Кои са кърмещите майки?

  • 229 866
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 3 060
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Здравейте! Това което ме вълнува не е свързано с тази тема, но моля някой да ми даде съвет.  Дъщеря ми, която е на 6месеца и половина е на изключително кърмене. Кога най-късно мога да я захраня? Синът ми е захранен на 7месеца и половина, но ми се иска нея да я захраня по-късно. Тя сега е 9кг и 300гр.

# 3 061
  • Мнения: 6 438
Аз се записвам с лакомник номер 2. Дано да се водим на отчет дълго време  Grinning

# 3 062
  • Мнения: 246
Здравейте! Това което ме вълнува не е свързано с тази тема, но моля някой да ми даде съвет.  Дъщеря ми, която е на 6месеца и половина е на изключително кърмене. Кога най-късно мога да я захраня? Синът ми е захранен на 7месеца и половина, но ми се иска нея да я захраня по-късно. Тя сега е 9кг и 300гр.
Пробвай да намериш отговор тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395450.0

# 3 063
  • Мнения: 4 447
Не кърмя от 4г. има ли как да се отпиша от темата? Благодаря Simple Smile

# 3 064
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Единствената възможност е да се направи нова тема и да се заключи тази. 200 страници са достатъчни. Иначе и на мен не ми се ще да ми излиза в "Нови отговори".
Когато е била започната темата още съм кърмила дъщеря си, не съм писала. Разликата и с дребчо е 6 години. Писах сега за него. Значи я има от 6 години.

# 3 065
  • Мнения: 9 467
Здравейте! Това което ме вълнува не е свързано с тази тема, но моля някой да ми даде съвет.  Дъщеря ми, която е на 6месеца и половина е на изключително кърмене. Кога най-късно мога да я захраня? Синът ми е захранен на 7месеца и половина, но ми се иска нея да я захраня по-късно. Тя сега е 9кг и 300гр.

Вторият ни син захраних на 8,5мес; ако не бе проявил толкова големи мераци към нашата храна, щях да захраня към годинката Peace
Но той е по-различен от батко си..не е толкова "пристрастен" към кърменето...да видим  колко ще суче-батко му отнесе 2г 8мес и половина кърмене Mr. Green

# 3 066
  • Мнения: 2 376
Записвам се пак, а още не съм отписала каката Simple Smile

# 3 067
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
MTV, благодаря за отговора. В много теми писах, но никой не ми отговори. Явно почти всички захрнават около 6-я месец

# 3 068
  • Мнения: 9 467
MTV, благодаря за отговора. В много теми писах, но никой не ми отговори. Явно почти всички захрнават около 6-я месец


Да, защото биват наплашвани от педиатрите, как хемоглобина едва ли на 6мес и един ден ще се срути главоломно, ако не бъде захранено бебето Joy (това в най-добрия случай..обикновено версията е "захрани на 4мес, щото до 6 да набави желязо витамини минерали и т.н...че на 6мес желязото се свършва" Laughing..кърмата след 6-ия месец не е хранителна (гърдите са с таймер Crazy Mr. Green) и още един куп подобни бисери)

Имаше тема за късно захранилите (а реално бебетата с АБКМ и др алергии, също се захранват по-късно...ама след като са ги "тествали" и установили, че ранното не им понася..)



Позволих си да отворя нова тема Blush-продължение на тази, защото никой не пое инициатива за това.. модераторите ако искат да заключат тази, или да слеят двете..както преценят..:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=562628.new#new


# 3 069
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Такааам, аз пък да се намеся с това, че за захранването е много важно да стане навреме, нито рано, нито късно. Шестия месец на бебето се счита за идеалната среда.

Петле, има ли причина да искаш да захраниш дъщеря си по-късно? Виждам, че MTV се е дала за пример, но според мен тя е по-скоро изключение и е добре да се започне по-рано, освен ако няма изразени алергии или опасност за такива.

Сори за спама. Упс, ще пренеса туй в новата тема.

# 3 070
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хайде и ние да се запишем с новото попълнение!  Sunglasses
С баткото устисках само 4 месеца да го кърмя, голям зор беше (има високо небце, което установихме едва сега, като започнаха проблемите и с малкия). За щастие с бебока нещата вървят по-добре и се надявам кърмаческия ни стаж да е по-дълъг този път!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт