Кои са кърмещите майки?

  • 230 024
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 3 030
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ети една година, но по две  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 19:06 от Aila

# 3 031
  • Мнения: 137
Кърмя година и два месеца вече и май няма изгледи бебо да се откаже скоро Simple Smile
Имам въпрос към продължително кърмещите мами. Дойде ли ви менструацията? Моята все още я няма и леко се притеснявам дали всичко е наред. По принцип съм с поликистоза и нередовна менструация. Преди я регулирах с противозачатъчни, но сега кърмя и не мога да ги взимам. Да тръгвам ли по доктори или да изчакам да приключа с кърменето?

Миличка и ние се кърмим още , а цикъла ми дойде за първи път този месец Simple Smile

Така, за отбиването... много сложен процес е . Аз не обичам да пия лекарства и реших , че трябва кърмата да спре сама  Praynig и така дадох малката 2 дена на майка и днес реших да я вземем, щом си видях детето и гърдите ми се напълниха  #2gunfire и сега я пратихме при свеки  Whistling дано спре до два дена, че малката много ми липсва  Praynig


Така не става Stop
Отбивай постепенно елеминирайки кърменията; така изведнъж е опасно за теб.
Пий лецитин (1200мг по 2-3бр на ден)-това е хранит. добавка, непозволява мастните клетки да залепват по стените на мл.канали-респективно да доведе до мастит.
Спри консумацията на лактогонни храни; пий чай салвия-намаля лактацията;
Усетиш ли напрежение-цеди, до облекчаване, не до край Peace



Сори, пропуснах да кажа , че кърменията бяха намалени. Само вечер за сънчо  Peace Не съм се цедила от понеделник. Ше видя довечера как съм и може да пусна мъничко.  Rolling Eyes
Мерси за съвета за лецитина, още тази вечер ще си купя. А колко време да го пия ?

# 3 032
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ако нямаш напрежение недей да изцеждаш, защото така ще стимулираш производстовто. Може да си вземеш и чай от салвия, или още градински чай, той се използва за намаляване на лактацията. Една чаша на ден е достатъчна, отзад пиша как се приготвя.

# 3 033
  • Мнения: 184
Да се запиша и аз:)
Кърмим се от петия ден, че родих секцио и бебчо беше в кувьоз. Това прави два месецаи 5 дни. В момента изживяваме един доста дъъъълъг "скок в растежа" - демек кърмим се на два часа максимум и това продължава вече трета седмица  Crazy Нищо, доволна съм че кърмя и дано това продължи поне до годинка  Flutter Засега още не съм имала цикъл. В голяма чуденка съм къде и как ще ме изненада  newsm78

# 3 034
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
...В голяма чуденка съм къде и как ще ме изненада  newsm78
Това никой не може да каже. Но не се притеснявай, защото аменореята по време на кърмене е физиологична, а не патологична.

Ако кърмиш на поискване и захраниш след 6-я месец, много е вероятно да те изненада не по-рано от този срок.

Аз лично първия път чаках доста дълго въпросния сюрприз -- почти 2 години след раждането или общо 32 месеца след първия ден на последния редовен цикъл.

# 3 035
  • Мнения: 1
  bouquetЗдравейте на всички може ли да се присъединя, сега видях темичката.
Имам момиченце Преслава кърмя от втория ден, тъй като съм секцио по спешност. Имах доста проблеми,но благодарение на консултантки успях да ги овладея, сега сме болни и двете дано се оправим скоро. Наддаде първия месец мъника 1кг а сега за 2 седмици е качила 600гр  newsm68.
Лек и успешен ден на всички, едва ли ще пиша всеки ден, но ще чета редовно все още не ми достига времето  Joy

# 3 036
  • Мнения: 15
И аз да се запиша при кърмещите майки, кърмя малката ми принцеса вече 4м и 23 дни, като мисля да продължа да го правя докато малката стане на годинка.  За мен е неописуемо удоволствие да кърмя и да усещам привързаността и близостта с бебката ми и няма нищо по-хубаво от това да знам, че така правя най-доброто за нея и знам, че това доставя удоволствие не само на мен, но и на моето съкровище  Heart Eyes

# 3 037
  • Мнения: 4
Присъединявам се и аз в редиците  Flutter От самото начало кърмя дъщеря си - вече почти 5 месеца. Веднага след раждането се налагаше много често дохранване поради тежко раждане последвал прием на доста медикаменти. След първите две седмици обаче с малко по-обилно хапване и пийване на мляко, успях да започна "производство на качествена кърма"  Hug
Бебето показваше, че е доволно след хранене, а остатъците, които изцеждах и съхранявах в хладилника образуваха каймак, което ме увери в гъстотата на млякото.
Вече захранвам бебето с пюрета, но давам по малко, колкото да започне да свиква с храненето с лъжица. Цяло хранене ще започна да замествам поне на шест месеца.
Успех на всички майчици в кърменето! Наистина е едно прекрасно усещане! Rolling Eyes

# 3 038
  • Мнения: 380
Хоп и аз да се разпиша! Кой би повярвал, че ще прескочим 1 год. кърмачески стаж - много се гордея и съм много щастлива!
Успех на всички кърмачки!  Hug

# 3 039
  • Мнения: 304
Аз незнам дали съм за вашите редици-храня детето си с кърма,но изцедена.Вече почти 9 месеца.Не съм дохранвала,вече замествам 2 хранения,но малката основно си иска кърма.И се опитвам да и я осигурявам.Правя всичко възможно в хладилника винаги да има.Незнам вие преценете дали съм за тази тема или не. Hug

# 3 040
  • Мнения: 380
tihi4ka , поздравявам те за усилията, които полагаш за да дадеш най-доброто на детето си!  Hug
Как да не си за тук? Смятам, че определящото в случая е дали детето си похапва сладка кърмичка, а не директно от гърдите ли я получава или след цедене...   bouquet

# 3 041
  • Мнения: 6
Привет и от мен!
И аз се присъединявам към вас.
Ние се кърмим от 5месеца
.

# 3 042
  • Мнения: 81
Привет и от нас - мама и дъщеричка на изключително кърмене! Simple Smile В началото беше трудно - нямах кърма, зърната ми бяха куп рани, но всичко мина бързо и сега папкаме и се учим на режим Simple Smile Успех на всички кърмещи мами и - никакво отказване! Всъщност началото не е чак толкова страшно Wink

# 3 043
  • Мнения: 104
Вече сме на 2 г. и 8 месеца и продължаваме с кърменето. Единствената промяна след времето, в което пиех антибиотици и не се кърмехме, е, че спряхме нощното кърмене - просто принцесата спря с нощното будене. Но през деня си наваксва.

# 3 044
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз тихо по терлички се отправям към финалната права. От седмица не съм давала на дребната, но и опитите й за самообслужване намаляха доста. До нова година почти сигурно ще си възвърна собствеността и ползването на гърдите.   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт