достатъчно и съответно пак ще намалеле и детето ще загуби пак грамчета  Cry Започнах да чета за захранването и като видях колко много инфо има, а аз почти нищо не зная, съм немалко притеснена, та затова и още не съм легнала! Толкова съм недисциплинирана и неорганизирана във времето си - такъв ли погрешен пример ще дам и на детето!

# 2 021
  • Мнения: 9 483
desi_sunshine , не се притеснявай, мила и не се чувствай виновна за нищо...каква дисциплина с бебе?! Crazy
Те диктуват парада Mr. Green
Относно качването-така или иначе след 5-6-ия мес бебета спират да наддват с темпа който е бил до момента-това не се дължи на кърменето Stop
Аз кърмих на поискване и изключително /т.е. само и единствено кърма без вода сок и пр./ до 6,5мес. След това започнах захранването, но ако имам второ ще захраня със сигурност  по-късно Peace
Така че ако изчакаш със захранването-няма какво да загуби бебето-природата си знае работата. Захранването реално не дава кой знае какво на бебето/количествата са минимални/-то просто се запознава с нови храни.
Желая ти успех и дъъълго кърмене!  bouquet

# 2 022
  • Мнения: 387
Здравейте мили мами кърмачки -като мен  Laughing  Благодарение на Господ и  момичетата тук и по -специално на МЕРИ  Hug  искам да изкажа хилядите благодарности за подкрепата и и за невероятната информация за кърменето ,която прелива отвсякъде във форума и да и пожелая да е все така добра и искренна със всички допитали  я нещо по въпросите за кърменето   bouquet  bouquet  bouquet
МЕРИ ...ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА и продължавай все така да ни радваш и помагаш......  bouquet

За мен... Embarassed.. да кажа само, че кърмя двете си близначки и през нощта 1-2 пъти  все още , опитвам се да им дам по малко и плодово пюре или оризова каша ,но не изместваме хранене  Peace После си дояждаме  Laughing
Пожелавам на всички начинаещи мамчета да не се отказват ,дори и да имат трудности  ..Всичко е въпрос на търпение и мнооооооого любов и нежност ...
Успех ..  bouquet  bouquet Peace

# 2 023
  • Мнения: 153
Здравейте мамчета!
Да се запиша и аз. Вече четири месеца кърмя моето бебче. Родих секцио. Имах усложнения и 5 дни след раждането ми правеха инжекции, които бяха несъвместими с кърменето и поради тази причина бебка беше изцяло на АМ. Гърдите си усещах меки. Въпреки това опитвах да се цедя с помпа. Не излизаше нищо. Честно да ви кажа бях се предала и мислех, че нищо няма да излезе. Още повече че с баткото претърпях пълен неуспех с кърменето. Той не искаше да яде от мен. Изцеждах с помпа по 15-20г на всеки 3 часа, включително и през нощта и това беше всичко. Така продължихме до 5-ия месец, когато мина само на АМ.
С ръка на сърцето мога да кажа, че успеха си този път дължа на малката си дъщеричка. Още щом ми разрешиха да я сложа на гърда на шестия ден, засука много хубаво и не се отдели от гърдата близо 40 минути. След това млякото ми наистина започна да идва. През първия месец не беше много и от време на време я дохранвах. Постепенно спрях да го правя. В началото пиеше вода и чайчета, но вече твърдо отказва да приема каквото и да било от биберон. Притеснявам се , че в тези горещини не иска да пие вода.
А и кърмата ми не е много. За денонощие изяжда около 700 грама. Винаги и давам и от двете гърди. От едната не й стига. Притеснявам се да не поема недостатъчно течности. Досега наддаваше добре - 1месец 1кг и 200г, 2месец 1кг, 3месец 800г, но сега през четвъртия не мисля че ще стигнем и 600г. Да уточня, че се роди мъничка 2850г. В момента тежи 5800г.
Ще съм благодарна за всякакви съвети за увеличаване на кърмата, защото имам чувството, че не ми достига напоследък, особено в следобедните и вечерните часове.

# 2 024
  • Мнения: 9 483
Привет Bambi766!
Браво за усилията и упоритостта!  bouquet
За да увеличиш кърмата-пий повече течности /водица най-добре Wink/, хапвай сурови ядки /без фъстъци-силен аерген са/, и най-вече варено жито! Разбира се в умерени количества заради глутена Peace
Не се притеснявай за това че не пие вода- кърмата 80% е вода Wink
Нашият бандит бе само и единствено на кърма 6,5мес, а след това не искаше да я пие..пропи вода на 11 мес, а сок след годинката Mr. Green
Желая ти успех и ако имаш още въпроси-питай! Hug

Общи условия

Активация на акаунт